Prawda

Piątek, 22 wrzesnia 2023 - 16:00

« Poprzedni Następny »


Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo


Itamar Marcus 2022-12-18

Mapa „Palestyny” w magazynie Fatahu dla dzieci.
Mapa „Palestyny” w magazynie Fatahu dla dzieci.

Wielu obserwatorów zastanawiało się, dlaczego porozumienia pokojowe z Oslo z 1993 roku nie doprowadziły do pokoju, a wręcz przeciwnie, nasiliły konflikt. Sporadyczne palestyńskie ataki terrorystyczne przed 1993 rokiem zostały zastąpione powtarzającymi się falami palestyńskiego terroru, w których zginęło ponad 2000 Izraelczyków. Raport PMW „Teaching Terror to Tots” [nauka terroru dla maluchów] jest kluczem do zrozumienia zagadki terroru po Oslo.

Palestinian Media Watch przez ponad 20 lat dokumentował oficjalne publikowane teksty ideologiczne, oświadczenia polityków i przesłania AP/Fatah rozpowszechniane przez każdą kontrolowaną przez nich strukturę, a wszystko, co ujawnił PMW, budziło wątpliwości co do szczerości AP/Fatah w procesie pokojowym. PMW niedawno opublikował raport na temat magazynu Fatahu, „Waed”, dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat, obejmujący wszystkie numery opublikowane w ciągu ostatnich ośmiu lat. Treści dla palestyńskich dzieci rozpowszechniane przez„Waed” potwierdzają, że ostatecznym celem AP/Fatahu było i pozostaje zniszczenie Izraela i zastąpienie Izraela przez „Palestynę”.

 

Setki przykładów w 70-stronicowym raporcie pokazują, że poprzez „Waed” Fatah – który dominuje i kontroluje Autonomię Palestyńską od jej powstania – uczy palestyńskie dzieci, że:

 

„Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna” po tym, jak „syjonistyczni najeźdźcy pójdą na śmietnik historii”, ponieważ „okres syjonizmu w końcu minie”. Jako ostatni krok wszyscy „żydowscy osadnicy w Palestynie znikną”.

 

Izrael musi zostać zniszczony, ponieważ Żydzi/Izraelczycy to:

„Syjonistyczni złodzieje, którzy ukradli naszą ziemię”… „żydowscy najeźdźcy”… „cudzoziemcy z wszystkich krańców ziemi, którzy nie znali Palestyny i w niej nie mieszkali – ani oni, ani ich przodkowie”.

 

Ponieważ Żydzi nie mają żadnych praw, Palestyńczycy mają „prawo do prowadzenia walki zbrojnej w celu odzyskania skradzionej ojczyzny”. To jest jedyna droga AP/Fatahu, ponieważ „wyzwolenie Palestyny zostanie osiągnięte tylko poprzez walkę zbrojną”.

 Krótko mówiąc, przesłanie AP/Fatah do dzieci jest takie, że Izrael został stworzony przez kradzież, dalsze jego istnienie jest przestępstwem, a jego zniszczenie poprzez walkę zbrojną jest uzasadnione i nieuniknione. Dzieci, które czytają „Waed”, są uczone, że na nich spoczywa odpowiedzialność za stworzenie przyszłego świata bez Izraela.

 

Udokumentowana w raporcie edukacja AP/Fatahu jest siłą napędową obecnej palestyńskiej fali terroru, dokonywanego przez palestyńską młodzież wychowaną na tych przekazach nienawiści. Jeśli nie zostaną podjęte żadne działania w celu zwalczania edukacji AP/Fatahu do nienawiści i terroru, będzie ona nadal siłą napędową palestyńskiej przemocy przez pokolenia.

 

Ujawnienie przez PMW przesłań AP/Fatah za pośrednictwem „Waed” powinno mieć daleko idące implikacje polityczne. Stosunek do Porozumień z Oslo i polityka wobec AP muszą zostać ponownie ocenione w oparciu o rzeczywistość tego, czym jest AP, a nie iluzję tego, jak wyobraża ją sobie społeczność międzynarodowa. Jeśli terror palestyński ma zostać zatrzymany, a stabilność w Izraelu przywrócona, wiedza o edukacji AP/Fatahu musi być impulsem do nowego podejścia do AP.

 

PMW publikuje ten raport na Chrześcijańskiej Konferencji Mediów GPO w Jerozolimie.

 

Aby przeczytać „Teaching Terror to Tots” PMW, kliknij tutaj.

 

Poniżej znajduje się streszczenie „Teaching Terror to Tots”:

 

Fatah, rządzący ruch polityczny Autonomii Palestyńskiej (AP), prowadzi ruch młodzieżowy dla palestyńskich dzieci w wieku 6-15 lat o nazwie Lwiątka (chłopcy) i Kwiaty (dziewczynki), który publikuje magazyn dla dzieci o nazwie „Waed” (Obietnica po arabsku). Czasopismo jest publikowane na stronie internetowej ruchu młodzieżowego i dystrybuowane podczas zajęć Fatahu i AP oraz w szkołach AP.

 

Edukacja dzieci przez Fatah poprzez „Waed” jest antytezą edukacji pokojowej. Choć nie wszystkie materiały w czasopiśmie promują nienawiść do Izraelczyków i Izraela, wszystkie odniesienia do Izraelczyków i Izraela są nienawistne.

 

Podstawowym przesłaniem „Waed” jest, że Izraelczycy są cudzoziemskimi najeźdźcami kolonialnymi, a zatem Izrael nie ma prawa istnieć. Palestyńczycy pod przywództwem Fatahu będą kontynuować heroiczną walkę zbrojną, dopóki najeźdźcy nie zostaną pokonani i nie opuszczą kraju. Nie ma śladu prawomocności istnienia Izraela, nie ma też możliwości, aby Izrael współistniał z wyzwoloną Palestyną, której granice mają obejmować cały Izrael.

 

Fikcyjna historia tworzy brutalną rzeczywistość

 

Pisanie na nowo przeszłości przez Fatah generuje wizję przyszłości. Fikcyjny, liczący 5000 lat naród „Kananejskich Arabów Palestyńskich” jest wymyślony jako pretekst dla wszystkich praw Palestyńczyków: „Od trzeciego tysiąclecia p.n.e., innymi słowy, 5000 lat temu, osiedlili się tam jego palestyńscy mieszkańcy” („Waed”, nr 37, s. 22). Wymazywanie autentycznej żydowskiej historii na tych ziemiach jest pretekstem do odmawiania Żydom jakichkolwiek praw. Izraelczyków piętnuje się jako „cudzoziemców, którzy przybyli z wszystkich krańców ziemi, cudzoziemców, którzy nie znali Palestyny i nie żyli w niej – ani oni, ani ich ojcowie ani przodkowie” („Waed”, nr 36, s. 2 ). Twierdzi, że każde miasto w Izraelu i każdy centymetr Izraela jest częścią okupowanej palestyńskiej „skradzionej ojczyzny”.

 

A zatem Izrael jest delegitymizowany jako „twór złodziejski ”, a Izraelczycy są demonizowani jako „żydowscy najeźdźcy” i „syjonistyczni najeźdźcy”. Fatah ogłasza, że zniszczy Izrael przez „wyzwolenie Palestyny od złodziejskiego tworu syjonistycznego” („Waed”, nr 32, s. 3 ). Zamiar zniszczenia Izraela jest opakowany w różne eufemizmy, takie jak:  „okres syjonizmu w końcu minie” i „nie ma najeźdźcy, który … nie opuścił [Palestyny] pokonany”. („Waed”, nr 27, s. 23 ).

 

To nieuniknione “wyzwolenie Palestyny” będzie ni mniej ni więcej tylko zdobyciem sprawiedliwości przez palestyńskie “ofiary”, ponieważ Palestyńczycy mają “absolutne  prawo do pełnego odebrania swoich praw” („Waed”, nr 26,s. 12).


[Ostateczna sprawiedliwość zostanie osiągnięta wygnaniem wszystkich Żydów. Fatah przedstawia Algierię jako historyczny precedens: „Pod koniec okresu francuskiego kolonializmu…oni wszyscy uciekli do Francji…Doświadczenie Algierii zapewnia, że żydowscy osadnicy w Palestynie w końcu znikną”. („Waed”, nr 28, s. 25, czerwone podkreślenie w oryginale”)]
[Ostateczna sprawiedliwość zostanie osiągnięta wygnaniem wszystkich Żydów. Fatah przedstawia Algierię jako historyczny precedens: „Pod koniec okresu francuskiego kolonializmu…oni wszyscy uciekli do Francji…Doświadczenie Algierii zapewnia, że żydowscy osadnicy w Palestynie w końcu znikną”. („Waed”, nr 28, s. 25, czerwone podkreślenie w oryginale”)]

„Waed” stanowczo stwierdza, że celem Fatahu jest położenie kresu istnieniu Izraela, a nie tylko kontroli Izraela nad Zachodnim Brzegiem. Odniesienia do „Palestyny”, „skradzionej ojczyzny” i „okupacji” zawsze obejmują całe państwo Izrael. Tak samo wszystkie mapy „Palestyny”.


Starożytny szekel z Judei jako “moneta palestyńska”
Starożytny szekel z Judei jako “moneta palestyńska”

Przez tysiące lat udowodniono, że… nie ma najeźdźcy, który najechał tę ziemię i nie pozostawił jej ostatecznie pokonany, i tak właśnie stanie się z najeźdźcami syjonistycznymi („Waed”, nr 27, s. 23 ).

Demonizacja

 

Oprócz delegitymizacji Izraela jako państwa, AP/Fatah demonizuje Izraelczyków jako jednostki, nazywając ich nikczemnymi, rasistowskimi, krwiożerczymi zabójcami, poprzez wyrażenia takie jak „gigantyczna izraelska maszyna do mordowania”, „gangi syjonistyczne” i „krew dzieci z Gazy nie gasi pragnienie izraelskiego potwora”. Wśród wielu oszczerstw, które rozpowszechnia, magazyn oskarża Izrael o podobne do nazistowskich potworności.

 

Dla AP/Fatah ta sfabrykowana historia jest tym, co tworzy wizję przeznaczenia Palestyny. Przesłanie „Waed”: Izrael został stworzony przez kradzież, jego dalsze istnienie jest zbrodnią, a jego zakończenie przez walkę zbrojną jest uzasadnione i nieuniknione. Edukacja przekazywana dzieciom przez „Waed” będzie siłą napędową palestyńskiej nienawiści i terroru dla kolejnego pokolenia.

 

Teaching Terror to Tots – reevaluating the Oslo Accords

Palestinian Media Watch, 12 grudnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Itamar Marcus - badacz i publicysta PMW. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1314 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk