Prawda

Niedziela, 10 grudnia 2023 - 23:34

« Poprzedni Następny »


Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie


Anne Bayefsky 2023-06-15


„Komisja śledcza” ONZ opublikowała szokujący raport, który rozpoczyna bezprecedensowy atak na Izrael i jego obrońców, w tym osoby prywatne i organizacje pozarządowe „na całym świecie”.


Posunięcie to jest dramatyczną próbą rozszerzenia globalnego zasięgu wysoce kontrowersyjnego przedsięwzięcia zainicjowanego przez Radę Praw Człowieka ONZ w maju 2021 r. na żądanie państw islamskich bez żadnego wsparcia Zachodu.


Rozległość i zasięg mandatu „Komisji śledczej”, jej ogromny budżet oraz brak daty zakończenia sprawiły, że cała operacja miała bezprecedensowy charakter. Nie bez precedensu w kręgach ONZ było mianowanie członków z notorycznie antyizraelskimi kartotekami z rażącym naruszeniem zasad ONZ wymagających bezstronności, niezależności i obiektywizmu.


Od czasu nominacji wszyscy trzej członkowie (Navi Pillay – przewodnicząca, Chris Sidoti i Miloon Kothari) wyrobili sobie markę, poniżając żydowskie ofiary antysemityzmu i szerząc antysemityzm. W raporcie z czerwca 2022 r. Sidoti powiedział Radzie Praw Człowieka, że „oskarżenia o antysemityzm są rzucane jak ryż na weselu”. W internetowym podkaście z lipca 2022 r. Kothari powiedział, że „żydowskie lobby” kontroluje media społecznościowe i zasugerował wyrzucenie Izraela z ONZ. Pillay broniła ich obu. Przedstawiając Zgromadzeniu Ogólnemu drugi raport „Komisji śledczej” w październiku 2022 r., Pillay szydziła z zarzutów o antysemityzm, mówiąc prasie: „to zawsze jest podnoszone, żeby odwrócić uwagę”.


Chroniona przez ONZ przed wszelkimi konsekwencjami ich skandalicznego zachowania, „Komisja śledcza” przystąpiła do zwołania szeregu tajnych spotkań z anonimowymi osobami i grupami oraz do przeprowadzenia często tajnych „posłuchań” w ramach przygotowań do trzeciego raportu opublikowanego w tym tygodniu. Proces tworzenia tego najnowszego raportu był kafkowski. Pillay powiedziała UN WebTV, że jest „gotowa wysłuchać alternatywnych głosów” i nie może powstrzymać się od wyciągania negatywnych wniosków (przeciwko Izraelowi) w ich „nieobecności”. Ale wszystkie przesłuchania i spotkania odbywały się tylko na zaproszenia, a osoby i organizacje o innych poglądach nie kwalifikowały się do otrzymania zaproszenia. Zidentyfikowano tylko 24 z 127 rozmówców. A te znane źródła to nieodmiennie atakujące Izrael jednostki lub organizacje, (w tym kilka żydowskich), paradujących przed kamerami.


Autorzy raportu twierdzą, że otrzymali i rozpatrzyli tylko 21 zgłoszeń. Ale ja i inni dostarczyliśmy ponad pięć milionów zgłoszeń, które Pillay publicznie odrzuciła z pogardą na konferencji prasowej jako „całkowicie proizraelskie”.


Raport wyjaśnia, że „Komisja śledcza” wymyśliła nową zasadę eliminującą zgłoszenia sprzed listopada 2022 r., więc nasze zostało wysłane za wcześnie na ten raport. Ale Pillay wcześniej twierdziła, że nasze uwagi wpłynęły zbyt późno, aby mogły zostać przeczytane i uwzględnione w poprzednim raporcie.


Raport, który wyłonił się z tego skrajnie stronniczego sądu kapturowego, atakuje nie tylko Izrael, ale wszystkich jego pozarządowych „zwolenników”, którzy muszą „pilnie” zostać pociągnięci do „odpowiedzialności za łamanie [tak zwanych] praw człowieka” Twierdząc, że „nie są sądem”, inkwizytorzy dokonują „ustaleń” „zbrodni wojennych” i „poważnych naruszeń międzynarodowego prawa humanitarnego” przez Izrael – i tylko przez Izrael. A kończy się to apelem o przyspieszenie międzynarodowego postępowania karnego.


Jedyna negatywna uwaga, jaką inkwizytorzy kierują na to, co nazywają „faktycznymi władzami w Gazie”, czyli uznaną na arenie międzynarodowej organizację terrorystyczną Hamas lub na Autonomię Palestyńską, dotyczy traktowania przez nich innych Palestyńczyków. Nigdy ich traktowanie Izraelczyków. Raport zawiera „zalecenia” dla Izraela dotyczące traktowania Palestyńczyków, a nigdy na odwrót.


Raport wyraźnie wymienia palestyńskie (i izraelskie) ofiary domniemanych zbrodni izraelskich, ale nie wymienia ani jednej izraelskiej ofiary palestyńskich zbrodni. Raport nie potrafił zlokalizować ani jednego palestyńskiego terrorysty lub organizacji terrorystycznej. Tylko Izraelczycy są winni fałszywego „oznaczenia ich jako ‘terrorystów’”. Jedynymi dziećmi, które liczą się w raporcie, są dzieci palestyńskie rzekomo skrzywdzone przez Izraelczyków atakujących i aresztujących ich rodziców – a nie działania ich rodziców w pierwszej kolejności. Nie ma palestyńskich dzieci używanych jako żywe tarcze i ani dzieci-żołnierzy. Nie ma palestyńskich ofiar ataków rakietowych, które chybiają żydowskich celów. Nie ma palestyńskich nastolatków aktywnie zaangażowanych w terroryzm.


Raport nie mówi nic o izraelskich dzieciach.


Autorzy raportu nie znaleźli żadnego palestyńskiego antysemityzmu, tylko rzekomych żydowskich sługusów izraelskiego rządu, którzy błędnie „przeformułowali antysemityzm”. Oto trzej inkwizytorzy, z których żaden nie jest Żydem ani ofiarą antysemityzmu, ogłaszają ze swojego wysokiego stanowiska w ONZ, że wiedzą lepiej o tym, co liczy się jako antysemityzm, niż żydowskie ofiary antysemityzmu. Raport opisuje bojkoty Izraela (BDS) – głęboko dyskryminujące kampanie, których celem jest polityczna i gospodarcza ruina państwa żydowskiego – jako „prawomocny protest”. W raporcie, którego kulminacją jest wezwanie Międzynarodowego Trybunału Karnego do rozpoczęcia antyizraelskiego blitzkriegu, inkwizytorzy narzekają, że Izrael jest zaangażowany w „wojnę prawną”. Raport oskarża Izrael o „strategię delegitymizacji i uciszenia społeczeństwa obywatelskiego”. Oficjalne strategie delegitymizujące, takie jak promowanie antysemityzmu, płatności Autonomii Palestyńskiej dla terrorystów i ich rodzin oraz Karta Hamasu nawołująca do ludobójstwa nigdy nie zostały wspomniane. Ani też nie wspomniano o definitywnej strategii uciszania, jaką Palestyńczycy prowadzą przez ostatnie 75 lat – mordowania Żydów.


Inkwizytorzy twierdzą, że Palestyńczycy stoją w obliczu „wyraźnej próby wymazania swojej tożsamości, kultury i historii” po opowiedzeniu tej „historii” jako katastrofalnego stworzenia państwa żydowskiego w drodze zbrodniczego aktu „czystki etnicznej”. Rzeczywista historia - trzy tysiące lat prób wymazania związku narodu żydowskiego z ich ojczyzną przodków, wymazania ludności żydowskiej z ziem arabskich i trwające wymazywanie Żydów za próbę spełnienia żydowskiego samostanowienia na ziemi Izraela – nigdy nie jest wspomniana.


Inkwizytorzy atakują krytyków jako zaangażowanych w „dobrze zorganizowaną kampanię oszczerstw”, jednocześnie angażując się w dobrze zorganizowaną kampanię oszczerstw mającą na celu oczernianie osób i organizacji, które „nie krytykują polityki Izraela” ani „nie wspierają praw Palestyńczyków”. Przez co rozumieją każdego, kto kwestionuje „palestyńską narrację” – przeplataną kłamstwami i śmiercionośnym podżeganiem. Raport oskarża Izrael o dążenie do „stałej okupacji”. Tyle tylko, że Izrael ewidentnie opuścił Synaj i Gazę, a permanentny brak negocjacji jest znakiem rozpoznawczym Palestyny. Zwodniczo ta inkwizycja nazywa się dostawcą „uzasadnionej krytyki izraelskiej polityki i działań”.

W rzeczywistości „pogrom Pillay” jest jednym z najbardziej antysemickich i niebezpiecznych ataków na ojczyznę narodu żydowskiego w historii ONZ.

 

Link do oryginału: https://www.jpost.com/opinion/article-745733

Jerusalem Post, 8 czerwca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Anne Bayefsky
 – kanadyjska prawniczka jest dyrektorką Touro College Institute on Human Rights and the Holocaust. Specjalizuje się w dziedzinie prawa międzynarodowego ze szczególnym uwzględnieniem praw człowieka.

 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk