Prawda

Czwartek, 29 wrzesnia 2022 - 22:24

« Poprzedni Następny »


Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane


Jonathan S. Tobin 2022-08-11

Pałac Narodów w Genewie, imponujący i kosztowny ośrodek mało imponujących działań.
Pałac Narodów w Genewie, imponujący i kosztowny ośrodek mało imponujących działań.

Oburzenie z powodu nienawistnych komentarzy Miloona Kothariego nie powinno odwracać uwagi od prawdziwego problemu: Komisja śledcza sądu kapturowego ONZ przeciwko Izraelowi sama jest przesiąknięta nienawiścią do Żydów.

 

To, że urzędnik ONZ wystąpił publicznie z antysemickimi komentarzami, powinno wystarczyć, aby wywołać oburzenie i pociągać za sobą konsekwencje dla tego urzędnika. Ale czasami kontrowersje dotyczące czegoś okropnego, co ktoś powiedział, mogą w rzeczywistości odwracać uwagę od prawdziwego problemu. W wywiadzie dla antysyjonistycznego magazynu Mondoweiss Miloon Kothari, obywatel Indii i śledczy Rady Praw Człowieka ONZ, powiedział, że „żydowskie lobby” kontroluje media społecznościowe, co należy do klasycznego i plugawego repertuaru antysemitów. Wśród innych oburzających rzeczy powiedział również, że Izrael, który fałszywie nazwał „państwem apartheidu”, nie powinien nawet być członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych.


Nikogo nie powinno jednak obchodzić, czy Kothari w jakiś sposób przeprosi za to, co powiedział. Nie ma też znaczenia, czy Rada Praw Człowieka ONZ i jej Komisja Śledcza kierowana przez Navi Pillay, dla której pracuje Kothari, miałyby potępić to, co powiedział, ukarać go w jakikolwiek sposób, a nawet zwolnić, choć jest to bardzo mało prawdopodobne. Problem z tym incydentem nie polega na tym, że powiedział coś bardzo złego. Chodzi o to, że agencja ONZ, która go zatrudnia i konkretny projekt, nad którym pracuje, sam w sobie jest ucieleśnieniem uprzedzeń wobec Izraela i Żydów.


Dlatego potępienie Kothariego, choć całkowicie właściwe, w rzeczywistości nie ma tu nic do rzeczy. Rada Praw Człowieka ONZ w oczywisty sposób wybiera Izrael do nieproporcjonalnego i zniesławiającego potępienia. Utworzona w zeszłym roku Komisja Śledcza, która nie ma ograniczeń czasowych, kontynuuje jednostronne śledztwo sądu kapturowego w sprawie działań państwa żydowskiego w konflikcie z palestyńskimi organizacjami terrorystycznymi, które otwarcie deklarują, że ich celem jest jego zniszczenie. Dopóki tak jest, jedyną wartą uwagi rzeczą w wywiadzie takim jak ten, którego udzielił Kothari, jest to, że mówi na głos tę przemilczaną część.


W tym świetle skupienie uwagi na Kotharim i na tym, czy ONZ lub Rada Praw Człowieka coś z nim zrobią, może służyć jedynie odwróceniu uwagi od o wiele bardziej skandalicznego postępowania tego światowego organu i jego agencji, które starają się włączyć do głównego nurtu antysemickie oszczerstwa i ostatecznie izolować i zniszczyć jedyne państwo żydowskie na planecie.


Nadal jednak z tego incydentu możemy dowiedzieć się kilku rzeczy, które wskazują na większy problem.


Bardzo wiele mówi, że reakcją Rady Praw Człowieka ONZ i Komisji Śledczej było nieszczere ogłoszenie swojego sprzeciwu wobec antysemityzmu, a Pillay fałszywie twierdziła, że oszczercze komentarze Kothariego zostały wyrwane z kontekstu.


W rzeczywistości te oburzające cytaty (dalekie od złośliwego wyselekcjonowania z miałkiej wymiany zdań), oddają ducha całego wywiadu. Jego niechęć do Izraelczyków i Żydów, którzy mają czelność zwracać uwagę na pełne uprzedzeń postępowanie Rady Praw Człowieka, jest namacalna. Kothari wierzy – i wyraźnie mówi w imieniu tej instytucji – że sprzeciw wobec pracy Komisji, którą trafnie porównano do antysemickiego pogromu, jest w jakiś sposób bezprawny.

 

Co więcej, całość jego komentarzy pokazuje również, że powinien zostać odsunięty od pełnienia funkcji „śledczego” we wszelkich skargach przeciwko Izraelowi. Uważa on samo istnienie Izraela za pogwałcenie palestyńskich praw człowieka, a tym samym uprawomocnia narrację nakby („katastrofa” współczesnego stworzenia Izraela), w której prawa żydowskie są wymazane, a uznanie ich na mocy prawa międzynarodowego jest strasznym błędem. Jego opis swojej pracy ujawnia również, że postrzega każdą metodę samoobrony ze strony państwa żydowskiego przeciwko tym, którzy są zdecydowani wymazać je z mapy, za równorzędne pogwałceniu praw człowieka.

 

Nie jest też niespodzianką, że tak by się stało, ponieważ celem tego skądinąd marginalnego medium, do którego przemawiał, jest atak na Izrael i legitymizacja antysemityzmu.


Sama Pillay szerzyła oszczerstwo o „apartheidzie” na długo przed tym, zanim została powołana na szefową tej komisji. Ona również, jak pisze Anne Bayefsky z Human Rights Voices, skarżyła się na to, jak niesprawiedliwe jest oskarżanie o antysemityzm jej i jej antysemickiego personelu.

 

Jednak interesujące w tych komentarzach jest to, jak wiele ujawniają one o kulturze Rady Praw Człowieka ONZ. Fakt, że ktoś, kto ma za zadanie zagłębiać się w szczegóły skomplikowanej walki, nie ma skrupułów, by otwarcie mówić o swoim uprzedzeniu wobec Izraela, mówi bardzo wiele.


Oczywiście to, że Rada Praw Człowieka ONZ i jej Komisja Śledcza są uprzedzone do Izraela, nigdy nie było tajemnicą. Celem tego posunięcia było stworzenie organu, który zsyntetyzuje dziesiątki lat kłamstw na temat Izraela w proces, który będzie udawał śledztwo prawne. To pokazuje, że to, co w społeczności międzynarodowej uchodzi za dyskurs o prawach człowieka, jest tragiczną farsą. Ale przypomina nam również o korupcji u samego sedna kultury rządzącej ONZ, a także o tym, że jest gotowa odrzucić nawet własne zasady, aby zaatakować Izrael i Żydów. Traktując antyizraelski terroryzm jako część usprawiedliwionej walki w słusznej sprawie, ten światowy organ zasadniczo przekształca Izrael w państwo wyjęte spod prawa, a jego obywateli w cele, przeciwko którym akty napaści, a nawet masowe morderstwa nie są w rzeczywistości przestępstwem.


Premier Izraela Jair Lapid wykorzystuje uwagi Kothariego, aby żądać rozwiązania Komisji Śledczej przez sekretarza generalnego ONZ António Guterres. Ale jeśli Guterres lub Rada Praw Człowieka przedstawi jakieś pokrętne przeprosiny lub złoży bezsensowną obietnicę zapewnienia uczciwości w przyszłości, pozwoli to jedynie na kontynuowanie dochodzenia prowadzonego przez Pillay i Kothariego, nawet bez udawania, że zaprzestaną  jednostronnie oskarżać Izrael.

 

Z tego punktu widzenia – i niezależnie od tego, jak odrażające były jego komentarze – nie powinno się marnować energii ze strony żydowskich czy proizraelskich grup na żądania „odwołanie” Kothariego. Tym, co musi zostać odwołane, jest Komisja Śledcza.


Zwolennicy komisji wśród niedemokratycznych narodów, jak również otwarci antysyjoniści z długą historią nienawiści do Żydów, tacy jak Pillay i Kothari, zdecydowanie sprzeciwią się temu celowi. To właśnie Rada Praw Człowieka ONZ musi zostać odwołana i, co ważniejsze, pozbawiona funduszy przekazywanych przez Stany Zjednoczone i ich zachodnich sojuszników.


Prawdziwy skandal dotyczący Komisji Śledczej polega na tym, że jest ona w dużej mierze finansowana przez Stany Zjednoczone, które na skutek katastrofalnej decyzji prezydenta Joe Bidena powróciły do agencji po wycofaniu się z niej administracji Trumpa.


Potrzebne natychmiast są nie oświadczenia, ale uchwały Kongresu, które od rozwiązania Komisji Śledczej będą warunkować finansowanie przez Stany Zjednoczone całej Organizacji Narodów Zjednoczonych, która w dużym stopniu opiera się na hojności amerykańskich podatników, by móc kontynuować działalność zarówno w Nowym Jorku, jak i Genewie. Co więcej, w przeciwieństwie do wielu innych kongresowych ingerencji w politykę zagraniczną, ta nie może zawierać klauzul korekcyjnych, które pozwolą prezydentowi uniknąć egzekwowania prawa. 


Jest to mało prawdopodobne, jak długo Biden będzie mógł polegać na poparciu większości Demokratycznych zarówno w Izbie, jak i Senacie. Ale jest to coś, co Republikanie powinni umieścić na swojej liście „do zrobienia”, jeśli odzyskają kontrolę nad Kongresem w listopadzie.


Niektórzy Amerykanie, a nawet zwolennicy Izraela, są tak znudzeni nieustannymi skandalami ONZ, że trudno wzbudzić w nich jakiekolwiek zainteresowanie tą sprawą. Ale niebezpieczeństwo prawnej delegitymizacji Izraela przez organy światowe, które jest jedynym celem i dążeniem Komisji Śledczej, nie powinno być lekceważone ani ignorowane.


Chociaż Kothari tak naprawdę nie jest problemem, należy wykorzystać jego niedyskrecję do zmobilizowania zarówno społeczności proizraelskiej, jak i przeważającej większości Amerykanów popierających państwo żydowskie, by przestali zachowywać się tak, jakby to, co robi ONZ, nie było warte uwagi. Już dawno temu należało zacząć traktować Komisję Śledczą ONZ jako casus belli w międzynarodowej wojnie z Żydami, na którą trzeba odpowiedzieć szybkimi i zdecydowanymi działaniami. 

 

Anti-Semitic UN Human Rights Council ‘investigator ‘ says the quiet part out loud

JNS Org., 1 sierpnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaJonathan S. Tobin

Amerykański dziennikarz, redaktor naczelny JNS.org, (Jewish News Syndicate). Komentuje również na łamach National Review, New York Post, The Federalist, w prasie izraelskiej m. in. na łamach Haaretz.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk