Prawda

Niedziela, 1 października 2023 - 09:43

« Poprzedni Następny »


Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów


Bassam Tawil 2022-09-19


Gdy prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas przygotowuje się do wystąpienia na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku pod koniec tego miesiąca, pojawiają się coraz więcej sygnałów, że jego ludzie dokonują ataków terrorystycznych przeciwko Izraelowi.


Tak jak robił to w przeszłości, Abbas bez wątpienia ponownie wykorzysta podium ONZ, aby potwierdzić swoją gotowość do zawarcia pokoju z Izraelem i sprzeciw wobec terroryzmu i przemocy. Nie trzeba dodawać, że wykorzysta międzynarodową platformę do rzucenia kolejnych kłamstw i krwawych oszczerstw przeciwko Izraelowi i Żydom.


Jedno jest pewne. Abbas nie powie swoim słuchaczom w ONZ, że członkowie jego rządzącej frakcji Fatah szaleją na Zachodnim Brzegu, gdzie niemal codziennie przeprowadzają ataki terrorystyczne przeciwko palestyńskim działaczom i palestyńskim dziennikarzom, a także Izraelczykom. Ci terroryści, lojalni wobec Abbasa, działają na północnym Zachodnim Brzegu [tj. Judei i Samarii. MK], a konkretnie w palestyńskich miastach Dżanin i Nablus.


Terroryści Abbasa, uzbrojeni w różnego rodzaju broń i ładunki wybuchowe, przemierzają ulice obu miast i otwarcie deklarują swoje poparcie dla terroryzmu.


Terroryści są głównie powiązani z uzbrojoną grupą Fatahu, Brygadami Męczenników Aksa. Inna związana z Fatahem grupa, która niedawno pojawiła się na ulicach Nablusu, nazywa siebie Jaskinią Lwa.


W ciągu ostatnich kilku miesięcy terroryści Fatahu przeprowadzili wiele ataków zarówno na Palestyńczyków, jak i Izraelczyków. Wiadomo również, że wielu terrorystów współpracuje z wspieranymi przez Iran islamistycznymi grupami terrorystycznymi, Hamasem i Palestyńskim Islamskim Dżihadem (PIJ).


Terroryści Fatahu przeprowadzili ostatnio kilka zamachów na Żydów odwiedzających Grób Józefa w Nablusie.


Brygady Męczenników Aqsa wręcz chwaliły się atakami terrorystycznymi w pisemnym oświadczeniu. Grupa przysięgła również, że będzie kontynuować ataki terrorystyczne.


W zeszłym miesiącu armii izraelskiej udało się zlikwidować Ibrahima al-Nabulsiego, jednego z przywódców Brygad Męczenników Aksa w Nablusie, poszukiwanego za przeprowadzenie serii zamachów z bronią palną.


Po jego śmierci przywódcy Fatah zorganizowali konferencję nazwaną imieniem zabitego terrorysty w Ramallah, de facto stolicy Palestyńczyków. Był to gest ze strony Abbasa i jego współpracowników, by uczcić zabitego terrorystę. Abbas zadzwonił nawet do rodziców al-Nabulsiego i dwóch innych terrorystów z Fatah, aby złożyć kondolencje i wychwalać terrorystów jako „męczenników”.


W zeszłym tygodniu izraelscy policjanci aresztowali palestyńskiego terrorystę w mieście Jaffa, niedaleko Tel Awiwu. Terrorysta, który był w drodze do przeprowadzenia ataku, należał do powiązanej z Fatahem grupy terrorystycznej Jaskinia Lwa. Policja znalazła w samochodzie terrorysty pistolet maszynowy i bomby rurowe.


Ostatnio Palestyńczycy ogłosili, że Hamad Abu Jildeh, 24-letni mężczyzna z Dżaninu, zmarł z powodu ran odniesionych podczas starcia zbrojnego z izraelskimi żołnierzami kilka dni wcześniej. Palestyńczycy ujawnili, że Abu Dżildeh był jednym z dowódców Brygad Męczenników Al-Aksa Abbasa. Wideo, jakie pojawiło się na platformach społecznościowych, przedstawiało Abu Dżildeha, gdy strzelał do izraelskich żołnierzy w obozie dla uchodźców w Dżanin. Podczas jego pogrzebu członkowie Fatahu wezwali Palestyńczyków do przeprowadzania kolejnych ataków.


Abu Dżildeh i al-Nabulsi to dwaj spośród kilku terrorystów Fatahu zabitych lub zatrzymanych w ostatnich tygodniach. Terroryści ci należą do frakcji palestyńskiej, którą ludzie Zachodu często określają jako „umiarkowaną”. Dowódcą tych terrorystów jest nie kto  inny jak Mahmoud Abbas, który oprócz pełnienia funkcji prezydenta Autonomii Palestyńskiej jest także przewodniczącym Fatahu.


Abbas i wyżsi przywódcy Fatah nie powiedzieli ani słowa przeciwko zaangażowaniu ich ludzi w terroryzm.


Abbas i przywódcy Fatahu nadal gloryfikują terrorystów. Ponadto Abbas odmówił powstrzymania lub rozbrojenia terrorystów. Zamiast tego Abbas i jego rzecznicy nadal, jak zwykle, obwiniają Izrael za ostatni wybuch przemocy na Zachodnim Brzegu. W rzeczywistości mówią, że Izrael nie ma prawa bronić się ani udaremniać ataków terrorystycznych planowanych i przeprowadzanych przez terrorystów, zwłaszcza należących do Fatahu.


Zdaniem Abbasa i innych przywódców palestyńskich, palestyńscy prawnicy, dziennikarze i aktywiści żądający wolności, a także Żydzi powinni po prostu akceptować codzienne ataki terrorystyczne przeciwko nim. Abbas krzyczy „terroryzm” tylko wtedy, gdy Izrael zabije lub aresztuje terrorystę.


To ten sam Abbas, który wkrótce pojawi się na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, aby ponownie odegrać rolę ofiary i oskarżyć Izrael o „ludobójstwo” i „czystki etniczne”. Od kiedy doszedł do władzy w 2005 roku, Abbas okłamuje ONZ i inne instytucje międzynarodowe.


Podążając śladami swojego poprzednika, Jasera Arafata, strategia Abbasa polega na oszukiwaniu świata przez szerzenie fałszywego twierdzenia, że Izrael jest odpowiedzialny za wszystkie nieszczęścia Palestyńczyków – posunięcie to jest próbą ukrycia własnego złego przywództwa.


Podobnie jak Arafat, Abbas będzie nadal mówił o pragnieniu pokoju Palestyńczyków, jednocześnie zachęcając swoich terrorystów z Fatahu do dalszego terroryzmu. Gdyby Abbas naprawdę chciał powstrzymać terrorystów, przynajmniej poinstruowałby swoje siły bezpieczeństwa, aby skonfiskowały nielegalną broń i aresztowały terrorystów.


Abbas jednak tego nie zrobi, ponieważ sam uważa terrorystów za bohaterów i męczenników. Co więcej, nie ma motywacji do rozprawienia się z terrorystami; w końcu nie stanowią zagrożenia dla jego reżimu.


Tymczasem Abbas doskonale wie, że jego podżeganie przeciwko Izraelowi było tak skuteczne, że gdyby kiedykolwiek zawarł pokój z Izraelem, jego własny lud dokonałby jego egzekucji za zdradę.


Abbas podczas swojego przemówienia w ONZ oczywiście nie wspomni o terrorystach Fatahu. Nie będzie też mówił o szerzącej się korupcji w jego rządzie i niewykonywaniu przez siły bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej ich obowiązku egzekwowania prawa i porządku oraz zapobiegania terroryzmowi.


Państwa członkowskie ONZ powinny przygotować się na kolejną listę kłamstw i oszczerstw Abbasa, obarczające winą wszystkich oprócz niego samego za trwający rozlew krwi. Przydałoby się, gdyby chociaż jeden z przedstawicieli państw członkowskich przerwał litanię Abbasa, by zapytać o rolę jego ludzi w terroryzmie i o to, dlaczego nadal chwali terrorystów, twierdząc równocześnie, że Palestyńczycy rzekomo dążą do pokoju.


Mahmoud Abbas’s Palestinian Terrorists

Gatestone Institute, 15 września 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Bassam Tawil jest muzułmańskim badaczem i publicystą mieszkającym na Bliskim Wschodzie.

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1321 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk