Prawda

Piątek, 31 marca 2023 - 08:14

« Poprzedni Następny »


Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze


Bassem Eid 2023-02-01

Śmioertelne ofiary zamachu przed synagogą w Jerozolimie. (Źródło zdjęcia: Twitter)
Śmioertelne ofiary zamachu przed synagogą w Jerozolimie. (Źródło zdjęcia: Twitter)

Jeszcze bardziej szokujące niż piątkowa nocna masakra przed synagogą we wschodniej Jerozolimie jest to, że ten atak na cywilów spokojnie modlących się w świętej przestrzeni nie został potępiony, przeciwnie jest  celebrowany przez Palestyńczyków i ich wielbicieli aż po Jemen. 


Jest coś bardzo złego w palestyńskiej kulturze, która kocha przemoc wobec niewinnych, w kulturze, w której sfilmowano ludzi tańczących na ulicach i rozdających słodycze po atakach terrorystycznych z 11 września. Wiele pokoleń młodych Palestyńczyków nauczono nienawidzić Żydów i sojuszników Izraela oraz zrównywać ataki na ludność cywilną z atakami na cele wojskowe. 


Zbyt wielu ludzi w świecie zachodnim hołubi ten przewrotny cykl. Dość tego. Palestyńczycy i wszyscy, którzy naprawdę nas wspierają, muszą stanąć w obronie człowieczeństwa.


Istnieją złowieszcze oznaki, że siły barbarzyństwa są już na skraju popchnięcia narodu palestyńskiego i naszych sąsiadów do kolejnej rundy strasznego konfliktu. Piątkowa strzelanina przed synagogą miała miejsce dzień po rajdzie izraelskich komandosów na budynek mieszkalny w obozie dla uchodźców w Dżeninie, celem ataku była komórka Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, która podobno była bliska przeprowadzenia poważnego ataku terrorystycznego. 


Podczas walki, jaka wywiązała się, siły izraelskie zabiły dziewięć osób, w tym siedmiu mężczyzn, którzy według izraelskich i palestyńskich urzędników byli uzbrojeni. W odpowiedzi wojownicy w Gazie wystrzelili rakiety na Izrael. Potem doszło do zamachu, w którym zginęło pięciu mężczyzn i dwie kobiety przed synagogą. Kilka godzin później, w sobotę rano, 13-letni Palestyńczyk strzelił do ojca i jego dorosłego syna na obrzeżach Starego Miasta w Jerozolimie.


Cała ludzkość powinna dostrzec różnicę między prewencyjnym atakiem na komórkę terrorystyczną a masakrą ludności cywilnej w domu modlitwy. Jednak kultura palestyńska w jakiś sposób zaczęła tolerować taką mrożącą krew w żyłach rzeź. Tak było w 1972 r., po zamordowaniu izraelskich sportowców na olimpiadzie w Monachium, w 1976 r., po porwaniu samolotu lecącego do Entebbe, i dziesiątki razy od tamtej pory.


Palestyńczycy byli wykorzystywani jako pionki przez otaczające je narody arabskie, które prowadziły politykę wiecznego konfliktu z Izraelem. Większość krajów arabskich odmówiła nadania obywatelstwa uchodźcom palestyńskim z wojen w Izraelu w latach 1948 i 1967, pozostawiając nas stłoczonych w nędznych obozach, aby zmaksymalizować tragedię naszego położenia dla światowych mediów. 


Dobrze o tym wiem. Urodziłem się na Starym Mieście w Jerozolimie, kiedy znajdowało się ono pod panowaniem Jordanii. Moja rodzina jest muzułmańska, ale mieszkaliśmy w dzielnicy żydowskiej. Aż do 1966 roku, kiedy miałem 8 lat, a rząd jordański siłą przeniósł nas do obozu dla uchodźców Szuafat, zmieniając mnie i moją rodzinę w „uchodźców”.


Trzeba zrozumieć ten proces robienia uchodźców z narodu palestyńskiego, aby zrozumieć, co wypaczyło poczucie człowieczeństwa naszych synów i córek, do takiego stopnia, że uznają masowe mordy za okazję do rozdawania słodyczy i tańczenia. 


Palestyński uchodźca to nie tylko uchodźca na całe życie: w przeciwieństwie do wszystkich innych populacji uchodźców, Organizacja Narodów Zjednoczonych rzuciła na uchodźców palestyńskich wyjątkową klątwę dziedziczenia, tak że są teraz palestyńscy uchodźcy w czwartym i piątym pokoleniu. 


W ten sposób liczba Palestyńczyków uważanych za uchodźców zarejestrowanych przez Agencję Narodów Zjednoczonych UNWRA wzrosła z około 700 tysięcy w 1948 r. – w porównaniu do 900 tysięcy Żydów wygnanych z krajów arabskich i islamskich w tym samym czasie – do osłupiających 5,6 milionów dzisiaj. 


UNRWA, która prowadzi szkoły w obozach dla uchodźców, w tym w znacznej części Strefy Gazy, przyczyniła się do rozwoju chorej kultury za pomocą antysemickich materiałów edukacyjnych, które zawierają opisy Żydów jako „nieczystych” oraz „z natury zdradzieckich i wrogich islamowi i muzułmanom”. Materiały oskarżają Żydów o usiłowanie zamordowania Proroka Mahometa i „bezczeszczenie” meczetu Al-Aksa. 


Innym czynnikiem jest brak przywództwa i procesów demokratycznych w rządzie palestyńskim. Rzekomo umiarkowany prezydent Mahmoud Abbas sprawuje obecnie już 19. rok swojej czteroletniej kadencji. Konkurują z nim Hamas, którego statut wzywa do zniszczenia Izraela, oraz PIJ, irańska marionetka, która zarzuca rakietami izraelskie miasta. 


Mówiąc o Iranie, państwowa agencja informacyjna Tasnim, która jest uważany za organ bliski Korpusowi Strażników Rewolucji Islamskiej, wyemitowała pochwalną relację z piątkowej masakry w synagodze, nazywając sprawcę „męczennikiem” i informując, że sprzymierzone z Iranem siły w Jemenie „pobłogosławiły” zamachowca. Nic dziwnego, że toksyczne środowisko polityki palestyńskiej dało początek ohydnemu ruchowi Bojkotu, Dywestycji i Sankcji (BDS), który sprzeciwia się pokojowi między Izraelczykami a Palestyńczykami i zamiast tego wzywa do całkowitego zniszczenia państwa Izrael.


Czas przyznać, że instytucje palestyńskie sieją zło i że zaszkodziły rozwojowi pokoleń palestyńskich mężczyzn i kobiet, chłopców i dziewcząt, wpędzając ich w nieustanną wściekłość brutalnie antysemickimi treściami edukacyjnymi i medialnymi, które celebrują „męczeńskie” ataki na Izraelczyków. 


Autonomia Palestyńska dostarcza zachęty finansowej dla terroryzmu, zapewniając emerytury rodzinom tych, którzy atakują Izraelczyków. Hamas stworzył rodzaj Talibanu w swoim prywatnym emiracie w Gazie, a złowrogie wpływy Iranu szaleją za pośrednictwem jego marionetek w PIJ. 


Zabrało całe lata naprawienie społeczeństw wykorzystywanych przez nazistów, którzy od wczesnego dzieciństwa korumpowali młodych ludzi za pomocą kultowych organizacji, takich jak Hitlerjugend i Bund Deutscher Mädel, oraz podobnie wojowniczej kultury wojennej Japonii, która miała odpowiednik piorącej mózgi młodzieży organizacji zwaną Wielką Japońską Partią Młodzieży. 


Pogrążenie narodu palestyńskiego w kulturze przemocy rozciąga się teraz na pokolenia. Skorumpowane instytucje palestyńskie muszą zostać całkowicie zlikwidowane i należy przewidzieć całkowicie nowe ramy, aby dorastające pokolenie mogło dojrzeć i przyjąć perspektywy pokoju i dobrobytu.


After massacre at Jerusalem synagogue, Palestinians must confront the violence in our culture

Forward, 29 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Bassem Eid – działacz na rzecz obrony praw Palestyńczyków.

 

 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1215 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk