Prawda

Piątek, 7 maja 2021 - 13:17

« Poprzedni Następny »


Holocaust miał również swój arabski rozdział


Lyn Julius 2015-02-09


W dniu, w którym świat upamiętniał 70. rocznicę wyzwolenia obozu śmierci Auschwitz-Birkenau, liberalna gazeta brytyjska “The Guardian” oświadczyła w artykule redakcyjnym, że:  


“Arabów nie można winić za ich odczucie, iż za dług krwi, jaki Europa była winna Żydom, zapłacono tym, co oni uważają za swoje terytorium”. 


Mit Arabów jako postronnych obserwatorów, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za Holocaust – a w rzeczywistości zapłacili za zbrodnię europejską, kiedy ustanowiono Izrael – jest szeroko rozpowszechniony.  


Arabowie, podobnie jak inne narody trzeciego świata, są postrzegani wyłącznie jako ofiary zachodniego ucisku i kolonizacji.


Zachód  z dumą piętnuje stary antysemityzm europejski “skrajnej prawicy”. Nowy zielono-brązowo-czerwony antysemityzm – wychodzący z sojuszu skrajnej lewicy, zielonych i islamistów – jest jednak starannie minimalizowany, ignorowany przez media lub winą za niego obarcza się Izrael.


Prawda jest jednak taka, że wirus nazistowskiego antysemityzmu był importowany przez świat arabski i muzułmański już w latach 1930. Był ideologiczną inspiracją partii takich jak Baas w Syrii i Iraku oraz grup paramilitarnych, jak Młody Egipt, założony w 1933 r. Antyżydowskie teorie spiskowe są głównym założeniem totalitarnego Bractwa Muzułmańskiego, założonego w Egipcie w 1928 r. i ich ideologicznego kuzyna, Państwa Islamskiego, które dzisiaj stara się narzucić na cały świat królestwo Allaha poprzez dżihad i przymusowe nawracanie nie-muzułmanów.


Holocaust, według autora Roberta Satloffa, był nie tylko historią europejską, ale i arabską. Mimo wysiłków nagłaśniania pięknych czynów poszczególnych „Sprawiedliwych wśród Narodów” muzułmanów, którzy ratowali Żydów (szczególnie w Albanii), badacze nadal odkrywają dowody arabskiej sympatii i kolaboracji z nazistami.  


Walter Doehle, niemiecki konsul w Jerozolimie, pisał w 1937 r.:


Arabowie palestyńscy ze wszystkich warstw społecznych mają wielką sympatię do nowych Niemiec i ich Führera. .… Jeśli człowiek przedstawia się jako Niemiec, kiedy spotyka się z groźbą ze strony arabskiego tłumu, już to samo pozwala mu przejść swobodnie. A kiedy ktoś przedstawia się przez salut “Heil Hitler”, w większości wypadków postawa Arabów staje się wyrazem otwartego entuzjazmu, Niemiec klaszcze, na co Arabowie głośno odpowiadają.


Kiedy Tunezja dostała się pod bezpośrednią okupację nazistowską między listopadem 1942 r. a majem 1943 r. około 2 tysiące Żydów zostało wysłanych do obozów pracy. Reakcją muzułmańskiej większości w Tunezji była, według Roberta Satloffa, „powszechna obojętność”.


Gesty poparcia i aktywnej pomocy dla mniejszości, która była wysiedlana, pozbawiana praw, obrabowywana i wysyłana do prac przymusowych, były bardzo rzadkie. Arabski przechodzień publicznie obrażał i atakował fizycznie człowieka [będącego Żydem].


Przywódca palestyński, Wielki Mufti Jerozolimy, Hadż Amin Al-Husseini, chociaż nie był jedynym kolaborantem nazizmu – można wspomnieć także takie postaci, jak Fauzi al-Kawukdżi, Raszid Ali al-Kelani, Abu Ibrahim al-Kabir, Hassan Salama i Arif Abd al-Razik — odegrał kluczową rolę w wywoływaniu przemocy wobec Żydów nie tylko w Palestynie, ale w całym świecie arabskim. Od 1931r. łączył “syjonistów” z “Żydami”: każda społeczność żydowska była dobrym celem kary zbiorowej. I nadal jest.


Wielki Mufti spotkał się z Hitlerem w Berlinie w 1941 r., żeby przedyskutować eksterminację Żydów na Bliskim Wschodzie. Resztę wojny spędził jako gość nazistów.  


Zastępca Adolfa Eichmanna, Dieter Wisliceny (stracony później jako zbrodniarz wojenny) w zeznaniach przed Trybunałem Norymberskim powiedział: „Mufti był jednym z inicjatorów systematycznej eksterminacji żydostwa europejskiego i kolaborantem oraz doradcą Eichmanna i Himmlera w wykonaniu tego planu… Był jednym z najlepszych przyjaciół Eichmanna i nieustannie podbechtywał go, by przyspieszył tempo eksterminacji”.


Podczas wizyty w Auschwitz Mufti, jak informowano, napominał strażników komór gazowych, by pracowali z większą sumiennością. Przez całą wojnę regularnie nadawał audycje w radiu niemieckim na Bliski Wschód, głosząc masom arabskim treści pro-nazistowskie i antysemickie.


Gdyby alianci nie wyzwolili Tunezji od nazistów, Libii od faszystów i Algierii i Maroka od reżimu Vichy w 1943 r. – można się założyć, że miejscowa ludność arabska nie ruszyłaby palcem, by powstrzymać deportację Żydów z Palestyny i świata arabskiego do obozów śmierci.Kraje Afryki Północnej, które jeszcze nie były niepodległe, zapewne nie były odpowiedzialne za cierpienia żydowskie: antyżydowskie posunięcia wprowadzali w życie reżim Vichy i faszyści włoscy. Rządu irackiego nie można jednak tak łatwo uniewinnić. Irak, niepodległy od 1932 r. był sceną pro-nazistowskiego zamachu stanu w 1941 r., który doprowadził do Farhud, Nocy Kryształowej Żydów irackich. W ciągu dwudniowej orgii morderstw, gwałtów, okaleczeń i rabunków zabito około 600 Żydów, jak informują brytyjskie zapisy archiwalne. Nigdy nie poznamy dokładnej liczby.


Palestyński wielki Mufti odgrywał kluczową rolę w planowaniu pro-nazistowskiego zamachu stanu w Iraku.


Mufti był osobiście odpowiedzialny za śmierć 20 tysięcy Żydów europejskich zamordowanych w nazistowskim Holocauście. Zorganizował zabicie 12 600 Żydów bośniackich przez muzułmanów, których zwerbował do bośniackiej dywizji nazistowskiej Waffen-SS. Osobiście nie dopuścił do tego, by 4 tysiące żydowskich dzieci w towarzystwie 500 dorosłych opuściło Europę i doprowadził do wysłania ich do Auschwitz i zagazowania; nie dopuścił do wyjazdu do Palestyny 2 tysięcy Żydów rumuńskich i tysiąca Żydów węgierskich: oni także skończyli w obozach śmierci.


Zaledwie trzy lata po zakończeniu II wojny światowej członkowie Ligi Arabskiej byli zdecydowani na kontynuację programu ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. Zaczęli czystkę zmierzającą do tego, by arabski Bliski Wschód był Judenrein. Stosowali prawa w stylu praw norymberskich, kryminalizujące syjonizm, zamrażające konta bankowe Żydów, ustalając kwoty, narzucające restrykcje na miejsca pracy i poruszanie się. W rezultacie nastąpił masowy exodus Żydów i grabież ich dorobku. Niemniej bardzo niewielu Arabów przyznaje, że ponoszą winę za tę żydowską nakbę. Negacja Holocaustu idzie ręka w rękę z negacją żydowskiej nakby.


W 1945 r. Mufti Jerozolimy powinien był być sądzony jako zbrodniarz wojenny w Norymberdze. Został oskarżony, osądzony i skazany w Jugosławii za zbrodnie przeciwko ludzkości za jego kluczową rolę organizowaniu i kierowaniu dywizjami SS Handschar i Skandenberg, które deportowały Żydów bałkańskich z Kosowa, Macedonii i Tracji. Alianci jednak wzdragali się przed urażeniem Arabów.


Wirus nazistowskiego antysemityzmu nie tylko nie opuścił świata arabskiego i muzułmańskiego, ale rozrastał się wykładniczo. Muzułmańscy imigranci przynieśli wirusa nienawiści do Żydów ponownie do krajów europejskich. Petrodolary saudyjskie finansowały szerzenie się islamizmu wraz z jego antysemityzmem na całym świecie.


Dlatego też dzisiaj w świecie arabskim i muzułmańskim negowanie Holocaustu jest żywe i ma się dobrze.


Upiór inspirowanej przez nazistów anty-żydowskiej bigoterii nigdy nie został wygnany ze świata arabskiego. W rzeczywistości Arabowie stali się jego chorążymi. Sam Adolf Eichmann miał nadzieję, że jego „arabscy przyjaciele” będą kontynuować walkę przeciwko Żydom, którzy zawsze byli „głównymi zbrodniarzami wojennymi” i „głównymi agresorami”. Nie udało mu się dokończyć zadania „totalnego unicestwienia”, ale muzułmanie nadal mogą zrobić to za niego.


Czy trzeba coś dodawać?


The Holocaust was an Arab story too

Times of Israel, 31 stycznia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaLyn Julius  

 

Dziennikarka, współzałożycielka brytyjskiego stowarzyszenia HARIF, Żydów pochodzących z Północnej Afryki i krajów Bliskiego Wschodu; stowarzyszenia informującego o liczącej trzy tysiące lat historii Żydów na Bliskim Wschodzie i o losie tej mniejszości wyznaniowej i religijnej w XX wieku. Rodzina Lyn Julius pochodzi z Iraku.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 853 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk