Prawda

Sobota, 26 listopada 2022 - 22:52

« Poprzedni Następny »


Nietolerowanie prawdy w ONZ


Mitchell Bard 2022-09-04

<span>Były premier Izraela, Naftali Bennett, przemawia na 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, USA, 27 września 2021 r. Zdjęcie: John Minchillo/Pool via REUTERS</span>
Były premier Izraela, Naftali Bennett, przemawia na 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, USA, 27 września 2021 r. Zdjęcie: John Minchillo/Pool via REUTERS

Ambasador Izraela przy ONZ, Chaim Herzog, zauważył kiedyś, że ta organizacja patrzy na Izrael z perspektywy Alicji w Krainie Czarów: „W budynku ONZ… wystarczyłoby noszenie przez nią Gwiazdy Dawida, by na każdym kroku słyszała ‘ściąć jej głowę’”.  

 

Jest to ta sama organizacja, która pomogła przy narodzinach Izraela, zatwierdzając podział Palestyny na państwo żydowskie i arabskie. Niestety, było to jedno z nielicznych pozytywnych działań ONZ wobec żydowskiej ojczyzny.


Z biegiem lat ONZ stała się forum ciągłych napaści na Izrael, rok po roku przyjmując rezolucje potępiające Izrael za wiele rzekomych grzechów, ignorując jednocześnie skierowane przeciwko niemu groźby i ataki terrorystyczne. Ambasadorka prezydenta Obamy przy ONZ, Susan Rice, określiła traktowanie Izraela jako „obsesyjne, odrażające, złe dla ONZ i złe dla pokoju”.

 

Według UN Watch od 2012 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przegłosowało 180 rezolucji dotyczących Izraela i tylko 45 dotyczących reszty świata. Jedynym powodem, dla którego statystyki w Radzie Bezpieczeństwa nie są podobne, jest weto Stanów Zjednoczonych. Jednak Ameryka wykorzystała tę możliwość tylko 37 razy i poparła krytykę Izraela przez Radę głosami za lub wstrzymaniem się od głosu w mniej więcej dwóch trzecich przypadków.

 

Nie wystarczy, że Zgromadzenie Ogólne ma automatyczną większość, by stawiać pod pręgierzem Izrael na żądanie któregokolwiek z członków; ONZ powołała szereg organów, które istnieją tylko po to, by demonizować Izrael, takich jak Komitet ds. Niezbywalnych Praw Narodu Palestyńskiego.

 

Rada Praw Człowieka ONZ nie powinna skupiać się na Izraelu, ale to właśnie robi. Od 2006 roku Izrael był tam potępiany 95 razy, a w następnej kolejności Syria (37) i Mjanma (26). Żadna rezolucja nie krytykowała praw człowieka w Turcji, na Kubie, w Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Rosji czy w Chinach.

 

ONZ jest głównym międzynarodowym forum rozpowszechniania kłamstw o Żydach i Izraelu.

 

A co się dzieje w rzadkich przypadkach, gdy pracownik jednej z agencji ONZ oddanych demonizacji Izraela ośmiela się mówić prawdę?

 

Zapytany podczas operacji Ochronny Brzeg w lipcu 2014 roku, czy Hamas używa ludzkich tarcz oraz szkół i szpitali ONZ do przechowywania broni i jako schronienia, z którego można strzelać rakietami do Izraela, John Ging, dyrektor Wydziału Operacyjnego w Biurze ONZ ds. Koordynator ds. Humanitarnych powiedział: „Tak, uzbrojone grupy wystrzeliwują swoje rakiety na Izrael z sąsiedztwa obiektów ONZ i obszarów mieszkalnych. Absolutnie."

 

Na konferencji prasowej tego samego dnia zastępca sekretarza generalnego ONZ, Jan Eliasson, potępił Izrael za zbombardowanie szkoły w odpowiedzi na ostrzał moździerzowy z tego obszaru. Sekretarz Generalny nazwał atak skandalicznym i nieuzasadnionym. Ging przyznał, że rakiety zostały znalezione w szkołach ONZ, ale upierał się, że znajdują się one tylko w tych, które zostały opuszczone.

 

Zapytany, czy Hamas zagraża ludności, kontynuując walkę, Eliasson zasadniczo twierdził, że nieuniknione jest użycie cywilów jako tarczy. „Cóż, skoro Gaza ma tak ograniczone rozmiary – powiedział - każda akcja wojskowa będzie blisko ludności cywilnej – to jest fakt”. Przyznał, że Izrael „prosił ludzi o opuszczenie pewnych obszarów przed atakiem”, ale zasugerował, że Izrael nie powinien odpowiadać ogniem, ponieważ Gaza jest „zatłoczona”.

 

Ginga zapytano, czy ONZ poinformowała Hamas o lokalizacji szkoły ONZ, by przestał odpalania rakiet z tego obszaru. Odpowiedział: „Tak, absolutnie”, ale nie wspomniał, że terroryści nadal to robią.

 

W ostatnim roku były dwa przykłady, kiedy urzędnicy ONZ przyznali się do prawdy, po czym zostali zmuszeni do jej odwołania.

 

Pierwszy raz miało to miejsce podczas Operacji Strażnik Murów. Narracja Hamasu powtarzana przez ONZ była taka, że Izrael świadomie bombardował cywilów. Dyrektor operacji Agencji UNRWA w Gazie wyłamał się z szeregu i przyznał, że ataki Izraela były precyzyjne i skierowane na cele wojskowe. „Nie uderzali - powiedział Matthias Schmale - z pewnymi wyjątkami, w cele cywilne”.

 

Hamas zażądał przeprosin, oskarżając Schmalego o wyznaczenie „samego siebie na komentatora wojskowego lub rzecznika wojskowego armii izraelskiej, usprawiedliwiającego krzywdy wyrządzane cywilom i ich domom oraz zmniejszającego zakres szkód i chwalącego możliwości armii okupacyjnej i precyzję jej ataków”.

 

Jak było do przewidzenia, Schmale wygłosił mea culpa, przepraszając za komentarze, które „obrażały i krzywdziły tych, których członkowie rodzin i przyjaciele zginęli i zostali ranni podczas wojny, która właśnie się skończyła”. Troska Izraela o unikanie ofiar cywilnych została teraz zrewidowana.

 

„Wojskowa precyzja i wyrafinowanie nigdy nie są usprawiedliwieniem dla wojny – powiedział. - Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zabijania cywilów. … Wiele osób zginęło lub zostało ciężko rannych w wyniku bezpośrednich uderzeń lub szkód ubocznych spowodowanych przez uderzenia. W miejscu tak gęsto zaludnionym jak Gaza każde uderzenie będzie miało ogromny szkodliwy wpływ na ludzi i budynki”. Dalej scharakteryzował izraelskie naloty jako „terror z nieba”, który „stanowi formę zbiorowej kary dla ludności cywilnej”.

 

Niedawno szefowa Biura ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej w Autonomii Palestyńskiej została zmuszona do dymisji po potępieniu masowych ataków rakietowych przez Islamski Dżihad.

 

Sarah Muscroft napisała na Twitterze o swojej uldze po ogłoszeniu zawieszenia broni, które zakończyło operację Przed świtem. Natychmiast dostała się pod pręgierz Palestyńczyków, którzy byli zdenerwowani, że nie obwinia Izraela za działania wojenne. Wycofała swoje słowa, mówiąc, że była „niedoinformowana”, przeprosiła za „zły osąd” i usunęła swój oryginalny tweet, a następnie swoje konto. To nie wystarczyło, by uratować jej posadę.

 

Te przykłady są zgodne z przyjętym przez ONZ od dawna wzorcem ignorowania ataków terrorystycznych na Izrael i potępiania wyłącznie reakcji Izraela na nie. To jest jak obrona piromanów i krytyka strażaków.

 

The UN’s Intolerance of Truth

Algemeiner, 22 sierpnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaMitchell Geoffrey Bard

Amerykański analityk polityki zagranicznej, redaktor i autor, który specjalizuje się w polityce USA – Bliski Wschód. Jest dyrektorem wykonawczym organizacji non-profit American-Israeli Cooperative Enterprise i dyrektorem Jewish Virtual Library. Wikipedia (angielski)

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1141 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk