Prawda

Sobota, 24 lutego 2024 - 22:28

« Poprzedni Następny »


Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela


Z materiałów MEMRI 2023-10-20

Prezydent Iranu Ebrahim Raeisi (po prawej) ściska dłoń szefowi biura politycznego palestyńskiego ruchu oporu Hamasu Ismailowi Haniji w stolicy Teheranie, 20 czerwca 2023 r. (Zdjęcie: IRNA)
Prezydent Iranu Ebrahim Raeisi (po prawej) ściska dłoń szefowi biura politycznego palestyńskiego ruchu oporu Hamasu Ismailowi Haniji w stolicy Teheranie, 20 czerwca 2023 r. (Zdjęcie: IRNA)

Wstęp


Przywódcy irańskiego reżimu, na czele z irańskim najwyższym przywódcą Alim Chameneim oraz dowódcami irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) i sił zbrojnych, jak też mediami reżimu, pospieszyli z gratulacjami dla „palestyńskiej organizacji oporu” Hamasu – należącej do irańskiej osi islamskiego oporu – za masowy atak na Izrael z 7 października 2023 r., a także wyrazili dumę z tej organizacji i wezwali ją do dalszej walki.


Rzecznicy reżimu powiedzieli, że „odważne czyny Palestyńczyków” w ramach tego, co Hamas nazywa operacją „Powódź Al-Aksa”, są uzasadnione „okrutnymi zbrodniami” Izraela przeciwko Palestyńczykom od czasu jego powstania. Najwyższy Przywódca Ali Chamenei podkreślił, że „ten okrutny reżim [Izrael] nie litował się nad palestyńskimi mężczyznami i kobietami, dziećmi i osobami starszymi; nie chronił świętości meczetu Al-Aksa; podżegał [żydowskich] osadników przeciwko Palestyńczykom jak wściekłe psy i deptał wiernych [muzułmanów]. Zatem co musi zrobić naród przeciwko całemu temu okrucieństwu i wszystkim tym zbrodniom?” Mówiąc, że Izrael jest „ciemiężycielem [i] agresorem”, dodał, że „nikt nie może przedstawiać tego potwora [Izraela] jako uciskanego”. Następnie wezwał kraje muzułmańskie, by przyłączyły się do Hamasu i Iranu i kontynuowały drogą oporu.


Świętując masakrę i zwycięstwo islamskiego ruchu dokonane rękami Palestyńczyków, irańscy oficjele radowali się, że Hamas zaskoczył Izrael i upokorzył jego armię i przywództwo polityczne, uzasadniali zakres zniszczeń i przewidywali, że cel irańskiego rewolucyjnego reżimu – zniszczenie Izrael – jest na wyciągnięcie ręki.


Prezydent Iranu Ebrahim Raisi opublikował zapis swoich rozmów z przywódcami palestyńskiego ruchu oporu – szefem biura politycznego Hamasu Isma'ilem Haniją i przywódcą Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu Zijadem Nachalahem – którzy są marionetkami irańskiego reżimu. W rozmowach z obydwoma chwalił ich za strategiczne zwycięstwo nad Izraelem.  


W niniejszym opracowaniu znajduje się przegląd wypowiedzi irańskich dygnitarzy i funkcjonariuszy ruchu oporu, wychwalających atak Hamasu na Izrael i zachęcających Hamas do kontynuowania swojej kampanii aż do całkowitego zniszczenia Izraela.


Najwyższy Przywódca Chamenei: „Odważny czyn i męczeństwo Palestyńczyków były odpowiedzią na zbrodnie [izraelskiego] wroga, które ciągnęły się latami”


Na zakończenie ceremonii promocji oficerów sił zbrojnych, która odbyła się 10 października 2023 r., Najwyższy Przywódca Ali Chamenei oświadczył: „W tych dniach ważna kwestia polityczna i wojskowa przyciągnęła uwagę świata i są to bezprecedensowe wydarzenia w umiłowanej Palestynie… Ku naszej wielkiej radości wyżsi rangą przedstawiciele [reżimu] zajęli właściwe i pozytywne stanowisko [w tej sprawie]. Chciałbym zwrócić uwagę Państwu i naszym braciom w państwach islamskich na kilka rzeczy:


Pierwszą jest ta sama kwestia, która pojawia się w różnych analizach w ciągu ostatnich dwóch lub trzech dni, a mianowicie, że od 7 października 2023 r. grabieżczy reżim syjonistyczny poniósł nieodwracalną porażkę militarną i wywiadowczą. Wszyscy mówią o ‘porażce’. Ja kładę nacisk na  ‘nieodwracalna’. Twierdzę, że to niszczycielskie trzęsienie ziemi zdołało zniszczyć reżim grabieżczego reżimu do samych jego głównych fundamentów i nie da się go tak łatwo odbudować. Nie jest możliwe, by grabieżczy reżim syjonistyczny zdołał odbudować te fundamenty, pomimo całego hałasu jaki robi i całego wsparcia, jakie otrzymuje dziś od Zachodu. Chcę powiedzieć, że od soboty 7 października 2023 r. reżim syjonistyczny nie jest już reżimem syjonistycznym, jakim był i nie da się łatwo zrekompensować ciosu, jaki otrzymał.


Drugą kwestią, która moim zdaniem jest bardzo ważna, jest to, że ta katastrofa została spowodowana czynami samych syjonistów. Kiedy okrucieństwo i zbrodnia przekraczają granicę, trzeba oczekiwać burzy. Co zrobiliście narodowi palestyńskiemu ? Odważne czyny i męczeństwo Palestyńczyków były odpowiedzią na trwające od lat zbrodnie [izraelskiego] wroga, które nasiliły się w ostatnich miesiącach. Winę ponosi obecny rząd reżimu syjonistycznego. W historii świata... żaden naród islamski nie miał do czynienia z takim wrogiem jak ten, z którym dzisiaj mają do czynienia Palestyńczycy. Narody i kraje islamskie nigdy nie miały do czynienia z takim wrogiem, tak zuchwałym i tak okrutnym. 


Narody były wielokrotnie uciskane, ale ich wrogowie nigdy nie byli tak bezwstydni, tak źli, tak okrutni. Żaden naród muzułmański nie był poddany presji i oblężeniu jak naród palestyński; nie znamy drugiego podobnego na świecie ani w tych chwilach, które są przed naszymi oczyma. Rządy zachodnie, szczególnie Ameryka i Wielka Brytania, nigdy nie wspierały ani nie pomagały żadnemu rządowi w taki sposób, w jaki wspierają ten fałszywy, okrutny i krwiożerczy [rząd izraelski]. Najpierw Brytyjczycy, potem Amerykanie, a razem z nimi różne rządy ... [Nawet] były Związek Radziecki i inni – wszyscy pomagali temu okrutnemu reżimowi.


Zachowanie tego okrutnego reżimu było takie, że nie litował się nad palestyńskimi mężczyznami i kobietami, dziećmi i osobami starszymi; nie chronił świętości meczetu Al-Aksa; podżegał [żydowskich] osadników przeciwko Palestyńczykom jak wściekłe psy; deptał wiernych [muzułmanów] pod swoimi stopami. Co więc musi zrobić naród wobec całego tego okrucieństwa i wszystkich tych zbrodni? Żarliwy naród, naród weteranów – naród palestyński – nie jest narodem dzisiejszym ani wczorajszym. To naród mający kilka tysięcy lat. Jak powinien zareagować na cały ten ucisk? Cóż, jest oczywiste, że burza będzie miała miejsce. [Naród palestyński] znajdzie okazję i sprowadzi burzę. Och ciemiężący syjoniści! Jesteście winni. Wy spowodowaliście tę burzę. Sami sprowadziliście na siebie tę katastrofę. Naród [islamski] nie ma innego wyjścia, jak tylko żarliwie i odważnie odpowiedzieć na taką wrogość.


Trzecia kwestia jest taka, że teraz ten zły, okrutny wróg rozpoczął politykę przedstawiania się jako uciskany po tym, jak otrzymał policzek. Inni też mu pomagają. Media światowej arogancji [USA] pomagają mu się przedstawiać jako uciskanemu. Oczywiście jest to również błędne kalkulacja, co wyjaśnię dalej. To przedstawianie jest w 100% fałszywe, ponieważ palestyńskim bojownikom udało się opuścić oblężenie Gazy, pozbyć się go, dotrzeć do armii syjonistów i centrów cywilnych – czy [reżim syjonistyczny] jest uciskany? Czymkolwiek jest ten grabieżczy reżim, nie jest uciskany. Jest ciemiężycielem. Jest agresorem. Jest ignorantem, tyranem. To wszystko, ale nie jest uciskiem. Jest prześladowcą. Nikt nie może przedstawić tego potwora jako uciskanego.


Czwarta kwestia jest taka, że reżim okupacyjny [Izrael] stara się przedstawić siebie jako uciskanego, aby uzyskać pretekst do kontynuowania podwójnego ucisku. Atakowanie Gazy, atakowanie domów ludzi, atakowanie ludności cywilnej, masowe rzezie i zabijanie w Gazie – przedstawianie się jako uciskany jest pretekstem do popełniania coraz większej liczby tych zbrodni. Chce on usprawiedliwić swoje zbrodnie, przedstawiając się jako uciskany.


Powiedziałem, że to także jest błędna kalkulacja. Przywódcy i decydenci tego grabieżczego reżimu oraz jego zwolennicy muszą wiedzieć, że to [wsparcie dla Izraela] przyniesie im jeszcze większą katastrofę. Muszą wiedzieć, że reakcja na te okrucieństwa doprowadzi do mocniejszy policzka w ich paskudną twarz. Determinacja odważnej młodzieży palestyńskiej, determinacja Palestyńczyków, którzy są gotowi poświęcić swoje życie, jest silniejsza niż te zbrodnie. Tak to jest dzisiaj.


Minęła epoka, gdy czynniki [z różnych krajów] zdołały stworzyć dla siebie sytuację w Palestynie poprzez spotkania i dialog z ciemiężycielem [reżimem syjonistycznym]. Dzisiaj Palestyńczycy się przebudzili; młodzież [palestyńska] się przebudziła, planiści palestyńscy pracują z pełną sprawnością. Dlatego ta kalkulacja wroga jest błędna; uważa on, że (musi) prezentować się jako uciskany, aby kontynuować swoje zbrodnicze ataki. Oczywiście świat islamski nie powinien milczeć w obliczu tych zbrodni. Kraje [muzułmańskie] muszą zareagować. 


Ostatnia kwestia jest taka, że zwolennicy reżimu [syjonistycznego] i niektórzy członkowie tego grabieżczego reżimu wypowiadali się brutalnie w ciągu ostatnich dwóch lub trzech dni i to trwa nadal, włączając [twierdzenie], że za tym posunięciem [atakiem Hamasu] stoi islamski Iran. Oni się mylą. Oczywiście bronimy Palestyny, bronimy walk, całujemy czoła i ręce planistów [tej operacji] oraz [ręce] odważnej, zaradnej młodzieży palestyńskiej. Jesteśmy dumni z nich.


Ci, którzy mówią, że ‘operacje palestyńskie zostały przeprowadzone przez nie-Palestyńczyków’ [tj. Irańczyków], nie znają narodu palestyńskiego. Poniżyli naród palestyński. To jest ich błąd. Oczywiście cały świat islamski ma obowiązek wspierać Palestyńczyków. Ta operacja jest dziełem samych Palestyńczyków. Mądrzy, młodzi i odważni planiści oraz agenci, którzy sami zginęli jako męczennicy, zdołali stworzyć epopeję, która, jeśli Bóg da, będzie wielkim krokiem w kierunku ocalenia Palestyny." [1]


Najwyższy Przywódca Ali Chamenei On X: „Rak uzurpacyjnego reżimu syjonistycznego zostanie wykorzeniony rękami narodu palestyńskiego i sił oporu w całym regionie”


Irański najwyższy przywódca Ali Chamenei na X (dawniej Twitterze) z 7 października 2023 r. pochwalił palestyński ruch oporu za mordowanie Izraelczyków. Zamieścił wideo przedstawiające młodych Izraelczyków uciekających przed atakiem Hamasu na koncercie plenerowym Nova, podczas którego siły terrorystów Hamasu zamordowały ponad 200 izraelskich cywilów, i napisał: „Jeśli Bóg da, rak uzurpacyjnego reżimu syjonistycznego zostanie wykorzeniony rękami narodu palestyńskiego i sił ruchu oporu w całym regionie. #AlAqsaStorm.”


Użytkownicy X dodali następujący kontekst: „Osoby widoczne na tym filmie uciekające nie są członkami ‘reżimu’, ale raczej uczestnikami koncertu, których zabawę przerwał Hamas, używając siły i biorąc zakładników”, dodając linki do doniesień prasowych na temat wydarzenia.


Twitter.com/khamenei_ir/status/1710752170096701778, 7 października 2023.
Twitter.com/khamenei_ir/status/1710752170096701778, 7 października 2023.

Chamenei On X: „Dzisiaj młodzież palestyńska… jest lepiej przygotowana niż kiedykolwiek” do zniszczenia Izraela


W innym poście tego samego dnia, 7 października, Chamenei udostępnił zdjęcie Palestyńczyków świętujących, gdy jechali zdobytym pojazdem Sił Obronnych Izraela, i napisał: „Dziś młodzież palestyńska i ruch palestyński są bardziej energiczni, bardziej żywi i bardziej przygotowani niż kiedykolwiek przez ostatnie 80 lat [aby zniszczyć Izrael]. #AlAqsaStorm.”


Twitter.com/khamenei_ir/status/1710746549779571010
Twitter.com/khamenei_ir/status/1710746549779571010

Prezydent Iranu Raisi: „Słońce Boskiego zwycięstwa wzeszło ponownie nad Palestyną i uradowało serca wiernych [muzułmanów], [i] sprawiło, że poszukiwacze wolności na świecie są dumni… Syjonistyczny wróg musi wiedzieć, że równanie zmieniło się"


8 października 2023 r. prezydent Iranu Ibrahim Raisi opublikował oświadczenie, w którym wychwala atak palestyńskiego ruchu oporu. Usprawiedliwiając masakrę izraelskiej ludności cywilnej przez Hamas muzułmańskim powstaniem przeciwko wieloletniemu uciskowi Izraela, krzywdzie wyrządzanej palestyńskim kobietom i więźniom oraz profanacji meczetu Al-Aksa, powiedział, że Iran broni tej masakry, ponieważ „honor jest głęboko zakorzeniony w wierze, w [islamskim] oporze [Iranu] i w jedności [muzułmańskiej]”. Wezwał także kraje muzułmańskie do wsparcia islamskiego oporu Iranu. Poniżej główne punkty jego wypowiedzi:


„W końcu westchnienie uciskanego narodu zamieniło się w burzę przeciwko ciemiężycielom. Słońce boskiego zwycięstwa wzeszło ponownie nad Palestyną i rozradowało serca wiernych [muzułmanów], [i] sprawiło, że poszukiwacze wolności na świecie są dumni i upokorzyło ciemiężycieli. Pokój i błogosławieństwo Boże oraz wszystkich sprawiedliwych, wolnych sług trwałego i mądrego narodu palestyńskiego, które zszokowało i zaskoczyło świat ucisku historycznym posunięciem.


Błogosławieństwa dla ruchu oporu i wszystkich jego odważnych członków, którzy odrzucili iluzję życia w cieniu niewoli agresywnego reżimu syjonistycznego, oraz inicjatywy ruchu oporu, która pokazała, że żelazna wola głęboko zakorzeniona w wierze w Boga i opierająca się na swoim ludzie, pokonuje sprzęt i broń [Izraela].


Iran zaprasza cały świat, aby przyjrzał się faktowi, że skumulowany ucisk i niesprawiedliwość wobec uciskanego narodu palestyńskiego, ciągłe zniewagi wobec kobiet i więźniów oraz profanacja Jerozolimy i pierwszego kibla [kierunku modlitwy – tj. meczetu Al - Aksa] bo muzułmanie nie będą trwać [w tym] wiecznie, a narody sprzeciwią się temu. Bez wątpienia reżim syjonistyczny i jego zwolennicy, którzy są odpowiedzialni za zagrożenie bezpieczeństwa narodów w regionie, muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.


Islamska Republika [Iranu] broni [prawa] uzasadnionej obrony narodu palestyńskiego i gorąco wierzy, jak mówi Bóg w Koranie: honor jest głęboko zakorzeniony w wierze, oporze i jedności. Nie jest możliwe osiągnięcie honoru dla narodów przy jednoczesnej zgodzie na ucisk, ani przedstawiania ucisku narodu palestyńskiego jako czegoś normalnego. 


Rządy muzułmańskie muszą szczerze przyłączyć się do narodu islamskiego we wspieraniu narodu palestyńskiego. Wróg syjonistyczny musi wiedzieć, że równanie się zmieniło, rytm wojny nie jest na korzyść syjonistów. Naród palestyński jest zwycięzcą na arenie [bitwy].


Błogosławieństwa dla ruchu oporu od Palestyny, Libanu i Syrii po Irak, Afganistan i Jemen. Błogosławieństwa dla bohaterskiej i niezłomnej Gazy. Błogosławieństwa dla Hamasu i [palestyńskiego Islamskiego] Dżihadu i wszystkich grup oporu; pokój dla odważnych i żarliwej młodzieży palestyńskiej. Błogosławieństwa dla Imama [ajatollaha Ruhollaha] Chomeiniego [założyciela Rewolucji Islamskiej] i Imama Chameneiego [najwyższego przywódcy Alego Chamenei], którzy przewodzili i wspierali narody poprzez opór, oraz błogosławieństwa dla męczenników ruchu oporu i drogiego męczennika Hadż Kasema Solejmaniego [dowódcy Siły Kuds IRGC, który został zabity przez Stany Zjednoczone w styczniu 2020 r.]”. [2] [3]


Raisi podczas rozmowy telefonicznej z szefem Biura Politycznego Hamasu Isma'ilem Haniją: „Zwycięska kampania bojowników palestyńskich na terytoriach okupowanych urzeczywistnia to, czego oczekiwaliśmy od 70 lat”


W rozmowie telefonicznej z szefem biura politycznego Hamasu Isma'ilem Haniją Raisi wyraził nadzieję, że będzie modlił się w meczecie Al-Aksa w Jerozolimie wraz z przywódcami ruchu oporu. Powiedział: „Żelazna wola narodu palestyńskiego i bojowników, którzy podążają ścieżką Boga, zapewnia Palestyńczykom ostateczne zwycięstwo nad uzurpatorskim reżimem syjonistycznym. Wydarzenia związane ze zwycięską kampanią bojowników palestyńskich na terytoriach okupowanych aktualizują to, na co Palestyńczycy i narody islamskie czekały od 70 lat i z Bożą pomocą wkrótce będziemy się razem modlić w Al-Aksa.”


Hanija podziękował Iranowi w imieniu narodu palestyńskiego i bojowników za wsparcie dla palestyńskiego ruchu oporu, mówiąc: „Agresja i obrazy syjonistycznego wroga przeciwko [meczetowi] Al-Aksa i wiernym [muzułmanom] były jednym z głównych powodów tej operacji. Dzięki tej bitwie bojownikom palestyńskim udało się zachwiać reżim syjonistyczny poprzez element zaskoczenia, [przez] operację na dużą skalę mimo niedoborów wyposażenia i infrastruktury [w porównaniu z] armią syjonistyczną.


Osiągnięcia na polu bitwy zawdzięczamy Bożemu błogosławieństwu i wsparciu narodu islamskiego, na którego czele stoi Iran, a [kampania] zakończy się ostatecznym zwycięstwem narodu palestyńskiego”. [4]


Prezydent Iranu Raisi podczas rozmowy telefonicznej z przywódcą PIJ Nachalahem: „Naprawdę uszczęśliwiliście islamską ummę tą innowacyjną i zwycięską operacją… Reżim syjonistyczny słabnie, a front oporu zdobywa szczyty zwycięstwa”


W rozmowie telefonicznej z Sekretarzem Generalnym PIJ Zijadem Nachalahem 8 października Raisi przekazał „błogosławieństwa rządu i narodu irańskiego narodowi palestyńskiemu” i z zadowoleniem przyjął „wspaniałe i imponujące zwycięstwa palestyńskich bojowników i sił oporu”. Oto główne punkty wypowiedzi Raisiego:


„Wydarzenia na terytoriach okupowanych i walka z grabieżczym reżimem syjonistycznym są potężne i wyjątkowe w ciągu ostatnich 70 lat. Naprawdę uszczęśliwiliście islamską ummę tą innowacyjną i zwycięską operacją.


Reżim syjonistyczny słabnie, a front oporu zdobywa szczyty zwycięstwa. W ostatecznym zwycięstwie narodu palestyńskiego widzimy boską obietnicę. Naród irański zawsze stał u boku poszukiwaczy wolności i niepodległości, prowadzony przez szukający wolności naród palestyński.”


W odpowiedzi Nachalah z całego serca podziękował „przywódcy [Chameneiemu], rządowi i narodowi irańskiemu za wsparcie narodu palestyńskiego” i dodał: „Z Bożą pomocą te błogosławione dni i zwycięstwa będą kontynuowane z [całą] siłą, a naród palestyński pozostaje niezłomny na ścieżce oporu” [5].


Dowódca IRGC Hossein Salami: „Dzisiaj jesteśmy świadkami narodzin nowej Palestyny, opartej na wielkości i potędze… która sprowadziła strach i terror do domów syjonistów”; „Życie reżimu syjonistycznego dobiega końca”


Przemawiając 8 października na Drugim Kongresie Narodowym 8000 Męczenników prowincji Hamedan, naczelny dowódca IRGC, generał Hossein Salami, pochwalił ruch oporu w związku z niespodziewanym atakiem Hamasu na Izrael. Powiedział, że nawet Ameryka i Zachód nie są w stanie uratować Izraela i wezwał kraje muzułmańskie, które dążą do normalizacji stosunków z Izraelem, aby nie polegały na nim, ponieważ został on tak bardzo upokorzony, ani na Zachodzie, który jest słaby. Tylko Iran, rewolucja islamska i oś oporu są silne i honorowe, powiedział.


Oto główne punkty jego przemówienia:


„Przez lata Palestyńczycy byli pod oblężeniem syjonistów i nikt nie mógł przekroczyć granic. Ale dzisiaj jesteśmy świadkami narodzin nowej Palestyny, opartej na wielkości i potędze. Ta silna Palestyna sprowadziła strach i terror do domów syjonistów. Dziś Palestyńczycy poniżają żołnierzy reżimu syjonistycznego bez żadnego oporu z ich strony i honorowo bronią swoich utraconych praw. Nowy Izrael jest stworzeniem słabym, upokorzonym i nie ma się już czym pochwalić. Kiedyś, kiedy tylko chciał, nocą burzył domy Palestyńczyków i brał ich do niewoli – ale życie reżimu syjonistycznego dobiega końca.


„Dzisiejsze wydarzenie jest symbolem końca izraelskiej agresji, zabijania i okupacji ziemi. Nikt nie może uratować syjonistów – nawet Amerykanie. Życie [syjonistów] skończy się jeszcze zanim przybędą Amerykanie.


Nikt nie może ocalić syjonistów. Ameryka jest słabym zwolennikiem, a Izrael jest słabszy od niej. Dom Izraela jest jak pajęczyna. Każdy [tj. kraje muzułmańskie, które starają się normalizować z Izraelem], który chce postawić na ‘przegranego konia’ [Izrael], jak zauważył Przywódca [Chamenei], powinien dzisiaj zobaczyć fakty – że nie należy polegać na słabym wsparciu. Izrael polegał na Ameryce i Europie i dlatego został upokorzony.


Palestyna może budować siłę i potęgę. W tej bitwie widać zderzenie honoru z upokorzeniem, a to wszystko [dzięki] męczennikom. Męczeństwo jest tajemnicą zwycięstwa muzułmanów. Czy tego chcemy, czy nie, to jest wielka i ostateczna prawda.” [6]


Szef sztabu irańskich sił zbrojnych Mohammed Bagheri: „W tym niespodziewanym ataku na pozycje wojskowe reżimu syjonistycznego, przeprowadzonym z powietrza, morza i ziemi, palestyńscy bojownicy ruchu oporu stworzyli główną scenę wspaniałych pokazów oporu”; „Młodzież palestyńska wkrótce wyzwoli [meczet] Al-Aksa”


W oświadczeniu wydanym 8 października 2023 r. szef sztabu irańskich sił zbrojnych Mohammad Bagheri stwierdził, że atak Hamasu zamienił najgorszy koszmar przywódców syjonistycznych – upadek ich reżimu – w rzeczywistość i że nawet normalizacja stosunków z muzułmańskimi krajami nie pomoże temu reżimowi. W oświadczeniu napisano:


„Dumne skoordynowane operacje – znane jako [Operacja] Powódź Al-Aksa – przeprowadzone przez palestyńskie frakcje wojskowe przeciwko pozycjom i fortyfikacjom reżimu syjonistycznego na terytoriach okupowanych, po raz kolejny udowodniły, że [twierdzenia] o sile tego reżimu okupacyjnego są puste. W tym niespodziewanym ataku na pozycje wojskowe reżimu syjonistycznego, przeprowadzonym z powietrza, morza i ziemi, palestyńscy bojownicy ruchu oporu stworzyli główną scenę wspaniałych pokazów oporu i niezłomności, odgrywanych przez cierpiący i uciskany naród. Jest to naród, który po kilkudziesięciu latach narzuconego mu ucisku osiągnął siłę, która zadziwiła analityków wojskowych i strategów na całym świecie, przy wsparciu zmotywowanego młodego pokolenia, które opiera się na islamie i wierzy w Boże obietnice.


Jeśli wcześniej intifada kamieni była jedynym [źródłem] potęgi bezbronnego narodu palestyńskiego, dzisiaj bojownicy palestyńscy osiągnęli taką siłę i rozwój, że mogą zadać straszliwy cios syjonistycznemu wrogowi wystrzeliwując tysiące rakiet i pocisków w złożonej i skoordynowanej operacji i wystawić na pośmiewisko [izraelskie] siły obronne i ich Żelazną Kopułę [system obrony przeciwrakietowej].


Ta defensywna [palestyńska] broń, wraz z determinacją palestyńskiej młodzieży, by osiągnąć męczeństwo, tworzy wystarczającą siłę, aby zadać policzek i obalić reżim syjonistyczny. Gwałtowny atak [operacji] Powódź Al-Aksa jest wynikiem świętej wściekłości, jaką syjonistyczny wróg zasiał w [sercach] uciskanego narodu palestyńskiego, a teraz musi zebrać [to, co zasiał].


[Operacja] Powódź Al-Aksa przekształciła najgorszy koszmar przywódców syjonistycznych – upadek ich reżimu – w rzeczywistość. Pokazała, że różne desperackie wysiłki, takie jak absurdalna farsa procesu normalizacji, nie będą w stanie spowolnić lub opóźnić upadku pajęczej sieci [czyli Izraela].


Gratuluję bojownikom palestyńskim tego dumnego zwycięstwa i jestem pewien, że młodzi Palestyńczycy wkrótce wyzwolą meczet Al-Aksa z niewoli syjonistycznego wroga. To Boża obietnica, że okupacja nie będzie trwała i że wola palestyńskiego ludu pokona ciemiężycieli. Przesłanie Koranu, że ‘poranek jest bliski’, otworzyło jasny horyzont dla bojowników [palestyńskich]”. [7]


Irańczycy świętują masakrę Hamasu i „powódź Al-Aksa” w Izraelu – filmy i zdjęcia


Poniżej przedstawiamy wybrane materiały filmowe z uroczystości w irańskich miastach w związku z masakrą dokonaną na Izraelczykach przez palestyńską organizację oporu Hamas, będącą irańskim pełnomocnikiem.


7 października irańska telewizja Noor TV wyemitowała wideo przedstawiające Irańczyków w mieście Kom świętujących atak Hamasu. Irańczycy machali flagami Palestyny, Hamasu i Hezbollahu i śpiewali: „Chajbar Chajbar, o Syjonie, armia Mahometa nadchodzi”, „Inszallah, będziesz uczestniczyć w rzezi Żydów… syjonistów”, „Hezbollah wkrótce zada potężny cios syjonistom i Saudyjczykom” oraz „Śmierć Izraelowi! Śmierć Ameryce!"


Aby obejrzeć ten klip w MEMRI TV, kliknij 
tutaj 


Irańska agencja informacyjna ISNA doniosła 7 października o obchodach zwycięstwa palestyńskiego ruchu oporu, które odbyły się na placu Palestyny w Teheranie i jednocześnie w innych irańskich miastach. Uczestnicy wyrazili swoje poparcie dla wspieranej przez Iran osi oporu, wykrzykując hasła i wymachując znakami upamiętniającymi dowódcę Siły Kuds IRGC Kasema Solejmaniego i innych męczenników walki z Izraelem. Wyrazili także radość z powodzenia ataku Hamasu, wymachując flagami Palestyny i Hezbollahu oraz flagami innych grup oporu w regionie, a także paląc izraelskie flagi. Świętowali także studenci z Uniwersytetu Szarif w Teheranie. [8]

 

[1] Farsi.khamenei.ir/speech-content?id=54056, October 10, 2023.

[2] Tasnimnews.com/fa/news, October 8 2023.

[3] Iranian regime mouthpiece Kayhan has claimed that prior to his death, Soleimani was involved in the planning and organization of the operation. See Iranian Regime Mouthpiece Kayhan: Iran Is The Mind And Hands Behind Hamas; Operation 'Al-Aqsa Flood' Was Planned, Orchestrated By Qods Force Commander Qassem Soleimani Before He Was Killed; Khamenei Hinted In August 2022, August 2023 At 'The Complete Conquest' Of Israel.

[4] Tasnim (Iran), October 8, 2023.

[5] Ibid.

[6] Farsnews.ir/hamedan/news, October 8, 2023.

[7] ISNA (Iran), October 8, 2023.

[8] Isna.ir/news, October 7, 2023.

 

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 10870

15 października 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk