Prawda

Środa, 28 wrzesnia 2022 - 20:56

« Poprzedni Następny »


Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi


Itamar Marcus 2022-02-13

Dziewczynki z karabinami automatycznymi idą na czele parady w rocznicę Fatahu. Zdjęcie z oficjalnej strony Facebooka Fatahu (za Palestinian Media Watch).(zdjęcie: PALESTINIAN MEDIA WATCH)

Dziewczynki z karabinami automatycznymi idą na czele parady w rocznicę Fatahu. Zdjęcie z oficjalnej strony Facebooka Fatahu (za Palestinian Media Watch).

(zdjęcie: PALESTINIAN MEDIA WATCH)Jeśli chcecie wiedzieć, co naprawdę leży u sedna palestyńskiego konfliktu z Izraelem, nie pytajcie polityków ani dyplomatów. Zwróćcie się do rzeczywistych ekspertów: palestyńskich dzieci. W odróżnieniu od reszty świata pilnie słuchają tego, czego uczą ich przywódcy i nauczyciele – i już podpisują swoją naukę krwią.


Dzieci, z którymi telewizja AP od lat przeprowadza wywiady, powtarzają to, czego nauczyły się od AP i Fatahu: że Izrael nie ma prawa istnieć i że ich celem – za który są gotowe oddać życie – jest zniszczenie Izraela.


Dwunastoletni Abd, który mieszka w obozie uchodźców na obrzeżach stolicy AP, Ramallah, wyjaśnił w telewizji AP swoje cele w życiu: “Żydzi ukradli nam ziemię i już czekam od 12 lat… a mój dziadek czeka 70 lat… Mam nadzieję, że powrócę do Lod, mojego miasta… Czuję, że jutro powrócę i wyzwolę Palestynę… Codziennie, w każdej minucie i w każdym roku wyobrażam sobie, że jestem w Lod...” (AP TV, 3 listopada 2020 i 23 maja 2021)


Lod jest izraelskim miastem niedaleko od Tel Awiwu. To dziecko żyje w pobliżu Ramallah, ale mówi, że Lod jest „moim miastem”.


Zaskakujące? Nie, jeśli śledziliście edukację otrzymywaną przez dzieci w Autonomii Palestyńskiej. Palestyńskie dzieci są od urodzenia indoktrynowane wiarą, że są ofiarami istnienia Izraela („już czekam od 12 lat”). Ministerstwo Edukacji AP niedawno podczas imprezy w szkole AP włączyło do niej olbrzymią mapę “Palestyny”, która wymazuje cały Izrael. Słowa na plakacie są wyraźne:  “Palestyna – cały kraj jest nasz od Morza [Śródziemnego] do Rzeki [Jordan]”. (Facebook, Ministerstwo Edukacji, 16 listopada 2021)A co z prawem Izraela do istnienia? Coś takiego nie istnieje w świecie palestyńskiego dziecka. Palestyńskie dzieci uczą się, że Izraelczycy są „cudzoziemcami, którzy przybyli z wszystkich krańców świata, cudzoziemcami, którzy nie znają Palestyny i nie żyli w niej – ani oni, ani ich ojcowie i przodkowie”. (pismo dla dzieci “Waed” wydawane przez Fatah, numer 36)


Palestinian Media Watch udokumentowała, że każde z następujących określeń występuje w kształceniu palestyńskich dzieci w odniesieniu do Izraela: „złodziejski twór syjonistyczny”, „złodziejska okupacja”,  „wasz wróg”, „syjonistyczni zbrodniarze”, „syjonistyczne gangi”, „syjonistyczni złodzieje” i „żydowscy najeźdźcy”. Przy takim praniu mózgów przez AP/Fatah nienawiść palestyńskich dzieci do Izraela jest wpojona, usprawiedliwiona i pozostaje stałym elementem ich świadomości – nie z powodu granic Izraela i nie z powodu tego, co Izrael robi, ale dlatego, że Izrael istnieje.  


Dlaczego chłopiec jest taki pewny, że “wyzwoli Palestynę”? Ponieważ palestyńskim etapem końcowym przedstawianym dzieciom jest właśnie zniszczenie Izraela: “Przez tysiące lat … [Palestyńczycy mieli] tysiące zwycięstw nad każdym, kogo kusiło najechanie…  Nie ma najeźdźcy, który najechał tę ziemię i nie został w końcu pokonany, i to jest to, co zdarzy się syjonistycznym najeźdźcom”. (“Waed”, Nr 27)


A co z Żydami, którzy obecnie są w Izraelu? Także znikną: “Po 132 latach kolonializmu… liczba francuskich osadników wynosiła około miliona i wszyscy oni uciekli do Francji… Przykład Algierii zapewnia nas, że żydowscy osadnicy w Palestynie w końcu znikną”.  (“Waed”, Nr 28)


Z wpojeniem motywacji do nienawiści, walki i zapewnienia o zwycięstwie, wszystko, co pozostaje, by zamienić palestyńskie dziecko w żołnierza, jest wyjaśnienie, że oczekuje się od niego walki i śmierci jako męczennik. 


Palestinian Media Watch ujawniła to znęcanie się AP nad dziećmi w listopadzie 2000 roku i propagowanie dzieci-żołnierzy w AP nigdy nie ustało. Dwie małe dziewczynki śpiewały niedawno w AP TV: “W imię wolności poświęcimy nasze życie”. (Oficjalna AP TV, 22 października 2021) 


Inna mała dziewczynka recytowała niedawno: “Żyd zbezcześcił Jerozolimę… Zebrał psy świata [tj. Żydów] wewnątrz ciebie… Opór jest bronią i kamieniem, Allahu Akbar.” (Officjalna AP TV, 4 listopada 2021)


Jedno z najbardziej złowieszczych przesłań recytowała mała dziewczynka, co Fatah zamieścił na swojej stronie Facebooka. W wierszu matka mówi synowi: “Naszą bronią jest nasz islam, a naszą amunicją są nasze dzieci. I ty, mój synu, jesteś przeznaczony na Męczennika”. Czy jest większe znęcanie się nad dzieckiem niż powiedzeniu pokoleniu palestyńskich dzieci, że nie mają żadnej wartości jako jednostki; ich przeznaczeniem jest tylko bycie amunicją dla islamu?


Przy karmieniu dzieci palestyńskich przez AP nieustanną karmą promocji dzieci-żołnierzy, kiedy AP rozpoczyna fale terroru ma kadrę dzieci gotowych do akcji. Na przykład, podczas ostatniej długiej fali terroru od września 2015 do czerwca 2016 roku, podczas której Palestyńczycy zamordowali 40 ludzi, magazyn „Waed” dla dzieci w wieku 6 do 15 lat, wydawany przez Fatah, aktywnie zachęcał dzieci do wzięcia udziału w terrorze: 

“Ważne jest zauważenie roli dzieci w palestyńskiej działalności w okresie walki zbrojnej… dzieci RPG … dzieci kamieni… i do dnia dzisiejszego dzieci stanowią awangardę w walce… jak wyraźnie wiadomo w [obecnym] powstaniu Al-Aksa”. 

Po poinstruowaniu dzieci, by były “awangardą” w “walce zbrojnej” Fatah następnie gloryfikował dziecięce poświęcenie: “Palestyna jest całym moim życiem… Życie i dzieci są poświęceniem dla ciebie”.  (“Waed”, Nr 27)


Rekrutacja dzieci przez AP była wielkim sukcesem. Uczestniczyło wielu palestyńskich nastolatków i 16 uczniów klasy 12 zginęło w tej fali terroru. Reakcja AP na ich śmierć była przerażająca, jako że oficjalna palestyńska agencja informacyjna przedstawiała ich śmierć jako „wielkie zwycięstwo: 

“Szesnastu [uczniom 12. klasy] udało się [osiągnąć] Męczeństwo w ojczyźnie… bowiem śmierć jako Męczennik jest drogą do doskonałości i wielkości, i drogą tych, którzy wiedzą, jak osiągnąć wielkie zwycięstwo”.

Na koniec, po wysłaniu dzieci na śmierć, AP używa ich do politycznej propagandy. Wewnętrznie te śmierci są używane do podsycania nienawiści do Izraela, jako że AP rutynowo prezentuje dziecięcych terrorystów jako niewinne ofiary zamordowane przez Izrael.


Na arenie międzynarodowej AP nagłaśnia liczbę zabitych nastolatków i wzywa świat do ukarania Izraela. Od kiedy zaczęła narastać częstotliwość potępiania Izraela przez członków parlamentów i antyizraelskie NGO za śmierć palestyńskich dzieci, podnoszenie liczby martwych palestyńskich dzieci stało się fundamentalnym składnikiem strategii propagandy AP.


Lata temu, kiedy po raz pierwszy autor niniejszego przedstawił dowody podczas przesłuchania w Senacie USA, wywołało to oburzenie. Ówczesna senatorka Hillary Clinton zaatakowała AP za “koszmarne znęcanie się nad dziećmi”, a były senator, Arlen Specter potępił to jako „gwałcenie cywilizacji”. Jednak amerykańskie i międzynarodowe potępienia pozostały pustymi słowami, ponieważ politycy przychodzą i odchodzą, podczas gdy używanie dzieci-żołnierzy przez AP pozostaje filarem jej strategii. 


Lata indoktrynacji AP były alarmująco skuteczne. Palestyńskie dzieci wiedzą, że oczekuje się od nich, że będą dziećmi-żołnierzami i regularnie kolejne dziecko szuka możliwości spełnienia i sławy, mając nadzieję na zabicie i zostanie zabitym. Palestyńskie dzieci już opanowały to, czego je uczono. Może to my powinniśmy się zacząć uczyć.    

 

The Palestinian Authority’s child soldier strategy against Israel

Jerusalem Post, 3 lutego 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaItamar Marcus 

Izraelski badacz, założyciel Palestinian Media Watch. Były doradca premiera Netanjahu, zeznawał przed Komitetem d/s Edukacji amerykańskiego Senatu, przedstawiając materiały dowodowe na temat indoktrynacji dzieci palestyńskich, brał udział w rozmowach z członkami parlamentów UE, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanady i Australii. Często wykłada na uniwersytetach zachodnich i bierze udział w konferencjach dotyczących konfliktu arabsko-izraelskiego.        


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk