Prawda

Środa, 4 października 2023 - 14:53

« Poprzedni Następny »


“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie


Mitchell Bard 2023-02-10

Rashid Khalidi były rzecznik Organizacji Wyzwolenia Palestyny, (czemu on sam obecnie zaprzecza), a obecnie profesor Columbia University  (Zdjęcie: Wikipedia)
Rashid Khalidi były rzecznik Organizacji Wyzwolenia Palestyny, (czemu on sam obecnie zaprzecza), a obecnie profesor Columbia University  (Zdjęcie: Wikipedia)

Gdyby nie wywierało to tak szkodliwego wpływu na wizerunek Izraela i nie dodało otuchy antysemitom, byłoby komiczne, jak daleko „New York Times” odszedł od dziennikarstwa i zajmuje się propagandą. Historia za historią i artykuł za artykułem ta „renomowana gazeta” oczernia Izrael. Kiedy pomyślisz (choć właściwe dlaczego miałbyś?), że redaktorzy nie mogą upaść niżej, znajdują kolejnego nienawidzącego Izraela (antysemitę?), by perorował na jej łamach.

Najnowszym przykładem żerowania na dnie jest publikacja artykułu Rashida Khalidiego, który jest przedstawiony jako profesor współczesnej historii Bliskiego Wschodu na Uniwersytecie Columbia. Gazeta pomija informację o jego wcześniejszej roli rzecznika Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP). Khalidi jest przykładem upadku standardów akademickich, co pozwala komuś, kto kupczy kłamstwami i pisze na nowo historię, indoktrynować studentów bliskowschodnim odpowiednikiem teorii płaskiej Ziemi.


Khalidi powtarza mity, które on i inni propagowali przez dziesięciolecia. Udowadniając, że wierzy, iż kwestia palestyńska nie ma nic wspólnego z Zachodnim Brzegiem czy „okupacją”, powołuje się na „nakbę”. Palestyńczycy uważają stworzenie Izraela za grzech pierworodny, a ich skupienie się na tym wydarzeniu wskazuje na odmowę pogodzenia się z istnieniem państwa żydowskiego.

 

Ten autor twierdzi, że Izrael przejął „ponad trzy czwarte Palestyny”. Gdyby Khalidi był poważnym historykiem, a nie przekaźnikiem dezinformacji, przyznałby, że Izrael, w tym sporne terytoria, to tylko 22% „Palestyny”. Jak dobrze wie, historyczna Palestyna obejmowała nie tylko Izrael i Zachodni Brzeg, ale całą Jordanię.


Kontynuując swoją wersję wielkiego kłamstwa, Khalidi powtarza wiecznie aktualny mit, że „setki tysięcy” Palestyńczyków zostało zmuszonych do ucieczki. Zapisy jasno wskazują, że tysiące bogatych Palestyńczyków wyjechało przed rozpoczęciem wojny. Niewielka liczba Palestyńczyków, którzy zagrażali siłom izraelskim, została wydalona. Większość uciekła, aby uniknąć dostania się w krzyżowy ogień po tym, jak pięć armii arabskich najechało, by zepchnąć Żydów do morza. Wielu wyjechało na rozkaz swoich przywódców, którzy obiecywali im powrót do swoich domów i do tych, które należały do Żydów.

 

Gdyby Arabowie wygrali wojnę, byłoby niewielu żydowskich uchodźców, ponieważ większość Żydów zostałaby wymordowana, tak jak to zrobił Legion Arabski w Kfar Ecjon.


Nie istniałoby też żadne państwo palestyńskie. Przywódcy arabscy planowali podzielić między siebie Palestynę. Nawet po przegranej wojnie Egipt okupował Gazę, a Jordania Zachodni Brzeg [Judeę i Samarię] i wschodnią Jerozolimę (gdzie nikt nie dbał o wolność wyznania Żydów i chrześcijan). Żaden z tych krajów nie oferował Palestyńczykom państwa, a Palestyńczycy nigdy go nie żądali podczas 19-letniej okupacji. Społeczność międzynarodowa nie przyjęła żadnych rezolucji ONZ ani nie dążyła do zakończenia arabskiej okupacji. Nikt w USA ani nigdzie indziej nie zaproponował rozwiązania w postaci dwóch państw. Prawo do samostanowienia zostało odkryte dopiero w 1967 roku.


Khalidi powołuje się na nieistniejące prawo międzynarodowe i rezolucje ONZ, które rzekomo wymagają od Izraela zezwolenia na powrót uchodźców. Nie wspomina, że państwa arabskie głosowały przeciwko rezolucji ONZ w sprawie uchodźców w 1948 r., ponieważ nadal liczyły na wygranie wojny. Zmienili zdanie dopiero po przegranej.

 

Ani jeden Palestyńczyk nie zostałby uchodźcą, gdyby Arabowie zaakceptowali podział, a zamiast opłakiwać nakbę, Palestyńczycy świętowaliby 75. rocznicę uzyskania państwowości.


Niech Khalidi wymieni inny kraj, który pozwolił na przyjęcie z otwartymi ramionami ludności zdecydowanej na doprowadzenie do jego zagłady. Niemcom wypędzonym z Polski i Czechosłowacji nie pozwolono wrócić do domów. Hindusi i muzułmanie wysiedleni w wyniku podziału Indii i Pakistanu zostali zmuszeni do pozostania tam, gdzie byli. Benjamin Franklin odrzucił brytyjskie żądanie, aby koloniści lojalni wobec Anglii, którzy uciekli do Kanady, mogli wrócić i odebrać swoją własność.


A tak przy okazji, 76% Palestyńczyków już mieszka w „Palestynie”. Dla porównania, mniej niż połowa wszystkich Żydów mieszka w Izraelu.


Khalidi rzuca „słowo na A”, aby spróbować połączyć Izrael z Republiką Południowej Afryki Afrykanerów, wiedząc, że porównanie jest fałszywe, ale jest teraz wymaganym elementem antysemickiej mantry oszczerców demonizujących Izrael.


Nie zapominając o micie z młodości, Khalidi twierdzi, że znaczna część pomocy wojskowej udzielanej Izraelowi przez Stany Zjednoczone „jest wykorzystywana do uciskania Palestyńczyków”. Większość pomocy jest jednak wydawana w Stanach Zjednoczonych, które tworzą miejsca pracy dla Amerykanów i pomagają zapewnić Izraelowi sprzęt wojskowy, którego potrzebuje przede wszystkim do obrony przed zagrożeniami ze strony sąsiadów, a dopiero w drugiej kolejności do ochrony obywateli przed palestyńskim terrorem.


Główną tezą artykułu Khalidiego jest to, że Stany Zjednoczone nie powinny budować swojej ambasady na ziemi, która, jak twierdzi, należy do jego rodziny. Jeśli ma prawne podstawy tego twierdzenia, może iść do sądu, tak jak inni Palestyńczycy w sporach o ziemię. Stany Zjednoczone nie powinny ustępować żądaniom Palestyńczyków; muszą one być zgodne z prawem.


Khalidi nie dba o ziemię; w przeciwnym razie już dawno byśmy usłyszeli o tej nieruchomości. Ostatecznie przyznaje, że jego prawdziwym celem jest podważenie, jeśli nie sabotowanie, uznania Jerozolimy przez Stany Zjednoczone za stolicę Izraela. „Budowa ambasady USA w Jerozolimie, w tym lub innym miejscu - mówi - stanowi obrazę prawa i moralności”.


Obraża go to, że „jego ziemia” należała do narodu żydowskiego na długo przed jego narodzinami i że lud ten powrócił (wielu nigdy nie wyjechało) do swojej ojczyzny. Ojczyzny, do której Palestyńczycy nie mają prawnego ani moralnego prawa, jako że nigdy nie byli suwerenni w Palestynie.


Dając Khalidiemu platformę, „New York Times” ponownie poświęcił prawdę, by promować tych, którzy dążą do izolacji i poćwiartowania Izraela. To nie sprawi, że Żydzi znikną, tak jak to zrobiły zafałszowane relacje tej gazety o Holokauście w czasach nazizmu.

 

Jeśli chodzi o Khalidiego, pensja, jaką pobiera w Ivy League, nie czyni go ani trochę mniej hipokrytą niż wtedy, gdy był rzecznikiem OWP.

 

The New York Times and the PLO are made for each other

JNS Org, 16 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Mitchell Geoffrey Bard

Amerykański analityk polityki zagranicznej, redaktor i autor, który specjalizuje się w polityce USA – Bliski Wschód. Jest dyrektorem wykonawczym organizacji non-profit American-Israeli Cooperative Enterprise i dyrektorem Jewish Virtual Library.

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1323 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk