Prawda

Niedziela, 1 października 2023 - 13:29

« Poprzedni Następny »


Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?


Elder of Ziyon 2023-01-10

Współpraca arabskich nacjonalistów z niemieckimi nazistami przetrwała upadek Hitlera. Wielu z nich znalazło zatrudnienie w szeregach arabskich oddziałów walczących z Żydami (Źródło zdjęcia: JEWISH AGENCY)
Współpraca arabskich nacjonalistów z niemieckimi nazistami przetrwała upadek Hitlera. Wielu z nich znalazło zatrudnienie w szeregach arabskich oddziałów walczących z Żydami (Źródło zdjęcia: JEWISH AGENCY)

Kontynuując mój przegląd artykułów „Palestine Post” sprzed 75 lat, znajdujemy ten interesujący artykuł z 2 stycznia 1948 r.:


HAGANA ZABIJA DW&Oacute;CH NAZIST&Oacute;W<br />Personel “Palestine Post”Dwóch Niemców, z których o jednym wiadomo, że był członkiem partii nazistów, zostało wczoraj zabitych w Jerozolimie, jak doniosły wczoraj wieczorem żydowskie źródła. Podobno jeden z nich był w kontakcie z arabskimi bandami terrorystycznymi i był informatorem.

HAGANA ZABIJA DWÓCH NAZISTÓW
Personel “Palestine Post”

Dwóch Niemców, z których o jednym wiadomo, że był członkiem partii nazistów, zostało wczoraj zabitych w Jerozolimie, jak doniosły wczoraj wieczorem żydowskie źródła. Podobno jeden z nich był w kontakcie z arabskimi bandami terrorystycznymi i był informatorem.Okazuje się, że nie były to jedyne doniesienia z 1948 r. o bliskiej współpracy między Arabami, którzy chcieli wymordować Żydów, a nazistami, którzy byli ekspertami w tej dziedzinie.

 

9 stycznia:


UKRAINIEC ZASTRZELONY W KAWIARNI<br />Personel “Palestine Post”<br />37-letni ukraiński Polak, Władysław Żydek, został zastrzelony około 16 wczoraj popołudniu, kiedy siedział w kawiarni Sichel na ulicy Ben Yehuda w Jerozolimie. Kiedy przybył ambulans Czerwonej Tarczy, załoga zobaczyła, że Żydek został zabity kilkoma kulami w głowę.<br />Zaatakował go jeden z dwóch mężczyzn, którzy weszli do kawiarni. Wystrzelił z rewolweru z bliska, a potem obaj wyszli. Dziewczyna, która według doniesień siedział z Żydkiem, nie została ranna.Żydek znany był także jako Michał Kliszczuk. Zdjęcia znalezione w jego kieszeniach pokazywały go razem z innymi mężczyznami niedaleko budynku Gestapo ozdobionego swastykami.Później przyszła informacja, że zastrzelił go Gang Sterna. Ten były SS Sturmbannfuhrer był także wysokiej rangi funkcjonariuszem w jednym z okręgów w okupowanej przez Niemców Polsce.<br />Przybył do Palestyny w 1941 r. i był aresztowany jako nazistowski szpieg, i wysłany do Mezra, Latrun, a potem Wilhelma. Podobno był w kontakcie z arabskimi gangami i miał udać się do Syrii, by szkolić Arabów.Przez pewien czas pracował w Allenby Barracks.

UKRAINIEC ZASTRZELONY W KAWIARNI
Personel “Palestine Post”
37-letni ukraiński Polak, Władysław Żydek, został zastrzelony około 16 wczoraj popołudniu, kiedy siedział w kawiarni Sichel na ulicy Ben Yehuda w Jerozolimie. Kiedy przybył ambulans Czerwonej Tarczy, załoga zobaczyła, że Żydek został zabity kilkoma kulami w głowę.
Zaatakował go jeden z dwóch mężczyzn, którzy weszli do kawiarni. Wystrzelił z rewolweru z bliska, a potem obaj wyszli. Dziewczyna, która według doniesień siedział z Żydkiem, nie została ranna.

Żydek znany był także jako Michał Kliszczuk. Zdjęcia znalezione w jego kieszeniach pokazywały go razem z innymi mężczyznami niedaleko budynku Gestapo ozdobionego swastykami.

Później przyszła informacja, że zastrzelił go Gang Sterna. Ten były SS Sturmbannfuhrer był także wysokiej rangi funkcjonariuszem w jednym z okręgów w okupowanej przez Niemców Polsce.
Przybył do Palestyny w 1941 r. i był aresztowany jako nazistowski szpieg, i wysłany do Mezra, Latrun, a potem Wilhelma. Podobno był w kontakcie z arabskimi gangami i miał udać się do Syrii, by szkolić Arabów.

Przez pewien czas pracował w Allenby Barracks.22 lutego (JTA):

 

Agenci arabscy rekrutują dziś najemników do walki z Żydami w Palestynie spośród jugosłowiańskich ustaszów i czetników oraz Ukraińców, Albańczyków, Czerkiesów (dawnych mieszkańców północno-zachodniego obszaru Kaukazu) i innych tutejszych grup, które w czasie wojny były po stronie Hitlera, a obecnie znajdują się pod opieką Międzynarodowej Organizacji do Spraw Uchodźców.

 

Sprawni fizycznie mężczyźni, zarówno w obozach IRO, jak i poza nimi, w wieku od 22 do 32 lat, którzy akceptują arabskie warunki płatności – bilety na Bliski Wschód i utrzymanie rodzin w zamian za zobowiązanie do służby w siłach arabskich przez co najmniej rok – otrzymują wizy od rządów Egiptu, Syrii i Transjordanii. Tam, gdzie najemnicy są pochodzenia muzułmańskiego, są oni „oficjalnie przesiedlani” w drodze formalnych negocjacji między zainteresowanymi rządami a IR0, która odrzuca jakąkolwiek wiedzę na temat tego, do czego osoby te są wykorzystywane po przybyciu na Bliski Wschód.

1 kwietnia:


NAZISTOWSKI PREZENTER ARABSKIEGO RADIO<br />Były prezenter nazistowskiej „Wolnej Arabskiej Stacji Nadawczej” w Atenach podczas niemieckiej okupacji nadaje obecnie przez tajny nadajnik „Armii Wyzwolenia” w Palestynie, jak podaje „Ad-Difa’a”. Jest to Saadie Basbusi.Stacją kieruje Ali Naser Ed-Din, syryjski dziennikarz, który kiedyś pracował dla nieistniejącej już gazety Husseiniego, „El Jamieh el Islamieh” (Jedność muzułmanów). Basbusi jest głównym prezenterem.

NAZISTOWSKI PREZENTER ARABSKIEGO RADIO
Były prezenter nazistowskiej „Wolnej Arabskiej Stacji Nadawczej” w Atenach podczas niemieckiej okupacji nadaje obecnie przez tajny nadajnik „Armii Wyzwolenia” w Palestynie, jak podaje „Ad-Difa’a”. Jest to Saadie Basbusi.

Stacją kieruje Ali Naser Ed-Din, syryjski dziennikarz, który kiedyś pracował dla nieistniejącej już gazety Husseiniego, „El Jamieh el Islamieh” (Jedność muzułmanów). Basbusi jest głównym prezenterem.9 kwietnia:


NAZISTOWSKIE SIŁY BOJOWE NA POPARCIE ARAB&Oacute;W<br />Dwustu jugosłowiańskich muzułmanów, którzy zostali zwerbowani do „Arabskich Sił Wyzwoleńczych” przybyło w tym tygodniu do Bejrutu na statku Augustina, poinformowała wczoraj prasa libańska.<br />Są to byli członkowie bośniackiej dywizji zorganizowanej podczas wojny przez przewodniczącego Arabskiej Wysokiej Komisji do walk dla nazistów na Bałkanach.
NAZISTOWSKIE SIŁY BOJOWE NA POPARCIE ARABÓW
Dwustu jugosłowiańskich muzułmanów, którzy zostali zwerbowani do „Arabskich Sił Wyzwoleńczych” przybyło w tym tygodniu do Bejrutu na statku Augustina, poinformowała wczoraj prasa libańska.
Są to byli członkowie bośniackiej dywizji zorganizowanej podczas wojny przez przewodniczącego Arabskiej Wysokiej Komisji do walk dla nazistów na Bałkanach.


28 lipca (JTA):

 

Kilkuset byłych członków nazistowskiej dywizji Prinz Even, zwerbowanych przez władze egipskie w Austrii jako robotnicy rolni, natychmiast po przybyciu do Egiptu dołączyło do Legionu Arabskiego Transjordanii i wyruszyło na front palestyński, by walczyć z Żydami, doniosła dzisiaj socjalistyczna gazeta „Welt Am Abend”.

 

Gazeta oskarżyła dr Ismaila Hassana, egipskiego przedstawiciela w Austrii, o podróżowanie po strefie amerykańskiej kilka tygodni temu i uzyskanie wiz wyjazdowych dla kilkuset osób, z których większość była bośniackimi muzułmanami i posiadała stopień oficera dywizji Prinz Eugen. Ujawnienie tożsamości mężczyzn nastąpiło po schwytaniu kilku z nich przez siły izraelskie, stwierdził „Welt Am Abend”.

 

5 września:


[NAZIŚCI WERBOWANI DO SIŁ ARABSKICH<br />Byli członkowie nazistowskich jednostek SA są werbowani do sił arabskich z obozów internowania w amerykańskiej zonie w Austrii, według doniesień prasy węgierskiej, cytowanych przez komunistyczną gazetę „Kol Ha’am”.<br />Trzech młodych mężczyzn aresztowanych przy próbie przekroczenia austriackiej granicy do Węgier powiedziało budapesztańskiej policji, że w ich obozie, nr 318, grupy otrzymują pozwolenie na wyjście po podpisaniu zobowiązania, że udadzą się do Palestyny, by dołączyć do Arabów. Otrzymują także szkolenie strzelania z karabinów na wzgórzach w pobliżu obozu.<br />Tych trzech młodych mężczyzn powiedziało, że nakłonili ich do podpisania takiego zobowiązania dwaj węgierscy oficerowie, pułkownik Zabosh i kapitan Ziga Yozef. Powiedzieli, że opuścili swoją grupę, kiedy właśnie miała wyjechać do Palestyny.]
[NAZIŚCI WERBOWANI DO SIŁ ARABSKICH
Byli członkowie nazistowskich jednostek SA są werbowani do sił arabskich z obozów internowania w amerykańskiej zonie w Austrii, według doniesień prasy węgierskiej, cytowanych przez komunistyczną gazetę „Kol Ha’am”.
Trzech młodych mężczyzn aresztowanych przy próbie przekroczenia austriackiej granicy do Węgier powiedziało budapesztańskiej policji, że w ich obozie, nr 318, grupy otrzymują pozwolenie na wyjście po podpisaniu zobowiązania, że udadzą się do Palestyny, by dołączyć do Arabów. Otrzymują także szkolenie strzelania z karabinów na wzgórzach w pobliżu obozu.
Tych trzech młodych mężczyzn powiedziało, że nakłonili ich do podpisania takiego zobowiązania dwaj węgierscy oficerowie, pułkownik Zabosh i kapitan Ziga Yozef. Powiedzieli, że opuścili swoją grupę, kiedy właśnie miała wyjechać do Palestyny.]


Zaskakująco mało jest literatury na temat udziału nazistów w wojnie 1948 roku. Istnieje wiele książek o kolaboracji Arabów z nazistami podczas II wojny światowej, a jeszcze więcej fałszywych oskarżeń syjonistów o kolaborację z nazistami, ale nie mogę znaleźć żadnej pracy o nazistach kolaborujących z Arabami po wojnie.

 

Najbardziej wszechstronną relacją, jaką udało mi się znaleźć, był artykuł korespondenta International News Service, Kennetha Dixona, napisany 22 lutego 1948 r., w którym przeglądał materiały Palmachu – dokumenty znalezione przy schwytanych nazistach, a także niemieckie techniki walki stosowane przez żołnierzy arabskich.


[NAZISTOWSCY OFICEROWIE DOWODZĄ ARABAMI PRZECIWKO ŻYDOM, M&Oacute;WI REPORTER<br />(Kenneth Dixon, słynny korespondent wojenny, opisuje w poniższej, wyłącznej relacji dla International News Service historię z Palestyny o tym, jak nazistowscy oficerowie pojawili się w Ziemi Świętej, gdzie dowodzą Arabami w walce przeciwko Żydom. Relacja opiera się na oficjalnych żydowskich dokumentach i własnych wrażeniach Dixona po tajnej wizycie w żydowskim posterunku granicznym.<br />Autor: KENNETH DIXON<br />Korespondent I.N.S.Copyright, 1948, I.N.S.TEL AWIW, 25 lutego – Żydowscy oficerowie wywiadu twierdzą, że byli nazistowscy oficerowie szkolą i dowodzą Arabami w ich wojnie przeciwko palestyńskim Żydom.<br />Ci oficerowie powiedzieli mi, że schwytali byłych oficerów Wehrmachtu i że raz jeszcze Żydzi muszą walczyć z nazistami w walce o istnienie.<br />Wasz korespondent wojenny sam widział to także.<br />Podczas tajnej wyprawy do samotnego żydowskiego posterunku granicznego obserwowałem ze zdumieniem, jak Arabowie rozmieszczali się i atakowali w sposób ogromnie podobny do niemieckich ataków, jakie widziałem w Europie podczas II wojny światowej.Są jednak dodatkowe dowody: dokumenty dostarczone w papierowej formie, zabrane z kieszeni   byłych niemieckich żołnierzy, zabitych przez wojowników Hagany, wspierają żydowskie twierdzenia.<br />Żydowscy oficerowie, z którymi rozmawiałem, powiedzieli, że od 400 do 500 niemieckich żołnierzy służy u Arabów.<br />Sądzi się, że ci naziści przybyli głównie z Afryki Północnej po rozbiciu Afrykańskiego Korpusu Rommla. Podobno inni wkradli się do Ziemi Świętej po Dniu Zwycięstwa.<br />Żydzi mówią, że niektórzy z tych Niemców mogli być bliskimi współpracownikami Wielkiego Muftiego, arabskiego przywódcy duchowego, który był bardzo zaprzyjaźniony z Adolfem Hitlerem.<br />Żydzi powiedzieli mi, że wielu Niemcom „bardzo łatwo” udało się uciec z obozów więźniów wojennych na Bliskim Wschodzie. Razem z około 1500 „ochotnikami”, którzy weszli do Palestyny z sąsiednich krajów arabskich, Niemcy podobno czekają na oddanie przez Brytyjczyków mandatu w maju, a wtedy rozpoczną frontalny atak.<br />Żydzi twierdzą, że niektórzy z Niemców, których schwytali, nadal mają tatuaże nazistowskiego SS – budzącej postrach nazistowskiej jednostki elitarnej.<br />W ciągu nocy Arabowie dokonali kilku ataków. Jedna duża siła skierowała atak na posterunek, który odwiedzałem.Widziałem, że nie stosują taktyki tłumnego ataku zazwyczaj kojarzonego z arabskimi żołnierzami, ale atakują Żydów w sposób wysoce skoncentrowany i skoordynowany.<br />Podczas chwilowej przerwy w walce zwróciłem się do młodego dowódcy Hagany i powiedziałem:- Walczą niemal tak jak Niemcy.Roześmiał się i odpowiedział:- Powinni. Szkolili ich Niemcy i prawdopodobnie dzisiejszej nocy dowodzą nimi Niemcy.Wkrótce potem żołnierze Palmachu starli się z Arabami w innym sektorze. Żydowscy dowódcy poinformowali, że wyraźnie słyszeli wykrzykiwane po niemiecku rozkazy – „achtung” (uwaga) i „schwein” (świnia).W Tel Awiwie kilka dni temu arabski kierowca taksówki zauważył moje krótko ostrzyżone włosy blond i zapytał: - Jesteś Niemcem?Kiedy powiedziałem, że nie jestem, uśmiechnął się, wzruszył niedowierzająco ramionami i powiedział, że byłoby w porządku, gdybym był Niemcem.Odpowiedzialni oficerowie Hagany, którzy zdobyli liczne odznaczenia walcząc w Żydowskiej Brygadzie w brytyjskiej armii w Afryce Północnej i Włoszech, mówili o wielu przypadkach znajdowania niemieckich dokumentów wojskowych u schwytanych weteranów Wehrmachtu.Wśród Żydów panuje różnica opinii, co do tego, czy Brytyjczycy są zamieszani w domniemaną infiltrację Niemców.Starsi przywódcy Hagany mówią, że Brytyjczycy nie mogliby nic poradzić na tę sytuację, nawet gdyby wiedzieli o tym. Jednak młodsi ludzie Palmachu twierdzą, że Brytyjczycy pomagają Niemcom.Wszyscy zgadzają się, że jakość arabskiej walki niesłychanie podnosi się wszędzie tam, gdzie wiadomo, że działają byli oficerowie Wehrmachtu.Dowódca patrolu Palmachu powiedział:- Nawet jeden doświadczony oficer może poprawić taktykę walki tysiąca ludzi w krótkim czasie.Jednak znacznie gorsze niż bezpośrednia obecność Niemców w Ziemi Świętej, mówią Żydzi, są przyszłe niebezpieczeństwa.Żydzi obawiają się, że nadzieje na przyszły pokój między nimi a Arabami, niezmiernie zmniejszą się przez rosnącą liczbę nazistów w Palestynie.Żydzi mówią, że ziarna brutalnej, nazistowskiej ideologii, która już raz niemal ich zniszczyła, są siane w kraju, gdzie ocaleli szukali schronienia.

[NAZISTOWSCY OFICEROWIE DOWODZĄ ARABAMI PRZECIWKO ŻYDOM, MÓWI REPORTER
(Kenneth Dixon, słynny korespondent wojenny, opisuje w poniższej, wyłącznej relacji dla International News Service historię z Palestyny o tym, jak nazistowscy oficerowie pojawili się w Ziemi Świętej, gdzie dowodzą Arabami w walce przeciwko Żydom. Relacja opiera się na oficjalnych żydowskich dokumentach i własnych wrażeniach Dixona po tajnej wizycie w żydowskim posterunku granicznym.
Autor: KENNETH DIXON
Korespondent I.N.S.

Copyright, 1948, I.N.S.

TEL AWIW, 25 lutego – Żydowscy oficerowie wywiadu twierdzą, że byli nazistowscy oficerowie szkolą i dowodzą Arabami w ich wojnie przeciwko palestyńskim Żydom.
Ci oficerowie powiedzieli mi, że schwytali byłych oficerów Wehrmachtu i że raz jeszcze Żydzi muszą walczyć z nazistami w walce o istnienie.
Wasz korespondent wojenny sam widział to także.
Podczas tajnej wyprawy do samotnego żydowskiego posterunku granicznego obserwowałem ze zdumieniem, jak Arabowie rozmieszczali się i atakowali w sposób ogromnie podobny do niemieckich ataków, jakie widziałem w Europie podczas II wojny światowej.

Są jednak dodatkowe dowody: dokumenty dostarczone w papierowej formie, zabrane z kieszeni   byłych niemieckich żołnierzy, zabitych przez wojowników Hagany, wspierają żydowskie twierdzenia.
Żydowscy oficerowie, z którymi rozmawiałem, powiedzieli, że od 400 do 500 niemieckich żołnierzy służy u Arabów.
Sądzi się, że ci naziści przybyli głównie z Afryki Północnej po rozbiciu Afrykańskiego Korpusu Rommla. Podobno inni wkradli się do Ziemi Świętej po Dniu Zwycięstwa.
Żydzi mówią, że niektórzy z tych Niemców mogli być bliskimi współpracownikami Wielkiego Muftiego, arabskiego przywódcy duchowego, który był bardzo zaprzyjaźniony z Adolfem Hitlerem.
Żydzi powiedzieli mi, że wielu Niemcom „bardzo łatwo” udało się uciec z obozów więźniów wojennych na Bliskim Wschodzie. Razem z około 1500 „ochotnikami”, którzy weszli do Palestyny z sąsiednich krajów arabskich, Niemcy podobno czekają na oddanie przez Brytyjczyków mandatu w maju, a wtedy rozpoczną frontalny atak.
Żydzi twierdzą, że niektórzy z Niemców, których schwytali, nadal mają tatuaże nazistowskiego SS – budzącej postrach nazistowskiej jednostki elitarnej.
W ciągu nocy Arabowie dokonali kilku ataków. Jedna duża siła skierowała atak na posterunek, który odwiedzałem.

Widziałem, że nie stosują taktyki tłumnego ataku zazwyczaj kojarzonego z arabskimi żołnierzami, ale atakują Żydów w sposób wysoce skoncentrowany i skoordynowany.
Podczas chwilowej przerwy w walce zwróciłem się do młodego dowódcy Hagany i powiedziałem:

- Walczą niemal tak jak Niemcy.

Roześmiał się i odpowiedział:

- Powinni. Szkolili ich Niemcy i prawdopodobnie dzisiejszej nocy dowodzą nimi Niemcy.

Wkrótce potem żołnierze Palmachu starli się z Arabami w innym sektorze. Żydowscy dowódcy poinformowali, że wyraźnie słyszeli wykrzykiwane po niemiecku rozkazy – „achtung” (uwaga) i „schwein” (świnia).

W Tel Awiwie kilka dni temu arabski kierowca taksówki zauważył moje krótko ostrzyżone włosy blond i zapytał: - Jesteś Niemcem?

Kiedy powiedziałem, że nie jestem, uśmiechnął się, wzruszył niedowierzająco ramionami i powiedział, że byłoby w porządku, gdybym był Niemcem.

Odpowiedzialni oficerowie Hagany, którzy zdobyli liczne odznaczenia walcząc w Żydowskiej Brygadzie w brytyjskiej armii w Afryce Północnej i Włoszech, mówili o wielu przypadkach znajdowania niemieckich dokumentów wojskowych u schwytanych weteranów Wehrmachtu.

Wśród Żydów panuje różnica opinii, co do tego, czy Brytyjczycy są zamieszani w domniemaną infiltrację Niemców.

Starsi przywódcy Hagany mówią, że Brytyjczycy nie mogliby nic poradzić na tę sytuację, nawet gdyby wiedzieli o tym. Jednak młodsi ludzie Palmachu twierdzą, że Brytyjczycy pomagają Niemcom.

Wszyscy zgadzają się, że jakość arabskiej walki niesłychanie podnosi się wszędzie tam, gdzie wiadomo, że działają byli oficerowie Wehrmachtu.

Dowódca patrolu Palmachu powiedział:

- Nawet jeden doświadczony oficer może poprawić taktykę walki tysiąca ludzi w krótkim czasie.

Jednak znacznie gorsze niż bezpośrednia obecność Niemców w Ziemi Świętej, mówią Żydzi, są przyszłe niebezpieczeństwa.

Żydzi obawiają się, że nadzieje na przyszły pokój między nimi a Arabami, niezmiernie zmniejszą się przez rosnącą liczbę nazistów w Palestynie.

Żydzi mówią, że ziarna brutalnej, nazistowskiej ideologii, która już raz niemal ich zniszczyła, są siane w kraju, gdzie ocaleli szukali schronienia.Barry Rubin i Wolfgang G. Schwanitz w swojej książce z 2014 r. Nazis, Islamists, and the Making of the Modern Middle East mają jeden rozdział na temat „Użyteczni naziści z państw arabskich”. Nie mówią o roli nazistów w wojnie 1948 roku, ale zauważają, że liczba nazistowskich funkcjonariuszy, którzy uciekli do krajów arabskich, przyćmiła liczbę, tych którzy uciekli do Ameryki Południowej – ponad 4000 nazistowskich funkcjonariuszy w krajach arabskich (niektórzy szacują, że ponad 6000) w porównaniu do mniej niż tysiąca w Ameryce Łacińskiej. (A wielu z tych, którzy uciekli do Ameryki Południowej, przeniosło się później na Bliski Wschód).

 

Autorzy twierdzą (s. 216), że kilka lat po II wojnie światowej alianci nie byli entuzjastycznie nastawieni do poszukiwania nazistowskich zbrodniarzy wojennych w celu ich ukarania. Następnie cierpko zauważają, że „jedynymi, którzy zdawali się gorliwie szukać nazistowskich zbrodniarzy wojennych, były rządy arabskie, które chciały zaoferować im pracę”.

 

To wszystko po procesach norymberskich, kiedy zbrodnie hitlerowskie były dobrze znane. Szczegóły Holocaustu przyciągały ówczesne arabskie przywództwo, a nie odpychały. 

 

Jeśli Arabowie nie byli antysemitami, to dlaczego z takim entuzjazmem werbowali znanych nazistowskich zbrodniarzy wojennych do wojny przeciwko Izraelowi?

 

A jeśli dzisiejsi lewicowi „antysyjoniści” brzydzą się antysemityzmem, dlaczego milczą w konfrontacji z niezliczonymi historiami dowodzącymi, że Arabowie byli i są entuzjastycznymi antysemitami? Dlaczego nie można znaleźć praktycznie żadnego potępienia arabskiego antysemityzmu ze strony tych bojowników o sprawiedliwość społeczną?

 

Ponieważ podzielają ten sam sposób myślenia, co Arabowie, którzy werbowali nazistów w latach czterdziestych.

 

If anti-Zionism isn't antisemitism, why did Arabs recruit Nazis in 1948?

Elder of Ziyon, 2 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Elder of Zion - blog amerykańskiego badacza antysemityzmu w mediach i organizacjach.  


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1321 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk