Prawda

Poniedziałek, 14 czerwca 2021 - 05:28

« Poprzedni Następny »


Słoń nienawiści do Żydów w salonie


Caroline B. Glick 2021-05-08

Elizabeth Warren (Zdjęcie: Wikipedia)
Elizabeth Warren (Zdjęcie: Wikipedia)

W zjadliwie antyizraelskim przemówieniu w zeszłym tygodniu senator Elizabeth Warren (D-MA) twierdziła, że podczas dyskusji o izraelsko-palestyńskim konflikcie “słoniem w salonie” jest „amerykańska pomoc militarna dla Izraela”.

 

Warren wezwała następnie do zakazania Izraelowi używania militarnej pomocy USA w Judei i Samarii.


Słownikowa definicja zwrotu "słoń w salonie" brzmi: "ważny lub ogromny temat, kwestia lub sporna sprawa, która jest oczywista i wszyscy o niej wiedzą, ale nikt o tym nie mówi lub nie chce mówić, ponieważ jest to niewygodne przynajmniej dla kogoś i jest osobiście, społecznie lub politycznie żenujące, kontrowersyjne, zapalne lub niebezpieczne”.  


Przy takiej definicji Warren w sposób oczywisty błędnie użyła tego zwrotu. Również inni wrogowie Izraela, podobnie jak Warren, nigdy nie przestają mówić o kwestii pomocy militarnej USA dla państwa żydowskiego. Przez ostatnie 40 lat używali militarnej pomocy USA do surowego ganienia, potępiania i przedstawiania państwa żydowskiego w świetle negatywnych stereotypów, często w jawnie antysemickich słowach.


Warren, na przykład, wezwała do obwarowania warunkami militarnej pomocy USA dla Izraela w kilka dni po tym, jak jej antyizraelska towarzyszka, reprezentantka Betty McCollum (D-MN), ponownie przedstawiła w Kongresie projekt ustawy, warunkujący pomoc dla Izraela w ten sam sposób, w jaki przedstawiła to Warren. McCollum wnosi tę propozycję co roku i J Street (antyizraelskie lobby goszczące Warren), już poparło tę najnowszą powtórkę.


Warren argumentowała, że Palestyńczycy mają poczucie krzywdy i podtrzymują wojnę przeciwko Izraelowi z powodu “nierównowagi siły” między Izraelem a Palestyńczykami.   Sposobem rozwiązania tego problem jest osłabienie Izraela – przez zakaz używania armii do obrony przed palestyńską agresją. Właściwie Warren niewiele mówiła o palestyńskiej agresji poza powiedzeniem, że terrorystyczna grupa Hamas powinna otrzymać pozwolenie na kandydowanie w planowanych palestyńskich wyborach.


Problem, tak jak go przedstawiła Warren, zaczyna się i kończy na Izraelu i jego sile. Dlatego też dla Warren i jej antyizraelskich wspólników sposobem “rozwiązania” problemu jest połączenie ignorowania terroru i legitymizowania palestyńskiej agresji z ograniczaniem i delegitymizowaniem izraelskich możliwości obrony przed palestyńską agresją.  


I to prowadzi nas do rzeczywistego “słonia w salonie”. Rzeczywistym słoniem jest palestyńska – i globalna – nienawiść do Żydów.


Palestyńczycy są notorycznymi żydożercami. Jak wyjaśnił znany specjalista, Dan Polisar, w dogłębnej analizie 20 lat sondaży palestyńskiej opinii publicznej, palestyńskie społeczeństwo jest zanurzone w głęboko zakorzenionej, wielowymiarowej nienawiści do Żydów. 93 procent Palestyńczyków zgadza się z opiniami wyrażającymi jawną nienawiść do Żydów. Palestyńczycy w większości obwiniają Izrael – żydowskie państwo – za całą swoją niedolę. Wielu z nich wyznaje dzikie teorie spiskowe o żydowskiej władzy i nikczemnych zamiarach, które nie mają oparcia w jakichkolwiek dowodach czy precedensach takich planów lub spisków. 

 

Palestyńczycy zaprzeczają, że Żydzi są narodem z trzy i pół tysiącletnią historią życia na tej ziemi i negują ich związki z Ziemią Izraela. Zaprzeczają, że stolicą narodu żydowskiego jest od niepamiętnych czasów Jerozolima. Faktem jest, że palestyńska tożsamość narodowa opiera się na zaprzeczaniu żydowskiej historii i przywłaszczaniu sobie żydowskiej historii. Przecież, jak oświadczył w 1974 roku przewodniczący Organizacji Wyzwolenia Palestyny, Jaser Arafat: “Celem nasze walki jest koniec Izraela i nie może tu być żadnego kompromisu ani mediacji. Nie chcemy pokoju, chcemy zwycięstwa”.


Łatwo jest rozpalić tę nienawiść do Żydów i palestyńscy przywódcy zarówno z Fatahu rządzącego Autonomią Palestyńską, jak z Hamasu robią to regularnie dla swoich politycznych celów. Ich starania za każdym razem odnoszą sukces, ponieważ olbrzymia część społeczności międzynarodowej, obejmująca szerszy świat islamski i większość krajów Zachodu, także jest negatywnie (choć w wypadku Zachodu bez tak wielkiej przemocy) nastawiona wobec żydowskiego narodu i żydowskiego państwa Izrael.


I w zasadzie wszyscy zgadzają się, że najlepszym sposobem podważania Izraela jest ignorowanie rzeczywistego słonia w salonie – nienawiści do Żydów ze strony Palestyńczyków i ich samych.


W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy, jak to się rozgrywa w rzeczywistym czasie. 13 kwietnia, na początku muzułmańskiego świętego miesiąca ramadanu, gang arabskich Jerozolimczyków zaatakował policjantów w pobliżu Starego Miasta Jerozolimy bombami zapalającymi, fajerwerkami i kamieniami, równocześnie brutalnie bijąc przechodniów – izraelskich Żydów.


Po tym początkowym ataku nastąpiło znacznie więcej tego rodzaju agresji ze strony gangów związane z Fatahem i Hamasem. Kilkunastu izraelskich Żydów – najczęściej ortodoksyjnych Żydów – w Jerozolimie i innych żydowsko-arabskich miastach trafiło do szpitali w wyniku brutalnego pobicia, które napastnicy filmowali i często zamieszczali na platformie TikTok.


Przez kilka dni, poza Izraelem, nie było żadnych relacji medialnych z tych napaści. Potem jednak skrajnie prawicowa grupa izraelskich Żydów zorganizowała protest przed Bramą Damasceńską na Starym Mieście Jerozolimy, głównym miejscu ataków. Żydowski protest odbywał się bez żadnej przemocy. Ale odpowiadając na arabski slogan "Śmierć Żydom" , kilku z tych skrajnie prawicowych protestujących niestety krzyczało “Śmierć Arabom” i “Śmierć terrorystom”.


Nagle sprawa stała się warta międzynarodowej uwagi. NBCSky NewsReuters i “New York Times” i inne szacowne media natychmiast opublikowały artykuły albo obwiniające protestujących Żydów za ataki na Żydów, przeciwko którym to atakom protestujący właśnie wystąpili, lub, jak ambasada USA w Jerozolimie, obwiniali w równym stopniu obie strony, ignorując fakt, że przemocy dokonywali Arabowie z czynnym podżeganie przez kierownictwo Autonomii Palestyńskiej i Fatahu.

 

Oświadczenie ambasady USA było wzorem moralnej tępoty: “Jesteśmy głęboko zaniepokojeni incydentami przemocy w Jerozolimie na przestrzeni kilku ostatnich dni. Mamy nadzieję, że wszyscy będą dążyć do zakończenia podżegania i powrotu spokoju oraz szacunku dla bezpieczeństwa i godności wszystkich w Jerozolimie”.


Takie wypowiedzi mogą istnieć tylko w świecie, w którym nikt nie zauważa ani nie dba o oślepiającą nienawiść do Żydów, która jest samym jądrem dzisiejszej palestyńskiej tożsamości narodowej. Mogą być beztrosko wypowiadane w świecie, w którym ta nienawiść jest “słoniem w salonie” i wszyscy umyślnie ignorują ją, obwiniając za konsekwencje tej nienawiści – czyli za polityczną przemoc, izraelskie kroki antyterrorystyczne, wojny - ofiary tej nienawiści - Żydów.   


Kluczem do długotrwałego sukcesu świata w ignorowaniu palestyńskiego słonia nienawiści do Żydów jest rozprzestrzenione zaprzeczanie, że antysyjonizm i używanie podwójnych standardów do sądzenia Izraela jest formą antysemityzmu. W świecie, w którym nie do zaakceptowania byłoby powiedzenie, że Żydzi jako jedyni spośród narodów świata mają mieć zakaz samostanowienia w ojczyźnie swoich przodków, byłoby podobnie nie do zaakceptowania definiowanie przez Palestyńczyków swojej narodowej tożsamości poprzez odrzucenie Żydów i zawłaszczanie żydowskiej historii.  


W świecie, w którym Izrael byłby sądzony według tych samych standardów co inne demokracje, ambasada USA i “New York Times” nie ukrywaliby wyraźnego faktu, że przez minione dwa tygodnie Arabowie atakowali fizycznie Żydów na ulicach Jerozolimy.


Problem z nienawiścią polega na tym, że kiedy nie przeciwstawiamy się jej, wyłącznie się nasila. Teraz, kiedy wszyscy wolą zamykać oczy na palestyńską nienawiść i wszystkim uchodzi na sucho obwinianie Żydów za palestyńskie napaści na żydowskich Izraelczyków, inni entuzjastycznie dołączają do tych akcji. Na przykład, na kampusach uniwersyteckich w całych Stanach Zjednoczonych żydowscy studenci są poddani  antysemickiemu ostracyzmowibojkotowi i nękaniu. Antysemici, którzy dyskryminują Żydów, wiedzą, że wszystko, co muszą zrobić, by ich pełne nienawiści zachowanie uszło im na sucho, to przedstawiać swoją retorykę jako „opozycję wobec Izraela”. I zamiast kary lub wydalenia za ich bigoterię, otrzymują poparcie innych, którym podoba się to zamykanie oczu na antysemityzm i którzy chętnie przyjmują to pozwolenie na nienawiść do Żydów, a równocześnie, jak na ironię, mogą wygłaszać tyrady o swoim oddaniu walce z wszystkimi formami rasizmu.


We Francji, kiedy Palestyńczycy w Gazie oraz Judei i Samarii rozpoczęli nową kampanię terroru przeciwko Izraelowi, muzułmańscy ekstremiści często atakują Żydów. A ponieważ robią to jako “protest” wobec Izraela, otrzymują pozwolenie na niszczenie synagog i żydowskich szkół oraz na bicie Żydów na ulicach.


Wraz z nominacjami wielu progresywnych towarzyszy senator Warren na stanowiska kierownicze w Partii Demokratycznej, pewnie zobaczymy więcej opowieści o tym, jak “militarna pomoc USA”, “Benjaminy” i , oczywiście, "okupacja" są "słoniami w salonie”. Ta zakłamana retoryka będzie nastawiona na osiągnięcie dwóch celów – poparcie dla palestyńskiej wojny przeciwko Izraelowi i ochronę prawdziwego słonia w salonie.

 

The Jew-Hatred Elephant in the Room

Newsweek, 30 kwietnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaCaroline Glick 

Znana dziennikarka izraelska, pracuje w „Jerusalem Post”. Urodzona w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończyła studia z nauk społecznych. Emigrowała do Izraela w 1991 roku, wstępując natychmiast do IDF, w 1996 roku zakończyła karierę w wojsku w stopniu kapitana. Występuje często w izraelskiej telewizji, jest również zapraszana przez różne stacje telewizyjne w USA.     


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 886 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk