Prawda

Środa, 22 marca 2023 - 12:58

« Poprzedni Następny »


Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem


Khaled Abu Toameh 2022-08-26

Irańscy mułłowie wydają się być przekonani, że gdy administracja Bidena całkowicie skapituluje wobec ich żądań przywrócenia porozumienia nuklearnego z 2015 roku, będą mogli zintensyfikować i tak już znaczące wysiłki w celu wyeliminowania Izraela i eksportu swojej rewolucji islamskiej do krajów arabskich i islamskich. Iran już okupuje cztery kraje arabskie: Syrię, Liban, Jemen i Irak.(Na zdjęciu defilada wojsk Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Teheranie w 2012 roku. Źródło zdjęcia: Wikipedia)
Irańscy mułłowie wydają się być przekonani, że gdy administracja Bidena całkowicie skapituluje wobec ich żądań przywrócenia porozumienia nuklearnego z 2015 roku, będą mogli zintensyfikować i tak już znaczące wysiłki w celu wyeliminowania Izraela i eksportu swojej rewolucji islamskiej do krajów arabskich i islamskich. Iran już okupuje cztery kraje arabskie: Syrię, Liban, Jemen i Irak.(Na zdjęciu defilada wojsk Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Teheranie w 2012 roku. Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Ponieważ administracja Bidena wydaje się zbliżać do zawarcia nowego porozumienia nuklearnego z Iranem, mułłowie w Teheranie zachęcają swoje libańskie i palestyńskie marionetki terrorystyczne do przygotowania się do wojny z Izraelem.


Mułłowie wydają się być przekonani, że kiedy administracja Bidena całkowicie skapituluje wobec ich żądań przywrócenia porozumienia nuklearnego z Iranem z 2015 roku, będą mogli zintensyfikować i tak już znaczące wysiłki w celu wyeliminowania Izraela i eksportu swojej rewolucji islamskiej do krajów arabskich i islamskich. Iran już okupuje cztery kraje arabskie: Syrię, Liban, Jemen i Irak.


Mułłowie dostrzegają rosnące w świecie arabskim głosy o słabości USA i o tym, że polityka ustępstw administracji Bidena wobec Iranu podważa wiarygodność Amerykanów i zagraża bezpieczeństwu i stabilności krajów arabskich i islamskich.


Wydaje się, że irańscy mułłowie są tak pewni, że administracja Bidena odwróciła się od swoich arabskich sojuszników na Bliskim Wschodzie, że wygłaszają bezpośrednie groźby nie tylko przeciwko Izraelowi, ale także przeciwko każdemu arabskiemu krajowi, który ośmiela się współpracować z Izraelczykami.


Najnowszą groźbę wystosował dowódca marynarki wojennej Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), komandor Alireza Tangsiri, który ostrzegł, że współpraca z Izraelem „zagraża bezpieczeństwu i stabilności w regionie Zatoki Perskiej”.


Ostrzeżenie Tangsiriego było skierowane do arabskich sojuszników Ameryki, zwłaszcza państw Zatoki Perskiej, z których część prowadzi współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa z Izraelem.


Moment jego groźby nie był przypadkowy. Pojawiła się wśród doniesień, że administracja Bidena zmierza do zawarcia nowego porozumienia z mułłami z Teheranu.


Krótko mówiąc, mułłowie wysyłają wiadomość do sojuszników Ameryki w świecie arabskim, że jeśli wierzą, że mogą ufać administracji Bidena, że ochroni ich przed ekspansjonistycznymi planami Iranu lub zagwarantuje ich bezpieczeństwo i stabilność, to bardzo się mylą.


Zwracając się do arabskich sojuszników Ameryki, Tangsiri ostrzegł ich, aby nie pozwalali Stanom Zjednoczonym ani innym krajom wykorzystywać ich krajów jako bazy dla operacji wojskowych i operacji bezpieczeństwa.


Każdy kraj, który zignoruje ostrzeżenie, powiedział Tangsiri, „zapłaci cenę za swoje nieprzyjazne i prowokacyjne zachowanie”. Ostrzegł, że IRGC jest gotowy „wykonać każdą misję w celu ochrony interesów Islamskiej Republiki Iranu i jej bohaterskiego narodu”.


Tymczasem mułłowie są zajęci próbami otwarcia nowego frontu bitwy przeciwko Izraelowi, tym razem na Zachodnim Brzegu.


Iran ma już własne marionetki w Strefie Gazy: Hamas i Islamski Dżihad. W Libanie mułłowie mają terrorystyczną milicję Hezbollah, która stworzyła tam państwo w państwie i nadal grozi atakiem na Izrael.


Te trzy grupy terrorystyczne – Hamas, Islamski Dżihad i Hezbollah – przez ostatnie trzy dekady przeprowadzały ataki terrorystyczne przeciwko Izraelowi z Libanu i Strefy Gazy.


Wydaje się, że mułłowie są tak ośmieleni słabością administracji Bidena, że teraz otwarcie mówią o wykorzystaniu Zachodniego Brzegu jako bazy do ataków na Izrael i zabijania Żydów.


Dowódca IRGC, generał dywizji Hossein Salami, ujawnił, że Iran współpracował z Hamasem i Islamskim Dżihadem w celu rozszerzenia ich ataków terrorystycznych ze Strefy Gazy na Zachodni Brzeg. Cel: prowadzenie wojny na wyczerpanie przeciwko Izraelowi. Obie grupy mają już silną obecność wojskową na Zachodnim Brzegu, zwłaszcza w miastach Dżanin i Nablus, rządzonych przez Autonomię Palestyńską.


„Gaza nie jest jedynym polem oporu i walki, ale ta walka przeniosła się również na Zachodni Brzeg” – powiedział Salami, dając do zrozumienia, że mułłowie dostarczali broń Palestyńczykom na Zachodnim Brzegu.


„Tak jak Gaza została uzbrojona [przez Iran], Zachodni Brzeg może być uzbrojony w ten sam sposób i ten proces będzie miał miejsce. Pozyskiwanie broni stało się znacznie łatwiejsze niż wcześniej. W żadnym momencie nie ma bezpiecznego miejsca dla Izraela i jego obywateli”.


Chwalił się, że „duża liczba syjonistów” została zabita w atakach terrorystycznych dokonanych przez palestyńskich terrorystów w ciągu ostatnich kilku miesięcy i podkreślił „konieczność kontynuowania dżihadu [świętej wojny]” przeciwko Izraelowi.


Palestyńczycy, dodał
 Salami, „są teraz w stanie wycelować w dowolny punkt syjonistycznego tworu, a to oznacza, że nie ma dla syjonistów bezpiecznego miejsca, aby chronić ich przed palestyńskim ogniem. Palestyńczycy zdali sobie sprawę, kim są ich prawdziwi przyjaciele [Iran]”.


Powiedział,
 że Hezbollah jest również gotowy do przyłączenia się do walki z Izraelem:


„Hezbollah, który zdobył ważne doświadczenia podczas syryjskiej wojny [domowej], może poprowadzić wojnę lądową i osiągnąć zwycięstwo… Syjoniści wiedzą, że ziemię wyzwalają siły lądowe”.


W ramach planu mułłów zainicjowania kolejnej fali terroru przeciwko Izraelowi, Salami powiedział, że niedawno spotkał się w Teheranie z sekretarzem generalnym Islamskiego Dżihadu Zijadem al-Nachalahem i rozmawiał z nim o „dezintegracji i erozji potencjału syjonistów".


Pod naciskiem irańskiego reżimu przedstawiciele Hamasu i Islamskiego Dżihadu odbyli w tym tygodniu spotkanie w Strefie Gazy, aby omówić sposoby nasilenia „oporu” przeciwko Izraelowi.


Spotkanie odbyło się pośród doniesień o napięciach między dwiema grupami terrorystycznymi w następstwie zaniechania przez Hamas przyłączenia się do niedawnych trzydniowych walk między Izraelem a Islamskim Dżihadem. Mówi się, że Islamski Dżihad i Iran są rozczarowane terrorystami Hamasu, którzy nie przybyli na ratunek swoim braciom z Islamskiego Dżihadu podczas walk z Izraelem.


Hamas nie przyłączył się do walk najwyraźniej z obawy przed silnym uderzeniem ze strony Izraela. Hamas wydaje się być zaniepokojony, że może stracić kontrolę nad Strefą Gazy, jeśli zaangażuje się w kolejną wojnę z Izraelem, zwłaszcza w świetle ciężkich strat, jakie ta grupa (i wielu mieszkańców Strefy Gazy), poniosła podczas poprzednich rund ataków na Izrael.


Próbując uspokoić swoich panów w Teheranie, Hamas i Islamski Dżihad wydali po spotkaniu wspólne oświadczenie, w którym zobowiązali się do nasilenia „walki zbrojnej” przeciwko Izraelowi „aż do wyzwolenia [całej Palestyny, od rzeki Jordan do Morze Śródziemne]”, eufemizm na zniszczenie Izraela.


Groźby IRGC wobec Izraela i arabskich sojuszników Ameryki powinny wystarczyć, by powstrzymać administrację Bidena przed poddaniem się żądaniu mułłów, by usunąć tę grupę z listy zagranicznych organizacji terrorystycznych.


Te groźby powinny ponadto służyć administracji Bidena jako przypomnienie o krwawych zamiarach Iranu wobec Izraela i krajów arabskich. Oszukuje się każdy, kto myśli, że mułłowie porzucą swoje plany po podpisaniu nowej umowy nuklearnej. Prawdą jest coś przeciwnego: ugłaskanie tylko wzmocni mułłów i ich marionetki, i narazi na dalsze niebezpieczeństwo życie zarówno Arabów, jak i Żydów.


Iran Prepares to Take Out Israel – Right after Iran Deal is Signed

Gatestone Institute, 24 sierpnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk