Prawda

Środa, 4 sierpnia 2021 - 14:13

« Poprzedni Następny »


Nie, to nie jest paranoja


Vic Rosenthal 2021-02-04


Żydowska paranoja. To powiedzenie jest idiotyczne.


Paranoja sugeruje urojenie. Żydów jednak nienawidzono, wyganiano i mordowano za bycie Żydami od czasu kiedy istnieją Żydzi. Do 1965 roku Kościół katolicki nauczał, że Żydzi są odpowiedzialni za śmierć Jezusa. Antyżydowska przemoc była w Średniowieczu powszechna zarówno w świecie chrześcijańskim, jak i muzułmańskim (chociaż w chrześcijańskim była na ogół gorsza). Martin Luther chciał “podpalić ich synagogi i szkoły” i stał się inspiracją niemieckiej nienawiści do Żydów. Marks, potomek ochrzczonych Żydów, widział w nich przykład wszystkiego, co było złe w kapitalizmie. Żydzi w Imperium Rosyjskim przed I wojną światową, skąd uciekli moi dziadkowie, byli celem niezliczonych pogromów (pogrom jest rosyjskim słowem od czasownika, który można przetłumaczyć jako „dewastować” lub „pustoszyć”). Żydzi dołączyli do rewolucji w nadziei, że nowy świat, jaki sądzili, że tworzą, wreszcie będzie wolny od tej starej nienawiści, ale okazało się po kilku latach, że parch będzie zawsze parchem.


Żydzi byli wrogami Chrystusa, chrześcijaństwa, Mahometa i klasy robotniczej. Byli bezwzględnymi, wyzyskującymi kapitalistami i niebezpiecznymi bolszewickimi rewolucjonistami. Przy zakazie posiadania ziemi lub pracy w rzemiośle, okazywali swoją chciwość zostając lichwiarzami.  


Wydaje się, że Niemcy wynaleźli rasową odmianę nienawiści do Żydów w drugiej połowie XIX wieku, kiedy ludzie tacy jak Wilhelm Marr wyjaśniali, że ekonomiczne, seksualne i inne zdeprawowanie Żydów nie było po prostu kwestią religii lub uprawianego zawodu, ale czymś dziedziczonym w genach. Nie wiedzieli jeszcze o DNA, ale nowe idee darwinowskie dawało się nagiąć do „wyjaśniania”, w jaki sposób nawet zasymilowani i nawróceni na chrześcijaństwo Żydzi mogli być tak złowrodzy jak zawsze. Później naziści dobrze wykorzystali ten pomysł.


Po wojnie nawet Niemcy byli zażenowani, chociaż nieskruszeni naziści uciekli do Egiptu i Syrii, żeby pomóc w rozwoju broni chemicznej, ponieważ jak raz zaczniesz zagazowywać Żydów, to trudno przestać. W każdym razie antysemityzm zrobił sobie przerwę na Zachodzie, chociaż ci naziści nadal uczyli Arabów na Bliskim Wschodzie rzeczy, jakich wcześniej nie wiedzieli o nienawiści do Żydów. Z tego, co wiemy, Palestyńczycy nie odnieśli korzyści z działań niemieckich naukowców, ale mieli własnego nazistę, Hadż Amina al-Husseiniego, muftiego Jerozolimy i nadawcę programów radiowych z Berlina w języku arabskim.


W 1967 roku KGB chciało zdobyć wpływy w świecie arabskim i muzułmańskim i przeciwstawić się Zachodowi. Podgrzali więc arabsko-izraelski konflikt. Jako część kampanii przeciwko Izraelowi stworzyli mit palestyńskich Arabów jako ruchu narodowo-wyzwoleńczego, takiego samego jak Wietkong. Trzeci świat i zachodni sygnalizatorzy cnoty pokochali to. Później propagowali ideę, że syjonizm jest rasizmem i udało im się doprowadzić do uchwalenia rezolucji ONZ, która to zadekretowała w 1975 roku. W 2001 roku Konferencja w Durbanie przeciwko rasizmowi skupiła się niemal wyłącznie na państwie żydowskim. W owym czasie, chociaż nadal na Zachodzie nie wypadało przyznać się, że uważasz, iż Żydzi są stworzeniami szatana, stało się akceptowalne, wręcz godne podziwu, “krytykowanie Izraela” w skrajny, irracjonalny i obsesyjny sposób, uprzednio zarezerwowany dla Żydów. Narodził się „nowy antysemityzm”, w którym Izrael, Żyd Między Narodami, przyjął rolę narodu żydowskiego.  


Izrael był oskarżany o wszelkie możliwe zbrodnie, szczególnie te zbrodnie, jakich dokonali naziści na Żydach. Z definicji Izrael nie mógł robić niczego dobrego. Jeśli Izrael był tolerancyjny wobec homoseksualistów, to była to sztuczka (“pinkwashing”) , żeby ukryć ludobójstwo jakiego rzekomo dokonaliśmy na Palestyńczykach (ignorowano fakt, że populacja Palestyńczyków więcej niż potroiła się od 1970 roku).


Po pewnym czasie ludzie zaczęli mówić: „jeśli państwo żydowskie jest tak niewysłowienie złe, może jest to wina złych Żydów”. I natychmiast stara nienawiść do Żydów zaczęła ponownie wkradać się do publicznego dyskursu. Ciekawym zjawiskiem był czarny antysemityzm, który był częścią ideologii oryginalnego Nation of Islam (NOI), ruchu rozpoczętego w USA w latach 1930. W latach 1960. główny nurt ruchu praw obywatelskich pracował w ścisłej współpracy z Żydami i żydowskimi grupami, ale ruch Black Power odrzucił żydowską pomoc, zaś ważne osobistości, takie jak Stokely Carmichael (później nazywany Kwame Ture) zwrócił się ku międzynarodowej lewicy, szczególnie do OWP. Nowy przywódca Nation of Islam, Louis Farrakhan, który od dziesięcioleci jest konsekwentnie i zjadliwie antysemicki, jest dzisiaj bohaterem dla wielu ludzi w ruchu Afro-Amerykanów.   


Dzisiaj krajobraz nienawiści do Żydów w USA obejmuje wielu na lewicy, którzy twierdzą że związek z Izraelem automatycznie piętnuje Żydów, chyba że są gotowi odrzucić żydowskie państwo i podpisać się pod ideologią palestynizmu – która oznacza śmierć lub rozproszenie po świecie Żydów Izraela. Ideologia Krytycznej Teorii Rasy, która ogarnęła amerykańskie kampusy i która coraz bardziej przenika cały system edukacji, postrzega Żydów jako „białych”; to jest, uprzywilejowanych ciemiężców, których przywileje trzeba wyeliminować i których nadmierne bogactwo trzeba rozdzielić wśród Ludzi Kolorowych, których ciemiężą.  


Równocześnie, skrajna prawica głosi teorie spiskowe o żydowskiej kontroli nad gospodarką i polityką świata, twierdząc, że rodzina Rothschildów i George Soros (który, choć żydowskiego pochodzenia, jest chyba największym indywidualnym, niepaństwowym wrogiem Izraela), kontrolują wszystko, włącznie z pogodą. Istnienie baniek mediów społecznościowych stworzyło duże grupy ludzi, którzy wierzą w coraz bardziej fantastyczne teorie spiskowe, a wiele tych teorii umieszcza Żydów z samym centrum spisku. Jest to źródło części najbardziej przesyconej przemocą nienawiści do Żydów, jak to, co motywowało Roberta Bowersa, by wejść do synagogi w Pittsburghu i zamordować dziewięciu nieszkodliwych i na ogół starych Żydów (najstarszy miał 97 lat).  


W Europie, choć nadal jest tam trochę nazistów, większość, jeśli nie wszystkie, niedawne mordercze incydenty antysemickie są dziełem młodych muzułmańskich imigrantów, którzy wchłonęli nową hybrydę tradycyjnej, muzułmańskiej, koranicznej nienawiści do Żydów, nazistowskich teorii spiskowych, wściekłość na “ucisk” Palestyńczyków i furię z powodu istnienia suwerennego państwa żydowskiego na “muzułmańskiej ziemi”. Miła kombinacja. We Francji, zjadliwość tego stanu przejawia się w skłonności tych młodych mężczyzn do mordowania kobiet i dzieci.  


W Wielkiej Brytanii wstrząsy w sprawie Labour Party Corbyna, które nie skończyły się wraz z jego sromotną przegraną w wyborach, nadal ujawniają kombinację tak zwanego “nobliwego” brytyjskiego antysemityzmu z bardziej nowoczesną lewicową postawą, koncentrującą się na Izraelu (ale wyraźnie dotyczącą Żydów). I, oczywiście, w Wielkiej Brytanii także są młodzi zradykalizowani muzułmanie.   


Herzl i Żabotyński wierzyli, że państwo żydowskie jest absolutnie niezbędne dla przetrwania narodu żydowskiego, ponieważ nigdy nie otrzyma on miejsca w nie-żydowskim świecie. Żabotyński widział wyraźnie możliwą eksplozję antyżydowskiej przemocy w przyszłości i ostrzegał przed nią. Kiedy przyszedł Holocaust, wielu ludzi sądziło, że historia przyznała rację syjonizmowi; i istotnie, wkrótce potem powstało państwo żydowskie.   


Jak jednak widzieliśmy, tabu przeciwko nienawiści do Żydów, które pojawiło się po wojnie, trwało tylko przez kilka dziesięcioleci i nienawiść powraca w lewicowym, prawicowym i religijnym nurcie. A międzynarodowe instytucje, które stworzono po wojnie, żeby zapewnić, iż koszmar tego okresu nigdy nie powróci, okazały się słabe, a wiele z nich – jak na ironię – zwróciło się bezpośrednio przeciwko temu samemu żydowskiemu państwu, o którym marzyli Żabotyński i Herzl, ale którego nigdy nie zobaczyli.


Opinia, że nienawiść do Żydów zniknie po wojnie, nie była nierozsądna, tak samo jak nie była nierozsądna opinia w XIX-wiecznej Europie, że Oświecenie rozwiąże problem żydowski. W obu wypadkach tak się nie stało. Jednym z marzeń Herzla była idea, że państwo żydowskie będzie „normalnym” państwem, jak Francja. To się nie stało. Izrael zawsze będzie wyjątkiem, zawsze będzie miał wrogów, zawsze będzie ściągał uwagę w znacznej mierze wrogą.


Nie, nie mamy paranoi. Konflikt jest rzeczywisty.   


It’s Not Paranoia

31 stycznia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaVic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 928 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk