Prawda

Piątek, 22 wrzesnia 2023 - 16:29

« Poprzedni Następny »


Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi


Itamar Marcus 2022-02-13

Dziewczynki z karabinami automatycznymi idą na czele parady w rocznicę Fatahu. Zdjęcie z oficjalnej strony Facebooka Fatahu (za Palestinian Media Watch).(zdjęcie: PALESTINIAN MEDIA WATCH)

Dziewczynki z karabinami automatycznymi idą na czele parady w rocznicę Fatahu. Zdjęcie z oficjalnej strony Facebooka Fatahu (za Palestinian Media Watch).

(zdjęcie: PALESTINIAN MEDIA WATCH)Jeśli chcecie wiedzieć, co naprawdę leży u sedna palestyńskiego konfliktu z Izraelem, nie pytajcie polityków ani dyplomatów. Zwróćcie się do rzeczywistych ekspertów: palestyńskich dzieci. W odróżnieniu od reszty świata pilnie słuchają tego, czego uczą ich przywódcy i nauczyciele – i już podpisują swoją naukę krwią.


Dzieci, z którymi telewizja AP od lat przeprowadza wywiady, powtarzają to, czego nauczyły się od AP i Fatahu: że Izrael nie ma prawa istnieć i że ich celem – za który są gotowe oddać życie – jest zniszczenie Izraela.


Dwunastoletni Abd, który mieszka w obozie uchodźców na obrzeżach stolicy AP, Ramallah, wyjaśnił w telewizji AP swoje cele w życiu: “Żydzi ukradli nam ziemię i już czekam od 12 lat… a mój dziadek czeka 70 lat… Mam nadzieję, że powrócę do Lod, mojego miasta… Czuję, że jutro powrócę i wyzwolę Palestynę… Codziennie, w każdej minucie i w każdym roku wyobrażam sobie, że jestem w Lod...” (AP TV, 3 listopada 2020 i 23 maja 2021)


Lod jest izraelskim miastem niedaleko od Tel Awiwu. To dziecko żyje w pobliżu Ramallah, ale mówi, że Lod jest „moim miastem”.


Zaskakujące? Nie, jeśli śledziliście edukację otrzymywaną przez dzieci w Autonomii Palestyńskiej. Palestyńskie dzieci są od urodzenia indoktrynowane wiarą, że są ofiarami istnienia Izraela („już czekam od 12 lat”). Ministerstwo Edukacji AP niedawno podczas imprezy w szkole AP włączyło do niej olbrzymią mapę “Palestyny”, która wymazuje cały Izrael. Słowa na plakacie są wyraźne:  “Palestyna – cały kraj jest nasz od Morza [Śródziemnego] do Rzeki [Jordan]”. (Facebook, Ministerstwo Edukacji, 16 listopada 2021)A co z prawem Izraela do istnienia? Coś takiego nie istnieje w świecie palestyńskiego dziecka. Palestyńskie dzieci uczą się, że Izraelczycy są „cudzoziemcami, którzy przybyli z wszystkich krańców świata, cudzoziemcami, którzy nie znają Palestyny i nie żyli w niej – ani oni, ani ich ojcowie i przodkowie”. (pismo dla dzieci “Waed” wydawane przez Fatah, numer 36)


Palestinian Media Watch udokumentowała, że każde z następujących określeń występuje w kształceniu palestyńskich dzieci w odniesieniu do Izraela: „złodziejski twór syjonistyczny”, „złodziejska okupacja”,  „wasz wróg”, „syjonistyczni zbrodniarze”, „syjonistyczne gangi”, „syjonistyczni złodzieje” i „żydowscy najeźdźcy”. Przy takim praniu mózgów przez AP/Fatah nienawiść palestyńskich dzieci do Izraela jest wpojona, usprawiedliwiona i pozostaje stałym elementem ich świadomości – nie z powodu granic Izraela i nie z powodu tego, co Izrael robi, ale dlatego, że Izrael istnieje.  


Dlaczego chłopiec jest taki pewny, że “wyzwoli Palestynę”? Ponieważ palestyńskim etapem końcowym przedstawianym dzieciom jest właśnie zniszczenie Izraela: “Przez tysiące lat … [Palestyńczycy mieli] tysiące zwycięstw nad każdym, kogo kusiło najechanie…  Nie ma najeźdźcy, który najechał tę ziemię i nie został w końcu pokonany, i to jest to, co zdarzy się syjonistycznym najeźdźcom”. (“Waed”, Nr 27)


A co z Żydami, którzy obecnie są w Izraelu? Także znikną: “Po 132 latach kolonializmu… liczba francuskich osadników wynosiła około miliona i wszyscy oni uciekli do Francji… Przykład Algierii zapewnia nas, że żydowscy osadnicy w Palestynie w końcu znikną”.  (“Waed”, Nr 28)


Z wpojeniem motywacji do nienawiści, walki i zapewnienia o zwycięstwie, wszystko, co pozostaje, by zamienić palestyńskie dziecko w żołnierza, jest wyjaśnienie, że oczekuje się od niego walki i śmierci jako męczennik. 


Palestinian Media Watch ujawniła to znęcanie się AP nad dziećmi w listopadzie 2000 roku i propagowanie dzieci-żołnierzy w AP nigdy nie ustało. Dwie małe dziewczynki śpiewały niedawno w AP TV: “W imię wolności poświęcimy nasze życie”. (Oficjalna AP TV, 22 października 2021) 


Inna mała dziewczynka recytowała niedawno: “Żyd zbezcześcił Jerozolimę… Zebrał psy świata [tj. Żydów] wewnątrz ciebie… Opór jest bronią i kamieniem, Allahu Akbar.” (Officjalna AP TV, 4 listopada 2021)


Jedno z najbardziej złowieszczych przesłań recytowała mała dziewczynka, co Fatah zamieścił na swojej stronie Facebooka. W wierszu matka mówi synowi: “Naszą bronią jest nasz islam, a naszą amunicją są nasze dzieci. I ty, mój synu, jesteś przeznaczony na Męczennika”. Czy jest większe znęcanie się nad dzieckiem niż powiedzeniu pokoleniu palestyńskich dzieci, że nie mają żadnej wartości jako jednostki; ich przeznaczeniem jest tylko bycie amunicją dla islamu?


Przy karmieniu dzieci palestyńskich przez AP nieustanną karmą promocji dzieci-żołnierzy, kiedy AP rozpoczyna fale terroru ma kadrę dzieci gotowych do akcji. Na przykład, podczas ostatniej długiej fali terroru od września 2015 do czerwca 2016 roku, podczas której Palestyńczycy zamordowali 40 ludzi, magazyn „Waed” dla dzieci w wieku 6 do 15 lat, wydawany przez Fatah, aktywnie zachęcał dzieci do wzięcia udziału w terrorze: 

“Ważne jest zauważenie roli dzieci w palestyńskiej działalności w okresie walki zbrojnej… dzieci RPG … dzieci kamieni… i do dnia dzisiejszego dzieci stanowią awangardę w walce… jak wyraźnie wiadomo w [obecnym] powstaniu Al-Aksa”. 

Po poinstruowaniu dzieci, by były “awangardą” w “walce zbrojnej” Fatah następnie gloryfikował dziecięce poświęcenie: “Palestyna jest całym moim życiem… Życie i dzieci są poświęceniem dla ciebie”.  (“Waed”, Nr 27)


Rekrutacja dzieci przez AP była wielkim sukcesem. Uczestniczyło wielu palestyńskich nastolatków i 16 uczniów klasy 12 zginęło w tej fali terroru. Reakcja AP na ich śmierć była przerażająca, jako że oficjalna palestyńska agencja informacyjna przedstawiała ich śmierć jako „wielkie zwycięstwo: 

“Szesnastu [uczniom 12. klasy] udało się [osiągnąć] Męczeństwo w ojczyźnie… bowiem śmierć jako Męczennik jest drogą do doskonałości i wielkości, i drogą tych, którzy wiedzą, jak osiągnąć wielkie zwycięstwo”.

Na koniec, po wysłaniu dzieci na śmierć, AP używa ich do politycznej propagandy. Wewnętrznie te śmierci są używane do podsycania nienawiści do Izraela, jako że AP rutynowo prezentuje dziecięcych terrorystów jako niewinne ofiary zamordowane przez Izrael.


Na arenie międzynarodowej AP nagłaśnia liczbę zabitych nastolatków i wzywa świat do ukarania Izraela. Od kiedy zaczęła narastać częstotliwość potępiania Izraela przez członków parlamentów i antyizraelskie NGO za śmierć palestyńskich dzieci, podnoszenie liczby martwych palestyńskich dzieci stało się fundamentalnym składnikiem strategii propagandy AP.


Lata temu, kiedy po raz pierwszy autor niniejszego przedstawił dowody podczas przesłuchania w Senacie USA, wywołało to oburzenie. Ówczesna senatorka Hillary Clinton zaatakowała AP za “koszmarne znęcanie się nad dziećmi”, a były senator, Arlen Specter potępił to jako „gwałcenie cywilizacji”. Jednak amerykańskie i międzynarodowe potępienia pozostały pustymi słowami, ponieważ politycy przychodzą i odchodzą, podczas gdy używanie dzieci-żołnierzy przez AP pozostaje filarem jej strategii. 


Lata indoktrynacji AP były alarmująco skuteczne. Palestyńskie dzieci wiedzą, że oczekuje się od nich, że będą dziećmi-żołnierzami i regularnie kolejne dziecko szuka możliwości spełnienia i sławy, mając nadzieję na zabicie i zostanie zabitym. Palestyńskie dzieci już opanowały to, czego je uczono. Może to my powinniśmy się zacząć uczyć.    

 

The Palestinian Authority’s child soldier strategy against Israel

Jerusalem Post, 3 lutego 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaItamar Marcus 

Izraelski badacz, założyciel Palestinian Media Watch. Były doradca premiera Netanjahu, zeznawał przed Komitetem d/s Edukacji amerykańskiego Senatu, przedstawiając materiały dowodowe na temat indoktrynacji dzieci palestyńskich, brał udział w rozmowach z członkami parlamentów UE, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanady i Australii. Często wykłada na uniwersytetach zachodnich i bierze udział w konferencjach dotyczących konfliktu arabsko-izraelskiego.        


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1314 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk