Prawda

Piątek, 29 wrzesnia 2023 - 02:08

« Poprzedni Następny »


Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze


Bassem Eid 2023-02-01

Śmioertelne ofiary zamachu przed synagogą w Jerozolimie. (Źródło zdjęcia: Twitter)
Śmioertelne ofiary zamachu przed synagogą w Jerozolimie. (Źródło zdjęcia: Twitter)

Jeszcze bardziej szokujące niż piątkowa nocna masakra przed synagogą we wschodniej Jerozolimie jest to, że ten atak na cywilów spokojnie modlących się w świętej przestrzeni nie został potępiony, przeciwnie jest  celebrowany przez Palestyńczyków i ich wielbicieli aż po Jemen. 


Jest coś bardzo złego w palestyńskiej kulturze, która kocha przemoc wobec niewinnych, w kulturze, w której sfilmowano ludzi tańczących na ulicach i rozdających słodycze po atakach terrorystycznych z 11 września. Wiele pokoleń młodych Palestyńczyków nauczono nienawidzić Żydów i sojuszników Izraela oraz zrównywać ataki na ludność cywilną z atakami na cele wojskowe. 


Zbyt wielu ludzi w świecie zachodnim hołubi ten przewrotny cykl. Dość tego. Palestyńczycy i wszyscy, którzy naprawdę nas wspierają, muszą stanąć w obronie człowieczeństwa.


Istnieją złowieszcze oznaki, że siły barbarzyństwa są już na skraju popchnięcia narodu palestyńskiego i naszych sąsiadów do kolejnej rundy strasznego konfliktu. Piątkowa strzelanina przed synagogą miała miejsce dzień po rajdzie izraelskich komandosów na budynek mieszkalny w obozie dla uchodźców w Dżeninie, celem ataku była komórka Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, która podobno była bliska przeprowadzenia poważnego ataku terrorystycznego. 


Podczas walki, jaka wywiązała się, siły izraelskie zabiły dziewięć osób, w tym siedmiu mężczyzn, którzy według izraelskich i palestyńskich urzędników byli uzbrojeni. W odpowiedzi wojownicy w Gazie wystrzelili rakiety na Izrael. Potem doszło do zamachu, w którym zginęło pięciu mężczyzn i dwie kobiety przed synagogą. Kilka godzin później, w sobotę rano, 13-letni Palestyńczyk strzelił do ojca i jego dorosłego syna na obrzeżach Starego Miasta w Jerozolimie.


Cała ludzkość powinna dostrzec różnicę między prewencyjnym atakiem na komórkę terrorystyczną a masakrą ludności cywilnej w domu modlitwy. Jednak kultura palestyńska w jakiś sposób zaczęła tolerować taką mrożącą krew w żyłach rzeź. Tak było w 1972 r., po zamordowaniu izraelskich sportowców na olimpiadzie w Monachium, w 1976 r., po porwaniu samolotu lecącego do Entebbe, i dziesiątki razy od tamtej pory.


Palestyńczycy byli wykorzystywani jako pionki przez otaczające je narody arabskie, które prowadziły politykę wiecznego konfliktu z Izraelem. Większość krajów arabskich odmówiła nadania obywatelstwa uchodźcom palestyńskim z wojen w Izraelu w latach 1948 i 1967, pozostawiając nas stłoczonych w nędznych obozach, aby zmaksymalizować tragedię naszego położenia dla światowych mediów. 


Dobrze o tym wiem. Urodziłem się na Starym Mieście w Jerozolimie, kiedy znajdowało się ono pod panowaniem Jordanii. Moja rodzina jest muzułmańska, ale mieszkaliśmy w dzielnicy żydowskiej. Aż do 1966 roku, kiedy miałem 8 lat, a rząd jordański siłą przeniósł nas do obozu dla uchodźców Szuafat, zmieniając mnie i moją rodzinę w „uchodźców”.


Trzeba zrozumieć ten proces robienia uchodźców z narodu palestyńskiego, aby zrozumieć, co wypaczyło poczucie człowieczeństwa naszych synów i córek, do takiego stopnia, że uznają masowe mordy za okazję do rozdawania słodyczy i tańczenia. 


Palestyński uchodźca to nie tylko uchodźca na całe życie: w przeciwieństwie do wszystkich innych populacji uchodźców, Organizacja Narodów Zjednoczonych rzuciła na uchodźców palestyńskich wyjątkową klątwę dziedziczenia, tak że są teraz palestyńscy uchodźcy w czwartym i piątym pokoleniu. 


W ten sposób liczba Palestyńczyków uważanych za uchodźców zarejestrowanych przez Agencję Narodów Zjednoczonych UNWRA wzrosła z około 700 tysięcy w 1948 r. – w porównaniu do 900 tysięcy Żydów wygnanych z krajów arabskich i islamskich w tym samym czasie – do osłupiających 5,6 milionów dzisiaj. 


UNRWA, która prowadzi szkoły w obozach dla uchodźców, w tym w znacznej części Strefy Gazy, przyczyniła się do rozwoju chorej kultury za pomocą antysemickich materiałów edukacyjnych, które zawierają opisy Żydów jako „nieczystych” oraz „z natury zdradzieckich i wrogich islamowi i muzułmanom”. Materiały oskarżają Żydów o usiłowanie zamordowania Proroka Mahometa i „bezczeszczenie” meczetu Al-Aksa. 


Innym czynnikiem jest brak przywództwa i procesów demokratycznych w rządzie palestyńskim. Rzekomo umiarkowany prezydent Mahmoud Abbas sprawuje obecnie już 19. rok swojej czteroletniej kadencji. Konkurują z nim Hamas, którego statut wzywa do zniszczenia Izraela, oraz PIJ, irańska marionetka, która zarzuca rakietami izraelskie miasta. 


Mówiąc o Iranie, państwowa agencja informacyjna Tasnim, która jest uważany za organ bliski Korpusowi Strażników Rewolucji Islamskiej, wyemitowała pochwalną relację z piątkowej masakry w synagodze, nazywając sprawcę „męczennikiem” i informując, że sprzymierzone z Iranem siły w Jemenie „pobłogosławiły” zamachowca. Nic dziwnego, że toksyczne środowisko polityki palestyńskiej dało początek ohydnemu ruchowi Bojkotu, Dywestycji i Sankcji (BDS), który sprzeciwia się pokojowi między Izraelczykami a Palestyńczykami i zamiast tego wzywa do całkowitego zniszczenia państwa Izrael.


Czas przyznać, że instytucje palestyńskie sieją zło i że zaszkodziły rozwojowi pokoleń palestyńskich mężczyzn i kobiet, chłopców i dziewcząt, wpędzając ich w nieustanną wściekłość brutalnie antysemickimi treściami edukacyjnymi i medialnymi, które celebrują „męczeńskie” ataki na Izraelczyków. 


Autonomia Palestyńska dostarcza zachęty finansowej dla terroryzmu, zapewniając emerytury rodzinom tych, którzy atakują Izraelczyków. Hamas stworzył rodzaj Talibanu w swoim prywatnym emiracie w Gazie, a złowrogie wpływy Iranu szaleją za pośrednictwem jego marionetek w PIJ. 


Zabrało całe lata naprawienie społeczeństw wykorzystywanych przez nazistów, którzy od wczesnego dzieciństwa korumpowali młodych ludzi za pomocą kultowych organizacji, takich jak Hitlerjugend i Bund Deutscher Mädel, oraz podobnie wojowniczej kultury wojennej Japonii, która miała odpowiednik piorącej mózgi młodzieży organizacji zwaną Wielką Japońską Partią Młodzieży. 


Pogrążenie narodu palestyńskiego w kulturze przemocy rozciąga się teraz na pokolenia. Skorumpowane instytucje palestyńskie muszą zostać całkowicie zlikwidowane i należy przewidzieć całkowicie nowe ramy, aby dorastające pokolenie mogło dojrzeć i przyjąć perspektywy pokoju i dobrobytu.


After massacre at Jerusalem synagogue, Palestinians must confront the violence in our culture

Forward, 29 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Bassem Eid – działacz na rzecz obrony praw Palestyńczyków.

 

 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1319 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk