Prawda

Niedziela, 13 czerwca 2021 - 10:02

« Poprzedni Następny »


Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela


Bassam Tawil 2019-07-29

W leksykonie Hamasu wysyłanie podpalających latawców na izraelskie farmy i wsie w pobliżu granicy ze Strefa Gazy jest definiowane jako „pokojowy opór”. Na zdjęciu: Strażacy próbują zgasić płonące pole pszenicy w Nahal Oz w Izraelu, w pobliżu granicy z Gazą, podpalonego przez zapalający latawiec wysłany przez Palestyńczyków ze Strefy Gazy 15 maja 2018 roku. (Zdjęcie: Lior Mizrahi/Getty Images)
W leksykonie Hamasu wysyłanie podpalających latawców na izraelskie farmy i wsie w pobliżu granicy ze Strefa Gazy jest definiowane jako „pokojowy opór”. Na zdjęciu: Strażacy próbują zgasić płonące pole pszenicy w Nahal Oz w Izraelu, w pobliżu granicy z Gazą, podpalonego przez zapalający latawiec wysłany przez Palestyńczyków ze Strefy Gazy 15 maja 2018 roku. (Zdjęcie: Lior Mizrahi/Getty Images)

Czy Hamas, palestyńska grupa terrorystyczna, która rządzi Strefą Gazy, wreszcie zaakceptowała rozwiązanie w postaci dwóch państw i porzuciła swój cel zniszczenia Izraela?


Nagłówki kilku mediów arabskich dawały wrażenie, że Hamas zmienił politykę i nie stara się już dłużej o unicestwienie Izraela. Jeszcze bardziej niezwykłe było to, że – sądząc po nagłówkach – można było sądzić, że Hamas przedstawił nowy plan pokojowy z Izraelem.


Cytując wypowiedzi przywódcy Hamasu, Ismaila Haniji, kilka mediów arabskich sugerował swoimi tytułami, że ta grupa terrorystyczna popiera obecnie rozwiązanie w postaci dwóch państw. „Hamas nie sprzeciwia się założeniu [palestyńskiego] państwa w granicach 1967” – krzyczały nagłówki.


Hanija podobno wygłosił to oświadczenie podczas wywiadu nagranego na wideo z tureckimi dziennikarzami w Stambule. Wywiad zorganizowała grupa o nazwie Palestyńskie Forum Komunikacji i Mediów, które opisuje się jako „niezależna organizacja medialna z celem wzmocnienia koordynacji między arabskimi i międzynarodowymi organizacjami medialnymi dla poparcia sprawy palestyńskiej”.  


Chociaż pierwszym wrażeniem z wypowiedzi Haniji jest to, że nastąpiła radykalna zmiana polityki Hamasu – odejście od dążenia do zniszczenia Izraela i przejście do zaakceptowania rozwiązania w postaci dwóch państw – czytanie całej wypowiedzi szybko wyjaśnia, że nie ma żadnej zmiany w strategii ani ideologii tej grupy.


Hanija starannie wyjaśnił, że zaakceptowanie państwa palestyńskiego w ”granicach” sprzed 1967 roku nie znaczy, że Hamas uznaje prawo Izraela do istnienia. „Hamas nie sprzeciwia się założeniu państwa na granicach 1967, ale uparcie twierdzi, że nie uznaje izraelskiej okupacji pozostałych terytoriów palestyńskich” - powiedział przywódca Hamasu tureckim dziennikarzom.


Należy przyznać Haniji większą uczciwość niż redaktorom, którzy wybrali wprowadzające w błąd nagłówki, które sugerowały, że Hamas zaakceptował rozwiązanie w postaci dwóch państw.


Posłuchaj uważnie, co Hanija mówił naprawdę: „Jeśli zaoferują nam palestyńskie państwo obok Izraela, nie powiemy nie. Choć weźmiemy wszystko, co Izrael nam daje, nigdy nie uznamy jego prawa do istnienia. Użyjemy tego państwa jako odskoczni do wyzwolenia całej Palestyny, od Morza Śródziemnego do rzeki Jordan”.   


Słowa Haniji są tylko zasłoną dymną, której celem jest skłonienie świata, by uwierzył, że ta grupa terrorystyczna złagodziła postawę wobec Izraela i  Żydów.


Niemniej Hanija mówił całkowicie jasno o stanowisku grupy. Posunął się nawet do zapewnienia tureckich dziennikarzy, że jego ruch nigdy nie porzuci „walki zbrojnej” przeciwko Izraelowi. „Często uciekamy się do pokojowego i powszechnego oporu [przeciwko Izraelowi] - powiedział Hanija. – To nie znaczy jednak, że zrezygnowaliśmy ze zbrojnego oporu wobec Izraela”.   


Dla Haniji cotygodniowe demonstracje wzdłuż granicy Gazy z Izraelem, które odbywają się w kontekście sponsorowanego przez Hamas ”Wielkiego Marszu Powrotu”, są ”pokojowymi” i „powszechnymi” aktami „oporu”. Protesty, które zaczęły się w marcu 2018 roku, w żadnym razie nie są ani „pokojowe”, ani „powszechne”.  


W leksykonie Hamasu wysyłanie podpalających latawców na izraelskie farmy i wsie w pobliżu granicy ze Strefa Gazy jest definiowane jako „pokojowy opór”.


Chociaż organizatorzy protestów publicznie nawołują uczestników, by zachowali "pokojowość" tych cotygodniowych demonstracji, Palestyńczycy wielokrotnie próbowali wedrzeć się do Izraela przez obalanie płotu granicznego lub miotanie bomb zapalających i urządzeń wybuchowych na izraelskich żołnierzy.


W miniony piątek protesty odbywały się pod hasłem "Palenia syjonistycznej flagi”. Demonstranci nie tylko palili izraelskie flagi; ścierali się także z izraelskimi żołnierzami. Doniesienia ze Strefy Gazy informują, że podczas starć rany odniosło ponad 70 Palestyńczyków.


W dodatku od początku protestów w marcu 2018 roku ponad 260 Palestyńczyków zostało zabitych, a tysiące odniosło rany. Liczba Palestyńczyków biorących udział w piątkowych protestach wreszcie wydaje się zmniejszać: wielu Gazańczyków doszło chyba do wniosku, że ich przywódcy używają ich dla własnych interesów. Od czasu rozpoczęcia marszów Palestyńczycy nie widzieli poprawy swoich warunków życia.


Jeśli pójdzie się za logiką Hamasu, to już niedługo ta organizacja powinna oświadczyć, że strzelanie rakietami i porywanie izraelskich wieśniaków także jest „pokojowym” i „powszechnym” sposobem „oporu”. Media głównego nurtu na Zachodzie niewątpliwie posłusznie zmienią swoje definicje.  


Prawdziwe zamiary Hamasu wyraził jeden z jego wysokich rangą przywódców, Fathi Hammad. Podczas wiecu w pobliżu granicy Gazy z Izraelem powiedział niedawno: "Żydzi są wszędzie. Musimy atakować każdego Żyda na planecie Ziemi! Musimy masakrować i zabijać ich, z pomocą Allaha. Będziemy ich ranić i rozdzierać na kawałki”. Wzywał także Palestyńczyków, by kupowali „noże za pięć szekli” i „podrzynali gardła Żydom”. 


Wypowiedzi Haniji zbiegły się w czasie z wizytą w Iranie delegacji Hamasu. Delegacja, na której czele stał palestyński arcyterrorysta, Saleh Arouri, spędziła kilka dni w Teheranie na rozmowach z irańskimi przywódcami o sposobach wzmocnienia stosunków między nimi.


W listopadzie 2018 roku Departament Stanu USA oferował nagrodę w wysokości pięciu milionów dolarów za informacje o Arourim, który jest zastępcą szefa „biura politycznego” Hamasu.


Tajna działalność Saleha Arouriego, włącznie z kierowaniem terrorystycznymi oddziałami Hamasu, głównie odbywa się w Libanie i w Turcji, według Meir Amit Intelligence and Terrorism Information Center. "W Libanie, gdzie mieszka on obecnie, działa sponsorowany przez Hezbollah bez żadnej ingerencji ze strony rządu libańskiego, podczas gdy w Turcji władze przymykają oczy na działalność jego i Hamasu”.


Arouri jest jednym z założycieli zbrojnego skrzydła Hamasu, Brygad Izaddin al-Kassam, i jest odpowiedzialny za krwawe ataki terrorystyczne na izraelskich cywilów i żołnierzy, włącznie z porwaniem i zamordowaniem trzech izraelskich nastolatków na Zachodnim Brzegu.  


Arouri nie podróżuje do Teheranu, żeby omawiać z irańskimi przywódcami sposobów poprawienia warunków życia Palestyńczyków w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy. Jest całkowicie zajęty tym, jak zdobyć więcej broni i pieniędzy w celu zabijania Żydów. Nie jest przypadkiem, że Hamas wybrał dowódcę swojego zbrojnego skrzydła, by przewodził delegacji do Iranu. Pojechał on do Teheranu prosić o broń i finansowanie działań terrorystycznych, dziedziny jego szczególnej ekspertyzy.


Ze swej strony irańscy przywódcy nie oferowaliby Arouriemu i jego przyjaciołom gotówki na budowę szpitali i szkół w Strefie Gazy. Iran zapewni, że jego pieniądze zostaną przeznaczone na więcej tuneli terroru wzdłuż granicy Gazy z Izraelem i na produkcję rakiet do ataków na Izrael.  


Przywódcy Iranu niezmordowanie przypominają każdemu o swoim pragnieniu unicestwienia Izraela. Najnowsza groźba przyszła ze strony ustawodawcy Modżtaby Zolnoura, przewodniczącego komisji bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej irańskiego parlamentu. „Jeśli USA zaatakują nas, Izraelowi pozostanie tylko pół godziny życia” - powiedział.


W innej groźbie, wypowiedzianej nieco wcześniej, zastępca dowódcy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej powiedział, że Iran zrówna Izrael z ziemią, jeśli zacznie on wojnę i że Izraelczycy nawet nie będą w stanie pochować swoich zabitych. „Naszą strategią jest [wymazanie] Izraela [z] politycznej geografii świata i Izrael wydaje się przybliżać tę rzeczywistość swoim wyrządzaniem szkód - powiedział generał Hossein Salami reporterom w Teheranie. Jeśli Izrael „zrobi cokolwiek, co prowadzi do nowej wojny, z pewnością będzie to [rodzaj wojny], której wynikiem będzie ich eliminacja i odebranie okupowanych terytoriów. Izraelczycy nie będą nawet mieli cmentarza w Palestynie, by pochować swoje trupy”.


Gorąco witając delegację Hamasu, przywódcy Iranu wydają się wiedzieć coś, co ukrywają wprowadzające w błąd nagłówki: że Hamas pozostaje oddany swojemu celowi zniszczenia Izraela.


Irańscy przywódcy wiedzą, że Arouri, z jego udowodnioną przeszłością terroryzmu i rękami kapiącymi od krwi żydowskiej, jest kimś, z kim Teheran może robić interesy. Hamas rozpaczliwie potrzebuje gotówki i broni. Potrzebuje ich nie dlatego, że jest gotowy zaakceptować rozwiązanie w postaci dwóch państw, ale w celu przygotowania się do następnej wojny z Izraelem.


Wydaje się, że Arouri stara się zapewnić swoją teherańską żyłę złota, że Hamas jak najbardziej jest tego samego poglądu co oni: trzeba zlikwidować Izrael i zastąpić go wspieranym przez Iran państwem terroru.


Jeśli arcyterroryście Hamasu powiedzie się misja zdobycia dodatkowego finansowania z Iranu, Hamas, Islamski Dżihad i inne grupy terroru w Strefie Gazy najprawdopodobniej nasilą działalność terrorystyczną przeciwko Izraelowi. Najskuteczniejszym sposobem powstrzymania Hamasu przed wprowadzeniem w życie ich planu „zmasakrowania” każdego Żyda, jest wzmocnienie międzynarodowych sankcji i innych środków nacisku na Iran – zanim będzie za późno.  


The Hamas-Iran Plan to Eliminate Israel

Gatestone Institute, 22 lipca 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil


Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 886 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk