Prawda

Czwartek, 21 października 2021 - 05:04

« Poprzedni Następny »


Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy


Jahja Sinwar 2021-05-29


W wystąpieniu nadanym na żywo przez telewizję Al-Dżazira przywódca Hamasu w Gazie Jahja Sinwar podziękował Iranowi i Jaserowi Arafatowi, powiedział: Mamy 10 tysięcy “poszukiwaczy męczeństwa” w Izraelu. Mówił: "Nasz potencjał rakietowy jest nienaruszony, możemy uderzyć w Tel Awiw salwą 250 rakiet; Mamy 500 km tuneli w Strefie Gazy". Powiedział, że to Iran dał Hamasowi pieniądze, broń i ekspertyzę. Oznajmił, że Hamas popiera “unicestwienie Izraela przez zbrojny dżihad i walkę”, ale jest gotowy zawrzeć stosunkowo długie (nawet pięcioletnie) zawieszenie broni z Izraelem, jeśli Izrael spełni pewne warunki. Dodał, że  Al-Dżazira była najlepszym pulpitem do przedstawienia wiernie głosu naszego stanowiska i pokazania zbrodni okupacji”


Aby zobaczyć to wystąpienie przywódcy Hamasu w Gazie, Jahją Al-Sinwarem, w MEMRI TV, kliknij tutaj. Poniżej fragmenty tego wystąpienia.

 


Jahja Al-Sinwar: Z głębi serca od wszystkich w Gazie salutuję wam, niezłomni ludzie z Hajfy, niezłomni ludzie z Jaffy, niezłomni ludzie z Lod, niezłomni ludzie z Ramla, niezłomni ludzie z Akko i nasi mężczyźni i kobiety z obszaru “Trójkąta”, w Galilei i na Negewie, którzy dowiedli, że wszystkie lata, które minęły, i wszystkie kampanie izraelizacji – próby zamienienia ich w izraelskich obywateli, zamiast w arabsko-palestyńskich obywateli – i tak zwane kampanie koegzystencji upadły raz na zawsze.

[...]

Pozwólcie, że przekażę specjalne pozdrowienia dla Al-Dżaziry. Z punktu dowodzenia, gdzie kierowałem naszą akcją, miałem szansę obserwować Al-Dżazira, szczególnie. Może to pozostawiło mnie z silnym wrażeniem. Al-Dżazira była najlepszym pulpitem do przedstawienia wiernie głosu naszego stanowiska i pokazania zbrodni okupacji. Nie próbuję pomniejszać innych mediów. Obraz był jasny i różnica rażąca między panarabskimi i patriotycznymi mediami, które udzielały głosu troskom i sprawom naszego narodu, a poślednimi mediami – nie podam ich nazw – które próbowały wciskać narrację wroga i stały się częścią wojny przeciwko morale naszego narodu. Wszystkie brawa dla was, bohaterscy fedaini [z Al-Dżaziry].[...]

Wszystkie brawa dla ducha odwiecznego przywódcy, Abu Ammara [Jasera Arafata]. Z tej okazji i po najnowszej rundzie walk mówię do niego: Spoczywaj w spokoju, o Abu Ammarze! Zginąłeś próbując wzmocnić potencjał walki naszego narodu po sprawie Karine A [2002]. Karine A była słynnym statkiem, wszyscy o tym wiecie… Przewoziła broń – rakiety Grad, pociski przeciwczołgowe i rakiety krótkiego zasięgu, jak rakiety Grad [zasięgu] 20km i 30km Grad. Arafat próbował wzmocnić możliwości naszego ludu, by pozostał niezłomny w swoich starciach. Zajął się  przywożeniem broni w celu  doprowadzenia  do zmiany w równowadze sił między okupacją a nami. Spoczywaj w spokoju, Abu Ammarze, wraz z wszystkimi męczennikami, teraz siły oporu twojego ludu, twoich synów w Brygadach Izz Al-Din Al-Kassam i innych frakcjach oporu zdobyły setki rakiet i nie tylko o 20-kilometrowym zasięgu rakiety Grad, ale setki rakiet, które w jednej salwie mogą zmiażdżyć obszar miejski Tel Awiwu.[...]

Spoczywajcie w spokoju, nasi męczennicy z ostatniej rundy walk. Spoczywaj w spokoju, Abu Emadzie Bassem Isso, dowódco Brygady Gaza. Spoczywaj w spokoju, wybitny profesorze, Dżamalu Zabedo. Mogłeś być wybitnym profesorem pracującym dla NASA, a świat sławiłby cię, ale nalegałeś na przybycie do Gazy i wzięcie udziału w rozwoju rakiet, które wstrząsają [syjonistycznym] tworem.To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy, jeśli spróbują uszkodzić meczet Al-Aksa raz jeszcze.

Chcę skorzystać z tej okazji, by ostrzec syjonistyczną okupacje i jej przywódców: meczet Al-Aksa i Jerozolima są tym, gdzie przeciągamy linię. Jeśli chcecie przeżyć jeszcze chwilę, trzymajcie się z dala od meczetu Al-Aksa i Jerozolimy. Decyzja wymazania waszego państwa jest związana z wprowadzaniem w życie waszych spisków w meczecie Al-Aksa i Jerozolimie. Scenariusz istnieje i próba została zakończona.Gaza wybuchnie pełną siłą swojego oporu, a Zachodni Brzeg eksploduje z całą swoją mocą. Nasi ludzie zaatakują wszystkie osiedla równocześnie. Nasi bohaterowie – także z sił bezpieczeństwa na Zachodnim Brzegu – będą czekać na was na wszystkich skrzyżowaniach i wszystkich drogach objazdowych.Zaatakują was we wszystkich osiedlach na całym Zachodnim Brzegu. Nasi ludzie na ziemi okupowanej [w 1948 r.] powstaną. Milion lub więcej demonstrantów wyjdzie na ulice i zablokuje drogi. Jestem pewien, że na tych okupowanych –w 1948 r.] ziemiach będzie co najmniej 10 tysięcy poszukiwaczy męczeństwa, jeśli meczet Al-Aksa zostanie uszkodzony. Każdy z nich chwyci za nóż, by dźgnąć [Izraelczyka], weźmie samochód, by przejechać jednego z nich lub rzuci koktajl mołotowa, który spali wasze serca. Albo wezmą galon paliwa, by spalić te olbrzymie lasy. Tłum naszych ludzi i cały naród wyruszy, przekroczy granice i wleje się jak rzeka, by wykorzenić wasz twór. Wyruszą także siły oporu w regionie. Wszystkie żywotne siły zmiażdżą was całą mocą, jaką mają do dyspozycji. Jestem pewien, że Bliski Wschód będzie wyglądał inaczej niż wygląda teraz.  

[...]

Zaczęli mówić, że zniszczyli 100 kilometrów tuneli Hamasu. Mówię wam, że tunele, jakie mamy w Strefie Gazy przekraczają 500 kilometrów. Nawet jeśli ich narracja jest prawdziwa, zniszczyli tylko 20% tuneli.

[...]

My, dowódcy oporu, przysięgamy, że – z wolą Allaha – przed końcem tego roku będzie wielka poprawa w warunkach życiowych i ludzkich w Strefie Gazy. Przed końcem tego roku problemy Strefy Gazy, które spowodowało  oblężenie, wojna i zniszczenie, będą zmienione z sytuacji, jak jest teraz. Niech to usłyszy cały świat. Spowodujemy całkowite zniszczenie, jeśli problemy Gazy nie zostaną rozwiązane.Blinken chce teraz wykorzystać nasze wewnętrzne spory i [chce], by pieniądze na odbudowę przyszły przez AP, a nie Hamas w celu zamknięcia Hamasu i wzmocnienia AP… Mówię Blinkenowi i innym: nie igrajcie z naszymi wewnętrznymi sporami. Wiemy, jak rozwiązać nasze problemy wzajem ze sobą. Nie myślcie, że możecie rozpalić wewnętrzny konflikt. Damy ułatwienia każdemu, kto chce budować w Gazie, poprawimy ekonomiczne warunki i ożywimy gospodarkę Gazy.  

[...]

Nie będziemy nikogo ograniczać i nie poprosimy nikogo ani o grosz dla Hamasu lub Brygad Kassam. Hamas i Brygady Kassam mają własne źródła dochodu i nie potrzebujemy brać pieniędzy ze środków pomocowych i na rekonstrukcję. W tym punkcie jest coś, co trzeba powiedzieć. Wyrażamy naszą pełną wdzięczność Islamskiej Republice Iranu, która w ostatnich latach nie oszczędzała niczego nam i innym palestyńskim frakcjom oporu  Zaopatrywali nas w pieniądze, broń i ekspertyzę. Popierali nas we wszystkim, z łaski Allaha. Zasługują na olbrzymie uznanie. Nie byli z nami w polu, ale byli z nami poprzez ten potencjał, którym zmiażdżyliśmy i wstrząsnęliśmy wrogiem.

[...]

Jeśli okupant podporządkuje się [prawu międzynarodowemu] może być długotrwały tahdija [spokojny okres] – na cztery lub pięć lat, a nawet więcej. Jeśli istnieje możliwość dla świata wywarcia nacisku na okupanta, by wycofał się z Zachodniego Brzegu, rozmontował tam swoje osiedla i wycofał się z, powiedzmy, wschodniej Jerozolimy, uwolnił więźniów, zakończył oblężenie Gazy, pozwolił nam na przeprowadzenie wyborów w Jerozolimie i na założenie naszego palestyńskiego państwa na części naszej ziemi – to zdecydowanie mogłoby prowadzić do stosunkowo długiego zawieszenia broni, który odroczyłby konflikt i stworzył pewną stabilność w regionie.

[...]

Popieramy unicestwienie Izraela przez zbrojny Dżihad i walkę. To jest nasza doktryna. Okupacja musi być zmieciona w całej naszej ziemi. Ale dla zjednoczenia palestyńskiego stanowiska i [sprowadzenia go] do wspólnych mianowników oraz w obliczu międzynarodowego stanowiska powiedzieliśmy, że jesteśmy gotowi zgodzić się na tę opcję. Nie mamy z tym problemu. Jeśli światowe supermocarstwa i międzynarodowe organizacje są skłonne do zmuszenia okupanta do przestrzegania międzynarodowych praw i rezolucji, a my założymy nasze państwo na naszej ziemi na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie, wraz ze Strefą Gazy, a osiedla zostaną zlikwidowane, więźniowie uwolnieni i uchodźcy powrócą… Istnieje możliwość, że to doprowadzi do stosunkowo długiego rozejmu czyli tahdiji. Nie ma co do tego wątpliwości. Przez całą wojnę nasi bracia na polu bitwy i w pewnych specjalnych jednostkach byli w kontakcie z naszymi braćmi w Libanie, w Hezbollahu, w IRGC i gdzie indziej, że jedynie wysyłamy komunikat do wroga i że to nie jest prawdziwa wojna. Byliśmy pewni, że gdyby walka nasiliła się, te [ruchy] oporu interweniowałyby czynnie na wszystkich frontach.

[...]

Nasz potencjał rakietowy jest całkowicie w porządku. To był tylko komunikat, jaki wysłaliśmy. Pozwólcie, że powtórzę co powiedział [rzecznik Brygad Al-Kassam] Abu Ubeida: Wystrzelenie salwy 250 rakiet na Tel Awiw jest dla nas łatwiejsze niż [napicie się wody]."Był wysoki poziom koordynacji... z naszymi braćmi w Libanie, w Hezbollahu, w IRGC... Gdyby walka nasiliła się, te [ruchy] oporu interweniowałyby czynnie na wszystkich frontach”[...]

Niewątpliwie cenimy rolę odgrywaną przez Rosję. Rosja jest wpływowym i znaczącym międzynarodowym graczem. Odegrała znaczącą rolę w ostatnich latach. Zdecydowanie odegrała rolę w ostatnich dniach. Wierzymy, że Rosja powinna odgrywać jeszcze bardziej aktywną i pozytywną rolę. Rosja może odegrać bardzo znaczącą rolę na palestyńskiej scenie i w sprawie konfliktu w regionie. Jesteśmy pewni, że nasza koordynacja z nimi będzie na wysokim poziomie w nadchodzących dniach, z wolą Allaha.


Hamas Leader in Gaza Yahya Al-Sinwar Salutes Al-Jazeera TV, Iran and Yasser Arafat

MEMRI, Specjalny komunikat 9364, 27 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 962 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk