Prawda

Piątek, 24 marca 2023 - 12:59

« Poprzedni Następny »


Nietolerowanie prawdy w ONZ


Mitchell Bard 2022-09-04

<span>Były premier Izraela, Naftali Bennett, przemawia na 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, USA, 27 września 2021 r. Zdjęcie: John Minchillo/Pool via REUTERS</span>
Były premier Izraela, Naftali Bennett, przemawia na 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, USA, 27 września 2021 r. Zdjęcie: John Minchillo/Pool via REUTERS

Ambasador Izraela przy ONZ, Chaim Herzog, zauważył kiedyś, że ta organizacja patrzy na Izrael z perspektywy Alicji w Krainie Czarów: „W budynku ONZ… wystarczyłoby noszenie przez nią Gwiazdy Dawida, by na każdym kroku słyszała ‘ściąć jej głowę’”.  

 

Jest to ta sama organizacja, która pomogła przy narodzinach Izraela, zatwierdzając podział Palestyny na państwo żydowskie i arabskie. Niestety, było to jedno z nielicznych pozytywnych działań ONZ wobec żydowskiej ojczyzny.


Z biegiem lat ONZ stała się forum ciągłych napaści na Izrael, rok po roku przyjmując rezolucje potępiające Izrael za wiele rzekomych grzechów, ignorując jednocześnie skierowane przeciwko niemu groźby i ataki terrorystyczne. Ambasadorka prezydenta Obamy przy ONZ, Susan Rice, określiła traktowanie Izraela jako „obsesyjne, odrażające, złe dla ONZ i złe dla pokoju”.

 

Według UN Watch od 2012 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przegłosowało 180 rezolucji dotyczących Izraela i tylko 45 dotyczących reszty świata. Jedynym powodem, dla którego statystyki w Radzie Bezpieczeństwa nie są podobne, jest weto Stanów Zjednoczonych. Jednak Ameryka wykorzystała tę możliwość tylko 37 razy i poparła krytykę Izraela przez Radę głosami za lub wstrzymaniem się od głosu w mniej więcej dwóch trzecich przypadków.

 

Nie wystarczy, że Zgromadzenie Ogólne ma automatyczną większość, by stawiać pod pręgierzem Izrael na żądanie któregokolwiek z członków; ONZ powołała szereg organów, które istnieją tylko po to, by demonizować Izrael, takich jak Komitet ds. Niezbywalnych Praw Narodu Palestyńskiego.

 

Rada Praw Człowieka ONZ nie powinna skupiać się na Izraelu, ale to właśnie robi. Od 2006 roku Izrael był tam potępiany 95 razy, a w następnej kolejności Syria (37) i Mjanma (26). Żadna rezolucja nie krytykowała praw człowieka w Turcji, na Kubie, w Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Rosji czy w Chinach.

 

ONZ jest głównym międzynarodowym forum rozpowszechniania kłamstw o Żydach i Izraelu.

 

A co się dzieje w rzadkich przypadkach, gdy pracownik jednej z agencji ONZ oddanych demonizacji Izraela ośmiela się mówić prawdę?

 

Zapytany podczas operacji Ochronny Brzeg w lipcu 2014 roku, czy Hamas używa ludzkich tarcz oraz szkół i szpitali ONZ do przechowywania broni i jako schronienia, z którego można strzelać rakietami do Izraela, John Ging, dyrektor Wydziału Operacyjnego w Biurze ONZ ds. Koordynator ds. Humanitarnych powiedział: „Tak, uzbrojone grupy wystrzeliwują swoje rakiety na Izrael z sąsiedztwa obiektów ONZ i obszarów mieszkalnych. Absolutnie."

 

Na konferencji prasowej tego samego dnia zastępca sekretarza generalnego ONZ, Jan Eliasson, potępił Izrael za zbombardowanie szkoły w odpowiedzi na ostrzał moździerzowy z tego obszaru. Sekretarz Generalny nazwał atak skandalicznym i nieuzasadnionym. Ging przyznał, że rakiety zostały znalezione w szkołach ONZ, ale upierał się, że znajdują się one tylko w tych, które zostały opuszczone.

 

Zapytany, czy Hamas zagraża ludności, kontynuując walkę, Eliasson zasadniczo twierdził, że nieuniknione jest użycie cywilów jako tarczy. „Cóż, skoro Gaza ma tak ograniczone rozmiary – powiedział - każda akcja wojskowa będzie blisko ludności cywilnej – to jest fakt”. Przyznał, że Izrael „prosił ludzi o opuszczenie pewnych obszarów przed atakiem”, ale zasugerował, że Izrael nie powinien odpowiadać ogniem, ponieważ Gaza jest „zatłoczona”.

 

Ginga zapytano, czy ONZ poinformowała Hamas o lokalizacji szkoły ONZ, by przestał odpalania rakiet z tego obszaru. Odpowiedział: „Tak, absolutnie”, ale nie wspomniał, że terroryści nadal to robią.

 

W ostatnim roku były dwa przykłady, kiedy urzędnicy ONZ przyznali się do prawdy, po czym zostali zmuszeni do jej odwołania.

 

Pierwszy raz miało to miejsce podczas Operacji Strażnik Murów. Narracja Hamasu powtarzana przez ONZ była taka, że Izrael świadomie bombardował cywilów. Dyrektor operacji Agencji UNRWA w Gazie wyłamał się z szeregu i przyznał, że ataki Izraela były precyzyjne i skierowane na cele wojskowe. „Nie uderzali - powiedział Matthias Schmale - z pewnymi wyjątkami, w cele cywilne”.

 

Hamas zażądał przeprosin, oskarżając Schmalego o wyznaczenie „samego siebie na komentatora wojskowego lub rzecznika wojskowego armii izraelskiej, usprawiedliwiającego krzywdy wyrządzane cywilom i ich domom oraz zmniejszającego zakres szkód i chwalącego możliwości armii okupacyjnej i precyzję jej ataków”.

 

Jak było do przewidzenia, Schmale wygłosił mea culpa, przepraszając za komentarze, które „obrażały i krzywdziły tych, których członkowie rodzin i przyjaciele zginęli i zostali ranni podczas wojny, która właśnie się skończyła”. Troska Izraela o unikanie ofiar cywilnych została teraz zrewidowana.

 

„Wojskowa precyzja i wyrafinowanie nigdy nie są usprawiedliwieniem dla wojny – powiedział. - Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zabijania cywilów. … Wiele osób zginęło lub zostało ciężko rannych w wyniku bezpośrednich uderzeń lub szkód ubocznych spowodowanych przez uderzenia. W miejscu tak gęsto zaludnionym jak Gaza każde uderzenie będzie miało ogromny szkodliwy wpływ na ludzi i budynki”. Dalej scharakteryzował izraelskie naloty jako „terror z nieba”, który „stanowi formę zbiorowej kary dla ludności cywilnej”.

 

Niedawno szefowa Biura ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej w Autonomii Palestyńskiej została zmuszona do dymisji po potępieniu masowych ataków rakietowych przez Islamski Dżihad.

 

Sarah Muscroft napisała na Twitterze o swojej uldze po ogłoszeniu zawieszenia broni, które zakończyło operację Przed świtem. Natychmiast dostała się pod pręgierz Palestyńczyków, którzy byli zdenerwowani, że nie obwinia Izraela za działania wojenne. Wycofała swoje słowa, mówiąc, że była „niedoinformowana”, przeprosiła za „zły osąd” i usunęła swój oryginalny tweet, a następnie swoje konto. To nie wystarczyło, by uratować jej posadę.

 

Te przykłady są zgodne z przyjętym przez ONZ od dawna wzorcem ignorowania ataków terrorystycznych na Izrael i potępiania wyłącznie reakcji Izraela na nie. To jest jak obrona piromanów i krytyka strażaków.

 

The UN’s Intolerance of Truth

Algemeiner, 22 sierpnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaMitchell Geoffrey Bard

Amerykański analityk polityki zagranicznej, redaktor i autor, który specjalizuje się w polityce USA – Bliski Wschód. Jest dyrektorem wykonawczym organizacji non-profit American-Israeli Cooperative Enterprise i dyrektorem Jewish Virtual Library. Wikipedia (angielski)

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1213 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk