Prawda

Piątek, 24 wrzesnia 2021 - 17:42

« Poprzedni Następny »


Pieniądze i podtrzymywanie kultury terroru


Frimet i Arnold Roth 2014-02-28

Zdjęcie ilustrujące artykuł w “Telegraph” informujący o tym, jak  terroryści kontrolują i poskramiają populację Gazy przez rozdawania gotówki [Image Source].
Zdjęcie ilustrujące artykuł w “Telegraph” informujący o tym, jak  terroryści kontrolują i poskramiają populację Gazy przez rozdawania gotówki [Image Source].

Wiemy z doświadczenia, że większość ludzi na widok słowa “terror”, “terroryzm” lub „dżihad”, przestaje czytać i przechodzi do innego artykułu. Trudno się dziwić. Niemal każdy aspekt ich kultury mówi im, że dżihadyzm i terroryzm należą do odległych regionów, na których panują odwieczne  krwawe waśnie rodowe. Nic istotnego. Nic, co dotyczyłoby mnie. I nie jest przyjemnie dowiadywać się o tych rzeczach.

Jest jasne, że pieniądze odgrywają wielką, ale mało zauważaną rolę w terrorze międzynarodowym.

Rzeczywistość jest jednak taka, że większość ludzi w większości krajów Europy, Ameryki Północnej, Australazji, Azji Południowowschodniej w rzeczywistości przykłada się do nieopanowanej plagi terroru, nawet o tym nie wiedząc. Uważamy, że powinni wiedzieć, ponieważ ta informacja istnieje i każdy może ją zobaczyć. Nie tak to jednak działa. Jeśli nie chcesz widzieć, polityka i wiadomości medialne i ogólne ustawienie tego, co „wszyscy wiedzą”, zapewni, że nie musisz wiedzieć, widzieć ani stawić temu czoła.


Znakomita organizacja Palestinian Media Watch opublikowała sprawę Araba palestyńskiego Husniego Nadżara. Jest on już skazanym terrorystą, który był wystarczająco szczery, żeby powiedzieć przesłuchującym go policjantom izraelskim, iż zajął się planowaniem drugiego zamachu terrorystycznego dla pieniędzy.


Doha 2012 - Nadzwyczajna Konferencja w Sprawie Funduszy dla Palestyńczyków.  <br /> [Zdjęcie: Reuters]
Doha 2012 - Nadzwyczajna Konferencja w Sprawie Funduszy dla Palestyńczyków. 
[Zdjęcie: Reuters]


Okazuje się, że Husni miał problem, ponieważ pieniądze, jakie otrzymywał od Autonomii Palestyńskiej jako pensję podczas odsiadywania swojego pierwszego wyroku więzienia, wynosiły tylko 45 tysięcy szekli. Jednak płaca, jaką otrzymałby po drugim wyroku więzienia i następującym potem uwolnieniu, dałaby mu 135 tysięcy szekli. „I w ten sposób spłaciłbym długi” – wyjaśnił terrorysta motywy planowania zamachu. Innymi słowy, chciał, by władze izraelskie złapały go drugi raz. Brakowało mu gotówki i potrzebował pensji, jaką Autonomia Palestyńska automatycznie i zgodnie ze swoim prawem wypłaca terrorystom w czasie ich pobytu w więzieniu i po ich zwolnieniu.


2009 r., Szarm El-Szejk, Egipt, konferencja nadzwyczajna darczyńców na rzecz Palestyńczyków [Image Source]
2009 r., Szarm El-Szejk, Egipt, konferencja nadzwyczajna darczyńców na rzecz Palestyńczyków [Image Source]

Wszystkie fakty są przedstawione, wraz z potwierdzającymi je dokumentami w "Terrorist planned attack in order to be imprisoned and receive PA salary" [Terrorysta planował zamach, by zostać uwięzionym i otrzymywać płacę z AP] na witrynie internetowej  Palestinian Media Watch. Wnioskiem, jaki może wyciągnąć czytelnik, jest, jak to ujmuje PMW, że polityka AP płacenia terrorystom wysokich pensji podczas ich pobytu w więzieniu w Izraelu i po ich uwolnieniu, nie tylko nagradza terror, ale stanowi także motywację do terroru.

 

Husni Nadżar przebywa obecnie w więzieniu izraelskim w oczekiwaniu na proces. Jako uwięziony domniemany terrorysta już otrzymuje pensję od AP. Prawo AP, uchwalone niemal trzy lata temu, stanowi, że pensja „będzie wypłacana więźniowi od daty aresztowania”.

 

To wzbudza prawdziwą odrazę. W dużej mierze są temu winne najbardziej godne podziwu państwa na świecie. We wrześniu 2012 r. pytaliśmy: Kto udostępnia fundusze, które pozwalają AP prowadzić taką skandaliczną, zachęcająca do terroru politykę finansową? No cóż, całkiem sporo ludzi. A niektórzy mogą mieszkać całkiem blisko ciebie.

 

  • "Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy mają jeden z najwyższych na świecie poziomów dostarczania środków pomocowych..." [Wikipedia
  • W ciągu ostatnich pięciu lat rząd USA dał co najmniej 4 miliardy dolarów  jako pomoc dla Palestyńczyków, która niewiele zmieniła – poza wzrostem terroru i korupcji… Od 2008 r. roczna bilateralna pomoc USA dla AP wynosiła przeciętnie ponad 600 milionów dolarów, włącznie z 513 milionami dolarów w bieżącym roku budżetowym... Pora zapytać, czy USA w ogóle powinny kontynuować to finansowanie. W kwietniu 2012, w bezprecedensowym posunięciu, sekretarz stanu Hillary Clinton uchyliła decyzję House Foreign Affairs Committee wstrzymania 59 milionów dolarów dla Autonomii Palestyńskiej (AP), rażąco lekceważąc decyzję Kongresu. Pieniądze zostały “wstrzymane” na prośbę przewodniczącej Komisji Ileany Ros-Lehtinen (R-Fl), w znacznej mierze z powodu niepokoju, że mogą dostać się w ręce Hamasu i zostać użyte do popełniania aktów terroru przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym. Według funkcjonariusza departamentu stanu, sekretarz Clinton uwolniła te fundusze, ponieważ uznano je za dostarczające “decydującego poparcia dla ludności palestyńskiej i tych przywódców, którzy starają się zwalczać ekstremizm w swoim społeczeństwie i budować bardziej stabilną przyszłość”. [Źródło: Time for the U.S. to Stop Funding the Palestinian Authority, 20 kwietnia 2012. Autor: Arsen Ostrovsky]
  • Na konferencji paryskiej w 2008 r. [źródło], 11% zobowiązań na rzecz AP pochodziło z USA i Kanady, 53% z Europy... i zaledwie 20% z krajów arabskich – z czego większość nigdy nie została dostarczona.
  • "Większość pomocy dla Autonomii Palestyńskiej pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, Według danych ogłoszonych przez AP tylko 22 procent z 530 000 000 dolarów otrzymanych od początku roku 2010 pochodzi od darczyńców arabskich. Pozostałe pieniądze pochodzą od darczyńców zachodnich i od organizacji pozarządowych. Całość pomocy zagranicznej otrzymanej bezpośrednio przez AP wynosiła w 2009 r. 1,4 miliarda i w 2008 r. 1,8 miliardów”. [Źródło]


To są rzeczy, które ludzie powinni wiedzieć, żeby zrozumieć rolę pieniędzy jako napędu dla terroryzmu. Faktem jest, że Palestyńczycy oskarżeni o terroryzm od dawna otrzymywali hojne uposażenia od AP.  Raz jeszcze zacytujemy własne słowaJest to część ogólnego, systematycznego wsparcia na poziomie rządowym dla terroryzmu przez oba reżimy palestyńskie, które jest metodycznie ignorowane lub ukrywane przez współwinne rządy zachodnie, którym pomaga znaczna część mediów.    


2007 r., konferencja darczyńców dla Palestyńczyków w Paryżu<br /> [Źródło]
2007 r., konferencja darczyńców dla Palestyńczyków w Paryżu
[Źródło]


Stany Zjednoczone dają Palestyńczykom ponad 600 milionów dolarów rocznie. Z tego 225 milionów idzie bezpośrednio do AP. Czy ktokolwiek może poważnie twierdzić, że fundusze amerykańskie nie są kluczowe dla finansowania odrażających rzeczy jakie robi reżim Mahmouda Abbasa, promując, nagradzając i aktywnie zachęcając do terroryzmu? Może należałoby o to zapytać Husniego.

 

Możemy podać trzy źródła informacji (z naszego blogu), które pragnęlibyśmy, by ludzie potraktowali poważnie? Prosimy o pomoc w poddaniu ich pod publiczną dyskusję:

Money and business of.html

 

This Ongoing War, 17 lutego 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Frimet i Arnold Roth

Rodzice zamordowanej przez terrorystów z Hamsu 15-letniej Malki Roth. Ich córka została zamordowana 9 sierpnia 2001 roku podczas zamachu na restaurację  Sbarro.  W zamachu zamobójczym zginęło wówczas 15 cywilów, w tym 7 dzieci, 130 osób zostało rannych.

Frimet i Arnold Roth od wielu lat prowadzą stronę internetową This Ongoing War

Państwo Frimet i Arnold Roth założyli również fundację imienia swojej córki. Fundacja ta zajmuje się pomocą dla dzieci żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich.   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 953 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk