Prawda

Środa, 28 wrzesnia 2022 - 21:52

« Poprzedni Następny »


Palestyńska szkoła terroryzmu


Bassam Tawil 2022-01-02

Palestyński nauczyciel i troje uczniów brali bezpośredni udział w niedawnej serii ataków terrorystycznych na Izraelczyków w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu. Palestyńscy przywódcy i “uczeni” wyprali mózgi młodym ludziom przez codzienne bluzganie nienawiścią wobec Izraela i Żydów. (Zdjęcie: Palestinian Media Watch)
Palestyński nauczyciel i troje uczniów brali bezpośredni udział w niedawnej serii ataków terrorystycznych na Izraelczyków w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu. Palestyńscy przywódcy i “uczeni” wyprali mózgi młodym ludziom przez codzienne bluzganie nienawiścią wobec Izraela i Żydów. (Zdjęcie: Palestinian Media Watch)

Palestyński nauczyciel i troje uczniów brali bezpośredni udział w niedawnej serii ataków terrorystycznych na Izraelczyków w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu [tj. Judei i Samarii]. Nie było to zaskoczeniem dla tych, którzy wiedzą o nieustannie głoszonej nienawiści i podżeganiu przeciwko Izraelowi w palestyńskich szkołach i podręcznikach, jak również w mediach, meczetach i na kampusach uniwersyteckich.

21 listopada Fadi Abu Szchajdam, 42-letni nauczyciel licealny z obozu uchodźców Szuafat w Jerozolimie, strzelił i zabił Eli Kaya, 26-letniego imigranta z Południowej Afryki. Zamach miał miejsce na Starym Mieście Jerozolimy. Czworo innych ludzi zostało rannych zanim policja zastrzeliła terrorystę.


Abu Szchajdam był nauczycielem islamu w szkole dla chłopców, Al-Raszidijeh, we wschodniej Jerozolimie. Fakt, że szkoła jest pod zarządem (izraelskich) władz miejskich Jerozolimy, nie przeszkadzał terroryście, którego później opisano jako członka Hamasu.    


Abu Szchajdam nie miał problemu z przyjmowaniem pensji od izraelskich władz miejskich, kiedy nieustannie bluzgał nienawiścią wobec Izraela jako “kaznodzieja” i “uczony” w różnych meczetach w Jerozolimie.


W zeszłym roku Abu Szchajdam powiedział w piątkowym kazaniu, że “żydowscy i chrześcijańscy mistrzowie herezji” są częścią kampanii walki z islamskim prawem szariatu i  szerzą niesprawiedliwość. Powiedział też, że Żydów, chrześcijan i innych przeciwników prawa szariatu prowadzi szatan, a finansują ich “brudne pieniądze” od “tych Beduinów” ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


W testamencie, który zostawił, Abu Szchajdam ujawnił, że planował zamach terrorystyczny od długiego czasu: “Piszę te słowa z wielką radością; kończę lata ciężkiej pracy spotkaniem Boga”. Terrorysta napisał, że wybrał tę drogę, by ucieszyć Boga i osiągnąć raj. Twierdził także, że jego zamach terrorystyczny miał na celu obronę meczetu Al-Aksa.


Kiedy terroryści tacy jak Abu Szchajdam mówią o potrzebie obrony meczetu w Jerozolimie, chodzi im o spokojne i rutynowe wizyty Żydów na Wzgórzu Świątynnym, najświętszym miejscu judaizmu.


Wbrew twierdzeniom Autonomii Palestyńskiej, Hamasu i innych palestyńskich grup Żydzi odwiedzający to miejsce nie wchodzą do meczetu Al-Aksa. Żydzi muszą chodzić po Wzgórzu Świątynnym pod ochroną policji z powodu gróźb Palestyńczyków, którzy zaprzeczają historii Żydów i ich związkom z Jerozolimą.


Palestyńscy przywódcy i dżihadyści, tacy jak Abu Szchajdam, od dawna przedstawiali te żydowskie wizyty jako pełne przemocy "wtargnięcia" do meczetu Al-Aksa, co jest, nie trzeba nawet dodawać, całkowitym kłamstwem i oszczerstwem.


Abu Szchajdam i palestyńscy przywódcy nie przepuszczają żadnej okazji ani platform, by szerzyć to oszczerstwo. Ten terrorysta używał każdego dostępnego podium w meczetach, by podżegać do przemocy przeciwko nie muzułmanom, szczególnie Żydom i chrześcijanom.


Jako nauczyciel i kaznodzieja w meczetach Abu Szchajdam przekazał tę truciznę wielu Palestyńczykom, szczególnie dzieciom, które uczył w szkole i tym, którzy przychodzili na jego piątkowe kazania.


Nic dziwnego, że palestyńskie nastolatki chwytają za noże lub broń palną i wybierają się na mordowanie Żydów i Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu [tj. Judei i Samarii].


Palestyńscy przywódcy i “uczeni” wyprali mózgi młodym ludziom przez codzienne bluzganie nienawiścią wobec Izraela i Żydów.


Młodzi Palestyńczycy słyszą od swoich przywódców, że Żydzi "bezczeszczą" islamskie miejsca święte i że jest ich obowiązkiem obrona meczetu Al-Aksa.


W dodatku są zapewniani, że każdy, kto ginie dokonując ataku na Żydów, jest “męczennikiem” i ma zagwarantowane miejsce w raju.


Kilka tygodni temu 14-letnia palestyńska uczennica dźgnęła nożem i zraniła Żydówkę, która odprowadzała swoje dzieci do szkoły. Miało to miejsce we wschodniej Jerozolimie w dzielnicy Szejk Dżarrah. Dziewczynka uciekła do swojej szkoły, mieszczącej się kilkaset metrów dalej. Wkrótce potem aresztowała ją izraelska policja.


Podręczniki oparte na programie szkolnym Ministerstwa Edukacji Autonomii Palestyńskiej, jakie znaleziono w jej tornistrze, zawierały wściekłe podżeganie przeciwko Izraelskiej Armii Obronnej i żydowskim osadnikom, jak również gloryfikację “męczenników”.


Na przykład, na stronie 61 podręcznika do języka arabskiego jest ćwiczenie czytania ze zrozumieniem, które zawiera opis spalenia koktajlami Mołotowa izraelskiego autobusu, należącego do osiedla Psagot w pobliżu Ramallah.


Ta próba spalenia żywcem żydowskich pasażerów autobusu jest w podręczniku opisana z dumą jako „impreza z grillem".


Podręcznik do nauki o społeczeństwie znaleziony w tornistrze dziewczynki, stwierdza, że „zbrojny opór jest naturalnym i legalnym prawem w celu przeciwstawiania się okupacji”. Zilustrowano to zdjęciami z masakry Żydów, jakiej dokonali Arabowie w Hebronie w 1929 roku.


Według Institute for Monitoring Peace and Cultural Tolerance in School Education (IMPACT-se), palestyńskie podręczniki “pozostają otwarcie antysemickie i zachęcają do przemocy, dżihadu (świętej wojny) i męczeństwa, podczas gdy nadal nie przedstawia się pokoju jako preferowanego lub wręcz możliwego rozwiązania”.


Badanie IMPACT-se pokazało, że palestyńscy przywódcy nie wypełnili obietnicy danej darczyńcom i nie wprowadzili zmian w podręcznikach. Badanie wręcz pokazało, że nowe podręczniki są jeszcze bardziej radykalne niż poprzednie.


"Jest tam systematyczne wstawianie treści o przemocy, męczeństwie i dżihadzie we wszystkich klasach i wszystkich przedmiotach” – brzmi wniosek badania.

"Skrajny nacjonalizm i islamistyczna ideologia szerzą się w całym programie szkolnym, włącznie z podręcznikami do nauk ścisłych i matematyki. Możliwość pokoju z Izraelem jest odrzucona. Jakakolwiek historyczna obecność żydowska na terytoriach współczesnego Izraela i Autonomii Palestyńskiej jest starannie pominięta we wszystkich podręcznikach. Żydowską historię i dziedzictwo przedstawia się jako zafałszowaną; żydowskie miejsca święte są prezentowane jako miejsca muzułmańskie uzurpowane przez Żydów”.  

Podręcznik do historii dla klasy jedenastej daje do zrozumienia,  że Żydzi kontrolują świat. W innych podręcznikach Żydzi są opisywani jako grzeszni kłamcy i oszuści, którzy są „wrogami islamu w całej historii i we wszystkich miejscach”. Rozdział o islamskiej edukacji wyraźnie naucza, że Żydzi są skorumpowani i skazani na zniszczenie, jako że ich „zepsucie na ziemi było i będzie powodem ich unicestwienia”.


W badaniu odkryto także, że Żydzi i Izrael są oczerniani w większym stopniu niż w poprzednich programach i że antysemityzm jest bardziej wszechobecny. Izrael jest na ogół nazywany “syjonistyczną okupacją”. Podręczniki demonizują Izrael, a Żydzi są szkalowani i przedstawiani jako rywale proroka islamu. „Krótko mówiąc, w całym programie nie ma żadnego zachęcania do współistnienia” – konkludują badacze.   


Ta retoryka zachęca szkolne dzieci do przeprowadzania zamachów terrorystycznych na Żydów. Ci, którzy zamykają oczy na to krwawe podżeganie i antysemityzm, dają w rzeczywistości zielone światło terrorystom, by kontynuowali swój morderczy dżihad przeciwko Żydom.


To jest trucizna wstrzykiwana w serca i umysły Palestyńczyków w tym samym momencie, w którym administracja Bidena kontynuuje rozmowy o finansowaniu Autonomii Palestyńskiej i potrzebie wskrzeszenia „procesu pokojowego” między Izraelem a Palestyńczykami.


Administracja Bidena trajkocze o pokoju i “rozwiązaniu w postaci dwóch państw”, podczas gdy palestyńscy przywódcy robią, co mogą, by przygotować następne pokolenie do wbijania noży w Żydów.  


The palestinian School of Terrorism

Gatestone Institute, 22 grudnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk