Prawda

Czwartek, 23 marca 2023 - 08:24

« Poprzedni Następny »


Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?


Elder of Ziyon 2023-01-10

Współpraca arabskich nacjonalistów z niemieckimi nazistami przetrwała upadek Hitlera. Wielu z nich znalazło zatrudnienie w szeregach arabskich oddziałów walczących z Żydami (Źródło zdjęcia: JEWISH AGENCY)
Współpraca arabskich nacjonalistów z niemieckimi nazistami przetrwała upadek Hitlera. Wielu z nich znalazło zatrudnienie w szeregach arabskich oddziałów walczących z Żydami (Źródło zdjęcia: JEWISH AGENCY)

Kontynuując mój przegląd artykułów „Palestine Post” sprzed 75 lat, znajdujemy ten interesujący artykuł z 2 stycznia 1948 r.:


HAGANA ZABIJA DW&Oacute;CH NAZIST&Oacute;W<br />Personel “Palestine Post”Dwóch Niemców, z których o jednym wiadomo, że był członkiem partii nazistów, zostało wczoraj zabitych w Jerozolimie, jak doniosły wczoraj wieczorem żydowskie źródła. Podobno jeden z nich był w kontakcie z arabskimi bandami terrorystycznymi i był informatorem.

HAGANA ZABIJA DWÓCH NAZISTÓW
Personel “Palestine Post”

Dwóch Niemców, z których o jednym wiadomo, że był członkiem partii nazistów, zostało wczoraj zabitych w Jerozolimie, jak doniosły wczoraj wieczorem żydowskie źródła. Podobno jeden z nich był w kontakcie z arabskimi bandami terrorystycznymi i był informatorem.Okazuje się, że nie były to jedyne doniesienia z 1948 r. o bliskiej współpracy między Arabami, którzy chcieli wymordować Żydów, a nazistami, którzy byli ekspertami w tej dziedzinie.

 

9 stycznia:


UKRAINIEC ZASTRZELONY W KAWIARNI<br />Personel “Palestine Post”<br />37-letni ukraiński Polak, Władysław Żydek, został zastrzelony około 16 wczoraj popołudniu, kiedy siedział w kawiarni Sichel na ulicy Ben Yehuda w Jerozolimie. Kiedy przybył ambulans Czerwonej Tarczy, załoga zobaczyła, że Żydek został zabity kilkoma kulami w głowę.<br />Zaatakował go jeden z dwóch mężczyzn, którzy weszli do kawiarni. Wystrzelił z rewolweru z bliska, a potem obaj wyszli. Dziewczyna, która według doniesień siedział z Żydkiem, nie została ranna.Żydek znany był także jako Michał Kliszczuk. Zdjęcia znalezione w jego kieszeniach pokazywały go razem z innymi mężczyznami niedaleko budynku Gestapo ozdobionego swastykami.Później przyszła informacja, że zastrzelił go Gang Sterna. Ten były SS Sturmbannfuhrer był także wysokiej rangi funkcjonariuszem w jednym z okręgów w okupowanej przez Niemców Polsce.<br />Przybył do Palestyny w 1941 r. i był aresztowany jako nazistowski szpieg, i wysłany do Mezra, Latrun, a potem Wilhelma. Podobno był w kontakcie z arabskimi gangami i miał udać się do Syrii, by szkolić Arabów.Przez pewien czas pracował w Allenby Barracks.

UKRAINIEC ZASTRZELONY W KAWIARNI
Personel “Palestine Post”
37-letni ukraiński Polak, Władysław Żydek, został zastrzelony około 16 wczoraj popołudniu, kiedy siedział w kawiarni Sichel na ulicy Ben Yehuda w Jerozolimie. Kiedy przybył ambulans Czerwonej Tarczy, załoga zobaczyła, że Żydek został zabity kilkoma kulami w głowę.
Zaatakował go jeden z dwóch mężczyzn, którzy weszli do kawiarni. Wystrzelił z rewolweru z bliska, a potem obaj wyszli. Dziewczyna, która według doniesień siedział z Żydkiem, nie została ranna.

Żydek znany był także jako Michał Kliszczuk. Zdjęcia znalezione w jego kieszeniach pokazywały go razem z innymi mężczyznami niedaleko budynku Gestapo ozdobionego swastykami.

Później przyszła informacja, że zastrzelił go Gang Sterna. Ten były SS Sturmbannfuhrer był także wysokiej rangi funkcjonariuszem w jednym z okręgów w okupowanej przez Niemców Polsce.
Przybył do Palestyny w 1941 r. i był aresztowany jako nazistowski szpieg, i wysłany do Mezra, Latrun, a potem Wilhelma. Podobno był w kontakcie z arabskimi gangami i miał udać się do Syrii, by szkolić Arabów.

Przez pewien czas pracował w Allenby Barracks.22 lutego (JTA):

 

Agenci arabscy rekrutują dziś najemników do walki z Żydami w Palestynie spośród jugosłowiańskich ustaszów i czetników oraz Ukraińców, Albańczyków, Czerkiesów (dawnych mieszkańców północno-zachodniego obszaru Kaukazu) i innych tutejszych grup, które w czasie wojny były po stronie Hitlera, a obecnie znajdują się pod opieką Międzynarodowej Organizacji do Spraw Uchodźców.

 

Sprawni fizycznie mężczyźni, zarówno w obozach IRO, jak i poza nimi, w wieku od 22 do 32 lat, którzy akceptują arabskie warunki płatności – bilety na Bliski Wschód i utrzymanie rodzin w zamian za zobowiązanie do służby w siłach arabskich przez co najmniej rok – otrzymują wizy od rządów Egiptu, Syrii i Transjordanii. Tam, gdzie najemnicy są pochodzenia muzułmańskiego, są oni „oficjalnie przesiedlani” w drodze formalnych negocjacji między zainteresowanymi rządami a IR0, która odrzuca jakąkolwiek wiedzę na temat tego, do czego osoby te są wykorzystywane po przybyciu na Bliski Wschód.

1 kwietnia:


NAZISTOWSKI PREZENTER ARABSKIEGO RADIO<br />Były prezenter nazistowskiej „Wolnej Arabskiej Stacji Nadawczej” w Atenach podczas niemieckiej okupacji nadaje obecnie przez tajny nadajnik „Armii Wyzwolenia” w Palestynie, jak podaje „Ad-Difa’a”. Jest to Saadie Basbusi.Stacją kieruje Ali Naser Ed-Din, syryjski dziennikarz, który kiedyś pracował dla nieistniejącej już gazety Husseiniego, „El Jamieh el Islamieh” (Jedność muzułmanów). Basbusi jest głównym prezenterem.

NAZISTOWSKI PREZENTER ARABSKIEGO RADIO
Były prezenter nazistowskiej „Wolnej Arabskiej Stacji Nadawczej” w Atenach podczas niemieckiej okupacji nadaje obecnie przez tajny nadajnik „Armii Wyzwolenia” w Palestynie, jak podaje „Ad-Difa’a”. Jest to Saadie Basbusi.

Stacją kieruje Ali Naser Ed-Din, syryjski dziennikarz, który kiedyś pracował dla nieistniejącej już gazety Husseiniego, „El Jamieh el Islamieh” (Jedność muzułmanów). Basbusi jest głównym prezenterem.9 kwietnia:


NAZISTOWSKIE SIŁY BOJOWE NA POPARCIE ARAB&Oacute;W<br />Dwustu jugosłowiańskich muzułmanów, którzy zostali zwerbowani do „Arabskich Sił Wyzwoleńczych” przybyło w tym tygodniu do Bejrutu na statku Augustina, poinformowała wczoraj prasa libańska.<br />Są to byli członkowie bośniackiej dywizji zorganizowanej podczas wojny przez przewodniczącego Arabskiej Wysokiej Komisji do walk dla nazistów na Bałkanach.
NAZISTOWSKIE SIŁY BOJOWE NA POPARCIE ARABÓW
Dwustu jugosłowiańskich muzułmanów, którzy zostali zwerbowani do „Arabskich Sił Wyzwoleńczych” przybyło w tym tygodniu do Bejrutu na statku Augustina, poinformowała wczoraj prasa libańska.
Są to byli członkowie bośniackiej dywizji zorganizowanej podczas wojny przez przewodniczącego Arabskiej Wysokiej Komisji do walk dla nazistów na Bałkanach.


28 lipca (JTA):

 

Kilkuset byłych członków nazistowskiej dywizji Prinz Even, zwerbowanych przez władze egipskie w Austrii jako robotnicy rolni, natychmiast po przybyciu do Egiptu dołączyło do Legionu Arabskiego Transjordanii i wyruszyło na front palestyński, by walczyć z Żydami, doniosła dzisiaj socjalistyczna gazeta „Welt Am Abend”.

 

Gazeta oskarżyła dr Ismaila Hassana, egipskiego przedstawiciela w Austrii, o podróżowanie po strefie amerykańskiej kilka tygodni temu i uzyskanie wiz wyjazdowych dla kilkuset osób, z których większość była bośniackimi muzułmanami i posiadała stopień oficera dywizji Prinz Eugen. Ujawnienie tożsamości mężczyzn nastąpiło po schwytaniu kilku z nich przez siły izraelskie, stwierdził „Welt Am Abend”.

 

5 września:


[NAZIŚCI WERBOWANI DO SIŁ ARABSKICH<br />Byli członkowie nazistowskich jednostek SA są werbowani do sił arabskich z obozów internowania w amerykańskiej zonie w Austrii, według doniesień prasy węgierskiej, cytowanych przez komunistyczną gazetę „Kol Ha’am”.<br />Trzech młodych mężczyzn aresztowanych przy próbie przekroczenia austriackiej granicy do Węgier powiedziało budapesztańskiej policji, że w ich obozie, nr 318, grupy otrzymują pozwolenie na wyjście po podpisaniu zobowiązania, że udadzą się do Palestyny, by dołączyć do Arabów. Otrzymują także szkolenie strzelania z karabinów na wzgórzach w pobliżu obozu.<br />Tych trzech młodych mężczyzn powiedziało, że nakłonili ich do podpisania takiego zobowiązania dwaj węgierscy oficerowie, pułkownik Zabosh i kapitan Ziga Yozef. Powiedzieli, że opuścili swoją grupę, kiedy właśnie miała wyjechać do Palestyny.]
[NAZIŚCI WERBOWANI DO SIŁ ARABSKICH
Byli członkowie nazistowskich jednostek SA są werbowani do sił arabskich z obozów internowania w amerykańskiej zonie w Austrii, według doniesień prasy węgierskiej, cytowanych przez komunistyczną gazetę „Kol Ha’am”.
Trzech młodych mężczyzn aresztowanych przy próbie przekroczenia austriackiej granicy do Węgier powiedziało budapesztańskiej policji, że w ich obozie, nr 318, grupy otrzymują pozwolenie na wyjście po podpisaniu zobowiązania, że udadzą się do Palestyny, by dołączyć do Arabów. Otrzymują także szkolenie strzelania z karabinów na wzgórzach w pobliżu obozu.
Tych trzech młodych mężczyzn powiedziało, że nakłonili ich do podpisania takiego zobowiązania dwaj węgierscy oficerowie, pułkownik Zabosh i kapitan Ziga Yozef. Powiedzieli, że opuścili swoją grupę, kiedy właśnie miała wyjechać do Palestyny.]


Zaskakująco mało jest literatury na temat udziału nazistów w wojnie 1948 roku. Istnieje wiele książek o kolaboracji Arabów z nazistami podczas II wojny światowej, a jeszcze więcej fałszywych oskarżeń syjonistów o kolaborację z nazistami, ale nie mogę znaleźć żadnej pracy o nazistach kolaborujących z Arabami po wojnie.

 

Najbardziej wszechstronną relacją, jaką udało mi się znaleźć, był artykuł korespondenta International News Service, Kennetha Dixona, napisany 22 lutego 1948 r., w którym przeglądał materiały Palmachu – dokumenty znalezione przy schwytanych nazistach, a także niemieckie techniki walki stosowane przez żołnierzy arabskich.


[NAZISTOWSCY OFICEROWIE DOWODZĄ ARABAMI PRZECIWKO ŻYDOM, M&Oacute;WI REPORTER<br />(Kenneth Dixon, słynny korespondent wojenny, opisuje w poniższej, wyłącznej relacji dla International News Service historię z Palestyny o tym, jak nazistowscy oficerowie pojawili się w Ziemi Świętej, gdzie dowodzą Arabami w walce przeciwko Żydom. Relacja opiera się na oficjalnych żydowskich dokumentach i własnych wrażeniach Dixona po tajnej wizycie w żydowskim posterunku granicznym.<br />Autor: KENNETH DIXON<br />Korespondent I.N.S.Copyright, 1948, I.N.S.TEL AWIW, 25 lutego – Żydowscy oficerowie wywiadu twierdzą, że byli nazistowscy oficerowie szkolą i dowodzą Arabami w ich wojnie przeciwko palestyńskim Żydom.<br />Ci oficerowie powiedzieli mi, że schwytali byłych oficerów Wehrmachtu i że raz jeszcze Żydzi muszą walczyć z nazistami w walce o istnienie.<br />Wasz korespondent wojenny sam widział to także.<br />Podczas tajnej wyprawy do samotnego żydowskiego posterunku granicznego obserwowałem ze zdumieniem, jak Arabowie rozmieszczali się i atakowali w sposób ogromnie podobny do niemieckich ataków, jakie widziałem w Europie podczas II wojny światowej.Są jednak dodatkowe dowody: dokumenty dostarczone w papierowej formie, zabrane z kieszeni   byłych niemieckich żołnierzy, zabitych przez wojowników Hagany, wspierają żydowskie twierdzenia.<br />Żydowscy oficerowie, z którymi rozmawiałem, powiedzieli, że od 400 do 500 niemieckich żołnierzy służy u Arabów.<br />Sądzi się, że ci naziści przybyli głównie z Afryki Północnej po rozbiciu Afrykańskiego Korpusu Rommla. Podobno inni wkradli się do Ziemi Świętej po Dniu Zwycięstwa.<br />Żydzi mówią, że niektórzy z tych Niemców mogli być bliskimi współpracownikami Wielkiego Muftiego, arabskiego przywódcy duchowego, który był bardzo zaprzyjaźniony z Adolfem Hitlerem.<br />Żydzi powiedzieli mi, że wielu Niemcom „bardzo łatwo” udało się uciec z obozów więźniów wojennych na Bliskim Wschodzie. Razem z około 1500 „ochotnikami”, którzy weszli do Palestyny z sąsiednich krajów arabskich, Niemcy podobno czekają na oddanie przez Brytyjczyków mandatu w maju, a wtedy rozpoczną frontalny atak.<br />Żydzi twierdzą, że niektórzy z Niemców, których schwytali, nadal mają tatuaże nazistowskiego SS – budzącej postrach nazistowskiej jednostki elitarnej.<br />W ciągu nocy Arabowie dokonali kilku ataków. Jedna duża siła skierowała atak na posterunek, który odwiedzałem.Widziałem, że nie stosują taktyki tłumnego ataku zazwyczaj kojarzonego z arabskimi żołnierzami, ale atakują Żydów w sposób wysoce skoncentrowany i skoordynowany.<br />Podczas chwilowej przerwy w walce zwróciłem się do młodego dowódcy Hagany i powiedziałem:- Walczą niemal tak jak Niemcy.Roześmiał się i odpowiedział:- Powinni. Szkolili ich Niemcy i prawdopodobnie dzisiejszej nocy dowodzą nimi Niemcy.Wkrótce potem żołnierze Palmachu starli się z Arabami w innym sektorze. Żydowscy dowódcy poinformowali, że wyraźnie słyszeli wykrzykiwane po niemiecku rozkazy – „achtung” (uwaga) i „schwein” (świnia).W Tel Awiwie kilka dni temu arabski kierowca taksówki zauważył moje krótko ostrzyżone włosy blond i zapytał: - Jesteś Niemcem?Kiedy powiedziałem, że nie jestem, uśmiechnął się, wzruszył niedowierzająco ramionami i powiedział, że byłoby w porządku, gdybym był Niemcem.Odpowiedzialni oficerowie Hagany, którzy zdobyli liczne odznaczenia walcząc w Żydowskiej Brygadzie w brytyjskiej armii w Afryce Północnej i Włoszech, mówili o wielu przypadkach znajdowania niemieckich dokumentów wojskowych u schwytanych weteranów Wehrmachtu.Wśród Żydów panuje różnica opinii, co do tego, czy Brytyjczycy są zamieszani w domniemaną infiltrację Niemców.Starsi przywódcy Hagany mówią, że Brytyjczycy nie mogliby nic poradzić na tę sytuację, nawet gdyby wiedzieli o tym. Jednak młodsi ludzie Palmachu twierdzą, że Brytyjczycy pomagają Niemcom.Wszyscy zgadzają się, że jakość arabskiej walki niesłychanie podnosi się wszędzie tam, gdzie wiadomo, że działają byli oficerowie Wehrmachtu.Dowódca patrolu Palmachu powiedział:- Nawet jeden doświadczony oficer może poprawić taktykę walki tysiąca ludzi w krótkim czasie.Jednak znacznie gorsze niż bezpośrednia obecność Niemców w Ziemi Świętej, mówią Żydzi, są przyszłe niebezpieczeństwa.Żydzi obawiają się, że nadzieje na przyszły pokój między nimi a Arabami, niezmiernie zmniejszą się przez rosnącą liczbę nazistów w Palestynie.Żydzi mówią, że ziarna brutalnej, nazistowskiej ideologii, która już raz niemal ich zniszczyła, są siane w kraju, gdzie ocaleli szukali schronienia.

[NAZISTOWSCY OFICEROWIE DOWODZĄ ARABAMI PRZECIWKO ŻYDOM, MÓWI REPORTER
(Kenneth Dixon, słynny korespondent wojenny, opisuje w poniższej, wyłącznej relacji dla International News Service historię z Palestyny o tym, jak nazistowscy oficerowie pojawili się w Ziemi Świętej, gdzie dowodzą Arabami w walce przeciwko Żydom. Relacja opiera się na oficjalnych żydowskich dokumentach i własnych wrażeniach Dixona po tajnej wizycie w żydowskim posterunku granicznym.
Autor: KENNETH DIXON
Korespondent I.N.S.

Copyright, 1948, I.N.S.

TEL AWIW, 25 lutego – Żydowscy oficerowie wywiadu twierdzą, że byli nazistowscy oficerowie szkolą i dowodzą Arabami w ich wojnie przeciwko palestyńskim Żydom.
Ci oficerowie powiedzieli mi, że schwytali byłych oficerów Wehrmachtu i że raz jeszcze Żydzi muszą walczyć z nazistami w walce o istnienie.
Wasz korespondent wojenny sam widział to także.
Podczas tajnej wyprawy do samotnego żydowskiego posterunku granicznego obserwowałem ze zdumieniem, jak Arabowie rozmieszczali się i atakowali w sposób ogromnie podobny do niemieckich ataków, jakie widziałem w Europie podczas II wojny światowej.

Są jednak dodatkowe dowody: dokumenty dostarczone w papierowej formie, zabrane z kieszeni   byłych niemieckich żołnierzy, zabitych przez wojowników Hagany, wspierają żydowskie twierdzenia.
Żydowscy oficerowie, z którymi rozmawiałem, powiedzieli, że od 400 do 500 niemieckich żołnierzy służy u Arabów.
Sądzi się, że ci naziści przybyli głównie z Afryki Północnej po rozbiciu Afrykańskiego Korpusu Rommla. Podobno inni wkradli się do Ziemi Świętej po Dniu Zwycięstwa.
Żydzi mówią, że niektórzy z tych Niemców mogli być bliskimi współpracownikami Wielkiego Muftiego, arabskiego przywódcy duchowego, który był bardzo zaprzyjaźniony z Adolfem Hitlerem.
Żydzi powiedzieli mi, że wielu Niemcom „bardzo łatwo” udało się uciec z obozów więźniów wojennych na Bliskim Wschodzie. Razem z około 1500 „ochotnikami”, którzy weszli do Palestyny z sąsiednich krajów arabskich, Niemcy podobno czekają na oddanie przez Brytyjczyków mandatu w maju, a wtedy rozpoczną frontalny atak.
Żydzi twierdzą, że niektórzy z Niemców, których schwytali, nadal mają tatuaże nazistowskiego SS – budzącej postrach nazistowskiej jednostki elitarnej.
W ciągu nocy Arabowie dokonali kilku ataków. Jedna duża siła skierowała atak na posterunek, który odwiedzałem.

Widziałem, że nie stosują taktyki tłumnego ataku zazwyczaj kojarzonego z arabskimi żołnierzami, ale atakują Żydów w sposób wysoce skoncentrowany i skoordynowany.
Podczas chwilowej przerwy w walce zwróciłem się do młodego dowódcy Hagany i powiedziałem:

- Walczą niemal tak jak Niemcy.

Roześmiał się i odpowiedział:

- Powinni. Szkolili ich Niemcy i prawdopodobnie dzisiejszej nocy dowodzą nimi Niemcy.

Wkrótce potem żołnierze Palmachu starli się z Arabami w innym sektorze. Żydowscy dowódcy poinformowali, że wyraźnie słyszeli wykrzykiwane po niemiecku rozkazy – „achtung” (uwaga) i „schwein” (świnia).

W Tel Awiwie kilka dni temu arabski kierowca taksówki zauważył moje krótko ostrzyżone włosy blond i zapytał: - Jesteś Niemcem?

Kiedy powiedziałem, że nie jestem, uśmiechnął się, wzruszył niedowierzająco ramionami i powiedział, że byłoby w porządku, gdybym był Niemcem.

Odpowiedzialni oficerowie Hagany, którzy zdobyli liczne odznaczenia walcząc w Żydowskiej Brygadzie w brytyjskiej armii w Afryce Północnej i Włoszech, mówili o wielu przypadkach znajdowania niemieckich dokumentów wojskowych u schwytanych weteranów Wehrmachtu.

Wśród Żydów panuje różnica opinii, co do tego, czy Brytyjczycy są zamieszani w domniemaną infiltrację Niemców.

Starsi przywódcy Hagany mówią, że Brytyjczycy nie mogliby nic poradzić na tę sytuację, nawet gdyby wiedzieli o tym. Jednak młodsi ludzie Palmachu twierdzą, że Brytyjczycy pomagają Niemcom.

Wszyscy zgadzają się, że jakość arabskiej walki niesłychanie podnosi się wszędzie tam, gdzie wiadomo, że działają byli oficerowie Wehrmachtu.

Dowódca patrolu Palmachu powiedział:

- Nawet jeden doświadczony oficer może poprawić taktykę walki tysiąca ludzi w krótkim czasie.

Jednak znacznie gorsze niż bezpośrednia obecność Niemców w Ziemi Świętej, mówią Żydzi, są przyszłe niebezpieczeństwa.

Żydzi obawiają się, że nadzieje na przyszły pokój między nimi a Arabami, niezmiernie zmniejszą się przez rosnącą liczbę nazistów w Palestynie.

Żydzi mówią, że ziarna brutalnej, nazistowskiej ideologii, która już raz niemal ich zniszczyła, są siane w kraju, gdzie ocaleli szukali schronienia.Barry Rubin i Wolfgang G. Schwanitz w swojej książce z 2014 r. Nazis, Islamists, and the Making of the Modern Middle East mają jeden rozdział na temat „Użyteczni naziści z państw arabskich”. Nie mówią o roli nazistów w wojnie 1948 roku, ale zauważają, że liczba nazistowskich funkcjonariuszy, którzy uciekli do krajów arabskich, przyćmiła liczbę, tych którzy uciekli do Ameryki Południowej – ponad 4000 nazistowskich funkcjonariuszy w krajach arabskich (niektórzy szacują, że ponad 6000) w porównaniu do mniej niż tysiąca w Ameryce Łacińskiej. (A wielu z tych, którzy uciekli do Ameryki Południowej, przeniosło się później na Bliski Wschód).

 

Autorzy twierdzą (s. 216), że kilka lat po II wojnie światowej alianci nie byli entuzjastycznie nastawieni do poszukiwania nazistowskich zbrodniarzy wojennych w celu ich ukarania. Następnie cierpko zauważają, że „jedynymi, którzy zdawali się gorliwie szukać nazistowskich zbrodniarzy wojennych, były rządy arabskie, które chciały zaoferować im pracę”.

 

To wszystko po procesach norymberskich, kiedy zbrodnie hitlerowskie były dobrze znane. Szczegóły Holocaustu przyciągały ówczesne arabskie przywództwo, a nie odpychały. 

 

Jeśli Arabowie nie byli antysemitami, to dlaczego z takim entuzjazmem werbowali znanych nazistowskich zbrodniarzy wojennych do wojny przeciwko Izraelowi?

 

A jeśli dzisiejsi lewicowi „antysyjoniści” brzydzą się antysemityzmem, dlaczego milczą w konfrontacji z niezliczonymi historiami dowodzącymi, że Arabowie byli i są entuzjastycznymi antysemitami? Dlaczego nie można znaleźć praktycznie żadnego potępienia arabskiego antysemityzmu ze strony tych bojowników o sprawiedliwość społeczną?

 

Ponieważ podzielają ten sam sposób myślenia, co Arabowie, którzy werbowali nazistów w latach czterdziestych.

 

If anti-Zionism isn't antisemitism, why did Arabs recruit Nazis in 1948?

Elder of Ziyon, 2 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Elder of Zion - blog amerykańskiego badacza antysemityzmu w mediach i organizacjach.  


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk