Prawda

Niedziela, 25 lutego 2024 - 00:06

« Poprzedni Następny »


Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?


Bassam Tawil 2023-11-04

<span>Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas nie potępił okrucieństw popełnionych przez Hamas 7 października. Milczenie Abbasa jest krzyczącą aprobatą dla masakry setek Izraelczyków. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości: zarówno Hamas, jak i Abbas reprezentują większość </span>Palestyńczyków<span>, których celem jest mordowanie Żydów i zniszczenie Izraela. Na zdjęciu: Logo Hamasu i Fatahu</span>
Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas nie potępił okrucieństw popełnionych przez Hamas 7 października. Milczenie Abbasa jest krzyczącą aprobatą dla masakry setek Izraelczyków. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości: zarówno Hamas, jak i Abbas reprezentują większość Palestyńczyków, których celem jest mordowanie Żydów i zniszczenie Izraela. Na zdjęciu: Logo Hamasu i Fatahu

W wielu oświadczeniach od czasu masakry dokonanej przez Hamas w Izraelu 7 października prezydent USA Joe Biden stwierdził, że Hamas nie reprezentuje całego narodu palestyńskiego. „Myślę, że Izrael rozumie, że znaczna część narodu palestyńskiego nie podziela poglądów Hamasu i Hezbollahu” – powiedział Biden w wywiadzie dla CBS.


Twierdzenie Bidena powtórzył sekretarz stanu USA Antony Blinken, który powiedział królowi Jordanii Abdullahowi i prezydentowi Autonomii Palestyńskiej Mahmudowi Abbasowi, że Hamas nie reprezentuje narodu palestyńskiego. W rozmowie telefonicznej z Abbasem Blinken „wyraził niezłomne wsparcie Stanów Zjednoczonych dla narodu palestyńskiego, podkreślając, że terroryści Hamasu nie reprezentują Palestyńczyków ani ich uzasadnionych aspiracji do samostanowienia i równej godności, wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości” – jak informuje Departament Stanu.


Twierdzenie administracji Bidena, że Hamas jest nieistotną grupą terrorystów, która nie cieszy się poparciem wielu Palestyńczyków, jest nie tylko fałszywe, ale i niebezpieczne. To twierdzenie stoi w sprzeczności z rzeczywistością, która dowodzi, że Hamas rzeczywiście reprezentuje znaczną część Palestyńczyków.


Podstawą tej niewygodnej rzeczywistości są badania opinii publicznej przeprowadzone przez Palestyńskie Centrum Sondaży i Badań nad Polityką (PSR) oraz wyniki wyborów do Palestyńskiej Rady Legislacyjnej, samorządów studenckich i związków zawodowych. Opiera się także na masowych demonstracjach i wiecach poparcia dla Hamasu przed i po rzezi z 7 października, podczas której terroryści Hamasu zamordowali ponad 1400 Izraelczyków, a ponad 4000 zostało rannych.


Ostatni sondaż PSR, opublikowany w zeszłym miesiącu, pokazał, że gdyby dzisiaj odbyły się nowe wybory prezydenckie, przywódca Hamasu Ismail Hanija zdobyłby 58% głosów, podczas gdy Mahmoud Abbas otrzymałby jedynie 37%. Sondaż wykazał, że „walkę zbrojną” Hamasu (terroryzm) przeciwko Izraelowi popierało 58% palestyńskiego społeczeństwa. Nieco ponad jedna czwarta (27%) Palestyńczyków uważa, że Hamas najbardziej zasługuje na to, aby reprezentować naród palestyński i przewodzić mu dzisiaj, podczas gdy 24% uważa, że frakcja Abbasa Fatah (rządząca Zachodnim Brzegiem) bardziej na to zasługuje; 44% uważa, że ani jedni, ani drudzy nie są godni reprezentacji i przywództwa.


Inny sondaż PSR, opublikowany w czerwcu ubiegłego roku, wykazał, że 66% Palestyńczyków uważa, że Izrael nie będzie obchodził 100-lecia swojego istnienia, a 51% wierzy, że naród palestyński będzie w stanie „odzyskać Palestynę w przyszłości” (tj. zniszczyć Izrael). Oznacza to, że większość Palestyńczyków podziela pragnienie Hamasu zlikwidowania Izraela, wyrażone w statucie tej grupy terrorystycznej z 1988 roku. Sondaż wykazał również, że 71% Palestyńczyków popiera tworzenie grup zbrojnych w celu mordowania Izraelczyków.


W ciągu ostatnich kilku miesięcy studenci zrzeszeni w Hamasie wygrali wybory na dwóch głównych palestyńskich uniwersytetach na Zachodnim Brzegu [Judei i Samarii]. Na Uniwersytecie An-Najah w Nablusie Blok Islamski Hamasu zdobył większość 40 mandatów w samorządzie studenckim, podczas gdy lojaliści Abbasa/Fataha zdobyli 38 mandatów. Na Uniwersytecie Birzeit, niedaleko Ramallah, de facto stolicy Palestyńczyków, stowarzyszony z Hamasem Islamski Blok Wafa zdobył 25 z 51 mandatów samorządu studenckiego. Na początku tego roku blok studencki Hamasu zdobył także większość mandatów na Politechnice Palestyny w Hebronie. Według Middle East Eye:

„Wybory w Birzeit i An-Najah są uważane za siłę napędową polityki Zachodniego Brzegu. Wyniki tych wyborów odczytywane są jako odzwierciedlenie szerszego społeczeństwa palestyńskiego, jego stanowiska wobec AP i orientacji wyborców we wszelkich szerszych wyborach, które mogą się odbyć w przyszłości. Ponieważ na horyzoncie nie widać wyborów powszechnych w Palestynie, sondaże studenckie są postrzegane jako ‘test pomiaru opinii publicznej’…”

W 2021 r. Abbas odwołał już ogłoszone wybory prezydenckie i parlamentarne w Autonomii Palestyńskiej, gdy zdał sobie sprawę, że jego frakcja Fatahu prawdopodobnie przegra z Hamasem, podobnie jak miało to miejsce w wyborach parlamentarnych w 2006 r. „Decyzja o odwołaniu wyborów wynikała z merytorycznych obaw wszystkich frakcji Fatahu przed porażką z Hamasem” – powiedział dr Ido Zelkovitz, kierownik wydziału studiów bliskowschodnich w izraelskim Jezreel Valley Academic College.

„Podziały w Fatahu i osobiste rywalizacje w jego frakcjach kontrastowały ze zjednoczonym frontem Hamasu prezentowanym przed zaplanowanymi wyborami. Aby uniknąć problemu, Abbas zdecydował się opóźnić wybory, wskazując oskarżycielskim palcem na Izrael za [rzekome] uniemożliwienie głosowania przez odmowę zezwolenia na udział mieszkańców wschodniej Jerozolimy.”

W 2006 roku Hamas odniósł wielkie zwycięstwo, kiedy jego przedstawicieli wygrali wybory parlamentarne. Ze 132 mandatów w Palestyńskiej Radzie Legislacyjnej Hamas zdobył 76 mandatów do 43 zdobytych przez Fatah.


W przeciwieństwie do Bidena i Blinkena Abbas wie, że Hamas rzeczywiście reprezentuje wielu Palestyńczyków i w przeciwieństwie do Bidena i Blinkena Abbas był świadkiem prohamasowskich demonstracji na Zachodnim Brzegu, w tym tych, które miały miejsce kilka kilometrów od jego biura w Ramallah, w następstwa masakry Izraelczyków, w tym kobiet, dzieci i osób starszych, które miały miejsce 7 października. W przeciwieństwie do Bidena i Blinkena Abbas widzi także liczne grupy terrorystyczne powiązane z Hamasem, które pojawiły się na Zachodnim Brzegu w ciągu ostatnich dwóch lat. Grupy te, takie jak Batalion Dżenin i Jaskinia Lwów, są odpowiedzialne za zamordowanie i zranienie dziesiątek Izraelczyków od początku tego roku.


Abbas i jego urzędnicy w pełni rozumieją, że Hamas nie jest grupą obcych, która przybyła z Marsa. „Hamas jest integralną częścią narodu palestyńskiego” – powiedział  w 2014 roku. Była polityczka OWP, Hanan Ashrawi, również potwierdziła znaczenie Hamasu w społeczeństwie palestyńskim:

„Hamas jest integralną częścią narodu [palestyńskiego] i jest jednym z narodowych i społecznych elementów tego ludu”.

Jeżeli zdaniem Bidena i Blinkena Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków, jak wyjaśnią fakt, że w zeszłym roku setki tysięcy Palestyńczyków wzięło udział w wiecu tej grupy z okazji 35. rocznicy jej powstania ? Ponadto, jak tłumaczą fakt, że setki palestyńskich mieszkańców Strefy Gazy dołączyły do terrorystów Hamasu, którzy zaatakowali społeczności izraelskie w pobliżu granicy ze Strefą Gazy?


Stwierdzając, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków, Biden i Blinken sugerują, że Abbas i Autonomia Palestyńska są prawdziwymi i prawowitymi przedstawicielami Palestyńczyków. Warto przypomnieć prezydentowi USA i jego sekretarzowi stanu, że Abbas kończy obecnie 18. rok swojej czteroletniej kadencji. Abbas został wybrany w 2005 roku i od tego czasu Palestyńczycy nie przeprowadzali wyborów prezydenckich. Warto zauważyć, że ostatni sondaż PSR pokazał, że 78% Palestyńczyków nie ufa Abbasowi i chce jego rezygnacji.


Administracja Bidena przedstawia fałszywe twierdzenie, że większość Palestyńczyków jest przeciwna Hamasowi i że Autonomia Palestyńska Abbasa, która nagradza terrorystów mordujących Żydów miesięcznymi stypendiami, jest „partnerem pokojowym” Izraela. Jest to całkowite zniekształcenie rzeczywistości i nie przedstawia prawdy.


Niedawno Abbas przypomniał wszystkim, że jest antysemitą i negacjonistą Holokaustu. Przemawiając 24 sierpnia na spotkaniu Fatahu w Ramallah, Abbas powiedział:

 „Mówią, że Hitler zabijał Żydów, ponieważ byli Żydami i że Europa nienawidziła Żydów, ponieważ byli Żydami. Nieprawda. Jasno wyjaśniono, że [Europejczycy] walczyli z [Żydami] ze względu na ich rolę społeczną, a nie religię […] [Europejczycy] walczyli przeciwko tym ludziom ze względu na ich rolę społeczną w społeczeństwie, która wiązała się z lichwą, pieniędzmi itd.”.

Kiedy Biden i Blinken zrozumieją, że nie ma różnicy między morderczymi przywódcami Hamasu a antysemitą Abbasem? Z pewnością Biden i Blinken są świadomi, że Abbas nie potępił okrucieństw popełnionych przez Hamas 7 października. Milczenie Abbasa jest krzyczącą aprobatą dla masakry setek Izraelczyków. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości: zarówno Hamas, jak i Abbas reprezentują większość Palestyńczyków, których celem jest mordowanie Żydów i zniszczenie Izraela.

 

Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/20089/hamas-represent-palestinians

Gatestone Institute, 23 paździrnika 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil – muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk