Prawda

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 - 00:50

« Poprzedni Następny »


Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa


Andrzej Koraszewski 2023-08-27

Tor Wennesland (Źródło zdjęcia: Wikipedia)
Tor Wennesland (Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Pozwolenie Żydom na zbrojną obronę swojego życia jest sprzeczne z tradycją europejską i azjatycką, z tradycją chrześcijańską i muzułmańską, z narodowym socjalizmem i z internacjonalizmem, narusza prawa człowieka i prowadzi do cykli przemocy.


Porównuję dwa doniesienia o stosunkowo błahym wydarzeniu, czyli o rutynowej informacji specjalnego wysłannika ONZ na Bliski Wschód przekazanej 21 sierpnia 2023 r. Radzie Bezpieczeństwa ONZ.


Doniesienie „Gazety Wyborczej” oraz doniesienie Al Dżaziry są praktycznie jednobrzmiące. W obydwu znajdujemy rzetelne streszczenie tego, co ten wysłannik faktycznie powiedział


Obydwa doniesienia zaczynają się identycznie:

Jak dotąd na okupowanym Zachodnim Brzegu i w Izraelu zginęło w tym roku ponad 200 Palestyńczyków i prawie 30 Izraelczyków – poziom przemocy przekroczył całą ubiegłoroczną liczbę ofiar śmiertelnych i najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych od 2005 r. - powiedział wysłannik Organizacji Narodów Zjednoczonych na Bliski Wschód.

Tor Wennesland, specjalny koordynator ONZ ds. procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie, powiedział w poniedziałek Radzie Bezpieczeństwa ONZ, że eskalację przemocy napędza rosnąca rozpacz co do przyszłości wśród Palestyńczyków i brak postępów w kierunku uzyskania niepodległego państwa - czytamy w obydwu doniesieniach. Reszta wypowiedzi tego norweskiego dyplomaty, (który wcześniej reprezentował Norwegię w Autonomii Palestyńskiej, a następnie był ambasadorem swego kraju w Egipcie i Libii) była w tym samym tonie.


„Wyborcza” nie przekazuje ciekawego tweeta specjalnego wysłannika, który pisał:


[Dziś informowałem Radę Bezpieczeństwa ONZ, że zaledwie kilka godzin wcześniej kolejna Izraelka zginęła na o.(kupowanym) Zachodnim Brzegu & podczas mojego brifingu byliśmy świadkami jeszcze innej przemocy, Palestyńczyk otrzymał strzał w tył głowy &krytycznie ranny w pobliżu Neblusu. Moje myśli są z rodzinami.]
[Dziś informowałem Radę Bezpieczeństwa ONZ, że zaledwie kilka godzin wcześniej kolejna Izraelka zginęła na o.(kupowanym) Zachodnim Brzegu & podczas mojego brifingu byliśmy świadkami jeszcze innej przemocy, Palestyńczyk otrzymał strzał w tył głowy &krytycznie ranny w pobliżu Neblusu. Moje myśli są z rodzinami.]

Twitter nie pozwala na nadmiar szczegółów, więc specjalny wysłannik nie napisał, że w zamachu terrorystycznym zginęła 40-letnia przedszkolanka, matka trzech córek, że w tym zamachu ciężko ranny został również kierowca samochodu, do którego oddano z karabinu ponad 20 strzałów. Tymczasem Palestyńczyk zginął podczas wymiany ognia między żołnierzami IDF a grupą terrorystów. (IDF przyznaje, że mógł być przypadkową ofiarą, która znalazła się w krzyżowym ogniu, ale wszystkie szczegółowe informacje opierają się wyłącznie na źródłach palestyńskich.)


Tor Wennesland ma długą historię popierania palestyńskiego terroru. Na początku grudnia 2022r. Palestyńczyk Ammar Mefleh próbował ukraść karabin izraelskiemu policjantowi, dźgając go nożem, w wyniku czego ranny funkcjonariusz zastrzelił Mefleha. Na nagraniu z kamery monitoringu wyraźnie widać pchnięcie nożem i reakcję policjanta.


Wennesland zamieścił wówczas na Twitterze kondolencje rodzinie napastnika, pisząc: „Jestem przerażony dzisiejszym zabójstwem Palestyńczyka Ammara Mefleha podczas bójki z izraelskim żołnierzem w pobliżu Huwara we wtorek. Na o.(kupownym) Zachodnim Brzegu. Składam najszczersze kondolencje jego pogrążonej w żałobie rodzinie. Takie incydenty muszą zostać w pełni i szybko zbadane, a osoby odpowiedzialne powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności”.


Drugi tweet tego specjalnego wysłannika z 21 sierpnia br., (który „Wyborcza” zmieściła) brzmiał: „Członkowie Rady [Bezpieczeństwa ONZ] stwierdzili dziś wyraźnie, że przemoc musi być zatrzymana. Wzywam przywódców do podjęcia działań [w celu] uspokojenia sytuacji. Spirala przemocy nie daje nic, prócz rozlewu krwi.”


Wśród stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ mamy Rosję i Chiny (obok USA, Wielkiej Brytanii i Francji), wśród 10 niestałych mamy obecnie m.in. Niger, Wietnam, Meksyk, Kenię. Tak więc, specjalny wysłannik, zwracał się z apelem o uspokojenie sytuacji w Izraelu do Putina i Xi, (jeśli idzie o Niger, to nie wiadomo, czy apelował do przywódcy zamachu wojskowego, czy do aresztowanego prezydenta Nigru). Pewne jest, że członkowie Rady z całym przekonaniem musieli stwierdzić, że przemoc musi być zatrzymana, a sprawa każdego zabitego (przez Żydów) cywila musi być dokładnie zbadana bez udziału władz izraelskich.           


Wennesland jako przedstawiciel demokratycznej Norwegii w Autonomii Palestyńskiej  nie zauważał, czym zajmują się prowadzone przez UNRWA szkoły w AP, nie zauważał wychwalania terrorystów przez dyktatora Autonomii Mahmouda Abbasa (nie zauważał, że „prezydent” jest wykształconym w ZSRR i podtrzymywanym przy władzy przez Zachód dyktatorem), nie zauważał, że palestyńscy terroryści lubią pozdrawiać się nazistowskim salutem, nie zauważał zapowiedzi Islamskiej Republiki Iranu, że uzbroi Autonomię Palestyńską tak jak uzbroiła Gazę. Specjalny wysłannik miał wtedy i ma dzisiaj zupełnie inną misję, walkę o niepodległe państwo palestyńskie.     


Dyrektorka obozu letniego dla dzieci w Askar w Autonomii, Nura Al-Masimi mówi: „Dzieci będą się uczyły heroizmu od męczenników.” Kadr z filmu Askar –UNRWA: Kołyska morderców.
Dyrektorka obozu letniego dla dzieci w Askar w Autonomii, Nura Al-Masimi mówi: „Dzieci będą się uczyły heroizmu od męczenników.” Kadr z filmu Askar –UNRWA: Kołyska morderców.

Czy Organizacja Narodów Zjednoczonych jest instytucją antysemicką? Z pewnością jest instytucją demokratyczną, w której demokratyczna większość woli koncentrować się na jednym kraju, więc wybór takich osób jak Tor Wennesland, Francesca Albanese czy Nevi Pillay jest naturalną odpowiedzią tej organizacji na zapotrzebowanie jej członków.       


W 1976 roku Związek Radziecki sponsorował rezolucję ONZ zrównującą syjonizm z rasizmem. (Jedyna rezolucja ONZ, która po upadku ZSRR została uznana za haniebną i anulowana.) Współczesny antysemityzm bardzo często krąży po świecie w przebraniu obrońcy praw człowieka.


Emerytowany sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Boštjan M. Zupančič ma biografię równie, a może nawet bardziej imponującą jak Nevi Pillay, studiował i doktoryzował się na Harvardzie, był sędzią Trybunału Konstytucyjnego w Słowenii, był wiceprzewodniczącym oenzetowskiego Komitetu Przeciw Torturom, potem przez 17 lat był szanowanym sędzią Europejskiego Trybunału,  jest obywatelem francuskim, który zapowiedział start do Parlamentu Europejskiego z ramienia skrajnie prawicowej partii politycznej, więc nagle okazało się, że uprawia wściekle antysemicką propagandę i wezwano Trybunał do ponownego rozpatrzenia spraw, w których brał udział, a w których w jakikolwiek sposób oskarżani byli Żydzi.


Zupančič 
wygłaszał sądy, że Żydzi to „główni wrogowie zachodniej cywilizacji”, przekazywał karykatury z haczykowatymi nosami rodem z nazistowskiej propagandy, pisał na Twitterze, że Żydzi „wprowadzili… wszelkiego rodzaju perwersje seksualne… sadyzm, masochizm, dużo homoseksualizmu”, opowiadał o „mafii bankowej Rothschildów”.


Trudno powiedzieć od jak dawna ten szanowany prawnik cierpi, ale mało prawdopodobne, by ta dolegliwość była nowa i żeby nikt wcześniej jej u niego nie zauważył. Podobno w tym roku obłąkane wpisy tego szacownego prawnika stały się częstsze, albo dopiero teraz zaczęto je ujawniać. W sierpniu ubiegłego roku zamieścił artykuł zatytułowany „System karteli chazarskiej mafii mający na celu podporządkowanie sobie całej planety”.
Jest nadzieja, że ktoś zgromadził jego wcześniejszy dorobek, bo Twitter zablokował jego konto we wtorek 22 sierpnia 2023 r. uznając nagle, że może szerzyć nienawiść.Lewicowy antysemityzm jest znacznie bardziej wyrafinowany, traktuje o prawach człowieka, niepokoi się losem biednych Palestyńczyków. Jeśli jednak spojrzysz co na tych samych platformach pisze się po persku, arabsku, czy po turecku okazuje się, że mówią to samo co doktor Zupančič. Zaglądanie, co właściwie kryje się za słowami ludzi takich jak Tor Wennesland jest jednak islamofobią i rasizmem. Donosimy o jego szlachetnych wysiłkach na rzecz pokoju i praw człowieka.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk