Prawda

Sobota, 24 lutego 2024 - 23:45

« Poprzedni Następny »


Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF


Gerald M. Steinberg 2023-11-06

Apteczka pierwszej pomocy UNICEF używana przez Hamas podczas masakry dokonanej przez tę grupę terrorystyczną 7 października. Zdjęcie: NGO Monitor.

Apteczka pierwszej pomocy UNICEF używana przez Hamas podczas masakry dokonanej przez tę grupę terrorystyczną 7 października. Zdjęcie: NGO Monitor.Prawdziwe zło polega na wykorzystywaniu cierpień wszystkich dzieci – w tym izraelskich ofiar terroru Hamasu – do propagandy nienawiści.


Co roku w Halloween, gdy przebrane dzieci chodzą od domu do domu zbierając cukierki, ich rodzice zbierają pieniądze na rzecz UNICEF – Międzynarodowego Funduszu Pomocy Dzieciom ONZ. Ale przynajmniej w niektórych miejscach UNICEF nie będzie otrzymywać datków.


Powodem jest to, że pod fasadą altruizmu i idealizmu ta agencja ONZ odgrywa kluczową rolę w promowaniu zaciekłej propagandy antyizraelskiej i wymazywaniu brutalności terroru Hamasu. W wielu przypadkach UNICEF przyłącza się do wykorzystywania dzieci do celów terroru i nienawiści. Hipokryzja jest rażąca. 


Działająca pod nazwą UNICEF-Palestyna organizacja jest od wielu lat szeroko obecna w Gazie, rzekomo dostarczając pomoc humanitarną. W rzeczywistości znaczna część tej pomocy, nie tylko od UNICEF, ale z innych źródeł ONZ, została skradziona przez Hamas i wykorzystana do przekształcenia Gazy w ogromny, ufortyfikowany betonem, podziemny kompleks terrorystyczny.


W sieci tuneli pod domami, szkołami i szpitalami w Gazie Hamas wykorzystał skradzioną mieszkańcom pomoc do wyprodukowania arsenału 30 000 rakiet wycelowanych w Izraelczyków. Wykorzystano tę pomoc także do przygotowania i koordynacji potwornego masowego morderstwa, które miało miejsce 7 października. Wiele z ponad 1400 ofiar masakry stanowiły dzieci. 


Podobnie jak wszyscy inni w Gazie, personel UNICEF-u był całkowicie świadomy kradzieży pomocy, podziemnego kompleksu terrorystycznego, rakiet i codziennego podżegania do zabijania Izraelczyków, ale milczał. I zgodnie ze swoim głoszonym mandatem „ochrony dzieci” milczeli każdego lata, kiedy tysiące palestyńskich dzieci wyjeżdżało na letnie obozy, gdzie uczono je nienawidzić Izraelczyków i Żydów oraz być dobrymi terrorystami. Hamas i jego partnerzy w terrorze z dumą prezentowali te działania. A kiedy 7 października mordercy z Hamasu wpadli w szał, pamiętali o zabraniu ze sobą apteczek UNICEF.   


Nie znajdziesz ani jednej wzmianki na ten temat w setkach postów w mediach społecznościowych UNICEF, UNICEF-Palestine czy Catherine Russell, dyrektorki wykonawczej organizacji. Zamiast tego rok po roku w ich wypowiedziach powtarzane są oskarżenia mające na celu demonizowanie Izraela.


Ilekroć środki propagandy (w tym niektórzy dziennikarze i organizacje pozarządowe fałszywie oflagowane jako organizacje „praw człowieka” lub NGO) oskarżają Izrael o śmierć palestyńskiego nieletniego, cheerleaderki UNICEF natychmiast powtarzają te twierdzenia, nie zawracając sobie głowy weryfikacją jakichkolwiek szczegółów. W większości przypadków ich niewinne „dzieci” to 16- i 17-letni terroryści, którym wyprano mózgi, a wielu z nich brało udział w atakach, w wyniku których zginęły lub zostały ranne izraelskie dzieci.


Jednak hipokryzja UNICEF-u sprawia, że izraelskie dzieci stają się niewidzialne – są one po prostu wymazywane lub w najlepszym przypadku przykryte krótkim, dwuznacznym stwierdzeniem o potrzebie „ochrony dzieci ze wszystkich stron”. 


Oprócz tej śmiertelnej ciszy „UNICEF-Palestyna” jest aktywnym partnerem wielu tak zwanych organizacji pozarządowych, które są powiązane ze zdelegalizowanymi grupami terrorystycznymi. Pod nazwą Defense for Children International Palestine (DCIP) jedna z takich grup promuje kampanię kłamstw, która przedstawia izraelskie siły bezpieczeństwa i operacje antyterrorystyczne jako „celowe ataki na dzieci”.


DCIP jest częścią sieci fałszywych organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka i pomocą humanitarną, powiązanych z Ludowym Frontem Wyzwolenia Palestyny (LFWP), uznaną organizacją terrorystyczną zakazaną przez wiele rządów, w tym rząd Stanów Zjednoczonych. Przez wiele lat UNICEF współpracował z DCIP i powtarzał ich śmiercionośną propagandę, wiedząc, że są powiązani z LFWP (częściowo dlatego, że ja i moi koledzy z NGO Monitor bezpośrednio dostarczyliśmy im dowody z otwartego źródła). 


W ciągu trzech tygodni od ludobójczej brutalności ataku Hamasu UNICEF przejął wiodącą rolę w promowaniu kampanii mającej na celu powstrzymanie izraelskiej reakcji w Gazie, aby Hamas mógł w dalszym ciągu zatruwać umysły palestyńskich dzieci i wystrzeliwać śmiercionośne rakiety przeciwko milionom Izraelczyków (w tym oczywiście dzieci) i przygotować się do kolejnej masakry. Po kilku symbolicznych wzmiankach o morderstwach i zakładnikach szybko zapomniano o Izraelczykach.


Catherine Russell, szefowa UNICEF, publikuje ciągły strumień propagandowych postów takich jak ten: „Zabijane są dzieci. Dzieci cierpią. To trzeba ZATRZYMAĆ. TERAZ."


Żadnych słów potępienia dla Hamasu i nic na temat zakładników.  


Z tych i innych powodów dobrzy ludzie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie nie powinni w tym roku przekazywać datków na rzecz UNICEF z okazji Halloween – ani grosza, dopóki wszyscy zaangażowani w to niemoralne i obłudne zachowanie nie zostaną wymienieni.


Prawdziwe zło polega na wykorzystywaniu cierpień wszystkich dzieci – w tym izraelskich ofiar terroru Hamasu – do propagandy nienawiści i to „trzeba ZATRZYMAĆ. TERAZ."

 

Link do oryginału: https://www.jns.org/saying-no-to-unicefs-hypocrisy-and-hate/?_se=bWpwb2xvQGJib3guZnI%3D&;utm_campaign=Morning+Syndicate+Sunday+10292023&utm_medium=email&utm_source=brevo

JNS Org., 29 października 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Gerald Steinberg 

Urodzony w Wielkiej Brytanii, studiował fizykę i równolegle  historię Bliskiego Wschodu, ma doktoraty z fizyki i z teorii zarządzania, jest profesorem nauk politycznych na Bar Ilan University. Założyciel NGO Monitor, instytutu śledzącego działalność międzynarodowych NGO na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk