Prawda

Niedziela, 25 lutego 2024 - 00:26

« Poprzedni Następny »


Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym


Itamar Marcus 2023-09-26

Kaznodzieja z Gazy Hussein Qasem: Żydzi są wrogami ludzkości: Jesteśmy spragnieni ich krwi [Kazanie nadane przez telewizję 23 czerwca 2023r.]
Kaznodzieja z Gazy Hussein Qasem: Żydzi są wrogami ludzkości: Jesteśmy spragnieni ich krwi [Kazanie nadane przez telewizję 23 czerwca 2023r.]

Jedenastego września 2001 roku światem wstrząsnęły akty terroryzmu dokonane przez Al-Kaidę na amerykańskiej ziemi. Te ataki terrorystyczne przypomniały o niszczycielskiej sile terroru religijnego i potrzebie globalnych działań przeciwko terroryzmowi na tle religijnym.


ONZ uznała, że terroryzm na tle religijnym jest znaczący, niebezpieczny i na tyle wyjątkowy, że można go umieścić w osobnej kategorii, i wyznaczyła 22 sierpnia Międzynarodowym Dniem Upamiętniającym Ofiary Aktów Przemocy ze względu na religię lub przekonania.


 

W tym tygodniu, gdy świat wspomina ofiary islamistycznego terroru Al-Kaidy, ważne jest, aby uznać, że jedna z najdłużej trwających kampanii terrorystycznych w historii – terror OWP/AP przeciwko Izraelowi – jest także wojną religijną na chwałę Allaha przeciwko Żydom.


W jakim sensie palestyński terror przeciwko Izraelowi jest islamską wojną przeciwko Żydom?


Podczas gdy Autonomia Palestyńska wmawia społeczności międzynarodowej, że walczy i zabija Izraelczyków z powodów etnicznych, własnemu narodowi mówi, że zabijanie Izraelczyków i Żydów jest dla Allaha. Dlatego niezwykle ważne jest, aby ONZ uznała terror palestyński za terror „motywowany przez religię” i potępiła go wraz z całym terrorem opartym na religii, który potępia na całym świecie.


Niektóre niedawne oświadczenia partii Fatah Mahmuda Abbasa jasno pokazują, że nie tylko Hamas, ale nawet rzekomo świecki Fatah postrzega mordowanie Izraelczyków jako akt religijny.


Po tym, jak izraelska przedszkolanka i matka trójki dzieci, Batszewa Nagari, jadąc samochodem z córką, została zamordowana przez palestyńskiego terrorystę, Fatah ogłosił na jednym ze swoich oficjalnych kanałów w Telegramie, że Brygady Męczenników Al-Aksa przyznały się do tego zabójstwa twierdząc, że był to islamski akt religijny, i rozpoczęły oświadczenie cytatem z Koranu: „‚Walczcie z nimi; Allah ukarze ich waszymi rękami i okryje ich hańbą.' [Koran 9:14] Z pomocą Wszechmogącego Allaha Męczennicy Al-Aksa… ogłaszają swoją odpowiedzialność za przeprowadzenie ofiarnej operacji w Hebronie… w której zabita została syjonistyczna osadniczka, a inna została ciężko ranna” (Ruch Fatah – Betlejem Oddział, kanał Telegram, 21.08.2023).


Dwa dni później terrorysta, który dokonał ataku, został schwytany i okazał się członkiem Hamasu. Hamas zamieścił nagranie wideo, na którym morderca Muhammad Al-Szantir przemawia tuż przed aresztowaniem, pokazując, że on również postrzega mordowanie izraelskich cywilów jako akt na chwałę Allaha:


„Allahu Akbar (Allah jest większy), zwycięstwo islamu i muzułmanów. Ci, którzy przyszli mnie aresztować, zostaną pokonani przez Allaha, z wolą Allaha wycofają się z tej ziemi” (Quds News Network, kanał Telegram, 23 sierpnia 2023 r.).


INNE OŚWIADCZENIA opublikowane w ostatnich miesiącach przez Brygady Męczenników al-Aksa Fatahu definiują zarówno zabijanie Izraelczyków, jak i umieranie jako męczennicy jako wytyczne Koranu: „I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich dogonicie, i wypędzajcie ich skądkolwiek was wypędzili” oraz „ walczą w imię Allaha, więc zabijają i są zabijani” (Fatah, kanał Telegram, 16 lipca 2023 r., 28 sierpnia 2023 r.)


Wyraźnym potwierdzeniem, że Autonomia Palestyńska również postrzega zabicie każdego Izraelczyka jako akt na rzecz Allaha, jest użycie przez AP terminu szahid (męczennik, który zginął za Allaha) do kategoryzowania każdego terrorysty, który ginie w walce z Izraelczykami, w tym zamachowców-samobójców, którzy mordują dzieci. Szahadę (islamskie męczeństwo) można osiągnąć tylko wtedy, gdy działanie będzie pozytywne dla Allaha. Koran definiuje tę śmierć jako „zabicie w imię Allaha” (Koran 3:169).


I choć wielu muzułmanów nie zastosuje tego cytatu z Koranu do palestyńskich terrorystów, Autonomia Palestyńska robi to w 100% przypadków. Oznacza to, że według AP, gdy jakikolwiek Palestyńczyk morduje Izraelczyków, w tym zamachowcy-samobójcy, morderstwa te stanowią, używając słów ONZ, „akt przemocy motywowany przez religię lub przekonania”.


Co więcej, przywódcy religijni AP od ponad 20 lat otwarcie nawołują do mordowania Izraelczyków i Żydów w imię islamu i robią to w oficjalnej telewizji AP. Doradca Abbasa ds. islamu, najwyższy sędzia AP ds. szariatu Mahmoud Al-Habbasz, publicznie zacytował Koran: „‚Zabijcie ich….’ Allah nie lubi przestępców.”


Następnie przytoczył 10 „występków”, które przypisuje Izraelczykom, informując Palestyńczyków, że nakaz „zabij ich” Koranu odnosi się do wszystkich Izraelczyków. Na koniec dodał kolejny cytat z Koranu: „Zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie”. (Oficjalna telewizja PA, 2 lutego 2020 r.).


Dyrektor Ministerstwa Spraw Religijnych AP ds. szkolenia kaznodziei, szejk Madżed Sakr nauczał, że: „Z wolą Allaha, koniec Żydów i Ameryki, która wspiera Żydów, nastąpi w Palestynie”. (Oficjalna telewizja PA, 9 maja 2021 r.). Modlitwa AP TV na Ramadan brzmiała: „Panie Wszechświata. Allahu, zachwyć nas eksterminacją złych Żydów.” (Oficjalna telewizja PA, 17 kwietnia 2022 r.).


Jedno z najwyraźniejszych i najbardziej przerażających przedstawień konfliktu palestyńsko-izraelskiego jako wojny o eksterminację wszystkich Żydów również pochodziło od religijnego działacza AP, szejka Osamy Al-Tibiego, w telewizji AP. Nauczał on, że „Bóg napisał w swojej księdze… są przeklęci”, „Ludzkość nigdy nie będzie w stanie z nimi żyć”, „Te złośliwe geny i przeklęte cechy trwają nadal… dziedziczą to z ojca na syna”. i dlatego „na końcu czasów muzułmanie będą walczyć z Żydami” i ich zabiją. Zakończył modlitwą „policz ich i zabij jednego po drugim, i nie zostaw ani jednego” (Oficjalna telewizja PA, 14 grudnia 2018 r.) – palestyńska modlitwa o zagładę Żydów.


Przedstawianie konfliktu z Izraelem jako wojny religijnej w imię Allaha jest aktywnie przekazywane następnemu pokoleniu palestyńskiej młodzieży. Na przykład magazyn edukacyjny Fatahu dla dzieci w wieku 6–15 lat, „Waed”, nie pozostawia dziecku innego wyboru niż walka z Izraelczykami, ponieważ mówi, że instrukcje pochodzą od samego Allaha: „Wszechmogący Allah rozkazuje meczetowi Al-Aksa i jego otoczeniu pozostańcie pod naszą [muzułmańską] opieką na zawsze… Dlatego Arabowie zawsze spieszą się, by bronić meczetu Al-Aksa przed syjonistycznymi złodziejami, tymi, którzy ukradli naszą ziemię… [aby] bronić naszej Jerozolimy i naszej ziemi, naszych meczetów i naszych kościołów, i odkupimy je naszą krwią”.


Co więcej, dzieci uczą się, że ponieważ to jest dla Allaha, wszyscy muzułmanie muszą przyłączyć się do wojny religijnej przeciwko Izraelczykom: „Mówimy [narodowi islamskiemu]: [Przyjdźcie] do Jerozolimy, do kierunku modlitwy religii, na wojnę która zmiażdży niesprawiedliwość, zabije Syjon i będzie powiewać palestyńskimi flagami na niebie świata”.


ONZ stwierdza, że 28 maja 2019 r. Zgromadzenie Ogólne przyjęło uchwałę zatytułowaną „’Międzynarodowy Dzień Upamiętniania Ofiar Aktów Przemocy ze względu na religię lub światopogląd’, zdecydowanie potępiającą ciągłą przemoc i akty terroryzmu… na podstawie lub w imię religii lub przekonań.”


Ponieważ AP, Fatah i Hamas przedstawiają swoje akty terroru i mordowanie Izraelczyków jako akty religijne dla Allaha, ONZ musi uznać tysiące izraelskich ofiar terroru palestyńskiego za „ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub przekonania” oraz podkreślać i potępiać przemoc i terror AP wraz z potępieniem wszelkiej przemocy religijnej na świecie.


Link do oryginału: https://palwatch.org/page/34579

Palestinian Media Watch, 14 września 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Itamar Marcus – założyciel i dyrektor PMW.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk