Prawda

Środa, 4 sierpnia 2021 - 15:05

« Poprzedni Następny »


Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowa
Jak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu


Mark Pickles i Richard Landes 2021-02-09


Magazynowane w porcie w Bejrucie materiały wybuchowe 4 sierpnia 2020 roku opisywano – po ich eksplozji – jako “tykającą bombę zegarową". Jest jednak w Libanie tykająca bomba zegarowa, która, jeśli nie zostanie rozbrojona, spowoduje znacznie więcej ofiar niż ta eksplozja w porcie.

W południowym Libanie jest 150 tysięcy rakiet1 i pocisków wymierzonych w Izrael, część z nich jest wysoce precyzyjna i ma daleki zasięg. Pułkownik Richard Kemp, który przewodniczył różnym antyterrorystycznym i wywiadowczym komisjom rządu brytyjskiego, mówi nam, że w wielu domach znajduje się „komnata pocisków”. Kemp powiedział także (w pogadance dla Intelligence, 6 listopada 2020 roku, gdzie był Pickles), że libańska grupa szyicka, Hezbollah – wspierana przez Iran -  jest dzisiaj największym zagrożeniem terrorystycznym na świecie. Przypomniał, że w 2015 roku brytyjski wywiad (który otrzymał informację od izraelskiego wywiadu) odkrył trzy tony azotanu amonowego w londyńskim magazynie, którego właścicielami byli agenci Hezbollahu. Ten związek chemiczny jest ulubionym materiałem wybuchowym Hezbollahu do produkcji bomb i głównym związkiem chemicznym odpowiedzialnym za przypadkowy wybuch w magazynie w porcie w Bejrucie.


Czy jest nadzieja, że administracja Bidena będzie słuchać ostrzeżeń doradców takich jak pułkownik Kemp oraz izraelskiego wywiadu zanim ponownie otworzy „umowę nuklearną z Iranem”? Warto wysłuchać ostrzeżeń pułkownika Kempa  przed szyickimi dżihadystami, ale Europa jest obecnie zajęta sunnickimi islamistami z Bractwa Muzułmańskiego (BM są pierwotnymi wynalazcami islamizmu) w następstwie tego, co jest równoznaczne z podżeganiem do mordowania Francuzów przez prezydenta Erdoğana. Retorykę Erdoğana wspiera w Pakistanie premier Imran Khan, a w Malezji były premier, Mahathir bin Mohamad, który po niedawnym zamachu dżihadystycznym na kościół w Nicei oświadczył, że muzułmanie mają prawo „zabić miliony Francuzów” 2. Żaden z tych islamistycznych przywódców nie wydał fatwy – lub choćby zażądał potępienia przez ONZ – w sprawie Chin za uwięzienie do 3 milionów muzułmańskich Ujgurów w obozach koncentracyjnych i obozach pracy przymusowej. Mimo opiekuńczej fasady, w islamizmie nie chodzi o troskę i współczucie dla muzułmanów świata. W islamizmie chodzi wyłącznie o polityczny i apokaliptyczny cel przejęcia Jerozolimy i zdobycia całego świata dla islamu (takiego jak go rozumieją islamiści). Islamizm z konieczności wymaga intelektualnego przekonania krytycznej masy muzułmanów świata do islamizmu. Ten globalny ruch wymaga filozoficznej indoktrynacji młodych muzułmanów, by walczyli z niewiernymi – lub, jeszcze lepiej, żeby zostali męczennikami w trakcie zabijania niewiernych – by osiągnąć „święte” cele zdefiniowane przez ich starszyznę.


Nie należy i nie wolno – jak to się często robi na Zachodzie – przypisywać tej islamistycznej ideologii biedzie lub politycznej bezsilności. Jej dominującą bazą intelektualną duchową, polityczną i medialną jest Katar, według dochodu na głowę ludności, najbogatszy kraj na świecie. W 2019 roku jeden z najgorszych – a przynajmniej najbardziej nagłośnionych – islamistycznych zamachów samobójczych był na Sri Lance. Zaplanowała go grupa młodych, inteligentnych i zamożnych muzułmanów, którzy w najświętszy dzień w chrześcijańskim kalendarzu wchodzili do zatłoczonych kościołów i hoteli, wysadzali się w powietrze. Zabili ponad 250 ludzi oraz zranili dalsze setki. Te ludzkie bomby były wysoko wykształcone (włącznie ze studiami w Kingston University w Wielkiej Brytanii); dwóch z nich było braćmi, których ojciec jest jednym z najbogatszych biznesmenów na Sri Lance.


Haras Rafiq, czołowy brytyjski ekspert muzułmański w sprawach zapobiegania terroryzmowi, wygłosił w czerwcu 2019 roku wykład na Oxford University (Landes i Pickles byli obecni), wyjaśniając, że celem islamizmu jest „narzucenie własnej wersji Fiqh [jurysprudencji], która pochodzi z szariatu… jako prawa państwowego dla wszystkich [nie tylko muzułmanów] na Ziemi”. Powiedział, że metafizycznym warunkiem wstępnym dla spełnienia tego celu jest „wymazanie Izraela z mapy” przez ludobójstwo popełnione na Żydach. Unicestwienie Izraela i Żydów jest podstawą islamizmu, a jego uczeni wyznawcy i przywódcy polityczni – włącznie z prezydentami, premierami i szejkami niektórych krajów muzułmańskich – tego nie kryją.


Ważne jest zrozumienie, że islamizm jest intelektualnym i filozoficznym ruchem: ten fakt daje światu, włącznie z muzułmanami całego świata, nadzieję, że islam raz jeszcze wyłoni ten rodzaj intelektualnego i filozoficznego przywództwa, które przeciwstawi się islamizmowi i będzie dobre dla cywilizacji świata. Aby jednak pomóc i zachęcić muzułmańskich myślicieli, którzy próbują zreformować islam i zwalczyć islamizm, Zachód musi szybko nauczyć się, czym jest islamizm i przestać mu dogadzać włącznie z jego globalnymi mediami, jego pozornymi działaniami na rzecz pokoju i jego dyplomatycznymi misjami, które zatruwają muzułmańskie umysły po arabsku, persku i w urdu… a zmiękczają zachodnie umysły w (głównie) starych kolonialnych w językach: angielskim i francuskim.


Na wykładzie w Oxford University Haras Rafiq mówił o badaniu, jakie przeprowadził (przed zamachami 7/7) na dużej grupie brytyjskich muzułmanów, które, między innymi, „zawierało prośbę o nazwanie twojego muzułmańskiego wzoru osobowego”. Rafiqa zaszokowało, że poza Prorokiem, jedną z najczęstszych odpowiedzi  (5%) był Osama Bin Laden. Natychmiast ostrzegł rząd brytyjski (i do 7/7 był ignorowany). Inne sondaże wskazują na wysoki stopień aprobaty brytyjskich muzułmanów dla ataków 9/11 w USA i dla inspirowanych przez Al-Kaidę zamachów w Londynie 7/7/2005. Sondaż dla “Telegraph” w 2006 roku pokazał, że 40% brytyjskich muzułmanów chce narzucenia prawa szariatu w Wielkiej Brytanii 3. Pragnienia i cele islamizmu nie są więc ograniczone do marginesów islamu; jak najbardziej weszły do głównego nurtu islamu.    


Wszystko to nie zgadza się ze słowami prezydenta Obamy z 2015 roku, że “99.9% muzułmanów chce tych samych rzeczy, co my… porządku, pokoju, dobrobytu ” 4, lub z podobnymi oświadczeniami George’a W Busha (także po 9/11). Wydaje się, że niemal wszyscy polityczni przywódcy na Zachodzie próbowali trzymać się tej narracji Obamy i Busha z powodu, jak się wydaje, rodzaju antycypacyjnego strachu przed sprowokowaniem jeszcze więcej cierpień na Zachodzie.


Strach i pełna dobrych intencji „poprawność polityczna” są częściowymi wyjaśnieniami tego, dlaczego Zachód spał przez 20 lat. Wrodzony zachodni (chrześcijański) antysemityzm jest innym wyjaśnieniem. Najwyższa pora zacząć widzieć sytuację taką, jaką ona jest, zamiast taką, jaką chcielibyśmy, by była. Dopiero niedawno prezydent Macron zrozumiał, że Francja musi zmienić taktykę. Inni zachodni przywódcy muszą podążyć za Macronem, by ratować zdrowie świata, włącznie ze światem muzułmanów, którzy są w niebezpieczeństwie jeszcze większej radykalizacji i którzy już są przestraszonymi ofiarami islamistów, podobnie jak różne ludy na wielkich połaciach Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji, a także w coraz większym stopniu, Europy. Naszym głównym celem musi być leżąca u podstaw filozofia islamizmu, ponieważ wszystkie toksyczne “-izmy” na świecie, włącznie z tymi, które ogarnęły chrześcijaństwo, Japonię i Chiny w XX wieku, są produktem złej filozofii, czy to religijnej, pseudo-religijnej, czy ateistycznej i antyreligijnej. Pełne przemocy i ogarniające masy ruchy nie tworzą złej filozofii, to zła filozofia dostarcza inspiracji i podtrzymującego uzasadnienia pełnym przemocy i ogarniającym masy ruchom.    


Trzeba zrozumieć, że islamizm dzisiaj nie jest ani domeną sunnitów, ani szyitów. Od momentu irańskiej rewolucji Islamska Republika Iranu składała hołd sunnickiemu Bractwu Muzułmańskiemu i jego islamizmowi, który, jak przyznaje Haras Rafiq, jest islamizacją nazizmu. Islamizm od swojego pełnego sukcesów szerzenia się w latach 1930., ewoluował obok nazizmu i odziedziczył oraz rozwinął nazistowską teorię Żydów jako metafizycznego wroga całej ludzkości.


W Iranie ajatollahowie przetłumaczyli na perski książki przywódcy Bractwa Muzułmańskiego i islamskiego filozofa, Sajjida Kutba (zm. 1966), który islamizował nazistowską filozofię, także w książce Nasze walki z Żydami (1950). W 1964, Kutb napisał niezmiernie wpływową książkę, Kamienie milowe, w której naszkicował  terminarz zamienienia całego świata w Państwo Islamskie, a proces ten miał zacząć się od krajów muzułmańskich, które wszystkie, zdaniem Kutba, popadły w dżahilijję, czyli pogańską ciemność i ignorancję, odchodząc od „czystego” islamu. Na ten proces używania rewolucyjnych i politycznych środków do doprowadzenia muzułmanów “z powrotem” do “czystego” islamu5, tym samym zdobywając świat dla swojego państwa Boga skoncentrowanego na Jerozolimie (czyli “Al-Kuds”), Bractwo Muzułmańskie ukuło „islamizm”.  


Od około 20 lat (od początku nowego tysiąclecia i drugiej intifady) kraje Organizacji Islamskiej Kooperacji próbowały prześcigać się wzajemnie w regresywnym pędzie do Kutbowej czystości. Także sułtan Brunei dumnie oświadczył w zeszłym roku, że chce uczynić swój kraj bardziej “islamskim” przez wprowadzenie kary śmierci przez ukamienowanie dla męskich homoseksualistów i cudzołożników (i 10 lat więzienia dla lesbijek) oraz chce ponownie wprowadzić amputację kończyn za kradzież. Islamizm nie jest produktem biedy!


Nade wszystko, kraje muzułmańskie prześcigały się wzajemnie, by dowieść swojego oddania idei wymazania Izraela z mapy świata środkami militarnymi, politycznymi, handlowymi, przez tradycyjne media i przez media społecznościowe. Te kraje stanowią blok 57 głosów na forach Narodów Zjednoczonych i zalewają te fora potępieniami Izraela. Finansują zachodnie uniwersytety (z doczepionymi warunkami), finansują pro-islamistyczne meczety na Zachodzie i wspierają jeden lub więcej islamistycznych/dżihadystycznych ruchów na granicach Izraela, w tym w Libanie.    


Jak napisano powyżej, Liban ma 150 tysięcy pocisków wycelowanych w Izrael. To jest więcej niż posiadają wszystkie państwa Unii Europejskiej razem wzięte. 150 tysięcy jest bardzo wysoką liczbą z olbrzymim kosztem finansowym w kraju, którego ideologie prowadzą do jego bankructwa. Istnieją cztery wyniki tej tykającej bomby zegarowej w Libanie:


1. Stan bomb pogarsza się z powodu braku kosztownej, regularnej konserwacji i inspekcji, i stają się podatne na eksplozję. (To może prowadzić do scenariuszy 2, 3 lub 4.)


2. Bomby zostają usunięte i rozbrojone przez saperów.


3. Zdominowanemu przez Hezbollah rządowi libańskiemu udaje się wystrzelić większość tych bomb na Izrael jako wstęp do unicestwienia Izraela i zdobycia Jerozolimy dla (szyickiego) islamu. W tym momencie pojawia się “dwunasty Imam” i jest drugie przyjście Jezusa (Isa). Jezus prowadzi islam do zwycięstwa nad całym światem. To jest raison d’être dla Hezbo-Allaha, “Partii Allaha”, przedstawione na fladze Hezbollahu.


4. Na pierwszy sygnał o wystrzeleniu pocisków Izrael reaguje natychmiast, by zapobiec własnemu unicestwieniu. Izrael bombarduje południowy Liban i, co jest nieuniknione, atakuje wszystko, włącznie z ludzką tarczą.  


Najbardziej prawdopodobne scenariusze są pierwszy i czwarty, oba katastrofalne, a całkowicie katastrofalne, jeśli Iran (być może z pomocą sąsiadującego z nim Pakistanu) zdobędzie broń jądrową. Najbardziej pożądanym scenariuszem jest Nr 2. Tak jak sprawy wyglądają, najprawdopodobniej wypróbowany zostanie najbardziej zabójczy scenariusz Nr 3. Wygląda na możliwe, że Liban, w którym jest wiele tych samych pan-nacjonalistycznych, dżihadystycznych frakcji oraz rewolucyjno-socjalistycznych frakcji jak w Syrii, zacznie przypominać ten zapomniany przez Boga kraj, tworząc jeszcze większy kryzys uchodźczy dla świata i jeszcze więcej zarazy i śmierci. Kolejne upadłe, zdominowane przez muzułmanów państwo.    


A Liban w żadnym razie nie jest jedyną tykającą bombą zegarową na Bliskim Wschodzie. W rzeczywistości ten region jest pełen miejsc, które już wybuchły (Irak, Syria, Jemen, Sudan) i miejsc, gdzie bomba nadal tyka (Gaza, Autonomia Palestyńska, Jordania i Iran). W XXI wieku kraje stworzone przez Sykesa-Picota przeżyły głęboki szok spowodowany szerzeniem się islamizmu i jego milionami uchodźców, i wiele z nich upada. Chociaż są w wewnętrznym konflikcie, te kraje mają u podstaw jedną wspólną ideologię: ludobójczy antyizraelizm.


Ludobójczy antyizraelizm, najnowsze wcielenie antysemityzmu  


Dla zrozumienia, dlaczego te nowe kraje rozpadają się, ważna jest szersza wiedza o ludobójczych ambicjach islamizmu, jednej z najbardziej toksycznych ideologii religijnych jaką świat kiedykolwiek znał, o apokaliptycznym ruchu, który wierzy, że tylko przez olbrzymie zniszczenie zła może powstać królestwo prawości – w tym wypadku globalny Kalifat. Dżihadyści są agentami Allaha w dokonaniu zniszczenia, jednym z kluczowych elementów tego zniszczenia jest eksterminacja wszystkich Żydów do ostatniego. Według powszechnie uważanego za wiarygodny hadisu (powiedzenia formalnie przypisywanego Mahometowi): 

Dzień Sądu Ostatecznego nie nadejdzie, aż muzułmanie będą walczyć z Żydami i Żydzi będą chować się za kamieniami i drzewami. Wtedy kamienie i drzewa przemówią, wzywając muzułmanów:  “O, muzułmaninie, o, sługo Allaha, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go”. Hadis 6

Trudno przesadzić w ocenie popularności tego hadisu wśród współczesnych muzułmańskich kaznodziei. Karta Hamasu cytuje hadis o kamieniach i drzewach jako pobożne pragnienie:

[Hamas czyli Islamski Ruch Oporu] “aspiruje do zrealizowania obietnicy Allaha, niezależnie od tego, jak długo to zabierze. Prorok, Allah, błogosław mu i daj mu zbawienie, powiedział: ‘Dzień Sądu Ostatecznego nie nadejdzie, aż …”

Ponieważ XXI-wieczne wcielenie tej najstarszej nienawiści przyjmuje postać nienawiści do państwa żydowskiego, jego mieszkańców i sympatyków, w tym eseju mówimy o ludobójczym antyizraelizmie. Jest to bezpośredni potomek nazistowskiego, eksterminacyjnego antysemityzmu.


Rozkwit ludobójczego dżihadyzmu “nabrał mocy” w 2000 roku wraz z “Drugą Intifadą”, kiedy powstało globalne oburzenie na Izrael za “zabicie” dziecka, Muhammada Al-Dury – a filmowa mistyfikacja wyprodukowana przez palestyńskiego kamerzystę z głosem oszukanego dziennikarza ze stacji telewizyjnej France 2 dodanym później – była nadawana bez końca na całym świecie7. W świecie arabskim to krwawe oszczerstwo tak rozwścieczyło Ummah, że dozwolono podwójny grzech samobójczego terroru. Z prowadzącą nagonkę super nowoczesną telewizją Al-Dżazira, Ummah, a szczególnie Palestyńczycy, w przytłaczającej większości popierali muzułmanów popełniających samobójstwo (zabronione), by zabijać niewiernych cywilów (zabronione). Jak pisał saudyjski, wahabicki szejk, Hawala, w apokaliptycznej Intifada of Rajab 8, opublikowanej online 11 września 2001 roku:

Mianowany przez rząd uczony z [uniwersytetu] Al-Azhar oświadcza na najbardziej oglądanym satelitarnym kanale telewizyjnym Al-Dżazira], że jedynym sposobem rozprawienia się z Żydami jest zasada: „Zabijaj ich, gdziekolwiek ich spotkasz”. Dziennikarz pyta: “Ale Szejku, czy chodzi panu o rzeczywiste zabijanie?” (To jest: “Czy ty rozumiesz, co mówisz?”) “Czy al-Azhar zgadza się z panem?” I odpowiedzią jest jednoznaczne: “Tak”.

Tymczasem Bin Laden rzucił się na materiał filmowy Al-Dury i zrobił z niego główny temat swojej globalnej kampanii rekrutacji w mediach społecznościowych, doprowadzając do 9/11. Nadszedł czas realizacji apokaliptycznego hadisu i kusiła wizja podboju świata. W 2002 roku palestyński kaznodzieja oznajmił:

“Wierzymy w ten Hadis [o kamieniach i drzewach]. Jesteśmy także przekonani, że ten Hadis zapowiada szerzenie się islamu i jego rządów na wszystkie kraje… O Allahu, unicestw Żydów i ich sympatyków… O Allahu, podnieś flagę Dżihadu na całej ziemi… O umiłowani, spójrzcie na Wschód ziemi, znajdźcie Japonię i ocean; spójrzcie na Zachód ziemi, znajdźcie kraj i ocean. Bądźcie pewni, że będą one własnością muzułmańskiego narodu, jak powiada Hadis, ‘od oceanu do oceanu’”9.

Ludobójcza nienawiść do Żydów, importowana z chrześcijańskiego Zachodu na Bliski Wschód w połowie XX wieku, a teraz powracająca na Zachód jako ludobójczy antyizraelizm w XXI wieku, jest “nazistowskim słoniem w salonie” 10. Będzie nadal prześladować świat, jak długo go ignoruje.   


Nie budzi zdziwienia, że islamistyczna legitymizacja samobójczego terroru, która zaczęła się w Izraelu w 2000 roku, rozprzestrzeniła się i jest dziś globalnym zjawiskiem. W ciągu roku od krwawego oszczerstwa Al-Dury samobójczy terror uderzył w cywilnych niewiernych w Nowym Jorku. Po połowie dziesięciolecia rozszerzył się wewnątrz świata muzułmańskiego i dzisiaj zabija znacznie więcej muzułmanów niż nie-muzułmanów. A na całym Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej (i dalej) te grupy skierowały swoje „męczeńskie operacje” przeciwko chrześcijanom, Jazydom, wyznawcom sufizmu, nie-triumfalistycznym muzułmanom, ateistom… i każdemu, kto nie jest „czystym” muzułmaninem i widocznie żyje w stanie dżahilijja.


Tykające bomby zegarowe samobójczego terroru jak dotąd tylko okazjonalnie dotykają Zachód, ale ze znacznymi zniszczeniami, głównie we Francji, ale także w Madrycie 2004, Londynie 2005, Fort Hood 2009, San Bernardino 2015, Brukseli i Zaventem 2016, Manchesterze (Wielka Brytania) 2017, Londynie 2017, Barcelonie 2017, itd.


Po niedawnych islamistycznych atakach we Francji, rząd Wielkiej Brytanii podniósł 3 listopada 2020 roku poziom zagrożenia terrorystycznego do “poważny – atak jest wysoce prawdopodobny”. Dzisiaj cała globalna społeczność w XXI wieku żyje w cieniu Dżihadu, którego centralną ideologią jest ludobójczy antyizraelizm.   


Osama Bin Laden, w rozwlekłym liście do świata, przetłumaczonym na angielski i szerzonym przez entuzjastycznych islamistów w Wielkiej Brytanii, napisał, że główną przyczyną 9/11 było „poparcie Ameryki dla Izraela”. Drugą przyczyną jest wezwanie całego świata do “prawdziwej religii”, islamu i do nadania wolności wszystkim muzułmanom świata na “uczynienie szariatu najwyższym prawem”11.


W liście Bin Ladena wyjaśniającym potrzebę 9/11 nie pojawia się ani razu słowo “chrześcijanin”. Jedenaście  razy są jednak wymienieni “Żydzi”, w kilku wypadkach za podręcznikami Hitlera i Henry’ego Forda, takie jak:

“Wasze [USA] prawo jest prawem bogatych i majętnych ludzi, którzy dzierżą władzę w swoich partiach politycznych i finansują ich kampanie wyborcze swoimi darami. Za nimi stoją Żydzi, którzy kontrolują waszą politykę, media i ekonomię”.

Osama Bin Laden’s “Letter to the American People”, listopad 2002

Ludność Libanu należy do wielu ofiar tej tykającej bomby zegarowej globalnej nienawiści do Izraela, zniewoleni i z wypranymi mózgami przez ich przywódców, którzy wolą, by cierpieli w dysfunkcjonalnym państwie niż by mieli pójść na kompromis z “żydowskim państwem”. Żydzi to zaledwie jeden człowiek na 500 ludzi w światowej populacji (około 0,2%) i Izrael zajmuje zaledwie jedna czwartą jednego procenta obszaru ziemi na arabskim Bliskim Wschodzie, ale w jakiś sposób oczekuje się, że uznamy za rozsądne, iż międzynarodowe dyskusje o “pokoju na Bliskim Wschodzie” koncentrują się na Izraelu i na tym co on musi zrobić i z czego ustąpić, by udobruchać Arabów, podczas gdy świat arabski (z większym obszarem ziemi niż Stany Zjednoczone) i Iran zbroją po zęby grupy na granicach Izraela z zadeklarowanym zamiarem unicestwienia Izraela. Co gorsza, polityczni przywódcy na Zachodzie najwyraźniej uważają, że mogą ugłaskać sponsora Hezbollahu, Islamską Republikę Iranu, i spowodować, że powróci do rozsądku, przez pozwolenie jej na rozwijanie „pokojowego” programu nuklearnego.


Historycznie, antysemityzm był głównie chrześcijańską chorobą i z pewnością dlatego zachodnia publiczność tak chętnie akceptuje antyizraelską propagandę islamistów, włącznie z reżimami Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu z Ziemi Świętej. W całej Anglii widzimy dzisiaj mniej “starych panien jadących rowerem przez poranną mgłę, by przyjąć komunię świętą”,  a więcej młodych ludzi zmierzających do miasta, by dołączyć do islamistów z “Palestinian Solidarity Campaign”.Mimo wrodzonego antysemityzmu chrześcijańskiego i post-chrześcijańskiego Zachodu musimy przestać hołubić obsesyjnie antyizraelskie grupy, które karmią się, uzasadniają i zachęcają perwersyjną, metafizyczną ideologię antyizraelizmu. To oznacza, że duża część progresywnego ruchu musi dojść do identyfikowania sposobów, na jakie żywią ludobójczy antysemityzm. To obejmuje globalne instytucje, takie jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, Unia Europejska, Międzynarodowy Trybunał Karny, NGO “praw człowieka”, uniwersytety, kościoły, organizacje dobroczynne i, oczywiście, meczety. Za każdym razem, kiedy wskazujemy palcem wyłącznie na Izrael, by go potępić ponad wszystkimi innymi, czynimy świat bardziej niebezpiecznym miejscem dla nas wszystkich. Jest to kłanianie się woli islamistów, dla których ta ludobójcza nienawiść jest świętą sprawą.


Przy kosztach w odebranym życiu ludzkim (setki tysięcy rocznie, głównie muzułmanie) można się zastanawiać, dlaczego tak wielu chce popierać palestyńskie organizacje, które jawnie dążą do unicestwienia maleńkiego kraju, który jest domem dla połowy Żydów świata (i milionów Arabów) i używają samobójczego terroru, by do tego doprowadzić. Ta apokaliptyczna ideologia, która marzy o eksterminacji Żydów jako pierwszym etapie w morderczym podboju świata, przenika nie tylko dżihadystyczne organizacje, takie jak Hamas, Hezbollah, Al-Kaida i ISIS, ale części świata muzułmańskiego, często charakteryzowanego przez mędrców telewizyjnych Zachodu jako „umiarkowani”. W rzeczywistości, obecnie #GenerationCaliphate jest największym apokaliptycznym ruchem milenijnym na planecie, ale ewidentnie większość ludzi na Zachodzie niewiele o tym wie 12.


Katar oferuje de facto “papieżowi” sunnickiego islamu i intelektualnemu przywódcy Bractwa Muzułmańskiego, szejkowi Jusufowi al-Karadawiemu, globalną platformę w swojej telewizji Al-Dżazira. Mimo tego, że jest nazywany umiarkowanym przez pełnych nadziei niewiernych, Karadawi wyznaje tę samą apokaliptyczną, imperialistyczną ideologię, jak szyicki ajatollah, legitymizując użycie muzułmanów, włącznie z dziećmi, jako ludzkich bomb do atakowania Izraela. I nieprzypadkowo oczekuje podboju Zachodu, gdzie obecnie raczej woli Da’wa (wezwanie) bez używania przemocy do Dżihadu. „Da’wa podbije Krzyżowców w ich własnych krajach” – powiedział Karadawi w Toledo (Ohio) do amerykańskiej młodzieży muzułmańskiej w 1995 roku – zanim Zachód w ogóle wiedział o globalnym Dżihadzie.


W 2003 roku Al-Karadawi opublikował fatwy o Izraelu, w których zdecydowanie stanął po stronie samobójczego terroru i ludobójczego hadisu. Był to stały element jego niesłychanie popularnych cotygodniowych kazań w Al-Dżazirze: nadawanych po arabsku na cały świat jego islamski nazizm jest niepohamowany i jawny:

“O Allahu, weź swoich wrogów, wrogów islamu. O Allahu, weź Żydów, zdradzieckich agresorów. O Allahu, weź tę rozpustną, przebiegłą, arogancką bandę ludzi. O Allahu, oni szerzyli wiele tyranii i zepsucia na ziemi. Zrzuć na nich swój gniew, o Boże nasz. Zasadź się na nich. O Allahu, Ty unicestwiłeś lud Thamoud [wczesne pogańskie plemię arabskie] przemożnym wybuchem i Ty unicestwiłeś lud ‘Aad [obecnie USA] gwałtowną, lodowatą wichurą i Ty zniszczyłeś faraona [w Exodusie] i jego żołnierzy – O Allahu, weź tę ciemiężącą, tyrańską bandę ludzi. O Allahu, weź tę ciemiężącą, żydowską, syjonistyczną bandę ludzi. O Allahu, nie oszczędź ani jednego z nich. O Allahu, policz ich liczbę i zabij ich do ostatniego”.

Jusuf al-Karadawi, Al-Dżazira TV, 2009 (Tłumaczenie: MEMRI)


“Przez całą historię Allah narzucał Żydom ludzi, którzy karali ich za ich zepsucie… Ostatnią karę wymierzył Hitler. Przez wszystko, co im zrobił – mimo że przesadzili tę sprawę - udało mu się osadzić ich na miejscu. To była dla nich boża kara... Z wolą Allaha, następnym razem będzie to z rąk wiernych".

Jusuf al-Karadawi, Al-Dżazira TV, 2009 (Tłumaczenie: MEMRI)

Przemilczanie ludobójczego antyizraelizmu i podboju świata


Al-Dżazira – państwowa telewizja Kataru – i inne państwowe media arabskie nie nadają po angielsku tego, co nadają po arabsku. Daje to Bractwu Muzułmańskiemu olbrzymią, międzynarodową przewagę medialną. Nadaje miękką propagandę po angielsku i francusku (w starych językach kolonialnych), które odpowiadają antysemickiemu uchu Zachodu, taką jak: Izraelczycy są kolonialnymi, imperialistycznymi rasistami, którzy łamią prawa człowieka i popełniają zbrodnie wojenne. I nadaje ludobójczą propagandę po arabsku. Podobnie, sposób prowadzenia dialogu z zachodnimi politykami przez Bractwo Muzułmańskie – przez swoje organizacje i partnerów, takich jak Council of American-Islamic Relations (CAIR), Muslim Council of Britain, Le Collectif contre l’islamophobie en France (CCIF) i Union des organisations islamiques de France – nie jest jawnym islamizmem, który szerzy w islamskich krajach.


A sposób, w jaki organizacje Bractwa Muzułmańskiego prowadzą “dialog międzywyznaniowy” z łatwowiernymi liberalnymi kościołami, nie jest oczywiście tym, czego nauczają po arabsku. Dziennikarz Abd Al-Bari Atwan13, ulubiony komentator BBC, przyznał, że oczywiście nie mówi tego samego po arabsku, co mówi zachodniej publiczności. Zachodnie organizacje informacyjne robią to samo: na przykład, BBC tłumaczy powszechny w Gazie slogan: “Śmierć Żydom” na „Śmierć syjonistom”.


Powinno było szokować normalnych ludzi, kiedy notorycznie antysemicki burmistrz Londynu, Ken Livingstone (inspirator “Formuły Livingtone’a” ukutej przez Davida Hirsha14) zaprosił Karadawiego do Londynu w2004 roku. Zradykalizował pokolenie, z którego wyszli ludzie, którzy uderzyli w kolejnym roku w Wielką Brytanię w zamachach 7/7.  Jeszcze bardziej zaskakujące jednak jest to, że Karadawi nadal pojawia się na Zachodzie jako “umiarkowany” i jest członkiem zarządu Oxford [University] Centre for Islamic Studies, któremu w 2012 roku przyznano kartę królewską (!) i którego patronem jest Książę Walii. To jest, praktycznie rzecz biorąc, przyznanie karty królewskiej Bractwu Muzułmańskiemu, nie tylko podgryzając od środka naszą demokrację, ale także naszą monarchię i uniwersytety. Filozof Sajid Kutb, nazistowski twórca islamizmu, byłby bardzo dumny ze swoich intelektualnych następców, którym udało się nabrać nawet brytyjską rodzinę królewską i Kościół Anglii.


Ken Livingstone, notorycznie antysemicki burmistrz Londynu, obejmuje przywódcę Bractwa Muzułmańskiego, dra Jusufa Al-Karadawiego. Livingstone, burmistrz w latach 2000 – 2008, dwukrotnie zapraszał Karadawiego do Londynu, traktując go z wszelkimi honorami.
Ken Livingstone, notorycznie antysemicki burmistrz Londynu, obejmuje przywódcę Bractwa Muzułmańskiego, dra Jusufa Al-Karadawiego. Livingstone, burmistrz w latach 2000 – 2008, dwukrotnie zapraszał Karadawiego do Londynu, traktując go z wszelkimi honorami.

Niestety, flaga globalnej Ummah i globalnego szariatu powiewa obecnie wysoko nad Oxfordem, “miastem rozmarzonych wież” lub raczej sennym miastem muzułmańskich gangów seksualnego niewolnictwa15 .


Podobnie Bractwo Muzułmańskie nabrało sił i wepchnęło się w najwyższe eszelony władzy w USA. Spójrzmy, na przykład, na Abdula Rahmana al-Amoudiego, który był regularnym gościem i doradcą Białego Domu zarówno za czasów administracji Clintona, jak Busha. W 2001 roku prezydent Bush nawet zaprosił Amoudiego, by przemawiał na krajowej ceremonii modlitw i pamięci po 9/11; kiedy Bush wygłaszał osłupiające przemówienie w Islamic Center w Waszyngtonie, działacze Bractwa Muzułmańskiego stali u jego boku i prawdopodobnie byli autorami tego przemówienia16.


Dwa lata po prowadzeniu modlitw podczas tej ceremonii Amoudiego aresztowano na lotnisku Heathrow z 340 tysiącami dolarów ukrytych w walizce, przeznaczonych dla grup terrorystycznych. Amoudi pracował z Al-Kaidą, Hamasem i Palestyńskim Islamskim Dżihadem i brał udział w spisku mającym na celu zamordowanie saudyjskiego następcy tronu. Obecnie odsiaduje 23-letni wyrok więzienia17.


Nic z tego nie miało większego wpływu na panicznie bojących się islamofobii ludzi w USA, w Wielkiej Brytanii i w innych krajach Europy, gdzie odgałęzienia Bractwa Muzułmańskiego dominują dyskusję, występując w roli „umiarkowanych”. Kiedy Bractwo Muzułmańskie stało się głównym graczem politycznym w świecie arabskim podczas błędnie nazwanej “Wiosny Arabskiej”, sekretarz stanu USA i dyrektor krajowego wywiadu uważali Bractwo Muzułmańskie za “umiarkowanych” i „ogólnie świeckich”, uzasadniając to, że prezydent Obama stanął po ich stronie przeciwko Mubarakowi w Egipcie. Jednak, patrząc na skutki zwycięstwa Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie, arabscy królowie, emirowie, szejkowie, władcy i książęta niemal wszędzie – obecnie włącznie z Egiptem – zaczęli rozprawiać się z ponadnarodowym Bractwem. To dlatego Egipt poszedł w ślady Izraela i stworzył barierę, by nie wpuszczać Palestyńczyków ze Strefy Gazy, którzy wybrali do władzy Hamas – Islamski Ruch Oporu – lub „Bractwo Muzułmańskie w Palestynie”.   


W ostatnich latach Zjednoczone Emiraty Arabskie ostatecznie rozprawiły się z emirackim Bractwem i jego islamistyczną ideologią i zablokowały sąsiedni Katar, włącznie z Al-Dżazirą i innymi islamistycznymi mediami z Kataru18. Są to jednak te same Zjednoczone Emiraty Arabskie, które dwa lata temu aresztowały, uwięziły i torturowały brytyjskiego akademika,  Matthew Hedgesa, który napisał artykuł o roli Bractwa Muzułmańskiego i Rady Współpracy Zatoki w Wiośnie Arabskiej19. A Hedges w żadnym razie nie jest jedynym zachodnim akademikiem lub przedsiębiorcą „zatrzymanym w Dubaju”. Niemniej, widoczny upadek Bractwa Muzułmańskiego w świecie arabskim i zbliżenie ZEA i Bahrajnu z Izraelem są dobrymi wiadomościami.


Dzisiaj, w 2020 roku, Bractwo Muzułmańskie/islamizm nagle i zdumiewająco mają większe wpływy na Zachodzie niż w krajach arabskich, poza Jordanią i Katarem, dokąd udał się Karadawi po wyrzuceniu go z Egiptu i skąd szerzy swoje millenijne przesłanie: wymazanie żydowskiego państwa z mapy świata przyniesie pokój przez uniwersalny szariat i błogosławieństwo Allaha dla wszystkich narodów.   


W obliczu obecności tak postawionej na głowie religijnej ideologii, która powinna być odrażająca dla ludzi postępowych na Zachodzie, dlaczego tak wielu ludzi jest tak chętnych do poświęcenia nie tylko Żydów i wielu innych niewinnych ofiar tego bestialskiego niszczycielstwa, ale także do narażenia na niebezpieczeństwo postępowych demokracji na całym świecie?  


Dlaczego zachodnie instytucje ignorują ludobójczą nienawiść, jaką tryskają palestyńscy przywódcy, i udają, że są to bojownicy o wolność narodową, skoro są jawnie przyznającymi się do tego dżihadystami z globalnymi, imperialnymi planami?  Dlaczego tak mało ludzi na Zachodzie, włącznie z namiętnymi czytelnikami “New York Timesa”, “Guardiana”, “Le Monde” i słuchaczami BBC, NPR, France24, wie, jak powszechny w triumfalistycznych kręgach muzułmańskich jest hadis o tym, jak muzułmanie z pomocą kamieni i drzew eksterminują Żydów do ostatniego?


Częściowo
jest to z powodu ignorancji. Ponieważ większość mediów systematycznie zamazują ludobójczą propagandę wylewaną strumieniami przez dżihadystów i palestyńskich „bojowników o wolność”, większość ludzie nie ma o tym pojęcia. Kiedy wybitni postmodernistyczni uczeni i pacyfiści obejmują Hamas i Hezbollah jako organizacje żywotne dla globalnego i postępowego antyimperializmu, rozmyślnie zamykają oczy  na imperialistyczną agendę i osłupiającą przemoc – fizyczną, umysłową i duchową - jaką ci “sojusznicy” są skłonni zadać zarówno przyjaciołom, jak wrogom w celu osiągnięcia swoich apokaliptycznych celów.   


Częściowo
jest to źle pojęty pragmatyzm. Kiedy ONZ od niemal piętnastu lat odwraca wzrok, gdy Hezbollah wziął populację południowego Libanu na zakładników w swojej obłąkanej wojnie z Izraelem, było to znacznie łatwiejsze niż przeciwstawienie się agresywnej i zdeterminowanej organizacji.


Częściowo
jest to zjawisko nowych szat cesarza: wygodniej jest dołączyć do chóru aprobaty dla “islamskiego oporu” i potępienia “zbrodni przeciw ludzkości” Izraela niż przyznać, że Izrael jest jedynym krajem na Bliskim Wschodzie, którego rządy trzymają się i przestrzegają  definicji praw człowieka dla ludzi wszystkich wyznań i areligijnych, jak też jest na pierwszej linii frontu walki z globalnym dżihadem i jego niemal niedającą się powstrzymać bronią samobójczego terroru20. Fakt, że otaczające kraje, które systematycznie praktykują to wszystko, mogą oskarżać Izrael o rasizm i apartheid i otrzymują szerokie poparcie progresistów na Zachodzie, oznacza, że mamy do czynienia z głęboką moralną i empiryczną dezorientacją.


Częściowo
jest to strach przed potępieniem przez kulturę anulowania21: jeśli odpowiedzialni dorośli, publiczni funkcjonariusze, dziennikarze, władze szkolne, pracownicy społeczni i tak wielu innych mogli milczeć przez ponad dziesięć lat, podczas gdy pakistańscy muzułmanie seksualnie niewolili niewierne dziewczynki w brytyjskich miastach takich jak Rotherham, Rochdale i Oxford, w znacznej mierze powodem był strach przed konsekwencjami otrzymania etykietki „islamofoba”, oskarżenia kończącego karierę w wielu zachodnich krajach. Zamiast tego, mędrcy telewizyjni wolą umniejszać zjawisko przez twierdzenie, że taka informacja o bardziej wojowniczej i złowrogiej stronie islamu tylko podsyca rasizm i islamofobię.  


I częściowo
, dla niektórych, jest to gotowość ignorowania spowodowanych szkód, jeśli tylko można obrzucić Izrael obelgami. Ten Izrael, który jest irytującym sukcesem, wyjątkowo kreatywnym i postępowym krajem, gotowym pomagać całemu światu, żyjący w regionie, gdzie rządzi strach (“reguły Hama”) przed wzajemną rzezią cywilnej populacji i dominuje polityczna kultura “silnego konia”22. Dla tych, którymi powoduje teologia zastąpienia i wynikająca z niej potrzeba pogardy dla tego pretensjonalnego “narodu wybranego”, dreszczyk rozkoszy z potępiania ich za zmyślone i niesłychanie wyolbrzymione działania przestępcze, oskarżanie ich, że zachowują się jak naziści, jest zbyt kuszący, by mu się oprzeć. Kogo obchodzi, że taki język karmi dżihadystyczną bestię? Żadne szkody uboczne nie staną na drodze tej Moralnej Schadenfreude23. Uniwersalna najstarsza nienawiść, potępianie wszystkich Żydów pośród innych narodów (szczególnie chrześcijańskich narodów) stała się najnowszą międzynarodową nienawiścią: potępianiem żydowskiego państwa wśród innych państw24.


Wziąwszy to razem, ta sytuacja tworzy scenę, na której instytucje na całym świecie, z których wiele twierdzi, że realizują najbardziej postępową i troskliwą politykę, systematycznie ośmielają imperialistycznych islamistów i zagrażają każdemu, kto nie przystępuje do ich szeregów lub nie poddaje się ich triumfalizmowi. Wszyscy cierpią: Żydzi, chrześcijanie, buddyści, hindusi, muzułmanie, ateiści i homoseksualiści. Feministki i progresiści żarliwie popierają twardogłowych szowinistów, którzy bronią szariatu, mimo wiedzy, że nie jest to w żadnym razie postępowe: jest to zarówno religijny, jak i płciowy apartheid.


Wśród wielu przerażających przykładów tego autodestrukcyjnego wsparcia udzielanego przez progresistów ludobójczym dżihadystom, są:     • · Narody Zjednoczone i Światowa Organizacja Zdrowia25: Izrael, jedyne żydowskie państwo, jest bez porównania najbardziej szkalowanym państwem na świecie, szkalowanym przez wszystkie 57 państw islamskich i ponad 100 państw chrześcijańskich (włącznie z Wielką Brytanią) i państwa świeckie (takie jak Szwecja i Francja) oraz państwa komunistyczne. Izrael jest także szkalowany, jako najgorsze z państw, przez pewnych znanych Żydów nie tylko z Diaspory, ale także z Izraela! Szkalowanie Izraela daje popularność, szczególnie Żydom; obrona Izraela czyni z ciebie pariasa.  
  • · Uniwersytety, gdzie kombinacja inspirowanego przez Saïda i Foucaulta postkolonializmu promuje mit o izraelskiej nikczemności. Olbrzymi napływ funduszy z krajów takich jak Katar produkuje rekordowe zbiory inspirowanych przez dżihad nauczycieli i aktywistów na naszych kampusach: niedawny raport ISGAP26 pokazał “bezpośrednią korelację między finansowaniem [miliardami dolarów] zachodnich uniwersytetów przez Katar i państwa Zatoki a czynną obecnością grup takich jak Students for Justice in Palestine…”.
  • · Obejmowanie wroga: Perwersyjne szaleństwo zachodnich przywódców politycznych, którzy dogadzają islamistom i przedstawiają ich jako przyjaciół oraz używają takich zwrotów jak “palestyńska solidarność” i “uwolnić Palestynę”, które są eufemizmem na to, co obsesyjnie głoszą palestyńskie reżimy i o czym piszą w swoich politycznych statutach: „unicestwić Izrael” i zabić „do ostatniego Żyda”.

“Jutro wieczorem będę miał przyjemność i zaszczyt gościć wydarzenie w parlamencie, gdzie nasi przyjaciele z Hezbollahu będą przemawiać. Zaprosiłem także przyjaciół z Hamasu, by wystąpili...” Jeremy Corbyn MP, Londyn, 30 marca 2009  • Zachodnie kościoły, które podzielają z dżihadystycznymi muzułmanami więcej nienawiści opartej na teologii zastąpienia niż podzielają postępowych wartości z Izraelem. Kościół Anglikański woli obsesyjnie rozwodzić się na “sprawiedliwością dla Palestyny” niż bronić chrześcijan na Bliskim Wschodzie przed straszliwymi prześladowaniami z rąk triumfalistycznych muzułmanów, włącznie z Autonomią Palestyńską27. To samo można powiedzieć o Światowej Radzie Kościołów i chrześcijańskich organizacjach charytatywnych, takich jak Oxfam, Christian Aid i Czerwony Krzyż. W zeszłym roku, były minister spraw zagranicznych, Jeremy Hunt, zlecił Kościołowi Anglikańskiemu przygotowanie raportu o “zbliżonym do ludobójstwa prześladowaniu milionów chrześcijan”, którzy są “wyganiani ze swoich domów… zabijani, porywani i więzieni” lub bici przez tłuszczę. Ale ta “największa, nigdy nie opowiedziana wiadomość XXI wieku” pozostaje nieznana i bez zainteresowania ze względu na “pomyloną poprawność polityczną”.
  • · NGO “praw człowieka”, które mają te same, pomylone priorytety, tak zboczyły z kursu z powodu swojej obsesji na punkcie maleńkiego państwa Izrael i swojego poparcia dla palestyńskich “ofiar”, że ledwo dają radę zajmować się naprawdę straszliwym łamaniem praw człowieka na świecie. Łatwo zobaczyć moralną i empiryczną dezorientację w tym, jak “aktywiści praw człowieka”, którzy są głęboko przeciwni karze śmierci, atakują jedną z demokracji, która najwcześniej ją wykluczyła, i stają po stronie ruchów politycznych, które na ulicach wykonują doraźne egzekucje.
  • · Międzynarodowy trybunał, który zamiast ścigać ludobójcze morderstwa woli ścigać  to – co w porównaniu do rzeczywistych zbrodniarzy – nie liczy się nawet jako wykroczenie.
  • · Feministki, które jakoś tracą głos, kiedy chodzi o los muzułmańskich kobiet, niemniej popierają głosy muzułmańskich kobiet, które żądają, by prawa arabskich i irańskich kobiet były podrzędne wobec likwidacji tworu syjonistycznego i które mówią głosem swoich patriarchalnych panów. Feministki, które sprzeciwiają się uhonorowaniu przez Brandeis University feministki Ayaan Hirsi Ali, ponieważ – choć urodzona i wychowana jako muzułmanka – jest widocznie “islamofobką”, bo odważa się bronić muzułmańskich kobiet przed miażdżącymi teokracjami współczesnego islamu i wzywa do reformy islamu.
  • · Media informacyjne, które nagłaśniają każde przestępstwo, o jakie Palestyńczycy oskarżają Izraelczyków, ale ignorują niekończący się strumień nienawiści i podżegania do przemocy, który zalewa palestyńskie media28.

Ta dziwaczna, okrutna i na długą metę moralnie zabójcza inwersja jest szczególnie intensywna w XXI wieku. Istotnie, kiedy palestyński terror samobójczy był u swojego morderczego i najbardziej nienawistnego szczytu (2001-2002), właśnie kiedy można było oczekiwać, że liberalne demokracje z przerażeniem odwrócą się od tak straszliwego, pełnego przemocy, totalitarnego, inspirowanego nienawiścią ruchu, wtedy „poparcie sprawy palestyńskiej” stało się „papierkiem lakmusowym” przynależności do liberałów 29. Trudno byłoby opisać bardzie zdezorientowaną progresywną moralność.


Ta dezorientacja wpłynęła na każdy szczebel podejmowania decyzji w XXI wieku, od administratorów i profesorów w świecie akademickim, którzy wyjaśniali wartość grabieży30, do dziennikarzy, którzy konsekwentnie minimalizowali “głównie pokojowe protesty” Antify i BLM31. Wszystko to jest przedłużeniem długotrwałej polityki podawania palestyńskiej propagandy, jak gdyby były to wiadomości, i powstrzymywania się przed informowaniem o mrocznej stronie ich „oporu”. Dziennikarze relacjonujący o islamie są przekonani tym, czym chcą być przekonani, a więc wybierają wiadomości, o których chcą powiedzieć i nie informują o tych, o których nie chcą, wszystko to z kalkulowaniem wpływu, jaki dana wiadomość będzie miała na polityczne wybory ich publiczności.


Tak więc ludzie, którzy są dumni z tego, że są antyrasistami, nieświadomie stają się humanitarnymi rasistami32 przez ujawnianie ich skrajnie niskich oczekiwań wobec Arabów i pakistańskich muzułmanów. Retoryczne pytanie (jakie wielu z nich stawia): “jaki mają wybór?” oznacza uznanie palestyńskich Arabów za rasę ludzi, którzy potrafią tylko reagować i nie mają żadnej moralnej sprawczości33. Z drugiej strony, Żydzi z Izraela są surowo osądzani według niemożliwie wyśrubowanych standardów. Zwolennikom kalifatu wybacza się ich męski szowinizm, ich nienawistną retorykę i ich bezwzględny pęd do dominacji: to jest „opór”; to jest „sprawiedliwość społeczna”; „terrorysta dla jednego jest bojownikiem o wolność dla drugiego”.


Po raz pierwszy w historii cudowna, postępowa, obywatelska, wolna, godna kultura jest w zasięgu ludzkości na całym świecie, prawdziwie pokojowa i prawdziwie produktywna globalna społeczność. Pozostanie jednak poza zasięgiem, aż świat wyleczy się ze swojej słabości do ludobójczego antyizraelizmu. Ta nowa mutacja najstarszej nienawiści ma ten sam DNA, co pierwotna postać: głęboko odrażająca potrzeba poniżenia Żydów, by czuć się lepszymi, tendencja, która według teologa i filozofa Davida Pattersona jest głębokim, metafizycznym pragnieniem ukrycia się przed Bogiem, jeśli nie zabicia Boga34. To pragnienie jest wspólne dla wyznających teologię zastąpienia chrześcijan (którzy projektują to pragnienie na Żydów jako na bogobójców), dla muzułmanów i z oczywistych przyczyn dla socjalistów i innych z ideologicznie ateistyczną wizją uporządkowania świata.


Jest też wielu Żydów, którzy zatwierdzają ten antysemityzm, oczywiście, jest to niewielka mniejszość Żydów świata, ale często najgłośniejsza, najbardziej żarliwa i najbardziej wpływowa ze wszystkich35. W Wielkiej Brytanii trzech z czterech członków założycieli ruchu “Momentum”– ruchu InternationalistSocialist, który wyniósł Jeremy’ego Corbyna na przywódcę Labour Party – jest dumnymi wstydzącymi się za swoje żydostwo Żydami (ASHamed Jews). Zamienili partię, która tradycyjnie popierała Izrael – z jego kibucami i spółdzielczością – w partię, która wyrzucała popierających Izrael Żydów, rekrutowała nienawidzących Izrael Żydów i dawała wszystkim delegatom na konferencję Labour Party palestyńskie flagi do wymachiwania przed światowymi mediami. Podobnie w USA, grupy takie jak Jewish Voice for Peace i If Not Now pędzą, by stowarzyszyć się z najbardziej “przebudzonymi” i najbardziej wrogimi dla Izraela (takimi jak BDS i BLM).


Oczywiście, z bezpiecznego miejsca w USA i w Wielkiej Brytanii łatwo jest uzasadniać poparcie dla Hamasu – oddziału Bractwa Muzułmańskiego w „Ziemi Świętej” – i łatwo jest usprawiedliwiać lub ignorować inne formy ludobójczej ideologii na Bliskim Wschodzie.   Nawet kiedy terror przychodzi do Europy, jak w sytuacji wielu islamistycznych ataków we Francji, zachodni liberalny umysł wydaje się niezdolny do pojęcia, że inny człowiek jest racjonalnie zdolny do uczynienia z siebie ludzkiej bomby w celu unicestwienia wrogów. To jest wszystko tak irracjonalne: “choroba umysłowa… rozpacz… śmierć dla sprawy”.Na przykład, w tym roku (2020) w lutym był atak terrorystyczny na londyńskim przedmieściu Streatham dokonany przez młodego angielskiego muzułmanina, który wybrał się na zabijanie angielskich niewiernych i zostanie religijnym męczennikiem. Powszechnie opisywano to jako “bezsensowny atak”36 i „tchórzliwy atak”. Burmistrz Londynu, Sadiq Khan tweetował: “Nigdy nie przestaje inspirować mnie odporność Londyńczyków i, jak pokazali ludzie w Streatham, tchórzliwe próby podzielenia nas nigdy nie powiodą się”. Liberałowie uważają “bezsensowną przemoc” za tautologię: dla nich każda przemoc jest irracjonalna; ale ludzie z politycznej kultury „silnego konia” uważają to powiedzenie za oksymoron: każda przemoc ma sens. I mimo naszych pozorów szlachetności wiemy doskonale, co ta przemoc znaczy: nie zadzieraj z ludobójczymi nienawistnikami.


W rzeczywistości, zamach samobójczy ani nie jest bezsensowny, ani tchórzliwy: dla “męczennika” głównym celem życia jest zginąć jako szuhada w celu sterroryzowania niewiernych do poddania się37. To niepojęta, nadludzka odwaga zamachowca-samobójcy sieje terror i zamieszanie w społeczeństwie. Tchórzem nie jest samobójczy morderca, ale komentator, który powinien wyjaśnić nikczemne pochodzenie tej nienawiści, ale zamiast tego przez nazywanie jej bezsensowną, w rzeczywistości jest posłuszny jej logice podporządkowania się. Innymi słowy, nasi “przewodnicy” nie wykazują żadnego zainteresowania tykającymi bombami zegarowymi, póki te bomby nie wybuchają. W tym momencie wygłaszają banały, lub jak kto woli “myśli i modły” o rzeczach, które mamy rozumieć jako “bezsensowne” i “tchórzliwe”. Cokolwiek jednak robimy, nie prowokujmy więcej ich bezsensownej przemocy przez krytykowanie ich ludobójczej nienawiści!


Wydaje się, że dopiero w 2020 roku prezydent Macron zrozumiał, że jego naród musi przerwać ten cykl, co stało się jeszcze pilniejsze z powodu bardzo niedawnych zamachów we Francji, włącznie z zamordowaniem i obcięciem głowy nauczycielowi w Paryżu i modlącym się w kościele w Nicei oraz szerzących się podpaleń i niszczenia kościołów. Francuski senat opublikował w lipcu 2020 roku długi raport38 o islamizmie we Francji, przyznając, że propaguje separatyzm (nauczanie, że kultura i prawa gospodarza są gorsze od tych, jakie chce narzucić islamizm) i uczy wartości niezgodnych z Republiką Francuską, a równocześnie cynicznie broni swojej pozycji zza tarczy "islamofobii". Islamizmowi już dano zbyt dużo czasu na rozpętanie antysemityzmu we Francji i dlatego inicjatywa Macrona przyszła zbyt późno. Francuscy Żydzi byli świadkami masowego exodusu Żydów z Francji w XXI wieku, co spowodowało, że były francuski premier, Manuel Valls, ostrzegał: „jeśli 100 tysięcy Żydów wyjedzie, Francja nie będzie dłużej Francją. Francuska Republika zostanie osądzona jako porażka”. A w 2019 roku prezydent Macron przyznał, że Francja przeżywa „odrodzenie się antysemityzmu nie widzianego od czasu II wojny światowej”.  

« Zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego propagują antysemityzm, separatyzm i praktykują polityczny islam sprzeczny z wartościami Republiki. Dlatego też ich przywódcy i przedstawiciele muszą mieć zakaz wstępu na terytorium [naszego] kraju».

N° 595, SÉNAT SESSION EXTRAORDINAIRE DE 2019-2020

Mimo tego wszystkiego rząd francuski pozostaje tak samo antyizraelski (a antyizraelizm jest nowym antysemityzmem) jak każdy inny kraj europejski, co możemy zobaczyć po obsesyjnie antyizraelskim głosowaniu Francji w ONZ. I natychmiast po wybuchu w Bejrucie prezydent Macron pojechał do Libanu sądząc, że potrafi przekonać polityków z Hezbollahu, ludobójczo antyizraelskiej “Partii Allaha” związanej z Iranem, by zaakceptowali rozumowanie Francuza proponującego sekularyzm jako alternatywę dla islamizmu.   


Niestety, to fałszywa wiadomość francuskiego dziennikarza Charlesa Enderlina o chłopcu Al-Dura, była instrumentalna dla wepchnięcia Francji i świata w to bagno.    


Dwadzieścia lat zabójczego dziennikarstwa


Bezwzględna odmowa Zachodu zobaczenia i informowania o ludobójczym antyizraelizmie i globalnym islamizmie, nawet kiedy przybywają do ich domów.  

“Dżihad jest naszą drogą a Szahada [męczeństwo] jest naszym najwyższym pragnieniem”.


To jest założycielskie kredo Bractwa Muzułmańskiego datujące się wstecz do 1928 roku, powtórzone tutaj przez Mustafę Maszhura, przywódcę Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie w latach 1996 – 2002, w jego książce Dżihad jest Drogą. Maszhur wzywał muzułmanów całego świata do prowadzenia dżihadu przeciwko Izraelowi.


“Prześladowanie chrześcijan na większości obszarów Bliskiego Wschodu, subsaharyjskiej Afryki, Azji i w innych miejscach jest jedną ze zbrodni przeciwko ludzkości w naszych czasach i jestem przerażony brakiem protestów przeciwko temu… To, co dzieje się z chrześcijanami w tych miejscach jest religijnym odpowiednikiem czystki etnicznej. Nie wolno nam też zapominać, jak to powiedzieli inni, że olbrzymią większość ofiar islamistycznej przemocy i terroru stanowią muzułmanie i oni też mają nasze głębokie współczucie, tak samo jak członkowie wszystkich prześladowanych grup, takich jak bahajowie w Iranie i tak wielu innych.


Pragnąłbym nie być zmuszony mówić o sytuacji żydowskich społeczności na świecie, ale niestety, muszę. W ostatnich kilku tygodniach tłuszcza zaatakowała Żydów we Francji, atakując synagogi i podpalając żydowskie sklepy. Były ataki w Berlinie … Wybaczcie mi, jeśli powiem, że nie spodziewałem się w 120 lat po sprawie  Dreyfusa i 70 lat po Holocauście, że okrzyk ‘Śmierć Żydom” znowu zabrzmi na ulicach Francji i Niemiec... płacimy wysoką cenę za naszą fascynację ekstremistami. To najgorsi, a nie najlepsi, wiedzą, jak pochwycić uwagę pełnego niepokoju i zdezorientowanego świata”.  

Rabin Lord Sacks, przemówienie w Izbie Lordów 24 lipca 2014

9 sierpnia 2001 roku, agenci Hamasu, przełożeni Ahlam Tamimi, 20-letniej jordańsko-palestyńskiej studentki dziennikarstwa i prezenterki telewizyjnej, skontaktowali ją z żarliwie religijnym, 22-letnim Izzem al-Din Szuheil al-Masrim, z zamożnej rodziny z egipskimi korzeniami z Dżenin, skłonionym przez komórkę Bractwa Muzułmańskiego do zostania szahadem, ludzką bombą.


Według planu Tamimi miała ubrać się jak turystka i eskortować tę ludzką bombę do miejsca przeznaczenia – pizzerii Sbarro w centrum Jerozolimy – ze specjalnie  przygotowanym futerałem na gitarę, wypełnionym materiałami wybuchowymi i rozdzierającymi ciała śrubami i gwoźdźmi. Tamimi – która spędziła całe dnie na poszukiwaniu miejsca, gdzie będzie najwięcej żydowskich dzieci – powiedziała Al-Masriemu, by zamówił pizzę, odczekał 10 minut, a potem wysadził się w powietrze, podczas gdy ona wróciła do domu, by później spokojnie odczytywać wiadomości w palestyńskiej telewizji. Ahlam Tamimi jest po dziś dzień medialną znakomitością w Jordanii (gdzie przez pięć lat miała własny, popularny cotygodniowy program) nadając arabski, nazistowski w stylu antysemityzm do całego arabskojęzycznego świata. Jest dumą i chlubą Bractwa Muzułmańskiego w Haszymidzkim Królestwie Jordanii.


Eksplozja zabiła lub okaleczyła praktycznie wszystkich w restauracji i tuż przed nią. Piętnaścioro ludzi, w tym ośmioro dzieci, zginęło na miejscu. Około 130 innych, wiele z nich nastolatków lub młodych matek pchających wózki, odniosło koszmarne rany. Szesnasta ofiara jest nadal w stanie wegetatywnym. Zarówno Hamas, jak Palestyński Islamski Dzihad  przypisywali sobie zasługę.


12 sierpnia 2001 roku, Sarah Montague – prezenterka programu Radio 4 Today BBC – zadzwoniła do Arnolda Rotha, ojca Malki Roth, zabitej w tym masowym morderstwie w pizzerii Sbarro. Roth jest angielskojęzycznym prawnikiem, w owym czasie był dyrektorem firmy farmaceutycznej i było łatwo go znaleźć. Kiedy zadzwoniła BBC, wkrótce po pogrzebie Malki, Arnold Roth był w domu, siedział na niskim krześle razem ze swoimi rozpaczającymi dziećmi, otoczony przez ludzi, którzy przyszli z pociechą w tym pierwszym dniu 7-dniowej sziwy, tradycyjnego żydowskiego okresu żałoby i modlitw, jaki następuje po śmierci członka rodziny. Montague zapytała, czy Roth byłby skłonny zgłosić się telefonicznie następnego ranka do Radio 4 Today na przeprowadzenie dwustronnego wywiadu z człowiekiem o nazwisku Al-Masri, ojcem tej ludzkiej bomby. To umożliwiłoby publiczności wysłuchanie “dwóch stron” tej potworności.


[Poniższe zdjęcia: Jordańska prezenterka telewizyjna, Ahlam Tamimi, i prezenterka BBC, Sarah Montague. Tamimi ma znacznie większy zasięg globalny niż Montague. Jordania daje Tamimi globalną platformę medialną, ale nie honoruje traktatu o ekstradycji z USA, której to ekstradycji zażądano, ponieważ między ofiarami Tamimi w Jerozolimie było dwoje amerykańskich obywateli, w tym Malki, córka niezmordowanego prawnika, Arnolda Rotha, który w ostatecznym rachunku zwycięży w jego trwającej wojnie39.]Arnold Roth odmówił kolejnym dziennikarskim próbom naświetlania z “obu stron”, w tym od  Tima Palmera z australijskiej ABC, głównego korespondenta tej stacji z Bliskiego Wschodu, który proponował wywiad zarówno z ojcem ludzkiej bomby, jak ojcem ofiary40. Roth miał wrażenie, że ojciec terrorysty był wpychany przez Hamas do chętnych mediów świata, jak gdyby Hamas przygotowywał kampanię medialną równocześnie z przygotowywaniem bomby i (jak powiedział nam Arnold) zgłaszali się do niego nie anglofońscy dziennikarze, ale anglofońscy handlarze “pornografii”.


Nauka i duchowość islamistycznego terroru samobójczego ma na celu zadanie maksymalnej szkody największej liczbie cywilów, szczególnie dzieciom, kobietom, starcom… obłok kropli  krwi łączący krew męczennika z krwią jego ofiar, kawałki metalu rozdzierające ciało, radość z pomyślnego dokonania samobójczej operacji, kult męczenników… Innymi słowy, globalny dżihadyzm zamienił najbardziej ohydny i perwersyjny rodzaj terroryzmu, jaki można sobie wyobrazić w akt oddawania religijnej czci. Postępowemu ateiście trudno wyobrazić sobie bardziej godny potępienia rodzaj religijnej perwersji. 


A jednak, mimo że było to przedmiotem dochodzenia, dziennikarze o tym nie informowali. Kiedy 12 października 2000 roku tłum Palestyńczyków zabił dwóch izraelskich rezerwistów na posterunku policji, rozerwał ich ciała na strzępy i ciągnął płonące kawałki ulicami miasta Ramallah, krzycząc: „odwet za krew Muhammada Al-Dury”, religijny funkcjonariusz Autonomii Palestyńskiej, szejk Halabaja, wygłosił kazanie w Gazie, które nadała telewizja Autonomii Palestyńskiej:

Żydzi są Żydami. Czy z Partii Pracy, czy z Likudu, Żydzi są Żydami. Nie mają żadnych umiarkowanych ani żadnych obrońców pokoju. Wszyscy są kłamcami. Trzeba ich zarżnąć i trzeba ich zabić… Żydzi są jak sprężyna, jak długo stoisz na niej swoją stopą, nie rusza się. Ale jeśli podniesiesz stopę ze sprężyny, rani cię i karze cię… Jest zabronione posiadanie w sercu miłosierdzia dla Żydów w każdym miejscu i w każdym kraju. Prowadźcie przeciwko nim wojnę w każdym miejscu, w jakim się znajdziecie. W każdym miejscu, gdzie ich spotykacie, zabijajcie ich. “Zabij ich, gdziekolwiek ich znajdziesz”.

William Orme, kiedy napisał autorytatywny artykuł o twierdzeniach Izraela, że Autonomia Palestyńska podżega do ludobójstwa tak samo, jak stacje radiowe Hutu robiły to w Ruandzie kilka lat wcześniej, podał tylko jeden przykład podżegania, wzięty z kazania Halabaji cytowanego powyżej: “ Żydzi są Żydami, Czy z Partii Pracy, czy z Likudu, Żydzi są Żydami. Nie mają żadnych umiarkowanych ani żadnych obrońców pokoju …” [!] Ludobójcze podżeganie? Jakie ludobójcze podżeganie?


Przed zamachem bombowym na pizzerię Sbarro samobójczy dżihad z powodzeniem przeprowadził ponad dwadzieścia dewastujących zamachów w autobusach, pasażach handlowych, restauracjach, nocnych klubach, na stacjach kolejowych i w centrach miast. Izraelski rząd starał się, bez powodzenia, zajmować się tym bez wielkiego rozgłosu i  nie szedł otwarcie przeciwko ośrodkom tej militarnej kampanii (szczególnie w obozie w Dżenin) aż do zamachu w Pesach w marcu 2002 roku, dziewięć miesięcy później. Tymczasem można by sądzić, że zachodnie media będą informowały o tej ludobójczej ideologii, częściowo dlatego, że była tak podobna do nazistowskiej, ludobójczej i apokaliptycznej ideologii, ale także dlatego, że była to nieodłączna część planu podbicia Zachodu. Zamiast tego zachodnie media zachowywały zdumiewające milczenie o tym zjawisku, idąc za zdumiewającym przykładem  dziennikarza „New York Timesa”, Williama Ormego.


Kiedy mówiło się wówczas z dziennikarzami o tym apokaliptycznym hadisie, nie odpowiadali: “nikt się na to nie powołuje”, ale „to nie jest apokaliptyczne; wszyscy to mówią”. W ten sposób, podobnie jak Pallywood, pozostawało to publiczną tajemnicą: wszyscy wtajemniczeni wiedzieli o tym, ale nikt o tym nie mówił.


Seth i Sherri Mandell, rodzice, których 14-letni syn Koby i jego przyjaciel zostali zamordowani podczas wycieczki, mówili41:

Jest osłupiające i bolesne, że wiele amerykańskich gazet, włącznie z “New York Timesem” i “Washington Post”, przyjęły palestyńską linię propagandową, że mordercy, którzy zabijają niewinnych Izraelczyków, takich jak Koby, nie są terrorystami, którzy próbują szerzyć strach i zniechęcenie cywilnej populacji, ale raczej „wojownikami”, którzy biorą udział w kampanii przeciwko uciskającemu rządowi.

Kiedy osiemnastoletnia Palestynka zwerbowana przez sponsorowane przez Autonomię Palestyńską Brygadę Al-Aksa, wysadziła się w powietrze w izraelskim pasażu handlowym, a wśród jej pięciu ofiar śmiertelnych była Izraelka w tym samym wieku, na okładce magazynu „Newsweek” było zdjęcie obu, a artykuł na pierwszej stronie opowiadał o nich obu:To, co media uważały za “zrównoważoną” informację, było dla Izraelczyków pokazaniem moralnej równoważności między strażakami i podpalaczami. Tradycyjne media zachodnie, podobno oczy i uszy demokracji obywatelskiej, odgrywają kluczową rolę w procesie błędnego odczytywania pola bitwy. Ofiary dżihadu są przypomnieniem tego, jak koszmarny jest dżihad, a kiedy chodzi o upartą fantazję, według której “olbrzymia większość muzułmanów (włącznie z politycznym islamem) to pokojowi umiarkowani”, takie przypomnienia nie robią dobrze. Przy wyborze między fantazją o pokoju a przyznaniem twierdzeń ofiar – byłych, obecnych i przyszłych – zachodni przywódcy, przynajmniej jak dotąd, wybierali utwardzenie serc wobec rzeczywistych ofiar i chronienie wyimaginowanych ofiar muzułmańskich, marginalizowanych i niereprezentowanych przez naszą „systemowo rasistowską” i „islamofobiczną” kulturę.   


Otwarcie się ZEA na Izrael i ocieplenie stosunków z kilkoma innymi państwami arabskimi daje światu ciekawą możliwość. Dzisiaj słyszymy Arabów zdolnych do pójścia do przodu zamiast powtarzania starych wojowniczych mantr o urazach i żądaniu odwetu, co jest napawającą nadzieją oznaką o stosunkach korzystnych dla wszystkich między Izraelem a jego sąsiadami w czasie, kiedy świat arabski musi budować nadające się do życia państwa i zająć dobrostanem własnej ludności. Czy otrzymują życzenia powodzenia? Czy też życzą im źle w imię poparcia dla Palestyńczyków, którzy tym samym tracą narzędzie nacisku w postaci jednolitego arabsko-muzułmańskiego nieprzejednania? Gniewne reakcje towarzystwa głoszącego „surową miłość do Izraela” ujawniają niepokojącą, słabo skrywaną wrogość, odzwierciedlającą moralną i polityczną dezorientację, którą próbujemy zidentyfikować.   


Ci ludzie mają szczególnie wiele do powiedzenia w tym, co uważa się za islamofobiczne, a więc niewypowiadane. Być może, gdyby ci dyplomaci, którzy głoszą surową miłość do Izraela, posłuchali tych Arabów, którzy autentycznie chcą pokoju z Izraelem, mogliby się czegoś nauczyć:

“Nadejdzie dzień, kiedy zobaczymy znacznie bardziej radykalnych ekstremistów i terrorystów wychodzących z Europy z powodu braku decyzji, prób zachowania politycznej poprawności lub zakładania, że znają Bliski Wschód i znają islam, i wiedzą znacznie lepiej od nas; przykro mi, ale to jest czysta ignorancja”.


Minister spraw zagranicznych ZEA, szejk Abdullah bin Zajed, na niedawnym wystąpieniu dla światowej prasy42

Sednem problemu jest Bractwo Muzułmańskie – autorzy i dostarczyciele islamizmu – potężni za kulisami zarówno na Bliskim Wschodzie, jak na Zachodzie, wszyscy w taki lub inny sposób  pracujący na rzecz globalnego Kalifatu, wszyscy o niezwykłej władzy i wpływach, używający tarczy „islamofobii”, podgryzający zachodnie demokracje od środka. I nie jest to teoria spiskowa, to jest spisek, jak państwo francuskie w końcu zaczęło zauważać, i jak możemy zobaczyć w liczącym 244 strony raporcie opublikowanym w lipcu 2020 roku, Sénat N° 595, Session Extraordinaire, obecnie na stronie internetowej francuskiego senatu. Lepiej późno niż wcale.Musimy jednak pamiętać, że państwo francuskie nadal chroni, po 20 latach i niezliczonych sprawach sądowych, Charlesa Enderlina i France 2 (państwową stację telewizyjną) przed konsekwencjami mistyfikacji Al-Dury, mistyfikacji, która wywołała drugą intifadę i zwróciła niemal wszystkie kraje (a z pewnością kraje muzułmańskie) przeciwko Izraelowi. Prezydent  Chirac, notorycznie antyizraelski i sympatyk OWP, sam chwalił pracę Charlesa Enderlina i jego krwawe oszczerstwo.


Jedyną wyczerpującą kroniką i katalogiem (włącznie z wszystkimi francuskimi sprawami sądowymi) sprawy Al-Dura jest książka Nidry Poller, której tytuł i podtytuł są poprawnym i alarmującym podsumowaniem naszego 20-letniego snu, z którego teraz musimy obudzić się:   


AL-DURA, Long Range Ballistic Myth – From the staged “death” of a Palestinian youth to the real threat of an Iranian bomb.
[Al-Dura. Balistyczny mit dalekiego zasięgu – od zainscenizowanej “śmierci” palestyńskiego dziecka do rzeczywistej groźby irańskiej bomby]

“Taka jest strategia współczesnego Dżihadu. Niezdolni do pokonania Izraela militarnie jego wrogowie próbują zniszczyć go przez blitzkrieg bałamutnych argumentów i jednostronnych analiz. Obecnie, podobnie jak w przeszłości, krwawe oszczerstwa wywołują morderczą przemoc… Zamiast zrozumienia ogólnej sytuacji, zajmujemy się sprawą za sprawą z niekończącymi się przykładami i uparcie przypisujemy własne kryteria wrogowi, który gra według zupełnie innych reguł. To nie tylko naraża na niebezpieczeństwo naszą obronę, to obala samą racjonalność, która definiuje naszą cywilizację i zachowuje naszą cenną wolność”.

Nidra Poller, AL DURA, Long Range Ballistic Myth, 2014

I, jak niedawno pisała o Iranie Melanie Phillips – która towarzyszyła Nidrze Poller i Richardowi Landesowi we francuskich sądach: rząd brytyjski wydaje się chcieć prowadzić świat do “nieświętego sojuszu”43 z tymi, którzy chcą „wzmocnić to terrorystyczne, bandyckie państwo”.  


W XX wiecznej Europie skandowanie “Śmierć Żydom” po raz pierwszy słyszano na ulicach Francji podczas całej, długiej sprawy Dreyfusa, skandalu, w który zamieszane były wszystkie wielkie francuskie instytucje, włącznie z Kościołem, notorycznie antysemickim i przeciwnym Dreyfusowi, z powodzią antysemickich publikacji napisanych przez duchownych. Kiedy korupcja i spiski zostały wreszcie ujawnione i kapitana Dreyfusa uwolniono z okrutnego uwięzienia na “Wyspie Diabelskiej”, wiele było rozległych konsekwencji dla Francji, jedną z ważniejszych było usunięcie religii z francuskich instytucji – laïcité czyli sekularyzm – oraz zwiększona rola prasy: czwartej władzy.


Stulecie później na ulicach Francji znowu słychać “Śmierć Żydom”, a wolna prasa, włącznie z francuskimi i brytyjskimi państwowymi mediami , musi przyjąć na siebie wiele winy i przyznać własną odpowiedzialność za szerzenie ludobójczego antyizraelizmu od czasu afery Al-Dury. Te media muszą teraz zacząć mówić prawdę,  by pomóc francusko- i angielskojęzycznych sferom na wyłonienie się z trwającej 20 lat zachodniej senności i uległości wobec islamizmu.   


XXI wiek jest wiekiem mediów społecznościowych. Internet rzeczywiście dojrzał w 2000 roku jako miejsce, gdzie zaczęły się pojawiać strony społecznościowe i strony encyklopedyczne „wiki”. Nie należy się dziwić, że najstarsza nienawiść świata rozsiadła się w całych najnowszych mediach świata. Dlatego nigdy nie było ważniejsze, by media państwowe Francji i Wielkiej Brytanii – zamiast karmić ten nowy, globalny popyt na antysemityzm/antyizraelizm – podawała uczciwy i zrównoważony obraz świata.


Izrael był nieustannie w wojnie przeciwko inwazyjnym siłom od 1948 roku (włącznie z Brytyjczykami, którzy walczyli wraz z najeźdźczą armią Transjordanii, która „oczyściła” Jerozolimę z Żydów i zniszczyła niemal wszystkie synagogi Jerozolimy). Podczas wojen ludzie giną i w każdej armii, i w każdym cywilizowanym kraju niektórzy żołnierze i niektórzy dowódcy zachowują się źle. Jak jednak często wskazywał pułkownik Richard Kemp – który reprezentował UN Watch podczas sesji w ONZ – IDF jest “najbardziej moralną” armią świata i “ustawiła poprzeczkę” dla minimalizowania ofiar cywilnych dla wszystkich krajów 44. To nie lada rzecz w ustach brytyjskiego oficera – rzymskiego katolika – który jest niezmiernie dumny z armii brytyjskiej. Pułkownik Kemp jest tak bardzo potrzebnym pułkownikiem Picquart naszych czasów, niezachwianym w obowiązku obrony słusznej sprawy.


Izrael, mimo tego, co instytucjonalnie antysemicka Organizacja Narodów Zjednoczonych notorycznie proklamuje, nie jest największym problemem świata. Świat ma znacznie większe problemy i tak pozostanie, jak długo wszystkie kraje używają lub pozwalają sobie wzajemnie na używanie Izraela, a przynamniej jego Żydów, jako kozła ofiarnego świata i metafizycznego demona.


Zwracamy się do rządów, forów, wyznań i mediów świata: nie dawajcie fałszywego świadectwa i nie ugłaskujcie ludobójczego antyizraelizmu, tej tykającej bomby zegarowej świata.


On accuse
.

1 Dame Louise Ellman letter to Foreign Secretary Dominic Raab MP. (Dame Louise’s letter suggests up to 130,000 rockets; latest Intelligence suggests 150,000): https://twitter.com/_LFI/status/1188795589741428737/photo/1

2 Muslims 'have the right to kill millions of French people', Malaysia's former PM says after church terror attack in Nice: https://www.dailymail.co.uk/news/article-8893671/Muslims-right-kill-millions-French-people-Malaysias-former- PM-says.html

3 https://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1510866/Poll-reveals-40pc-of-Muslims-want-sharia-law-in-UK.html

4 President Obama: Obama: This "Medieval Interpretation Of Islam" Is Rejected By "99.9%" Of Muslims: https://www.realclearpolitics.com/video/2015/02/01/obama_this_medieval_interpretation_of_islam_is_rejected _by_999_of_muslims_not_a_religious_war.html#!

5 Short extract of a talk by Dr David Patterson on the formation of the Muslim Brotherhood as a movement of purity: https://twitter.com/ISGAP1/status/1292903700168691715

6 Hadith: https://www.searchtruth.com/book_display.php?book=41&;translator=2&number=6980

7 For the evidence and analysis of Al Dura: http://demo.aldurah.com/ For a comprehensive catalogue and history of the Al Dura affair, including through the French courts see the book by Nidra Poller, AL DURA, Long Range Ballistic Myth – From the staged “death” of a Palestinian youth to the real threat of an Iranian bomb https://www.amazon.co.uk/Al-Dura-long-range-ballistic/dp/0988711958/

8 Day of Wrath – Is the Intifadha of Rajab only the Beginning? SAFAR IBN `ABD AL-RAHMAN AL-HAWALI: https://www.religioscope.com/pdf/The Day of Wrath.pdf

9 Friday Sermon on Palestinian TV during the Second Intifada: https://www.memri.org/reports/friday-sermon-palestinian-authority-tv

10 The Arab-Israeli Conflict Made Simple – The Nazi elephant in the room, Mark Pickles, August 2019: https://markpickles.wordpress.com/2019/08/01/the-arab-israeli-conflict-made-simple/

11 Osama bin Laden’s letter to America, 2002 https://www.theguardian.com/world/2002/nov/24/theobserver

12 Landes, “Caliphaters: A 21st Century Millennial Movement,” http://www.theaugeanstables.com/2019/09/18/caliphaters-a-21st-century-millennial-movement/

13 MEMRI: Abd Al-Bari Atwan, Editor-in-Chief of 'Al-Quds Al-Arabi' Newspaper: It Is Natural to Say One Thing in Arabic and Another in English for Western Audiences: https://www.memri.org/reports/abd-al-bari-atwan-editor-chief-al-quds-al-arabi-newspaper-it-natural-say-onething-arabic

14 David Hirsh, defining the “Livingstone Formulation”: https://engageonline.wordpress.com/2016/04/29/the-livingstone-formulation-david-hirsh-2/

15 Muslim sex-slave gangs in Oxford: https://en.wikipedia.org/wiki/Oxford_child_sex_abuse_ring

16 Richard Landes, on President Bush’s misinformed speech at the Islamic Center in Washington DC: http://www.theaugeanstables.com/2016/03/23/studies-in-proleptic-dhimmitude-bushs-speech-at-the-islamiccenter-after-9-11/

17 http://cup.columbia.edu/book/the-new-muslim-brotherhood-in-the-west/9780231151269 The New Muslim Brotherhood in the West, Lorenzo Vidino, Columbia University Press

18 https://en.wikipedia.org/wiki/Qatar_diplomatic_crisis

19 Middle East Policy Council, joint article on the Gulf Cooperation Council and the Muslim Brotherhood by Matthew Hedges and Giorgio Cafiero https://mepc.org/journal/gcc-and-muslim-brotherhood-what-does-future-hold

20 The Age of Jihad, Patrick Colburn: https://www.penguinrandomhouse.com/books/537707/the-age-of-Jihad-by-patrick-cockburn/

21 Academics are really worried about their freedom, The Atlantic: https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2020/09/academics-are-really-really-worried-about-theirfreedom/615724/?utm_source=twitter&;utm_medium=social&utm_campaign=share

22 On “Hama rules” when Hafez al Assad killed tens of thousands of Syrians in the town of Hama, see Tom Friedman, From Beirut to Jerusalem, 1989; Lee Smith, The Strong Horse: Power, Politics, and the Clash of Arab Civilizations 2005; https://www.amazon.com/Strong-Horse-Power-Politics-Civilizations/dp/0767921801

23 “Post-Modern” Anti-Semitism: Cognitive Egocentrism, Moral Schadenfreude, and “Progressive” Anti-Zionism, Richard Landes http://www.theaugeanstables.com/essays-on-judeophobia/anti-semitism-post-modern/

24 A State Beyond the Pale: Europe's Problem with Israel: https://www.amazon.com/State-Beyond-Pale-Europes-Problem-ebook/dp/B002U3CBR0

25 WHO Meeting Deviates From Coronavirus to Single Out Israel As Violator of Health Rights https://www.ynetnews.com/article/SJl8ggsYP

26 ISGAP Report: FOLLOW THE MONEY Examining Undocumented Foreign Funding of American Universities: Implications for Education and Rising Antisemitism: https://isgap.org/wp-content/uploads/2020/06/FTM-Final-with-Cover-1.pdf

27 Contemporary antisemitism in the Church of England, The Algemeiner, Mark Pickles, 27 November 2020 https://www.algemeiner.com/2019/11/27/while-acknowledging-past-antisemitism-church-of-england-fails-toright-historical-wrongs/

28 Lethal Journalism, Richard Landes: http://www.theaugeanstables.com/2015/03/18/lethal-journalism-middle-east-style/

29 How to talk about Israel, Ian Buruma, NY Times Magazine: http://www.nytimes.com/2003/08/31/magazine/31ANTISEMITISM.html

30 In Defense of Looting, Vicky Osterweil, 2020. Interviewed with no pushback by NPR: https://townhall.com/tipsheet/leahbarkoukis/2020/09/04/npr-admits-failure-to-factcheck-author-of-bookdefending-looting-n2575649. 31 Here Are

31 Times The Media Pushed Narratives Downplaying Riots And Looting After George Floyd’s Death, Andrew Kerr: https://dailycaller.com/2020/09/03/media-justified-explained-away-rioting-looting/. STUDY: 99.3 percent of Broadcast Networks' Protest Coverage Ignores Mob's Murder Victims, Bill D'Agostino https://newsbusters.org/blogs/nb/bill-dagostino/2020/06/04/study-993-percent-broadcast-networks-protestcoverage-ignores.

32 Beware the humanitarian racist, Manfred Gerstenfeld: https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4179427,00.html

33 “What choice do they have?” Richard Landes, Augean Stables http://www.theaugeanstables.com/multiple-part-essays/what-choice-do-they-have-meditations-on-liberal-follyjenin-2002/.

34 Anti-Semitism and its Metaphysical Origins, Cambridge University Press, David Patterson https://www.amazon.co.uk/Anti-Semitism-Metaphysical-Origins-David-Patterson/dp/110764495X

35 Progressive Jewish Thought and the New Anti-Semitism, Alvin Rosenfeld: http://israelandtheacademy.org/wp-content/uploads/2016/06/progressive_jewish_thought.pdf

36 The UK Government’s official response to the Streatham terrorist attack: https://www.gov.uk/government/speeches/government-response-to-the-streatham-incident

37 Sudesh Amman penned life goals terror in notebook, Daily Mail https://www.dailymail.co.uk/news/article-7961013/Sudesh-Amman-penned-life-goals-terror-notebook.html

38 RAPPORT – FAIT au nom de la commission d’enquête sur les réponses apportées par les autorités publiques au développement de la radicalisation islamiste et les moyens de la combattre : https://www.senat.fr/rap/r19-595-1/r19-595-11.pdf

39 The blog of Arnold and Frimet Roth, dedicated to their daughter Malki, in the fight against Jihadism and terrorism, and the complicity and ignorance of the world’s media and consumers of media: http://thisongoingwar.blogspot.com/

40 On Australia's ABC and being unbalanced (on the Ongoing War blog created by Arnold Roth): http://thisongoingwar.blogspot.com/2018/02/27-feb-18-australias-abc-and-appearing.html

41 The 'good' terrorist, article for Jerusalem Post by Seth and Sherri Mandell: https://jr.co.il/articles/politics/terror2.txt

42 Tweet to excerpt from speech by UAE Foreign Affairs Minister: https://twitter.com/HananyaNaftali/status/1295344627566940163

43 Britain: The free world’s craven fifth column, Melanie Phillips: https://melaniephillips.substack.com/p/the-free-worlds-craven-fifth-column

44 Colonel Richard Kemp’s talk on the IDF in Stavanger in 2016: Short extract (4 minutes): https://www.youtube.com/watch?v=Rc6hB5v5Uh8 Full talk (44 minutes): https://www.youtube.com/watch?v=RM_cZCP-_Cw

 

Genocidal Anti-Israelism – The Ticking Time Bomb

19 listopada 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 


Richard Allen Landes


Amerykański historyk, wykładowca na Boston University, dyrektor bostońskiego Center for Millennial Studies. Autor szeregu książek o średniowieczu i ruchach apokaliptycznych. Obserwator konfliktu na Bliskim Wschodzie (to on ukuł pojęcie „Pallywood” na wyprodukowane ze statystami filmy mające być „dowodami” przeciwko Izraelowi). Jest również autorem dwuczęściowej druzgoczącej analizy  tzw. „Raportu Goldstone’a”.    


Mark Pickles


Brytyjski autor zajmujący się głównie dziennikarstwem naukowym, ale również muzyk i artysta. Studiował religioznawstwo, filozofię i kosmologię. Zaczynał karierę zawodową w elektronice i przez dziesięć lat pracował przy serwisie samolotów bombowych RAF. Jego kampania przeciw antysemityzmowi rozpoczęła się wraz wyborem Jeremy’ego Corbyna na przywódcę Partii Pracy i ponownym wzrostem antysemityzmu w Kościele Anglikańskim, którego jest członkiem.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Deja vous Marek Eyal 2021-02-09


Brunatna fala

Znalezionych 928 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk