Prawda

Niedziela, 10 grudnia 2023 - 23:32

« Poprzedni Następny »


Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów


Bassam Tawil 2023-07-30

<span>Tego lata ponad 100 tysięcy palestyńskich dzieci w Gazie weźmie udział w letnich obozach prowadzonych przez Hamas i Islamski Dżihad. Obozy uczą dzieci, jak walczyć z Izraelem i Żydami, a także zapewniają szkolenie wojskowe z nożami i bronią palną, walkę wręcz oraz marsze i inne ćwiczenia fizyczne. Na zdjęciu: kadr z filmu, na którym hamasowcy chwalą się swoją działalnością pedagogiczną.)</span>
Tego lata ponad 100 tysięcy palestyńskich dzieci w Gazie weźmie udział w letnich obozach prowadzonych przez Hamas i Islamski Dżihad. Obozy uczą dzieci, jak walczyć z Izraelem i Żydami, a także zapewniają szkolenie wojskowe z nożami i bronią palną, walkę wręcz oraz marsze i inne ćwiczenia fizyczne. Na zdjęciu: kadr z filmu, na którym hamasowcy chwalą się swoją działalnością pedagogiczną.)

Podczas gdy dzieci w wieku szkolnym na całym świecie cieszą się letnimi wakacjami uprawiając sport i bawiąc się, dzieci palestyńskie są uczone i szkolone, jak walczyć z Izraelem i Żydami.


Indoktrynacja i pranie mózgów palestyńskich dzieci nie jest niczym nowym. Przywódcy palestyńscy wychowują pokolenie po pokoleniu na nienawiści do Izraela i Żydów. To podżeganie od dziesięcioleci dzieje się w palestyńskich przedszkolach, szkołach, uniwersytetach, meczetach, mediach, a nawet w krzyżówkach. To dlatego badania opinii publicznej wciąż pokazują, co nie jest zaskoczeniem, że Palestyńczycy popierają radykalne poglądy i popierają terroryzm przeciwko Izraelowi.


Od ponad dziesięciu lat wspierane przez Iran grupy terrorystyczne, Palestyński Islamski Dżihad i Hamas, organizują letnie obozy dla tysięcy uczniów w całej Strefie Gazy. Obozy te służą jako miejsca wpajania ekstremistycznej ideologii, która gloryfikuje dżihad (świętą wojnę), terroryzm i walkę zbrojną przeciwko Izraelowi w celu „wyzwolenia Palestyny od rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego]”.


Obozy zapewniają również szkolenie wojskowe, takie jak ćwiczenia z nożami i bronią palną; walki wręcz, marsze i inne ćwiczenia fizyczne. Dzieci wystawiają też sztuki teatralne i odgrywają sceny walki i pojmania izraelskich żołnierzy lub strzelania rakietami na izraelskie miasta.


Rekrutacja i rejestracja na obozy letnie są przeprowadzane za pośrednictwem stron internetowych i mediów społecznościowych Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu oraz w stoiskach obsługiwanych przez członków obu grup w meczetach i innych miejscach publicznych w całej Strefie Gazy. Wysocy rangą funkcjonariusze Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu regularnie uczestniczyli w ceremoniach otwierania i ukończenia obozów, podczas których wygłaszali przemówienia.


8 lipca Hamas rozpoczął letnie obozy na rok 2023, w których udział wzięło ponad 100 tysięcy chłopców i dziewcząt. Tegoroczne obozy letnie odbywają się pod hasłem Tarcza Jerozolimy, co sugeruje, że grupa terrorystyczna zamierza wykorzystać dzieci w walce z Izraelem. Dzieci są szkolone, by przeprowadzać ataki terrorystyczne i służyć jako żywe tarcze w dżihadzie przeciwko Izraelowi. Uczy się ich, że są rekrutowani do udziału w bitwie o „wyzwolenie” Jerozolimy. Nie trzeba dodawać, że Palestyńczycy nie uznają praw i historii Żydów w Jerozolimie.


W czerwcu 2022 r. premier Autonomii Palestyńskiej Mohammad Sztajjeh zaprzeczył jakimkolwiek śladom żydowskiej historii w Jerozolimie:

„Jesteśmy na obrzeżach wiecznej stolicy, klejnotu w koronie, miejsca, w którym spotykają się niebo i ziemia, kwiatu wszystkich miast, obiektu tęsknoty serc wierzących muzułmanów i chrześcijan, którzy przybywają do niego, aby się modlić w meczecie Al-Aksa i przejść się Via Dolorosa, by pomodlić się w Bazylice Grobu Pańskiego, która była świadkiem podpisania paktu Umar, w którym kalif Umar zobowiązał się wobec ludu Iliya [po arabsku Aelia] Capitolina/Jerozolima), że żaden muzułmanin nie będzie modlił się w ich kościele. [Jerozolima] ma zabytki kananejskie, rzymskie, islamskie i chrześcijańskie i należy tylko do nich i nikt inny nie ma tam żadnych śladów”.

Szef Wyższego Komitetu Hamasu ds. Obozów Letnich, Chaled Abu Askar, powiedział podczas konferencji prasowej w Asdaa Entertainment City w Gazie, niedaleko Chan Junis:

„Spotykamy się dzisiaj w mieście Asdaa, które zawiera symulacje wielu charakterystycznych punktów Jerozolimy, by ogłosić rozpoczęcie naszych letnich obozów, obozów tarczy Kuds [Jerozolimy]. Zapewnijmy świat, że miasto Jerozolima, ze swoimi świętościami, jest kompasem każdego wolnego i honorowego Palestyńczyka”.

Abu Askar twierdził, że Hamasowi zależy na młodym pokoleniu i chętnie w nie inwestuje. Twierdził również, że młodzi Palestyńczycy są systematycznie atakowani w celu podważenia ich przekonań, zachowań, moralności i patriotyzmu. Kogo obwinia? Izrael oczywiście.


„Okupacja i jej kolaboranci pompują ogromne ilości pieniędzy i wysiłku, aby odwrócić pokolenie od przynależności do jej religii i ojczyzny” – powiedział. Urzędnik Hamasu zwrócił uwagę, że jego grupa nazwała swoje obozy Tarczą Jerozolimy „aby zaszczepić w sercach młodych ludzi wartość Jerozolimy i prawo Palestyńczyków do Świętego Miasta, oprócz promowania narodowej roli pokolenia wyzwoleńców i podnoszenia ich determinacji."


Kiedy Hamas mówi o „wyzwoleniu”, wyraża pragnienie wyeliminowania Izraela, jak to wyraźnie stwierdzono w statucie Hamasu:

„Artykuł 11:
Islamski Ruch Oporu wierzy, że ziemia Palestyny była islamskim Wakf przez pokolenia i aż do Dnia Zmartwychwstania, nikt nie może się jej wyrzec ani jej części, ani porzucić jej ani jej części. Żaden kraj arabski ani związek wszystkich krajów arabskich, ani żaden arabski król ani prezydent, ani wszyscy razem, nie mają tego prawa, ani żadna organizacja ani wszystkie organizacje razem, czy to palestyńskie, czy arabskie, ponieważ Palestyna jest islamskim Wakf przez wszystkie pokolenia aż do Dnia Sądu Ostatecznego lub Zmartwychwstania.


„Artykuł 13:
Inicjatywy [pokojowe], tak zwane pokojowe rozwiązania i konferencje międzynarodowe w celu rozwiązania problemu palestyńskiego są sprzeczne z przekonaniami Islamskiego Ruchu Oporu. Bowiem wyrzeczenie się jakiejkolwiek części Palestyny oznacza wyrzeczenie się części religii; nacjonalizm Islamskiego Ruchu Oporu jest częścią jego wiary, ruch kształci swoich członków, aby przestrzegali jego zasad i wznosili sztandar Allaha nad swoją ojczyzną podczas walki w Dżihadzie: „Allah jest wszechmocny, ale większość ludzi nie jest świadoma”.

Podczas innej ceremonii w Strefie Gazy przewodniczący Komitetu Administracyjnego Rafah, Dżum'a Hassanein, powiedział, że „te obozy młodzieżowe mają na celu szkolenie pokolenia wyzwolenia i zwycięstwa”.


Dyrektor obozu letniego w Rafah, Muhammad Barhoum, powiedział, że obozy są częścią działalności Hamasu, która koncentruje się na [młodszym] pokoleniu „ze względu na jego znaczenie jako „pokolenia wyzwolenia i zwycięstwa ”.

„Wzorem lat ubiegłych obozy letnie skupiają się na zapoznawaniu młodzieży z różnymi rodzajami broni, w tym z AK-47, karabinami snajperskimi, wyrzutniami RPG, moździerzami i karabinami maszynowymi. Obozowicze ćwiczą składanie i rozkładanie broni, trzymanie jej i posługiwanie się nią, a także szkolą się w wojnie miejskiej i wojnie w tunelach. Niektóre lekcje są prowadzone przez zamaskowanych członków zbrojnego skrzydła Hamasu, Brygad Izz Al-Din Al-Kassam, a niektóre są nawet prowadzone w bazach wojskowych Hamasu. Chłopiec w jednym z obozów demonstrował wojnę w tunelach dla Jounisa Al-Astala, członka Palestyńskiej Rady Legislacyjnej działającego w imieniu Hamasu, który zwiedzał obozy wraz z innymi funkcjonariuszami Hamasu. W kilku obozach położono na ziemi izraelskie flagi, żeby obozowicze po nich deptali. Terroryści, którzy dokonali śmiercionośnych ataków na Izraelczyków, są przedstawiani obozowiczom jako wzór do naśladowania, a ich portrety pojawiają się w obozach i podczas zajęć obozowych”.

Rzecznik Hamasu, Abdel Latin Kanou, powiedział, że obozy letnie zorganizowane przez jego grupę w Strefie Gazy w tym roku stanowią ważny krok w budowaniu tego pokolenia, zaszczepiając w ich duszach status Jerozolimy i meczetu Al-Aksa oraz łącząc ich z ich „legalnym prawem do powrotu [do Izraela] i wyzwolenia”. Kanou stwierdził, że hasło Tarcza Jerozolimy ma na celu przygotowanie dzieci do „wyzwolenia Jerozolimy”.


W przeszłości Palestyński Islamski Dżihad organizował letnie obozy pod hasłem Zemsty Wolnych, w których uczestniczyły setki chłopców poniżej 17 roku życia.


Darwisz al-Gharabli, przywódca Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, powiedział podczas ceremonii rozdania dyplomów:

„Te obozy tworzą pokolenie, które jest zgodne z drogą dżihadu i oporu; wierzących w tę opcję i w to, że Palestyna jest centralną kwestią, a walka z Żydami jest aktem czci. Nasz dżihad przeciwko temu trwa na wszystkich arenach. Zapewniamy naszego wroga, że to pokolenie będzie nosić sztandar i stawiać opór ze wszystkich sił”.

W 2021 roku zbrojne skrzydło Hamasu, Brygady Izz al-din al-Kassam, zorganizowało letnie obozy pod hasłem Miecz Jerozolimy.


Według strony internetowej Brygad Izz al-Din al-Kassam, „celem obozów jest rozniecenie ognia dżihadu wśród pokolenia wyzwoleńców, zaszczepienie wartości islamskich i przygotowanie długo oczekiwanej armii do wyzwolenia Palestyny".


Rzecznik letnich obozów Hamasu, Abu Bilal, powiedział, że obozy są tworzone „z powodu wiary w rolę młodych ludzi i poczucia odpowiedzialności za [młodsze] pokolenie”.  Dodał, że „młodzi ludzie [zawsze] przeprowadzali operacje zbrojne i byli paliwem intifad i powstań”.


Zachodnie media, ONZ i większość polityków ignorują to powszechne wykorzystywanie dzieci przez Palestyńczyków. Następnym razem, gdy Palestyńczycy będą skarżyć się na zabijanie lub ranienie nieletnich podczas przeprowadzania ataków terrorystycznych na Izraelczyków, warto przypomnieć sceny z dziećmi w obozach letnich w Strefie Gazy, gdzie rozpoczyna się proces przekształcania ich w bojowników.


Nadszedł czas, aby społeczność międzynarodowa, a przede wszystkim organizacje praw człowieka, pociągnęła palestyńskich przywódców do odpowiedzialności za wykorzystywanie dzieci nieodłącznie związane z szkoleniem tych dzieci na „męczenników” w dżihadzie, mającym na celu zabijanie Żydów oraz za próby zniszczenia jedynego w regionie demokratycznego kraju.

 

Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/19817/palestinians-summer-camps-to-kill-jews

Gatestone Institute, 20 lipca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Bassam Tawil jest muzułmańskim badaczem i publicystą mieszkającym na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk