Prawda

Poniedziałek, 17 stycznia 2022 - 12:09

« Poprzedni Następny »


Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów


Bassam Tawil 2021-07-20

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, nie ma problem z mówieniem administracji Bidena i członkom Kongresu tego, co lubią słyszeć, żeby wyłudzać finansową pomoc z USA. Abbas weźmie pieniądze, a równocześnie jego siły bezpieczeństwa będą ścigać Palestyńczyków, którzy prowadzą interesy z Żydami. Na zdjęciu: Abbas przemawia na posiedzeniu kierownictwa palestyńskiego państwa 19 maja 2020r.
Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, nie ma problem z mówieniem administracji Bidena i członkom Kongresu tego, co lubią słyszeć, żeby wyłudzać finansową pomoc z USA. Abbas weźmie pieniądze, a równocześnie jego siły bezpieczeństwa będą ścigać Palestyńczyków, którzy prowadzą interesy z ŻydamiNa zdjęciu: Abbas przemawia na posiedzeniu kierownictwa palestyńskiego państwa 19 maja 2020r.

Palestyńczyk został skazany 30 czerwca na siedem lat więzienia w połączeniu z ciężkimi robotami za próbę sprzedania ziemi izraelskiemu Żydowi. Ten mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono, został skazany przez sąd Autonomii Palestyńskiej w Ramallah, de facto stolicy Palestyńczyków.


"Sąd pierwszej instancji w Ramallah reprezentowany przez sędziów Rameza Dżamhoura, Rameza Musleha iAmjada al-Sza'ara, wydał wyrok skazujący oskarżonego o próbę „odcięcia” części ziemi państwa Palestyny na rzecz wroga” - podała oficjalna agencja informacyjna AP, Wafa. "Został skazany na 7 lat więzienia z ciężkimi robotami”.


"Odcięcie" jest terminem używanym przez AP do określenia przekazania własności nieruchomości będącej właśnością Palestyńczyka izraelskiemu Żydowi. Nie trzeba wyjaśniać, że słowo “wróg” oznacza Izrael.


AP ucieka się do tego rodzaju niewyraźnej terminologii, by uniknąć krytyki międzynarodowej społeczności za politykę karania każdego Palestyńczyka, który sprzedaje swoją ziemię lub dom izraelskiemu Żydowi. AP nie chce, by świat wiedział, że ma prawo, które zabrania sprzedaży nieruchomości izraelskiemu „wrogowi”.


W 2014 roku, prezydent AP, Mahmoud Abbas poprawił Artykuł 114 jordańskiego Kodeksu Karnego, który obowiązuje na kontrolowanych przez AP terenach Zachodniego Brzegu [Judei i Samarii]. Według jordańskiego prawa, osoba, która próbuje oddzielić jakąkolwiek część jordańskiego terytorium, by przyłączyć ją do obcego państwa, zostanie poddana karze co najmniej pięciu lat więzienia z ciężkimi robotami.


Abbas podniósł maksymalną karę do dożywocia z ciężkimi robotami dla każdego Palestyńczyka, który zostanie uznany za winnego sprzedania lub wydzierżawienia "części palestyńskiej ziemi obcemu krajowi lub wrogiemu państwu albo któremukolwiek z jego obywateli”.


W 2018 roku sąd AP skazał amerykańskiego Palestyńczyka na dożywocie za złamanie tego prawa. Oskarżony, Issam Akel, który ma izraelski dowód osobisty, ponieważ jest rezydentem Jerozolimy, został oskarżony o próbę sprzedania nieruchomości w Jerozolimie izraelskiemu Żydowi.  


Został skazany mimo protestów ze strony Izraela i USA. Ówczesny ambasador USA w Izraelu, David Friedman, powiedział, że wyrok na Akela jest “sprzeczny z wartościami USA i wszystkimi tym, którzy orędują za pokojowym współistnieniem”. AP została w końcu zmuszona do uwolnienia Akela w styczniu 2019 roku pod naciskiem rządu USA.


Akel miał szczęście, że został uwolniony, ponieważ miał amerykański paszport. Inni Palestyńczycy, oskarżeni o to samo przestępstwo, pozostają jednak w więzieniach AP, bo nie są amerykańskimi obywatelami.  


Wyrok sądu z 30 czerwca pokazuje, że AP jest zdecydowana nadal karać Palestyńczyków przyłapanych na sprzedaży nieruchomości izraelskim Żydom. Wyrok ma także na celu wysłanie ostrzeżenia Palestyńczykom, że każdy, kto choćby tylko próbuje wchodzić w transakcje dotyczące nieruchomości z izraelskimi Żydami, zostanie wtrącony do więzienia.  


Wojna AP z Palestyńczykami podejrzanymi o sprzedaż nieruchomości izraelskim Żydom nie ogranicza się tylko do kroków prawnych. W ostatnich latach palestyńskie władze religijne wydały szereg orzeczeń zakazujących muzułmanom angażowanie się w takie umowy.


W 2018 roku szejk Mohammed Hussein, palestyński mufti Jerozolimy, wydał fatwę (islamskie orzeczenie) nazywając “ziemię Palestyny” niezbywalnym dziedzictwem religijnym, którego nie można sprzedawać „wrogom”. Ta fatwa zakazuje muzułmanom "umożliwianie przekazania własności jakiejkolwiek części Jerozolimy lub ziemi Palestyny [izraelskiemu] wrogowi”. Wzywa także muzułmanów do bojkotowania tych, którzy łamią tę fatwę i nie dopuszczania do pochowania ich na muzułmańskich cmentarzach.


W 1996 roku, Dar al-Ifta, palestyński islamski organ doradczy odpowiedzialny za wydawanie religijnych wskazówek, orzekł, że jest zakazane sprzedawanie ziemi przez muzułmanina Żydom. Również on wzywał do bojkotu każdego biorącego udział w takiej transakcji: są uznani za heretyków i zdrajców”.


Od czasu wydania tego orzeczenia kilku Palestyńczyków zabito za domniemane pośredniczenie w sprzedaży izraelskim Żydom. Rozmaite oddziały palestyńskich sił bezpieczeństwa aresztowały dziesiątki innych. Trzech podejrzanych, których nie zidentyfikowano, skazano na 15 lat więzienia z ciężkimi robotami.


Według Prewencyjnej Służby Bezpieczeństwa (PSS) AP, rozprawa z podejrzanymi sprzedawcami ziemi odbywa się zgodnie z instrukcjami palestyńskiego politycznego kierownictwa. „Sprzedaż nieruchomości [Żydom] stanowi niebezpieczne zagrożenie dla [palestyńskiegoi] bezpieczeństwa narodowego” – oświadczyły władze PSS.


Kiedy PSS mówi o palestyńskim kierownictwie, mówi o Abbasie i rządzie AP na Zachodnim Brzegu [w Judei i Samarii]. PSS przyznaje, że Abbas i kierownictwo AP rozkazało palestyńskim siłom bezpieczeństwa aresztować każdego Palestyńczyka podejrzanego o sprzedaż nieruchomości Żydom.


To jest to samo palestyńskie kierownictwo, które teraz mówi administracji Bidena, że jest chętne do ponownego podjęcia procesu pokojowego z Izraelem.  


Podczas gdy siły bezpieczeństwa AP ścigają Palestyńczyków podejrzanych o transakcje nieruchomościami z Żydami, Abbas powiedział 8 lipca odwiedzającym go kongresmenom  USA, że jest oddany sprawie “sprawiedliwego i wszechstronnego pokoju poprzez negocjacje [z Izraelem] pod auspicjami członków Kwartetu”: USA, Unii Europejskiej, Rosji i ONZ.


Członkowie Kongresu są niewątpliwie nieświadomi, że prawo Abbasa karze Palestyńczyków za domniemane sprzedawanie ziemi Żydom. Można także bezpiecznie założyć, że kongresmeni nie są świadomi islamskich dekretów religijnych zakazujących muzułmanom nawet prób zawierania tego typu transakcji. Kongresmeni nie wiedzą o tym, ponieważ media głównego nurtu na Zachodzie rzadko informują o polityce apartheidu palestyńskiego kierownictwa, włącznie z zakazem sprzedaży nieruchomości Żydom.


Nawet jeśli Abbas powróci do negocjacji z Izraelem, nie będzie w stanie dokonać żadnych terytorialnych ustępstw z powodu palestyńskiego prawa i orzeczeń.  


Abbas wie, że jeśli zgodzi się na takie ustępstwa, nigdy nie dostąpi przywileju pogrzebu na muzułmańskim cmentarzu, zgodnie z orzeczeniem jego muftiego i islamskich organów religijnych.  


Tymczasem Abbas nie ma problem z mówieniem członkom administracji Bidena i członkom Kongresu tego, co chcą usłyszeć (o procesie pokojowym z Izraelem i o tak zwanym rozwiązaniu w postaci dwóch państw) w celu wyłudzenia amerykańskiej pomocy finansowej.


Abbas weźmie pieniądze, a równocześnie jego siły bezpieczeństwa będą ścigać Palestyńczyków, którzy prowadzą interesy z Żydami.


How Palestinian Leaders Are Deceiving Americans

Gatestone Institute, 13 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1003 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk