Prawda

Niedziela, 1 października 2023 - 13:45

« Poprzedni Następny »


Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane


Jonathan S. Tobin 2022-08-11

Pałac Narodów w Genewie, imponujący i kosztowny ośrodek mało imponujących działań.
Pałac Narodów w Genewie, imponujący i kosztowny ośrodek mało imponujących działań.

Oburzenie z powodu nienawistnych komentarzy Miloona Kothariego nie powinno odwracać uwagi od prawdziwego problemu: Komisja śledcza sądu kapturowego ONZ przeciwko Izraelowi sama jest przesiąknięta nienawiścią do Żydów.

 

To, że urzędnik ONZ wystąpił publicznie z antysemickimi komentarzami, powinno wystarczyć, aby wywołać oburzenie i pociągać za sobą konsekwencje dla tego urzędnika. Ale czasami kontrowersje dotyczące czegoś okropnego, co ktoś powiedział, mogą w rzeczywistości odwracać uwagę od prawdziwego problemu. W wywiadzie dla antysyjonistycznego magazynu Mondoweiss Miloon Kothari, obywatel Indii i śledczy Rady Praw Człowieka ONZ, powiedział, że „żydowskie lobby” kontroluje media społecznościowe, co należy do klasycznego i plugawego repertuaru antysemitów. Wśród innych oburzających rzeczy powiedział również, że Izrael, który fałszywie nazwał „państwem apartheidu”, nie powinien nawet być członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych.


Nikogo nie powinno jednak obchodzić, czy Kothari w jakiś sposób przeprosi za to, co powiedział. Nie ma też znaczenia, czy Rada Praw Człowieka ONZ i jej Komisja Śledcza kierowana przez Navi Pillay, dla której pracuje Kothari, miałyby potępić to, co powiedział, ukarać go w jakikolwiek sposób, a nawet zwolnić, choć jest to bardzo mało prawdopodobne. Problem z tym incydentem nie polega na tym, że powiedział coś bardzo złego. Chodzi o to, że agencja ONZ, która go zatrudnia i konkretny projekt, nad którym pracuje, sam w sobie jest ucieleśnieniem uprzedzeń wobec Izraela i Żydów.


Dlatego potępienie Kothariego, choć całkowicie właściwe, w rzeczywistości nie ma tu nic do rzeczy. Rada Praw Człowieka ONZ w oczywisty sposób wybiera Izrael do nieproporcjonalnego i zniesławiającego potępienia. Utworzona w zeszłym roku Komisja Śledcza, która nie ma ograniczeń czasowych, kontynuuje jednostronne śledztwo sądu kapturowego w sprawie działań państwa żydowskiego w konflikcie z palestyńskimi organizacjami terrorystycznymi, które otwarcie deklarują, że ich celem jest jego zniszczenie. Dopóki tak jest, jedyną wartą uwagi rzeczą w wywiadzie takim jak ten, którego udzielił Kothari, jest to, że mówi na głos tę przemilczaną część.


W tym świetle skupienie uwagi na Kotharim i na tym, czy ONZ lub Rada Praw Człowieka coś z nim zrobią, może służyć jedynie odwróceniu uwagi od o wiele bardziej skandalicznego postępowania tego światowego organu i jego agencji, które starają się włączyć do głównego nurtu antysemickie oszczerstwa i ostatecznie izolować i zniszczyć jedyne państwo żydowskie na planecie.


Nadal jednak z tego incydentu możemy dowiedzieć się kilku rzeczy, które wskazują na większy problem.


Bardzo wiele mówi, że reakcją Rady Praw Człowieka ONZ i Komisji Śledczej było nieszczere ogłoszenie swojego sprzeciwu wobec antysemityzmu, a Pillay fałszywie twierdziła, że oszczercze komentarze Kothariego zostały wyrwane z kontekstu.


W rzeczywistości te oburzające cytaty (dalekie od złośliwego wyselekcjonowania z miałkiej wymiany zdań), oddają ducha całego wywiadu. Jego niechęć do Izraelczyków i Żydów, którzy mają czelność zwracać uwagę na pełne uprzedzeń postępowanie Rady Praw Człowieka, jest namacalna. Kothari wierzy – i wyraźnie mówi w imieniu tej instytucji – że sprzeciw wobec pracy Komisji, którą trafnie porównano do antysemickiego pogromu, jest w jakiś sposób bezprawny.

 

Co więcej, całość jego komentarzy pokazuje również, że powinien zostać odsunięty od pełnienia funkcji „śledczego” we wszelkich skargach przeciwko Izraelowi. Uważa on samo istnienie Izraela za pogwałcenie palestyńskich praw człowieka, a tym samym uprawomocnia narrację nakby („katastrofa” współczesnego stworzenia Izraela), w której prawa żydowskie są wymazane, a uznanie ich na mocy prawa międzynarodowego jest strasznym błędem. Jego opis swojej pracy ujawnia również, że postrzega każdą metodę samoobrony ze strony państwa żydowskiego przeciwko tym, którzy są zdecydowani wymazać je z mapy, za równorzędne pogwałceniu praw człowieka.

 

Nie jest też niespodzianką, że tak by się stało, ponieważ celem tego skądinąd marginalnego medium, do którego przemawiał, jest atak na Izrael i legitymizacja antysemityzmu.


Sama Pillay szerzyła oszczerstwo o „apartheidzie” na długo przed tym, zanim została powołana na szefową tej komisji. Ona również, jak pisze Anne Bayefsky z Human Rights Voices, skarżyła się na to, jak niesprawiedliwe jest oskarżanie o antysemityzm jej i jej antysemickiego personelu.

 

Jednak interesujące w tych komentarzach jest to, jak wiele ujawniają one o kulturze Rady Praw Człowieka ONZ. Fakt, że ktoś, kto ma za zadanie zagłębiać się w szczegóły skomplikowanej walki, nie ma skrupułów, by otwarcie mówić o swoim uprzedzeniu wobec Izraela, mówi bardzo wiele.


Oczywiście to, że Rada Praw Człowieka ONZ i jej Komisja Śledcza są uprzedzone do Izraela, nigdy nie było tajemnicą. Celem tego posunięcia było stworzenie organu, który zsyntetyzuje dziesiątki lat kłamstw na temat Izraela w proces, który będzie udawał śledztwo prawne. To pokazuje, że to, co w społeczności międzynarodowej uchodzi za dyskurs o prawach człowieka, jest tragiczną farsą. Ale przypomina nam również o korupcji u samego sedna kultury rządzącej ONZ, a także o tym, że jest gotowa odrzucić nawet własne zasady, aby zaatakować Izrael i Żydów. Traktując antyizraelski terroryzm jako część usprawiedliwionej walki w słusznej sprawie, ten światowy organ zasadniczo przekształca Izrael w państwo wyjęte spod prawa, a jego obywateli w cele, przeciwko którym akty napaści, a nawet masowe morderstwa nie są w rzeczywistości przestępstwem.


Premier Izraela Jair Lapid wykorzystuje uwagi Kothariego, aby żądać rozwiązania Komisji Śledczej przez sekretarza generalnego ONZ António Guterres. Ale jeśli Guterres lub Rada Praw Człowieka przedstawi jakieś pokrętne przeprosiny lub złoży bezsensowną obietnicę zapewnienia uczciwości w przyszłości, pozwoli to jedynie na kontynuowanie dochodzenia prowadzonego przez Pillay i Kothariego, nawet bez udawania, że zaprzestaną  jednostronnie oskarżać Izrael.

 

Z tego punktu widzenia – i niezależnie od tego, jak odrażające były jego komentarze – nie powinno się marnować energii ze strony żydowskich czy proizraelskich grup na żądania „odwołanie” Kothariego. Tym, co musi zostać odwołane, jest Komisja Śledcza.


Zwolennicy komisji wśród niedemokratycznych narodów, jak również otwarci antysyjoniści z długą historią nienawiści do Żydów, tacy jak Pillay i Kothari, zdecydowanie sprzeciwią się temu celowi. To właśnie Rada Praw Człowieka ONZ musi zostać odwołana i, co ważniejsze, pozbawiona funduszy przekazywanych przez Stany Zjednoczone i ich zachodnich sojuszników.


Prawdziwy skandal dotyczący Komisji Śledczej polega na tym, że jest ona w dużej mierze finansowana przez Stany Zjednoczone, które na skutek katastrofalnej decyzji prezydenta Joe Bidena powróciły do agencji po wycofaniu się z niej administracji Trumpa.


Potrzebne natychmiast są nie oświadczenia, ale uchwały Kongresu, które od rozwiązania Komisji Śledczej będą warunkować finansowanie przez Stany Zjednoczone całej Organizacji Narodów Zjednoczonych, która w dużym stopniu opiera się na hojności amerykańskich podatników, by móc kontynuować działalność zarówno w Nowym Jorku, jak i Genewie. Co więcej, w przeciwieństwie do wielu innych kongresowych ingerencji w politykę zagraniczną, ta nie może zawierać klauzul korekcyjnych, które pozwolą prezydentowi uniknąć egzekwowania prawa. 


Jest to mało prawdopodobne, jak długo Biden będzie mógł polegać na poparciu większości Demokratycznych zarówno w Izbie, jak i Senacie. Ale jest to coś, co Republikanie powinni umieścić na swojej liście „do zrobienia”, jeśli odzyskają kontrolę nad Kongresem w listopadzie.


Niektórzy Amerykanie, a nawet zwolennicy Izraela, są tak znudzeni nieustannymi skandalami ONZ, że trudno wzbudzić w nich jakiekolwiek zainteresowanie tą sprawą. Ale niebezpieczeństwo prawnej delegitymizacji Izraela przez organy światowe, które jest jedynym celem i dążeniem Komisji Śledczej, nie powinno być lekceważone ani ignorowane.


Chociaż Kothari tak naprawdę nie jest problemem, należy wykorzystać jego niedyskrecję do zmobilizowania zarówno społeczności proizraelskiej, jak i przeważającej większości Amerykanów popierających państwo żydowskie, by przestali zachowywać się tak, jakby to, co robi ONZ, nie było warte uwagi. Już dawno temu należało zacząć traktować Komisję Śledczą ONZ jako casus belli w międzynarodowej wojnie z Żydami, na którą trzeba odpowiedzieć szybkimi i zdecydowanymi działaniami. 

 

Anti-Semitic UN Human Rights Council ‘investigator ‘ says the quiet part out loud

JNS Org., 1 sierpnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaJonathan S. Tobin

Amerykański dziennikarz, redaktor naczelny JNS.org, (Jewish News Syndicate). Komentuje również na łamach National Review, New York Post, The Federalist, w prasie izraelskiej m. in. na łamach Haaretz.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1321 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk