Prawda

Środa, 22 wrzesnia 2021 - 23:04

« Poprzedni Następny »


Słoń nienawiści do Żydów w salonie


Caroline B. Glick 2021-05-08

Elizabeth Warren (Zdjęcie: Wikipedia)
Elizabeth Warren (Zdjęcie: Wikipedia)

W zjadliwie antyizraelskim przemówieniu w zeszłym tygodniu senator Elizabeth Warren (D-MA) twierdziła, że podczas dyskusji o izraelsko-palestyńskim konflikcie “słoniem w salonie” jest „amerykańska pomoc militarna dla Izraela”.

 

Warren wezwała następnie do zakazania Izraelowi używania militarnej pomocy USA w Judei i Samarii.


Słownikowa definicja zwrotu "słoń w salonie" brzmi: "ważny lub ogromny temat, kwestia lub sporna sprawa, która jest oczywista i wszyscy o niej wiedzą, ale nikt o tym nie mówi lub nie chce mówić, ponieważ jest to niewygodne przynajmniej dla kogoś i jest osobiście, społecznie lub politycznie żenujące, kontrowersyjne, zapalne lub niebezpieczne”.  


Przy takiej definicji Warren w sposób oczywisty błędnie użyła tego zwrotu. Również inni wrogowie Izraela, podobnie jak Warren, nigdy nie przestają mówić o kwestii pomocy militarnej USA dla państwa żydowskiego. Przez ostatnie 40 lat używali militarnej pomocy USA do surowego ganienia, potępiania i przedstawiania państwa żydowskiego w świetle negatywnych stereotypów, często w jawnie antysemickich słowach.


Warren, na przykład, wezwała do obwarowania warunkami militarnej pomocy USA dla Izraela w kilka dni po tym, jak jej antyizraelska towarzyszka, reprezentantka Betty McCollum (D-MN), ponownie przedstawiła w Kongresie projekt ustawy, warunkujący pomoc dla Izraela w ten sam sposób, w jaki przedstawiła to Warren. McCollum wnosi tę propozycję co roku i J Street (antyizraelskie lobby goszczące Warren), już poparło tę najnowszą powtórkę.


Warren argumentowała, że Palestyńczycy mają poczucie krzywdy i podtrzymują wojnę przeciwko Izraelowi z powodu “nierównowagi siły” między Izraelem a Palestyńczykami.   Sposobem rozwiązania tego problem jest osłabienie Izraela – przez zakaz używania armii do obrony przed palestyńską agresją. Właściwie Warren niewiele mówiła o palestyńskiej agresji poza powiedzeniem, że terrorystyczna grupa Hamas powinna otrzymać pozwolenie na kandydowanie w planowanych palestyńskich wyborach.


Problem, tak jak go przedstawiła Warren, zaczyna się i kończy na Izraelu i jego sile. Dlatego też dla Warren i jej antyizraelskich wspólników sposobem “rozwiązania” problemu jest połączenie ignorowania terroru i legitymizowania palestyńskiej agresji z ograniczaniem i delegitymizowaniem izraelskich możliwości obrony przed palestyńską agresją.  


I to prowadzi nas do rzeczywistego “słonia w salonie”. Rzeczywistym słoniem jest palestyńska – i globalna – nienawiść do Żydów.


Palestyńczycy są notorycznymi żydożercami. Jak wyjaśnił znany specjalista, Dan Polisar, w dogłębnej analizie 20 lat sondaży palestyńskiej opinii publicznej, palestyńskie społeczeństwo jest zanurzone w głęboko zakorzenionej, wielowymiarowej nienawiści do Żydów. 93 procent Palestyńczyków zgadza się z opiniami wyrażającymi jawną nienawiść do Żydów. Palestyńczycy w większości obwiniają Izrael – żydowskie państwo – za całą swoją niedolę. Wielu z nich wyznaje dzikie teorie spiskowe o żydowskiej władzy i nikczemnych zamiarach, które nie mają oparcia w jakichkolwiek dowodach czy precedensach takich planów lub spisków. 

 

Palestyńczycy zaprzeczają, że Żydzi są narodem z trzy i pół tysiącletnią historią życia na tej ziemi i negują ich związki z Ziemią Izraela. Zaprzeczają, że stolicą narodu żydowskiego jest od niepamiętnych czasów Jerozolima. Faktem jest, że palestyńska tożsamość narodowa opiera się na zaprzeczaniu żydowskiej historii i przywłaszczaniu sobie żydowskiej historii. Przecież, jak oświadczył w 1974 roku przewodniczący Organizacji Wyzwolenia Palestyny, Jaser Arafat: “Celem nasze walki jest koniec Izraela i nie może tu być żadnego kompromisu ani mediacji. Nie chcemy pokoju, chcemy zwycięstwa”.


Łatwo jest rozpalić tę nienawiść do Żydów i palestyńscy przywódcy zarówno z Fatahu rządzącego Autonomią Palestyńską, jak z Hamasu robią to regularnie dla swoich politycznych celów. Ich starania za każdym razem odnoszą sukces, ponieważ olbrzymia część społeczności międzynarodowej, obejmująca szerszy świat islamski i większość krajów Zachodu, także jest negatywnie (choć w wypadku Zachodu bez tak wielkiej przemocy) nastawiona wobec żydowskiego narodu i żydowskiego państwa Izrael.


I w zasadzie wszyscy zgadzają się, że najlepszym sposobem podważania Izraela jest ignorowanie rzeczywistego słonia w salonie – nienawiści do Żydów ze strony Palestyńczyków i ich samych.


W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy, jak to się rozgrywa w rzeczywistym czasie. 13 kwietnia, na początku muzułmańskiego świętego miesiąca ramadanu, gang arabskich Jerozolimczyków zaatakował policjantów w pobliżu Starego Miasta Jerozolimy bombami zapalającymi, fajerwerkami i kamieniami, równocześnie brutalnie bijąc przechodniów – izraelskich Żydów.


Po tym początkowym ataku nastąpiło znacznie więcej tego rodzaju agresji ze strony gangów związane z Fatahem i Hamasem. Kilkunastu izraelskich Żydów – najczęściej ortodoksyjnych Żydów – w Jerozolimie i innych żydowsko-arabskich miastach trafiło do szpitali w wyniku brutalnego pobicia, które napastnicy filmowali i często zamieszczali na platformie TikTok.


Przez kilka dni, poza Izraelem, nie było żadnych relacji medialnych z tych napaści. Potem jednak skrajnie prawicowa grupa izraelskich Żydów zorganizowała protest przed Bramą Damasceńską na Starym Mieście Jerozolimy, głównym miejscu ataków. Żydowski protest odbywał się bez żadnej przemocy. Ale odpowiadając na arabski slogan "Śmierć Żydom" , kilku z tych skrajnie prawicowych protestujących niestety krzyczało “Śmierć Arabom” i “Śmierć terrorystom”.


Nagle sprawa stała się warta międzynarodowej uwagi. NBCSky NewsReuters i “New York Times” i inne szacowne media natychmiast opublikowały artykuły albo obwiniające protestujących Żydów za ataki na Żydów, przeciwko którym to atakom protestujący właśnie wystąpili, lub, jak ambasada USA w Jerozolimie, obwiniali w równym stopniu obie strony, ignorując fakt, że przemocy dokonywali Arabowie z czynnym podżeganie przez kierownictwo Autonomii Palestyńskiej i Fatahu.

 

Oświadczenie ambasady USA było wzorem moralnej tępoty: “Jesteśmy głęboko zaniepokojeni incydentami przemocy w Jerozolimie na przestrzeni kilku ostatnich dni. Mamy nadzieję, że wszyscy będą dążyć do zakończenia podżegania i powrotu spokoju oraz szacunku dla bezpieczeństwa i godności wszystkich w Jerozolimie”.


Takie wypowiedzi mogą istnieć tylko w świecie, w którym nikt nie zauważa ani nie dba o oślepiającą nienawiść do Żydów, która jest samym jądrem dzisiejszej palestyńskiej tożsamości narodowej. Mogą być beztrosko wypowiadane w świecie, w którym ta nienawiść jest “słoniem w salonie” i wszyscy umyślnie ignorują ją, obwiniając za konsekwencje tej nienawiści – czyli za polityczną przemoc, izraelskie kroki antyterrorystyczne, wojny - ofiary tej nienawiści - Żydów.   


Kluczem do długotrwałego sukcesu świata w ignorowaniu palestyńskiego słonia nienawiści do Żydów jest rozprzestrzenione zaprzeczanie, że antysyjonizm i używanie podwójnych standardów do sądzenia Izraela jest formą antysemityzmu. W świecie, w którym nie do zaakceptowania byłoby powiedzenie, że Żydzi jako jedyni spośród narodów świata mają mieć zakaz samostanowienia w ojczyźnie swoich przodków, byłoby podobnie nie do zaakceptowania definiowanie przez Palestyńczyków swojej narodowej tożsamości poprzez odrzucenie Żydów i zawłaszczanie żydowskiej historii.  


W świecie, w którym Izrael byłby sądzony według tych samych standardów co inne demokracje, ambasada USA i “New York Times” nie ukrywaliby wyraźnego faktu, że przez minione dwa tygodnie Arabowie atakowali fizycznie Żydów na ulicach Jerozolimy.


Problem z nienawiścią polega na tym, że kiedy nie przeciwstawiamy się jej, wyłącznie się nasila. Teraz, kiedy wszyscy wolą zamykać oczy na palestyńską nienawiść i wszystkim uchodzi na sucho obwinianie Żydów za palestyńskie napaści na żydowskich Izraelczyków, inni entuzjastycznie dołączają do tych akcji. Na przykład, na kampusach uniwersyteckich w całych Stanach Zjednoczonych żydowscy studenci są poddani  antysemickiemu ostracyzmowibojkotowi i nękaniu. Antysemici, którzy dyskryminują Żydów, wiedzą, że wszystko, co muszą zrobić, by ich pełne nienawiści zachowanie uszło im na sucho, to przedstawiać swoją retorykę jako „opozycję wobec Izraela”. I zamiast kary lub wydalenia za ich bigoterię, otrzymują poparcie innych, którym podoba się to zamykanie oczu na antysemityzm i którzy chętnie przyjmują to pozwolenie na nienawiść do Żydów, a równocześnie, jak na ironię, mogą wygłaszać tyrady o swoim oddaniu walce z wszystkimi formami rasizmu.


We Francji, kiedy Palestyńczycy w Gazie oraz Judei i Samarii rozpoczęli nową kampanię terroru przeciwko Izraelowi, muzułmańscy ekstremiści często atakują Żydów. A ponieważ robią to jako “protest” wobec Izraela, otrzymują pozwolenie na niszczenie synagog i żydowskich szkół oraz na bicie Żydów na ulicach.


Wraz z nominacjami wielu progresywnych towarzyszy senator Warren na stanowiska kierownicze w Partii Demokratycznej, pewnie zobaczymy więcej opowieści o tym, jak “militarna pomoc USA”, “Benjaminy” i , oczywiście, "okupacja" są "słoniami w salonie”. Ta zakłamana retoryka będzie nastawiona na osiągnięcie dwóch celów – poparcie dla palestyńskiej wojny przeciwko Izraelowi i ochronę prawdziwego słonia w salonie.

 

The Jew-Hatred Elephant in the Room

Newsweek, 30 kwietnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaCaroline Glick 

Znana dziennikarka izraelska, pracuje w „Jerusalem Post”. Urodzona w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończyła studia z nauk społecznych. Emigrowała do Izraela w 1991 roku, wstępując natychmiast do IDF, w 1996 roku zakończyła karierę w wojsku w stopniu kapitana. Występuje często w izraelskiej telewizji, jest również zapraszana przez różne stacje telewizyjne w USA.     


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 953 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk