Prawda

Niedziela, 28 maja 2023 - 01:11

« Poprzedni Następny »


Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety


Uzay Bulut 2022-10-25

<span> Terroryści ISIS żyją i działają w Turcji, niektórzy nadal niewoląc kobiety porwane z Syrii lub Iraku. Przez lata te jazydzkie dzieci i kobiety były niewolone, gwałcone i sprzedawane. Mimo że minęły ponad trzy lata od usunięcia ISIS z ostatniego zajętego przez nich terytorium w Syrii i Iraku, zbrodnie te nadal trwają. Na zdjęciu: Lekarka, ginekolog  Nagham Nawzat Hasan rozmawia z uratowaną z niewoli Jazydką w irackim Kurdystanie. (Zdjęcie: UNHRC/Claire Thomas)</span>
 Terroryści ISIS żyją i działają w Turcji, niektórzy nadal niewoląc kobiety porwane z Syrii lub Iraku. Przez lata te jazydzkie dzieci i kobiety były niewolone, gwałcone i sprzedawane. Mimo że minęły ponad trzy lata od usunięcia ISIS z ostatniego zajętego przez nich terytorium w Syrii i Iraku, zbrodnie te nadal trwają. Na zdjęciu: Lekarka, ginekolog  Nagham Nawzat Hasan rozmawia z uratowaną z niewoli Jazydką w irackim Kurdystanie. (Zdjęcie: UNHRC/Claire Thomas)

Terroryści ISIS żyją i działają w Turcji, niewoląc kobiety uprowadzone z Syrii lub Iraku. Przez lata jazydzkie dzieci i kobiety były niewolone, gwałcone i sprzedawane. Większość z nich przeżyła ludobójstwo dokonane przez ISIS w 2014 r. w regionie Sindżar w Iraku. Mimo że minęły ponad trzy lata od usunięcia ISIS z ostatniego zajętego przez nie terytorium w Syrii i Iraku, zbrodnie te nadal trwają.


ISIS (Państwo Islamskie), sunnicka dżihadystyczna grupa terrorystyczna, ogłosiła utworzenie kalifatu w 2014 roku. Od tego czasu popełnili niezliczone zbrodnie przeciwko niemuzułmanom – zwłaszcza Jazydom i chrześcijanom – w Iraku i Syrii. Dr Leah Farrall pisze :


„ISIS systematycznie i brutalnie atakowało nie-sunnickich Syryjczyków i Irakijczyków, wyrzucając ich z domów, plądrując ich majątki i firmy i uznając je za łup wojenny  ghanima. Niemuzułmańskie mniejszości musiały płacić rodzaj haraczu (dżizja) lub nawrócić się pod groźbą śmierci. Tysiące wzięto na zakładników, żądano za nich okupu, lub zabijano, podczas gdy innych zamieniano w niewolników.


ISIS przyciągnął bezprecedensową liczbę cudzoziemców, którzy dołączyli do tej organizacji lub przybyli, by żyć na terytorium przez nią opanowanym. Szacuje się, że całkowita ich liczba wynosiła 40 tysięcy ludzi z 80 krajów".

Mieszkająca w Ankarze dziennikarka, Hale Gonultas, od lat demaskuje obecność w Turcji członków ISIS wraz z ich jazydzkimi jeńcami. W niedawnym artykule napisała:

„Przy ciągłej obecności komórek IS w swoich granicach, państwo tureckie opieszale reaguje na potencjalne zagrożenia ze strony tej grupy, a także na niespójności w traktowaniu podejrzanych o przynależność do IS przez system sądowniczy oraz na sytuację Jazydów wciąż przetrzymywanych w niewoli przez niektórych członków IS w Turcji...


Po masakrze w Sindżar w 2014 r. w Iraku jazydzkie kobiety i dzieci nadal są przetrzymywane w niewoli i wykorzystywane seksualnie przez członków IS mieszkających w Turcji – i gdzie indziej – choć ich liczba pozostaje nieznana. Członkowie IS wykorzystują dark web do sprzedawania i kupowania jazydzkich kobiet i dzieci, które porwali z Sindżaru".

Turcja jest od dawna popularnym miejscem docelowym dla członków ISIS. Gonultas kontynuuje:

„Dziesięć lat temu ludzie z całego świata, którzy starali się dołączyć do walki dżihadystycznej i zrobili to, dołączając do IS, często korzystali z tras przez Turcję do Syrii. Po porażce ISIS w 2017 roku te same trasy były używane w odwrotną stronę.


Powracający dżihadyści i sympatycy IS z Turcji byli jednymi z głównych zwolenników bojówkarzy syryjskich i irackich. To wsparcie, wraz z inną pomocą, ułatwiło schronienie i zakwaterowanie wielu irackich i syryjskich bojówkarzy w Turcji.


Obecnie członkowie IS, którzy powrócili, mieszkają w tureckich prowincjach Antakya, Batman, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Kayseri, Kırşehir, Konya, Yalova i Yozgat, z największymi skupiskami w Ankarze i Stambule, zgodnie z danymi znalezionymi w aktach oskarżenia oraz na podstawie publicznie dostępnych informacji dotyczących miejsca, w którym przeprowadzane są operacje antyterrorystyczne skierowane przeciwko IS.


Dzielnice Çubuk, Sincan i Pursaklar w Ankarze, wraz z dzielnicą Saray, stały się popularnymi miejscami zamieszkania wśród zagranicznych członków IS. W tych dzielnicach są także nielegalne szkoły, które indoktrynują dzieci zgodnie z dżihadystycznymi wartościami.


Ponadto Kırşehir jest miastem wybieranym przez bliskich krewnych i członków personelu zabitego przywódcy IS al-Baghdadiego. Chociaż siły bezpieczeństwa często przeprowadzają w Kırşehir operacje antyterrorystyczne, w mieście utrzymuje się znaczna obecność IS.


W Stambule członkowie IS znaleźli schronienie w konserwatywnych dzielnicach. Według oświadczeń Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, prawie wszyscy członkowie IS zatrzymani podczas operacji antyterrorystycznych w Stambule byli obywatelami Iraku lub Syrii.


Powszechnie wiadomo, że żony i dzieci członków [dżihadystycznej] Wolnej Armii Syrii (FSA) mieszkają w dzielnicy Başakşehir w Stambule i nie jest tajemnicą, że bojówkarze FSA osiedlili się w Stambule, a także w innych miastach i otrzymali obywatelstwo tureckie. Wielu syryjskich i irackich bojówkarzy FSA mieszkających w Turcji utrzymuje się z przemytu ludzi...


Najnowszą większą operacją władz tureckich przeciwko IS było schwytanie na terenie Syrii Kasıma Gülera z Syrii w dniu 21 czerwca 2021 roku. Güler został mianowany przez IS „gubernatorem” Turcji. Podczas składania zeznań, Güler powiedział, że po tym, jak IS straciło swoje terytorium w Syrii, grupa zdecydowała się ponownie osiedlić się w Turcji na polecenie wydane przez samozwańczego kalifa i przywódcy IS Abu Bakr al-Baghdadiego zanim został zabity”.

Gonultas obszernie informowała o jazydzkich dzieciach i kobietach porwanych, zgwałconych i sprzedanych przez terrorystów ISIS w Turcji.


Na przykład w dzielnicy Ankary Sincan 24-letnia niweolnica Jazydka została uratowana po tym, jak jej krewni w Australii (którzy sami ubiegają się o azyl) wykupili jej wolność przez dark web. Kobieta była przetrzymywana w niewoli w domu w Sincan przez 10 miesięcy i systematycznie gwałcona. Na jej ciele znaleziono ślady tortur w postaci przypaleń papierosami i kaleczeń brzytwą.

„Według tego, czego dowiedziałem się od społeczności Jazydów, to był właściwie drugi raz, kiedy została sprzedana. W 2018 roku jej zdjęcie opublikowano online na wirtualnym targu niewolników i sprzedano ją w ciągu około godziny. Nabywcą był iracki Turkmen, członek IS, znajdujący się wówczas w Mosulu”.

W ciągu swojej 27-letniej kariery dziennikarskiej Gonultas obszernie donosiła o organizacjach dżihadystycznych, takich jak talibowie, Hezbollah, Al-Kaida i ISIS. W wywiadzie dla Gatestone, Gonultas powiedziała:

„W 2009 i 2010 roku miały miejsce masowe zgłoszenia do dżihadu z miast Turcji, zwłaszcza z Ankary do Syrii. W Turcji odbyły się demonstracje pro-dżihadystów z flagami kalifatu ISIS. Prowadziłam badania w dzielnicach w Turcji z silną obecnością ISIS i badałam działania rekrutacyjne do ISIS oraz profile osób, które przystąpiły do ISIS.


Spośród wszystkich jeńców jazydzkich, które omówiłam, najbardziej zdruzgotała mnie sprawa Jazydki, która została wzięta do niewoli przez ISIS w 2014 roku, gdy miała 14 lat.


Jej brat szukał jej przez lata. W końcu znalazł ją w Ankarze. Przez ponad miesiąc błąkał się wokół domu, w którym była przetrzymywana jego siostra. Okazało się, że dżihadysta, który przetrzymywał jego siostrę w niewoli, jest emirem ISIS w mieście Tal Afar w Iraku. Jego siostra miała teraz 18 lat i urodziła córkę z gwałtu dokonanego przez ISIS. Jazydzka więźniarka została w końcu uratowana, ale musiała zostawić w Turcji dziecko urodzone po zgwałceniu jej przez ISIS... Zgromadzenie Duchowe Jazydów nie przyjmuje dzieci urodzonych w wyniku gwałtu dokonanego przez ISIS. Jej brat był zdecydowany nie zabierać dziecka swojej siostry do Iraku. Byłam naprawdę wstrząśnięta momentem, w którym matka zostawiła swoje dziecko ”.

Według artykułu Gonultas, akt obłożono klauzulą tajności oskarżenia przeciwko tym członkom ISIS, którzy porwali siedmioletnie dziecko Jazydów do Turcji i wystawili je na sprzedaż. Są to rzekomo wysocy rangą członkowie IS. Obecnie mieszkają w Ankarze i pozostają wolni. Gonultas mówi:

„Udało mi się uzyskać kopię aktu oskarżenia i stwierdziłem, że wszyscy trzej podejrzani – uważani za członków IS – zostali zwolnieni. Akt oskarżenia stwierdzał, że obywatele Iraku Anas V., Sabah AHO i Nasser HR pracowali pod dowództwem Jabbara Salmmana Ali Farhana Al Issawiego, który był znany jako człowiek bliski zabitemu przywódcy IS, al-Baghdadiemu.


Oskarżenie mówiło o trzech zwolnionych mężczyznach jako „starszych rangą [terrorystycznych] przywódcach organizacji” i zawierało informację, że Anas i Nazir byli odpowiedzialni za „Sąd Więźniów” w Faludży. Wszyscy trzej domniemani członkowie IS przebywają obecnie w Ankarze i są na zwolnieniu warunkowym".

Jednak, jak powiedziała Gonultas w rozmowie z Gatestone, nadal nie jest możliwe poznanie dokładnej liczby członków ISIS i innych dżihadystów, a także ich jazydzkich jeńców, obecnie przebywających w Turcji:

„Według publicznie dostępnych danych tureckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, policyjne operacje zatrzymania przeciwko ISIS są przeprowadzane w różnych miastach Turcji prawie codziennie. Niektórzy członkowie ISIS są sądzeni w sądach. Większość z nich korzysta także z „Prawa rzetelnej skruchy”, zgodnie z którym kara może zostać zmniejszona lub zawieszona.


Prowadzę indywidualne spotkania z prawnikami zajmującymi się sprawami ISIS w Turcji w celu przygotowania danych i analiz dotyczących spraw ISIS. Trudno jest jednak uzyskać dane dotyczące zatrzymanych członków ISIS od władz państwowych. Kiedy kieruję pytania do władz, nie uzyskuję od nich odpowiedzi.


Trasą tych, którzy dołączyli lub wrócili z ISIS jest granica syryjsko-turecka. Większość zatrzymanych członków ISIS to obywatele Syrii lub Iraku. Wielu członków ISIS będących obywatelami Turcji również powróciło. Trudno jednak oszacować ilu jest nadal na wolności, bez wyznaczonej daty rozprawy przeciwko nim.


Członkowie ISIS, którzy wjeżdżają do Turcji z Syrii, mogą zarejestrować się w Prowincjonalnej Administracji Imigracyjnej. Mogą również uzyskać dowody tożsamości dla kobiet i dzieci z nimi. Dlatego nie jest możliwe, abym ja ani jakikolwiek inny prywatny obywatel znał dokładną liczbę jazydzkich kobiety i dzieci, które są w rękach ISIS w Turcji.


Jednakże, na podstawie moich badań terenowych, wywiadów i źródeł informacyjnych, mogę powiedzieć, że co najmniej 100 jazydzkich kobiet i dzieci jest w rękach członków ISIS w samej tylko Ankarze i okolicznych prowincjach. Niektóre jazydzkie kobiety milczą jednak i akceptują niewolę, ponieważ urodziły dwoje lub troje dzieci członków ISIS i nie chcą zostawiać swoich dzieci w Turcji”.

Gonultas powiedziała, że próbuje podjąć środki ostrożności dla swojego bezpieczeństwa i kontynuuje dziennikarstwo śledcze pomimo braku przejrzystości ze strony tureckiego rządu. Powiedziała Gatestone:

„Po tym, jak doniosłem o sprzedaży jazydzkich kobiet w dark web, do mojego domu przyszedł zespół antyterrorystyczny z Ankary. Podkreślili, że kupowanie i sprzedawanie cudzoziemców w granicach Republiki Turcji jest ‘przestępstwem handlu ludźmi’ i twierdzili, że publikując takie wiadomości wspieram handel ludźmi. Sporządzono przeciwko mnie akt oskarżenia, ale potem nie wniesiono żadnego pozwu.


Tymczasem nadal otrzymuję groźby śmierci zarówno w mediach społecznościowych, jak i przez telefon. Na mój e-mail wysłano wideo o masowym podcinaniu gardeł. Potem odbierałam telefony. Raz usłyszałam, że znają mój adres domowy, a drugi raz ktoś mówił po arabsku.


Po tym, jak otrzymałem groźby śmierci, mój prawnik złożył skargę do prokuratury. Ponadto niektórzy posłowie pytali zarówno ministerstwo spraw wewnętrznych, jak i biuro przewodniczącego parlamentu, w jaki sposób ‘zapewniają bezpieczeństwo Hale Gönültaş’. Ale nie dano mi żadnej ochrony i nie udzielono żadnej odpowiedzi.


Uważam, aby nie wychodzić, gdy groźby, które otrzymuję, narastają. Kiedy jestem w domu, nie otwieram drzwi tym, których nie znam. Kiedy wychodzę, noszę w kieszeni gaz pieprzowy i obserwuję otoczenie".

Tymczasem trwają operacje ratunkowe mające na celu uwolnienie dzieci i kobiet jazydzkich z niewoli i zniewolenia przez ISIS. Pari Ibrahim, dyrektorka wykonawcza Free Yezidi Foundation (FYF), powiedziała Gatestone:

„Wciąż brakuje 2717 Jazydów osiem lat po ludobójstwie Jazydów. To niewiarygodne, że minęło tyle czasu i tak niewiele zostało zrobione. Wiemy, że niektórzy z nich zostali zabici w taki czy inny sposób przez ISIS. Ale wiemy także, że niektórzy żyją. I to bardzo smutne, wiemy również, że ci, którzy żyją, są często przetrzymywani na obszarach kontrolowanych przez Turcję lub wspieranych przez Turcję milicji w Syrii. Mamy dobre informacje na temat sprawców ISIS, którzy z powodzeniem ukrywają się w niektórych regionach Turcji. A w tych przypadkach, w których przetrzymują jazydzkie kobiety i dzieci w niewoli, to właśnie tam znajdują się ocalali. Jest to hańba dla kraju takiego jak Turcja.


Można podjąć kroki w celu zidentyfikowania i postawienia przed sądem wszystkich członków ISIS, a czyniąc to, możemy zidentyfikować i uratować Jazydów, którzy pozostają w niewoli od ośmiu lat. FYF i inne organizacje i działacze Jazydów naciskają na powstanie poważnych, skoordynowanych działań międzynarodowych, by pomagać w ratowaniu zaginionych. Ale robi się bardzo niewiele. Każda osoba lub postać oficjalna, która daje schronienie terrorystom z ISIS, popełnia poważne przestępstwo. Członkowie ISIS nie powinni mieć możliwości swobodnego osiedlenia się gdziekolwiek, a władze policyjne powinny aktywnie poszukiwać ich w każdym kraju. Jednocześnie ratowanie niewinnych jazydzkich niewolników powinno być priorytetem. Chodzi tu o bezpieczeństwo i ochronę, ale także są względy humanitarne i praw człowieka. Ci zaginieni Jazydzi ogromnie ucierpieli, a ich praw nie wolno ignorować".

ISIS Terrorists Living in Turkey- with Yazidi Captives

Gatestone Institute, 21 października 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Uzay Bulut - turecka dziennikarka, która w obawie przed arestowaniem wyjechała z Turcji i obecnie mieszka na Zachodzie. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1253 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk