Prawda

Środa, 4 sierpnia 2021 - 13:58

« Poprzedni Następny »


Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom


Bassam Tawil 2020-12-17

Stowarzyszenie Dziennikarzy Palestyńskich jest wściekłe, ponieważ dwóch izraelskich reporterów odwiedziło palestyńskie miasta Ramallah i Betlejem i pokazało w wiadomościach nocne życie tych miast, restauracje, hotele i kawiarnie, które kwitną mimo pandemii koronawirusa. Ten prawdziwy obraz jest sprzeczny z wieloletnią linią propagandową palestyńskiego kierownictwa: że Palestyńczycy “cierpią” z powodu trudności gospodarczych i dlatego świat musi nadal zaopatrywać ich w setki milionów dolarów rocznie. Na zdjęciu: Restauracja  w Ramallah (Zdjęcie: Nightlife in Palestine)
Stowarzyszenie Dziennikarzy Palestyńskich jest wściekłe, ponieważ dwóch izraelskich reporterów odwiedziło palestyńskie miasta Ramallah i Betlejem i pokazało w wiadomościach nocne życie tych miast, restauracje, hotele i kawiarnie, które kwitną mimo pandemii koronawirusa. Ten prawdziwy obraz jest sprzeczny z wieloletnią linią propagandową palestyńskiego kierownictwa: że Palestyńczycy “cierpią” z powodu trudności gospodarczych i dlatego świat musi nadal zaopatrywać ich w setki milionów dolarów rocznie. Na zdjęciu: Restauracja  w Ramallah (Zdjęcie: Nightlife in Palestine)

Podczas gdy arabscy dziennikarze z Zatoki odwiedzają Izrael i mówią, że nie mogą doczekać się na rozpoczęcie współpracy z izraelskimi kolegami, Palestyńczycy kontynuują podżeganie do nienawiści wobec izraelskich mediów i grożą izraelskim dziennikarzom.  


Podczas gdy Arabowie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Bahrajnie działają na rzecz normalizacji stosunków z Izraelem, Palestyńczycy nadal grożą każdemu, kto chce pokoju z Izraelem.  


Stowarzyszenie Dziennikarzy Palestyńskich (PIJ), grupa zdominowana przez ludzi lojalnych wobec prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, jest wściekłe, ponieważ dwóch izraelskich (żydowskich) korespondentów odwiedziło palestyńskie miasta Ramallah i Betlejem, gdzie rozmawiali z miejscowymi przedsiębiorcami.  


Izraelscy dziennikarze telewizyjni w ramach program o bujnym nocnym życiu Ramallah i Betlejem przeprowadzili wywiady z właścicielami restauracji, hoteli i kawiarni.  


Pokazali w reportażu, że mimo lockdownu i restrykcji narzuconych przez palestyński rząd, by ograniczyć szerzenie się pandemii koronawirusa, palestyńska gospodarka nadal kwitnie.


PIJ opisuje się jako “pozarządowa, profesjonalna organizacja o pluralistycznym i niezależnym charakterze, reprezentująca wszystkich palestyńskich dziennikarzy w Palestynie i za granicą”.


Jednak PIJ zaprzecza samo sobie przez oświadczenie, że “trzyma się  polityki, iż Organizacja Wyzwolenia Palestyny (OWP) jest jedynym legalnym przedstawicielem narodu palestyńskiego”.  Należy pamiętać, że Hamas i inne palestyńskie frakcje nie uznają OWP za “jedynego legalnego przedstawiciela narodu palestyńskiego”. To znaczy, że PIJ odmawia reprezentowania dziennikarzy, którzy nie są związani z OWP.


Niemniej, chociaż PIJ chwali się swoim "profesjonalizmem" i "niezależnością", nigdy nie ukrywa faktu, że jego zadeklarowaną polityką jest sprzeciw wobec wszelkich form normalizacji stosunków z Izraelem, szczególnie w mediach. Dlatego PIJ zakazuje palestyńskim dziennikarzom jakichkolwiek działań normalizacyjnych z Izraelczykami „w kraju i poza nim”.  


Ta organizacja palestyńskich dziennikarzy jest gniewna nie tylko dlatego że dwóch izraelskich reporterów odwiedziło Ramallah. Jest wzburzona, ponieważ reporterzy ośmielili się ujawnić niewygodną prawdę: Palestyńczycy mają się dobrze i mimo epidemii koronawirusa gospodarka w Ramallah kwitnie.


Ten prawdziwy obraz jest sprzeczny z wieloletnią linią propagandową palestyńskiego kierownictwa: że Palestyńczycy “cierpią” z powodu trudności gospodarczych i dlatego świat musi nadal zaopatrywać ich w setki milionów dolarów rocznie.


Co gorsza, ta organizacja palestyńskich dziennikarzy podżega także do ataków na izraelskich reporterów w sposób, który zagraża ich życiu. Oto, co jest w oświadczeniu PIJ:

"Syjonistyczny kanał [telewizyjny] nadał reportaż o rzeczywistości nocnego życia w Ramallah i Betlejem. Reportaż przygotowali dwaj korespondenci znani z absolutnej wrogości wobec narodu palestyńskiego i [palestyńskiej] sprawy narodowej. Ci reporterzy są znani z kłamania, fabrykowania i wypaczania faktów”.

PIJ nie ujawnia jednak tych rzekomych “kłamstw i fabrykacji”. Jedyne, co robi, to szkaluje tych dwóch reporterów, wyraźnie tylko dlatego, że są izraelskimi Żydami. PIJ następnie oskarża reporterów o “przybycie na palestyńskie terytoria jako okupanci, najczęściej pod ochroną okupacyjnej armii”. To jest fałszywe i niebezpieczne oskarżenie: izraelscy dziennikarze, którzy relacjonują o sprawach palestyńskich, nie odwiedzają palestyńskich miast eskortowani przez izraelskich żołnierzy.


Twierdząc
, że izraelscy dziennikarze wjeżdżają do palestyńskich miast pod ochroną izraelskiej armii, organizacja palestyńskich dziennikarzy mówi Palestyńczykom, że nie ma różnicy między izraelskim dziennikarzem a żołnierzem. Innymi słowy jest to bezpośrednie wezwanie Palestyńczyków do atakowania izraelskich reporterów, których zobaczą w palestyńskim mieście.  


PIJ grozi również Palestyńczykom, którzy rozmawiają z izraelskimi reporterami:  

"Wszelkie kontakty lub spotkania z okupacyjnymi mediami i dostarczanie im pomocy podczas ich wejścia na palestyńskie terytoria jest przestępstwem normalizacji i właściciele restauracji, kawiarni i hoteli, którzy pojawili się we wspomnianym reportażu, są winni przestępstwa normalizacji”.

Organizacja palestyńskich dziennikarzy mówi w rzeczywistości, że palestyńscy przedsiębiorcy, którzy rozmawiali z izraelskimi korespondentami, są zdrajcami, ponieważ zajmują się jakimś rodzajem normalizacji stosunków z Izraelem. Według tej logiki palestyńskich dziennikarzy, przedsiębiorcy są także zdrajcami, dlatego że ujawnili, że palestyńska gospodarka nie jest w tak złym stanie, jak twierdzą palestyńscy przywódcy i restauracje oraz kawiarnie są pełne ludzie.


Można się tylko zastanawiać, czy palestyńscy przedsiębiorcy, którzy pojawili się w izraelskiej telewizji, będą narażeni na rany lub śmierci w efekcie tych oskarżeń o kolaborację z izraelskim wrogiem i za zaprzeczenie fałszywej narracji palestyńskiego kierownictwa.


To nie jest pierwszy raz, kiedy Palestyńczycy grozili lub podżegali do przemocy wobec izraelskich dziennikarzy. Kilka miesięcy temu frakcja Abbasa, Fatah, w bezprecedensowym posunięciu opublikowała nazwiska i zdjęcia trzech izraelskich dziennikarzy, oskarżając ich o „podżeganie” przeciwko kierownictwu AP.  Fatah określił tych trzech dziennikarzy jako “izraelskich generałów wojny, udających ludzi mediów”.  


Ten rodzaj podżeganie jest równoznaczny z bezpośrednim wezwaniem Palestyńczyków do atakowania izraelskich dziennikarzy pod pretekstem, że są oni częścią izraelskiego establishmentu bezpieczeństwa. Dla palestyńskiego kierownictwa i jego dziennikarzy każdy reporter, który nie trzyma się oficjalnej palestyńskiej linii propagandowej i który odważa się  krytykować przywódców palestyńskich, jest "winny podżegania" i dlatego powinien być bojkotowany i ukarany. Jedynymi dziennikarzami, których palestyńskie kierownictwo toleruje, są ci, którzy nie kwestionują jego polityki i decyzji, i którzy nie zadają zawstydzających pytań.  


Grożąc izraelskim reporterom Palestyńczycy wysyłają także ostrzeżenie zachodnim korespondentom, którzy relacjonują o sprawach palestyńskich: albo poprzecie nasze stanowisko i będziecie papugować antyizraelską propagandę, albo nie jesteście tutaj mile widziani i wzbudzimy przemoc wobec was.


PIJ jest członkiem International Federation of Journalists (IFJ), globalnej federacji związków zawodowych dziennikarzy – największej na świecie. IFJ, która reprezentuje ponad 600 tysięcy pracowników mediów z 187 organizacji w 146 krajach, stwierdza, że “walczy o poprawę warunków pracy i praw dziennikarzy, włącznie z wolnością słowa”. Stwierdza także, że jej celem jest promowanie międzynarodowych działań w obronie wolności prasy i sprawiedliwości społecznej.


Ponieważ Palestyńczycy są stowarzyszeni z tą międzynarodową Federacją, powstaje pytanie: czy IFJ zgani palestyńskich dziennikarzy za podżeganie do przemocy i narażanie na niebezpieczeństwo życia przedstawicieli izraelskich mediów?


Ponadto: czy IFJ potępi Palestyńczyków za regularne groźby pod adresem izraelskich dziennikarzy? Byłoby cudem, gdyby to się zdarzyło. Międzynarodowe organizacje rzadko widzą cokolwiek złego po stronie palestyńskiej. Dla nich jedynym winnym jest Izrael. Milczenie IFJ i innych międzynarodowych organizacji mediów oraz grup praw człowieka jest po prostu zielonym światłem dla Palestyńczyków, by fizycznie atakowali kolejnego izraelskiego reportera, którego zobaczą na ulicach Betlejem lub Ramallah.


Palestinian Incitement Against Israeli Journalist

Gatestone Institute, 9 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 928 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk