Prawda

Wtorek, 11 maja 2021 - 21:18

« Poprzedni Następny »


Program oszustw i kłamstw OWP


Bassam Tawil 2020-05-15

Działania i retoryka przywódców OWP pokazuje bez cienia wątpliwości, że nie spełnili żadnej z obietnic, jakie złożył przewodniczący OWP, Jaser Arafat, kiedy podpisał Umowy z Oslo w 1993 roku. Przywódcy OWP nadal nie uznają prawa Izraela do istnienia i nadal angażują się w terroryzm, gloryfikują terrorystów i wypłacają regularnie daninę ich rodzinom. Na zdjęciu: izraelski premier Icchak Rabin (po lewej), prezydent USA Bill Clinton (pośrodku) i Arafat przy podpisywaniu Umów z Oslo w Białym Domu w Waszyngtonie 13 września 1993 roku. (Vince Musi/The White House/Wikimedia Commons)
Działania i retoryka przywódców OWP pokazuje bez cienia wątpliwości, że nie spełnili żadnej z obietnic, jakie złożył przewodniczący OWP, Jaser Arafat, kiedy podpisał Umowy z Oslo w 1993 roku. Przywódcy OWP nadal nie uznają prawa Izraela do istnienia i nadal angażują się w terroryzm, gloryfikują terrorystów i wypłacają regularnie daninę ich rodzinom. Na zdjęciu: izraelski premier Icchak Rabin (po lewej), prezydent USA Bill Clinton (pośrodku) i Arafat przy podpisywaniu Umów z Oslo w Białym Domu w Waszyngtonie 13 września 1993 roku. (Vince Musi/The White House/Wikimedia Commons)

Palestyńscy politycy raz jeszcze grożą anulowaniem swojego uznania prawa Izraela do istnienia – tym razem, jeśli izraelski rząd rozciągnie izraelską suwerenność na jakąkolwiek część Zachodniego Brzegu. W skrócie, ci politycy mówią, że Organizacja Wyzwolenia Palestyny (OWP), organizacja założona 1964 roku w celu „wyzwolenia Palestyny” przez walkę zbrojną, nie będzie dłużej honorowała listu byłego przewodniczącego OWP, Jasera Arafata, wysłanego do izraelskiego premiera, Icchaka Rabina 9 września 1993 roku. W tym liście Arafat napisał:

"OWP uznaje prawo państwa Izrael do istnienia w pokoju i bezpieczeństwie… akceptuje Rezolucje 242 i 338 Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych… zobowiązuje się… do pokojowego rozwiązania konfliktu między obiema stronami… OWP wyrzeka się terroryzmu i innych aktów przemocy… OWP potwierdza, że te artykuły Palestyńskiej Karty, które zaprzeczają prawu Izraela do istnienia… są obecnie niedziałające i dłużej nie obowiązują”.

Czy OWP kiedykolwiek zastosowała się do listu Arafata?


Działania i retoryka przywódców OWP pokazuje bez cienia wątpliwości, że nie spełnili żadnej z obietnic, jakie złożył przewodniczący OWP, Jaser Arafat, kiedy podpisał Umowy z Oslo w 1993 roku. Przywódcy OWP nadal nie uznają prawa Izraela do istnienia i nadal angażują się w terroryzm, gloryfikują terrorystów i wypłacają regularnie daninę ich rodzinom.


Ponadto dowiedziono , że twierdzenie OWP, iż usunęła artykuły Palestyńskiej Karty, które wzywają do zniszczenia Izraela, było oszustwem.  


Samo istnienie OWP do dnia dzisiejszego jest wskazówką, że przywództwo palestyńskie nie zrezygnowało z pragnienia likwidacji Izraela.


Umowy z Oslo doprowadziły do ustanowienia Autonomii Palestyńskiej (AP), tymczasowego samorządzącego organu, zaprojektowanego do wyłącznej kontroli sytuacji bezpieczeństwa i spraw cywilnych na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. AP ma prezydenta, Mahmouda Abbasa i rząd, który administruje sprawami Palestyńczyków.  


Podczas gdy rząd AP ma władzę nad sprawami cywilnymi i bezpieczeństwa Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu i w Gazie, OWP jest odpowiedzialna za Palestyńczyków na całym świecie i ma „komitet wykonawczy”, którzy służy jako drugi palestyński gabinet rządowy. Funkcje tego komitetu obejmują: reprezentowanie narodu palestyńskiego, nadzór nad różnymi instytucjami OWP, wykonywanie polityki i decyzji kierownictwa OWP i zajmowanie się finansowymi sprawami OWP.  


W dodatku AP i OWP mają własne parlamenty.


Dlaczego Palestyńczycy potrzebują dwóch oddzielnych organów rządowych, szczególnie w czasie, kiedy nadal skarżą się na trudności ekonomiczne i spadek finansowej pomocy ze strony krajów-darczyńców?  


Co ważniejsze, dlaczego Palestyńczycy nadal potrzebują organizacji o nazwie Organizacja Wyzwolenia Palestyny, której zadeklarowanym celem jest ”wyzwolenie Palestyny” przez walkę zbrojną? Obecność OWP rażąco zaprzecza listowi Arafata, w którym twierdził, że OWP „uznaje prawo państwa Izrael do istnienia w pokoju i bezpieczeństwie” oraz wyrzeka się „używania terroryzmu i innych aktów przemocy".


Warto podkreślić, że emblemat OWP pokazuje mapę ”Palestyny od Morza Śródziemnego do rzeki Jordan”, co całkowicie pokrywa dzisiejszy Izrael, Zachodni Brzeg i Strefę Gazy. Mimo twierdzenia Arafata, że organizacja uznaje prawo Izraela do istnienia w pokoju i bezpieczeństwie”, OWP nadal używa tego przesłania.  


Przywódcy OWP, którzy obecnie grożą anulowaniem uznania Izraela, nie muszą patrzeć dalej niż ich emblemat, by zobaczyć, że ich organizacja nadal oszukuje świat. Gdyby OWP była szczera i honorowała obietnicę Arafata, mogłaby przynajmniej zmienić mapę, która zaprzecza istnieniu Izraela. Gdyby OWP była szczera w sprawie wprowadzenia w życie listu Arafata, powinna była rozwiązać się już w 1993 roku, natychmiast po tym, jak jej były przywódca stwierdził, że organizacja uznaje prawo państwa Izrael do „istnienia w pokoju i bezpieczeństwie”.


Jeśli OWP uznała prawo Izraela do istnienia, dlaczego jej największa frakcja, Fatah, nadal mówi o terenach wewnątrz Izraela jako „okupowanym” terytorium? W zeszłym tygodniu Fatah zamieścił na swojej stronie Facebooka zdjęcie muzułmanów modlących się w „okupowanym mieście Jaffa” w pobliżu Tel Awiwu. Jeśli miasto w Izraelu jest „okupowane”, to znaczy, że OWP i Fatah nie wierzą w prawo Izraela do istnienia: otwarcie mówią i pokazują, że uważają ziemię między Morzem Śródziemnym a rzeką Jordan za „okupowane” terytoria, które trzeba „wyzwolić”. Te słowa odsłaniają zwykłe kłamstwa OWP i Arafata o ich pozornym poparciu dla rozwiązania w postaci dwóch państw. Przynajmniej należy im się uznanie za szczerość o tym, czego chcą.  


Uznanie Izraela nie jest jednak jedyną obietnicą, której OWP nie spełniło po podpisaniu Umów z Oslo. Twierdzenie Arafata, że organizacja wyrzeknie się terroryzmu i innych aktów przemocy jest kolejnym przykładem, jak przywódcy OWP nadal oszukują.


Kilka grup OWP, włącznie z rządzącą frakcja Abbasa, Fatahem, dokonało dziesiątków ataków terrorystycznych przeciwko Izraelowi od czasu, kiedy Arafat napisał ten list do Rabina. Wiele z tych ataków przeprowadzono podczas tak zwanej Drugiej Intifady (2000-2005).


W zeszłym tygodniu sąd okręgowy w Jerozolimie orzekł, że AP musi zapłacić 150 milionów dolarów izraelskim rodzinom, które były ofiarami palestyńskiego terroryzmu. Sprawę wniósł Izraelski Ośrodek Prawa ("Shurat HaDin"), izraelska organizacja reprezentująca 17 skarżących w sprawach o 34 ofiary śmiertelne i siedmioro rannych, wszyscy właśnie z owych czasów. W zeszłym roku sąd orzekł, że AP była odpowiedzialna za ataki terrorystyczne popełnione w tym okresie.


Szefowa Izraelskiego Ośrodka Prawa, Nitsana Darshan-Leitner, powiedziała, że orzeczenie dowodzi, że Druga Intifada „nie była ludowym powstaniem, ale planowaną i umyślną wojną przeciwko cywilnej ludności Izraela”. Dodała: ”To, czego Arafat nie osiągnął w Umowach z Oslo, próbował osiągnąć przez zamachy samobójcze i przez strzelanie. Sprawą palestyńską było ludobójstwo wobec Żydów w Izraelu”.


Mimo ostrzeżeń ze strony Izraela, AP i jej przywódcy przysięgli, że będą kontynuować wypłacanie danin i stypendiów rodzinom palestyńskich terrorystów. „Wypłaty dla naszych męczenników, więźniów i rannych są czerwoną linią” - powiedział Abbas w wywiadzie dla telewizji palestyńskiej w październiku 2018 roku.  

"Oni [Izraelczycy] próbują wszelkich środków i wywierają naciski wszelkimi środkami i będą nadal wywierać naciski. Męczennicy i ich rodziny są święci i tak samo jest z rannymi i więźniami. Musimy płacić im wszystkim. Jeśli jeden grosz pozostanie w naszych rękach, jest on dla nich, a nie dla żywych”.  

I tyle warta była obietnica Arafata wyrzeczenia się terroryzmu i wszystkich aktów przemocy wobec Izraela.


Na koniec, fałszywemu twierdzeniu OWP, że usunęła ze swojej Karty klauzule, które opisują powstanie Izraela jako „całkowicie nielegalne” i wzywają do „wyzwolenia Palestyny”, zaprzeczają właśnie sami przywódcy OWP.


Wkrótce po liście Arafata i po wygłoszeniu tego twierdzenia w 1998 roku przez kierownictwo OWP wielu funkcjonariuszy OWP szybko wyjaśniło, że Karta nie została zmieniona.


Ziad Abu Zajjad, wysoki rangą funkcjonariusz OWP, wyjaśniał: "Izrael nie może żądać, by OWP zmieniła swoją Kartę, tak samo jak OWP nie żąda, by naród żydowski unieważnił Biblię”. (Przemówienie do American Jewish Federation, 23 października 1993).


Tajseer Kaba, wiceprzewodniczący Rady Narodowej OWP, powiedział: "Nie mamy zamiaru zmieniać ani anulować Karty; raczej będziemy trzymać się jej do ostatniego tchu, ponieważ ucieleśnia istotę naszych żądań”. (A-Nahar, 19 września 1995).


Sekretarz generalny Arabskiego Frontu Wyzwolenia OWP, Abu Abbas także zaprzeczył, by Karta została zmieniona:

"[Palestyńska] Rada Narodowa nie głosowała, by anulować Kartę, ale raczej ogłosiła gotowość do zmiany Karty pod pewnymi warunkami. Jeśli te warunki zostaną spełnione, zostanie poprawiona. W innym wypadku pozostanie taka, jaka jest. Karta dopiero ma być zmieniona i nasi [izraelscy] wrogowie rozumieją to lepiej niż nasza ludność”. (Al-Bilad, 11 czerwca 1998).

Jeśli i kiedy OWP ogłosi decyzje o anulowaniu uznania Izraela, przywódców tej organizacji należy zdemaskować za ich program nieustannych kłamstw przez ostatnich trzydzieści lat. Od 1993 roku przywódcy OWP zrobili wszystko, co w ich mocy, by dowieść, że list Arafata do Rabina nie był wart papieru, na którym został napisany.


PLO Deception and Lies

Gatestone Institute, 1 maja 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk