Prawda

Piątek, 22 wrzesnia 2023 - 17:55

« Poprzedni Następny »


Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty


Daled Amos 2023-02-08

Palestyńscy zwolennicy pokoju zapowiadają pokojowe współżycie z Izraelem.
Palestyńscy zwolennicy pokoju zapowiadają pokojowe współżycie z Izraelem.

Liczby nie kłamią, ale to, co dyplomaci czasami robią z liczbami, to już inna historia.
Stephen M. Flatow

 

Czwartego stycznia Hamodia opublikował wywiad z Thomasem Nidesem, ambasadorem USA w Izraelu, wywiad początkowo przeprowadzony za pośrednictwem Zoom podczas Chanuki. Nides podkreśla amerykańskie wsparcie dla Izraela i jego bezpieczeństwa, jednocześnie mówiąc o amerykańskim wsparciu dla palestyńskich Arabów.

Jak to ujął Nides: „Głęboko wierzę, że jeśli damy nadzieję i szansę narodowi palestyńskiemu, miejmy nadzieję, że z czasem przyniesie to korzyści państwu Izrael, ograniczy liczbę ataków terrorystycznych i utrzyma to miejsce jako silne demokratyczne państwo żydowskie”.


Przywołanie sondażu z zeszłego miesiąca Palestyńskiego Centrum Badań nad Polityką i Sondażami, pokazującego, że 72% palestyńskich Arabów popiera tworzenie nowych grup terrorystycznych, takich jak Jaskinia Lwów, nie peszy Nidesa:

Mocno wierzę i możesz się ze mną nie zgodzić, ale ogromna, ogromna większość przeciętnych Palestyńczyków nie budzi się rano z chęcią zabicia kogoś, kto jest Żydem. Chcą żyć tak jak ty i ja.

[Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy] w odniesieniu do niewielkiego odsetka istniejących ludzi, którzy chcą zaszkodzić Izraelowi… [podkreślenie dodane]

Jego dowód? 


Nie podaje żadnego. Nie było też żadnych sondaży wskazujących na istnienie tej umiarkowanej grupy „ogromnej, ogromnej większości” dążących do pokoju Palestyńczyków.

Stephen Flatow wierzy Nidesowi na słowo, że szczerze wierzy w to, co mówi – ale podkreśla również, że administracja Bidena przyjęła pro-palestyńską politykę, która zależy od istnienia miłujących pokój palestyńskich Arabów:

Administracja nie może dawać Palestyńczykom setek milionów dolarów rocznie, jeśli uważa, że wspierają terroryzm. Nie może opowiadać się za przyznaniem im suwerennego państwa wzdłuż starych granic Izraela, zwężających się w jednym miejscu do 14 kilometrów, jeśli uważa, że wspierają terroryzm.

Tak więc administracja Bidena ma swoją linię partyjną, a zadaniem ambasadora Nidesa jest trzymanie się jej i wyrażanie jej najlepiej, jak potrafi. Może nawet w to wierzy. Może on naprawdę myśli, pomimo wszelkich przeciwnych dowodów, że „ogromna, ogromna większość” Palestyńczyków sprzeciwia się terroryzmowi.

Kiedy więc Nides zapewnia swojego rozmówcę, że nie jest ideologiem, może nie zdawać sobie sprawy ze znacznego stopnia swojej stronniczości.

Podobny problem miała Condoleezza Rice, była sekretarz stanu w administracji George'a W. Busha.

W 2006 roku Rice udzieliła wywiadu Calowi Thomasowi , który zapytał ją o perspektywy pokoju na Bliskim Wschodzie, a konkretnie: „Jakie masz dowody na to, że gdyby mieli niepodległe państwo, złożyliby broń i nie ukończyli misji zabijając Żydów i wyrzucając ich?” 

Rice odpowiedziała:

Cóż, wystarczy spojrzeć na jakikolwiek sondaż opinii publicznej na terytoriach palestyńskich, a 70 procent ludzi powie, że są całkowicie gotowi do życia obok Izraela, ponieważ chcą po prostu żyć w pokoju. A jeśli chodzi o to, tak, na terytoriach palestyńskich jest wielu ekstremistów, z którymi nie będzie łatwo sobie poradzić. Trzeba się z nimi rozprawić – Hezbollah w Libanie, Hamas na terytoriach palestyńskich – to terroryści i trzeba się z nimi rozprawić jak z terrorystami.

Ale ogromna większość Palestyńczyków — to jest — byłam z tymi ludźmi. Zdecydowana większość ludzi chce po prostu lepszego życia. [podkreślenie dodane]

Nie wskazała żadnych sondaży, które poparłyby jej twierdzenie. Pisząc w „Washington Times” Joel Mowbray skrytykował twierdzenie Rice, zauważając również, że sondaże palestyńskich Arabów wskazują, że większość popiera samobójcze zamachy bombowe.

W tym samym miesiącu Rice wygłosiła przemówienie programowe na gali inauguracyjnej American Task Force on Palestine, gdzie broniła poparcia USA dla włączenia Hamasu do palestyńskich wyborów:

A teraz spójrz, jak sytuacja się zmienia. Przez dziesięciolecia Hamas żył w cieniu, będąc w stanie dowolnie przejąć kontrolę nad przyszłością wszystkich Palestyńczyków, nigdy nie odpowiadając za swoje czyny. Dziś jednak naród palestyński i społeczność międzynarodowa mogą pociągnąć Hamas do odpowiedzialności. A Hamas stoi teraz przed trudnym wyborem, którego zawsze starał się uniknąć: albo jesteś pokojową partią polityczną, albo brutalną grupą terrorystyczną – ale nie możesz być jednym i drugim. [podkreślenie dodane]

W rzeczywistości, jak widzieliśmy, Hamas dokonał wyboru i odkrył, że może nadal być grupą terrorystyczną nie tylko bez ponoszenia odpowiedzialności, ale także zyskując sympatię postępowców na Zachodzie.


Nie chodzi tylko o pozostanie oddanym idei rozwiązania w postaci dwóch państw, cokolwiek by się nie działo. Jak wskazuje Flatow, naleganie na poparcie idei państwa palestyńskiego wymaga szczególnego sposobu myślenia o otwartości Arabów palestyńskich na pokój – sposobu myślenia, który mija się z rzeczywistością.


Jednak eksperci wydają się wierzyć, że takie podejście jest jedyne możliwe.


Innym przykładem zaślepienia przez dominującą ideologię jest oczywiście John Kerry, który z wielką satysfakcją zapewniał swoją publiczność w 2016 roku, że nie może być pokoju między Izraelem a światem arabskim, dopóki nie będzie najpierw pokoju między Izraelem a Arabami palestyńskimi.


Upór trwania przy poglądzie na Bliski Wschód, jaki wyraził Kerry, opóźnił to, co stało się znane jako Porozumienia Abrahamowe, kiedy Trump i inni „amatorzy” mieli okazję spróbować tego, co wyśmiewali eksperci.


To samo podejście, które zainspirowało administrację Bidena do wznowienia JCPOA z Iranem, działa w jej podejściu do Izraela, przy użyciu tej samej wypróbowanej i nieudanej polityki. Biorąc pod uwagę nową koalicję, którą utworzył Netanjahu, Biden może nie odnieść większego sukcesu niż Obama.


The Biden Administration continues the willful blindness of its pre-Trump predecessors (Daled Amos)

Elder of Ziyon, 15 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Daled Amos
(Bennet Ruda) 


Izraelski bloger piszący o historii i problemach Bliskiego Wschodu, a w szczególności Izraela.  http://daledamos.blogspot.com/


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1314 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk