Prawda

Niedziela, 10 grudnia 2023 - 23:48

« Poprzedni Następny »


Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi


Bassam Tawil 2023-06-17

<span>Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła paskudny zwyczaj wielu Palestyńczyków: oskarżania Izraela o wszystko, co można sobie wyobrazić. ONZ, rzekomo oddana ochronie praw człowieka, w rzeczywistości przekształciła się machinę do rzucania fałszywych oskarżeń w stylu brukowców, a teraz w dodatku do innych oszczerstw o rytuale krwi dołącza możliwość dodania Izraela do krajów znajdujących się na jej czarnej liście. </span>
Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła paskudny zwyczaj wielu Palestyńczyków: oskarżania Izraela o wszystko, co można sobie wyobrazić. ONZ, rzekomo oddana ochronie praw człowieka, w rzeczywistości przekształciła się machinę do rzucania fałszywych oskarżeń w stylu brukowców, a teraz w dodatku do innych oszczerstw o rytuale krwi dołącza możliwość dodania Izraela do krajów znajdujących się na jej czarnej liście. 

Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła paskudny zwyczaj wielu Palestyńczyków: oskarżania Izraela o wszystko, co można sobie wyobrazić. Oskarżenia przeciwko Izraelowi rozciągają się od sfabrykowanych twierdzeń nie tylko o „apartheidzie”, ale także o apartheidzie klimatycznym, apartheidzie wodnymłamaniu praw kobiet (jedyny kraj oskarżony o to w morzu miażdżących islamskich fundamentalistycznych reżimów!), o porwania i morderstwa palestyńskich dzieci w celu pobrania ich narządów.

ONZ, rzekomo oddana ochronie praw człowieka, w rzeczywistości przekształciła się w machinę do rzucania fałszywych oskarżeń w stylu brukowców, gdy w dodatku do innych oszczerstw o rytuale krwi dołącza możliwość dodania Izraela do krajów znajdujących się na jej czarnej liście w 2023 Children and Armed Conflict (CAAC) Report.


Projekt 
rezolucji ONZ w dziwaczny sposób, bez żadnych dowodów, „oskarża Izrael o wykorzystanie trzech palestyńskich nieletnich jako żywych tarcz i bojowników”, wśród innych przestępstw, które ambasada Izraela przy ONZ nazwała „dziwnymi” oraz „ekstremalnymi i niezwykłymi zarzutami”. twierdząc, że „żadne takie przypadki nigdy nie miały miejsca… i że twierdzenia są fałszywe”.


Jednym z liderów gorliwych starań o niesprawiedliwe dodanie Izraela do czarnej listy ONZ jest organizacja World Vision International. Rozesłała ona list otwarty – z podpisami 18 innych organizacji pozarządowych – zaadresowany do Sekretarza Generalnego ONZ António Guterresa, powtarzając fałszywe i oszczercze oskarżenia przeciwko Izraelowi dotyczące rekrutacji dzieci.


Oprócz własnej antyizraelskiej historii tej ewangelicznej organizacji misyjnej – która porównuje Izrael do armii Hitlera i fałszywie oskarża go o finansowanie Hamasu – lista współsygnatariuszy World Vision International zawiera „Who's Who” organizacji antyizraelskich, w tym Human Rights Watch, autorów głośnego raportu oskarżającego Izrael o „apartheiud” i „zbrodnie przeciwko ludzkości”.


W liście otwartym jest również skarga, że „izraelskie siły rządowe nigdy nie były wymienione w załącznikach [czyli potępione]”, i stwierdzenie, że zarówno palestyńskie grupy zbrojne, jak i izraelskie siły porządkowe powinny zostać dodane do tej listy.


W rekomendacjach jednak jest zalecenie, by umieścić Izrael na czarnej liście, ale brak wzmianki o palestyńskich i irańskich grupach zbrojnych.


Autonomia Palestyńska (AP) odcina się, kiedy jest to wygodne, od swojego zbrojnego skrzydła, Fatahu i innych grup terrorystycznych, równocześnie „nieoficjalnie” podżegając je do przemocy, a nawet ludobójstwa. Mowa o AP – zdominowanej przez rządzącą frakcję Fatahu, na czele której stoi Mahmoud Abbas – a nie o Hamasie lub Islamskim Dżihadzie.


Wszystkie organizacje pozarządowe, które podpisały tę petycję do Sekretarza Generalnego ONZ, powołują się na dokument zatytułowany „Wiarygodna lista: zalecenia do rocznego sprawozdania sekretarza generalnego za 2023 r. na temat dzieci w konfliktach zbrojnych”, który został opublikowany przez organizację pozarządową Watchlist on Children and Armed Conflict („Watchlist”).


Nie jest pewne, w jaki sposób Watchlist zdobyła tak wpływową pozycję w ONZ, ale najwyraźniej wszystkie inne organizacje pozarządowe uśmiechają się triumfalnie z powodu nominacji Izraela na tegoroczną listę 10 najbardziej haniebnych junt i gwałcicieli dzieci.


Watchlist wyjaśnia, że wyciągnął wnioski wyłącznie na podstawie „przeglądu dokumentacji różnych publicznie dostępnych raportów… w celu uwzględnienia zaleceń zawartych w tej nocie politycznej”. Oznacza to, że Watchlist nie wysłała niezależnych ekspertów, aby zweryfikowali twierdzenia wściekle antyizraelskich organizacji pozarządowych, które dostarczyły raporty i których źródła utrzymania są związane z utrwalaniem kryzysu. Oficjalny zarzut brzmi: „Izrael/okupowane terytoria palestyńskie: izraelskie siły rządowe w związku z zabijaniem i okaleczaniem oraz atakami na szkoły i szpitale”.


Wymagało bardzo dużo wytężonej pracy, by dopasować Izrael do niektórych z tych definicji. Jak zauważa NGO Monitor:

„W raporcie jako główną przyczynę „okaleczeń dzieci przez siły izraelskie” wymienia się gaz łzawiący (ponad 50% incydentów)… Rzeczywiście, gaz łzawiący pojawił się wyjątkowo również w części poświęconej Izraelowi w raporcie z 2019 r. Jednak w owym roku w raporcie Sekretarza Generalnego wymieniono wdychanie gazu łzawiącego jako „obrażenia” odrębne od „okaleczeń”. Na konferencji prasowej w lipcu 2019. Specjalna Przedstawicielka ONZ ds. Dzieci i Konfliktów Zbrojnych, Virginia Gamba, potwierdziła to wyróżnienie i wskazała, że jej biuro zamierza zbadać rozszerzenie definicji ’okaleczenia’, by obejmowała gaz łzawiący”.

W sprawie zarzutu o izraelskich „atakach na szkoły i szpitale”, jest dobrze poparte słownym i filmowym materiałem, że nie rozważano tego w kontekście, że „w świecie Hamasu szpitale są centrami dowodzenia, karetki pogotowia to pojazdy transportowe, a medycy to ludzkie tarcze, co jest rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego”.

„W odpowiedzi na zagrożenie, jakie stanowiło to dla sił IDF, IDF wielokrotnie przekazywała ostrzeżenia personelowi szpitala, urzędnikom palestyńskim i międzynarodowym organizacjom pomocowym, w tym Światowej Organizacji Zdrowia, prosząc o podjęcie działań w celu powstrzymania wykorzystywania szpitala do celów wojskowych. 23 lipca, po potwierdzeniu, że nie ma tam żadnych cywilów, IDF zaatakowała kompleks i terrorystów na terenie szpitala, aby usunąć zagrożenie dla sił IDF”.

Wielu chwaliło Izrael za podejmowanie bezprecedensowych wysiłków, aby uniknąć ofiar cywilnych i ograniczyć nieuniknione ofiary, nawet terrorystów i bojowników, a także za ściganie własnych żołnierzy za naruszenia praw wojny.


Dla kontrastu, indoktrynacja terroryzmu we wczesnym dzieciństwie przez Hamas i Palestyński Islamski Dżihad jest tak dobrze udokumentowana , że nie podlega dyskusji. To samo pranie mózgu przeprowadzane przez Autonomię Palestyńską Mahmouda Abbasa jest tylko trochę bardziej dyskretne, ale konsekwentnie przedstawiane jest jako rzekomo „umiarkowane” oblicze walki palestyńskiej, tak jakby organizacja bardziej zajmowała się wojną prawną i dyplomatyczną.


Oświadczenie Abbasa skierowane do jego wyborców za pośrednictwem oficjalnej telewizji AP, w przeciwieństwie do ogólnych anglojęzycznych mediów – pokazują coś radykalnie innego:

„Salutujemy każdej kropli krwi przelanej na rzecz Jerozolimy… przelanej na rzecz Allaha, z wolą Allaha. Każdy męczennik zostanie umieszczony w Raju, a wszyscy ranni zostaną nagrodzeni przez Allaha”.

Biorąc pod uwagę astronomiczne sumy międzynarodowych datków, które każdego roku zalewają palestyńskie władze za pośrednictwem niezliczonych organizacji pozarządowych i organizacji humanitarnych, nie do pomyślenia jest, że ubóstwo wśród tak wielu Palestyńczyków, zwłaszcza w obozach dla uchodźców, nie jest efektem pożądanym i zaplanowanym. Połączenie intensywnej indoktrynacja nienawiści i terroru we wczesnym dzieciństwie ze stałą deprywacją jest zaplanowaną receptą na terroryzm.


W kontrolowanych przez PA obozach dla uchodźców nastolatki poddane są umyślnie stworzonej kombinacji beznadziei i kultu męczenników:

„Bezrobocie i frustracja są tu wysokie… chcemy zostać… męczennikami dla Boga, do grobu, nic więcej. Nie chcemy się żenić ani pracować. Bezpośrednio do grobu, nic więcej”.

Zdjęcia tych martwych dzieci wywołują współczucie i zwiększanie darowizn, fundusze płyną w miliardach, a palestyńscy oficjele, ich rodziny i przyjaciele cieszą się luksusowym  życiem kosztem własnego narodu – wszystko w imię „sprawy palestyńskiej” i walki z Izraelem.


Na liście popierającej dodanie Izraela do raportu ONZ o dzieciach i konfliktach zbrojnych znajduje się organizacja pozarządowa Defence of Children International – Palestine, która fałszywie obwinia Izrael za śmierć nieletnich terrorystów.


Witryna organizacji regularnie prezentuje zdjęcia normalnie wyglądających nastolatków, takich jak 17-letni Mahmoud Majed al-Aydi, i przedstawia ich jako ofiary izraelskiej agresji. Z czasem pojawiają się mniej niewinne zdjęcia tego samego nastolatka z karabinem automatycznym.


Nikki Haley, jako ambasador USA przy ONZ, ubolewała nad losem palestyńskich dzieci:

„Każdy, komu naprawdę zależy na dzieciach w Gazie, powinien nalegać, aby Hamas natychmiast zaprzestał wykorzystywania dzieci jako mięsa armatniego w swoim konflikcie z Izraelem… To po prostu kwestia przyzwoitości. Cała ludzkość przegrywa, kiedy barbarzyńska praktyka używania ludzkich tarcz jest tolerowana i pozostaje bez odpowiedzi”.

Praktycznie wszystkie organizacje pozarządowe zajmujące się opieką nad dziećmi, które popierają ostatnią potępiającą Izrael rezolucję ONZ, deklarują swoje niezachwiane poparcie dla „dobrostanu psychospołecznego” i wszystkich innych możliwych potrzeb palestyńskich dzieci, całkowicie ignorując potrzeby dzieci izraelskich, które przeżywają traumę z powodu terroru.


Żadna z tych organizacji rzekomo zajmujących się ochroną dzieci nie żąda odpowiedzialności od grup palestyńskich za terroryzowanie dzieci w Izraelu, za ataki na przedszkola. Żadna z nich nie przydziela środków pomocowych na rozszerzenie dostępności schronów przeciwrakietowych na izraelskich placach zabaw lub barykad na przystankach autobusowych w celu obrony przed taranowanie samochodami, ani na oferowanie poradnictwa urazowego dzieciom terroryzowanym w całym Izraelu zarówno przez ataki rakietowe, jak i ataki terrorystyczne.


Należy zadać pytanie: czy rzeczywiście chodzi tu o „dobro dzieci”, czy też o demonizację Izraela, jedynego demokratycznego kraju w regionie, który faktycznie szanuje prawa człowieka, zagrażając w ten sposób represyjnym dyktaturom wokół?


Australijski analityk polityczny, Ahron Shapiro, zwięźle ujmuje problem:

„Nie można rozważać cynicznego wykorzystywania palestyńskich dzieci przez palestyński ruch nacjonalistyczny bez uznania, że międzynarodowe organizacje pozarządowe, które twierdzą, że działają na rzecz dobra dzieci, często zachęcają do tego wykorzystywania, odmawiając krytykowania tej praktyki.


Nigdzie nie jest to bardziej widoczne niż w przypadku organizacji pozarządowej Defence of Children International-Palestine, która została zidentyfikowana przez NGO Monitor jako posiadająca bliskie powiązania z Ludowym Frontem Wyzwolenia Palestyny.


Jeżeli prawa palestyńskich dzieci mają być chronione w taki sam sposób, jak prawa dzieci gdziekolwiek – to upolitycznienie tej kwestii musi się skończyć. Palestyńska odpowiedzialność rodzicielska i rządowa za wychowanie i edukację dzieci w środowisku wolnym od podżegania i nienawiści oraz ich odpowiedzialność za nadzorowanie dzieci i zapobieganie ich angażowaniu się w przemoc, musi być rozpatrywana z taką samą energią, jak zarzuty złego traktowania ze strony Izraelczyków”.

Ta akcja zastraszania i podżegania do wpisania Izraela na czarną listę ONZ, prowadzona przez sygnatariuszy organizacji pozarządowych i całą demonizującą Izrael, promującą „Palestynę” społeczność, pod przykrywką krokodylich łez uzasadnionej troski o dobro dzieci, jest nie tylko obrzydliwa, służy również dalszej delegitymizacji ONZ i innych organizacji, które dopuszczają się takich oszustw.


Zamiast prowadzić dżihad (świętą wojnę) z Izraelem, ONZ może zacząć zwracać uwagę na łamanie praw człowieka i masowe wykorzystywanie dzieci popełniane przez palestyńskich i arabskich przywódców wobec własnego narodu, jak również wobec Żydów.

 

Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/19715/un-jihad-against-israel

Gatestone Institute, 12 czerwca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Bassam Tawil jest muzułmańskim badaczem i publicystą mieszkającym na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk