Prawda

Środa, 7 czerwca 2023 - 10:39

« Poprzedni Następny »


Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa


Steven Stalinsky 2023-03-07


W tym tygodniu Sąd Najwyższy wreszcie rozpatrzy sprawy dotyczące treści o charakterze terrorystycznym w mediach społecznościowych. Dla tych, którzy badali ten problem, rozpatrzenie ich zabrało bardzo dużo czasu. W styczniu 2015 r. artykuł w Forbes zatytułowany „Wykorzystanie amerykańskich mediów społecznościowych przez terrorystów stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego”, prezes Middle East Media Research Institute (MEMRI), Yigal Carmon i ja, napisaliśmy o potrzebie podjęcia przez rząd USA działań, zauważając, że „rozwiązania mogą wymagać zbadania przez ekspertów prawa konstytucyjnego i być może będą musiały przejść całą drogę do Sądu Najwyższego”.

MEMRI zaczął monitorować wykorzystanie Internetu przez terrorystów w 2006 roku. W 2010 roku odkryliśmy, że YouTube stała się wiodącą witryną internetową dla dżihadu online. Napisałem wiele raportów na temat wpływu obecności na YouTube Al-Kaidy i grup dżihadystycznych na Zachodzie, w tym szybko rosnącej liczby młodych ludzi Zachodu, których treści dżihadystyczne inspirowały do aktów terroryzmu.


20 grudnia 2010 r., kiedy te doniesienia były omawiane w mediach i na Kapitolu, dostałem zaproszenie na spotkanie z czterema ówczesnymi przedstawicielami Google, szefem działu Public Relations & Policy; kierownikiem ds. polityki; radcą ds. polityki i czwartym członkiem zespołu, radcą ds. wolności słowa – w biurze firmy w Waszyngtonie, aby omówić badania MEMRI na YouTube i filmy dżihadystów.


Znaczna część spotkania koncentrowała się na nagraniach wideo jemeńsko-amerykańskiego przywódcy Al-Kaidy, Anwara Al- Awlakiego, niezwykle wpływowego szejka dżihadysty, który osobiście udzielał wskazówek dotyczących ataków przeprowadzonych przez Nadala Hasana i Umara Farouka Abdulmutallaba w 2009 roku. Hasan, wojskowy psychiatra, zabił 13 osób w Fort Hood w Teksasie, a Abdulmutallab próbował wysadzić w powietrze samolot lecący do Detroit w Boże Narodzenie za pomocą materiałów wybuchowych ukrytych w bieliźnie. Wiadomo było, że filmy Al-Awlakiego były oglądane przez dżihadystów, którzy dokonywali aktów terroru – na przykład niedoszli zamachowcy z Fort Dix z 2008 roku, którzy zostali skazani za spiskowanie w celu zabicia amerykańskich żołnierzy w bazie wojskowej w New Jersey. Na spotkaniu dyskutowano także o innych filmach, które zostały zarekomendowane jako wymagające usunięcia z YouTube.


Razem z przedstawicielami Google obejrzeliśmy „Soldiers of Allah [Żołnierze Allaha] Imama Anwara Al-Awlakiego”, kazanie Al-Awlakiego na YouTube. Pokazałem im również to, co właściwie jest przedmiotem w obecnej sprawie w Sądzie Najwyższym – w jaki sposób podczas oglądania filmów dżihadystycznych algorytm platformy polecał podobne filmy z innych kont YouTube – w tym dziesiątki innych filmów Al-Awlakiego i innych filmów Al-Kaidy poświęconych konkretnie dżihadowi i prezentujących ich ikonografię.


Przedstawiciele YouTube'a powiedzieli, że wideo „Żołnierze Allaha” nie zostanie usunięte – ponieważ było to „legalne wideo religijne”, które nie jest „koniecznie” związane z dżihadem, mimo że było autorstwa Al-Awlakiego. Według przedstawicieli Google algorytmiczna promocja innych filmów dżihadystycznych nie była ich zmartwieniem; nie było to warte ich czasu.


Prośba Google o to spotkanie pojawiła się w następstwie złej prasy po londyńskiej próbie zamordowania posła Stephena Timmsa przez Roshonarę Choudhry w maju 2010 roku . Stwierdzono, że ściągała on z Internetu materiały Al-Awlakiego – które, jak zauważyły media, były szeroko dostępne na YouTube – i według własnych słów, uległa radykalizacji, słuchając jego wystąpień.


Odzwierciedlając rosnące oburzenie treściami terrorystycznymi na YouTube, we wrześniu 2010 r. kongresmen USA Ted Poe wraz z kongresmenami Ileaną Ros-Lehtinen, Edem Royce i Donaldem Manzullo napisali list do firmy na podstawie jednego z raportów MEMRI: wyrażając „głębokie zaniepokojenie” „rosnącym wzrostem liczby grup terrorystycznych korzystających z YouTube”. Podkreślili fakt, że według ostatnich raportów „YouTube stała się największym biurem informacyjnym, pokazującym filmy  dżihadystów”. List kończył się pytaniem o strategię YouTube dotyczącą tych treści.


Pod presją Brytyjczyków i Amerykanów YouTube powiedziała „New York Times”, że usunęła niektóre filmy Al-Awlakiego zawierające wezwania do dżihadu, a także filmy naruszające wytyczne witryny zabraniające „konstruowania bomb, mowy nienawiści i podżegania” do przemocy lub przez „członka zagranicznej organizacji uznanej za terrorystyczną” lub promowania interesów grup terrorystycznych. YouTube dodała, że będzie nadal usuwała takie treści, ale podkreśliła, że „materiały o charakterze czysto religijnym pozostaną na stronie”. Należy zauważyć, że całe podżeganie Al-Awlakiego było „czysto religijne”.


Należy zauważyć, że nawet po jego śmierci w 2011 r. internetowe kazania Al-Awlakiego nadal inspirowały ataki – w tym, według ekspertów od terroryzmu, strzelaninę w San Bernardino w Kalifornii, w której zginęło 14 osób; zamach bombowy podczas maratonu bostońskiego, w którym zginęły trzy osoby, a ponad 260 zostało rannych; oraz zamachy bombowe w Nowym Jorku w 2016 r., w których 29 zostało rannych.


Obecnie Sąd Najwyższy rozpatruje dwie sprawy związane z terroryzmem, dotyczące sekcji 230 ustawy Communications Decency Act z 1996 r. Jedna sprawa, Gonzalez przeciwko Google, jest wnoszona przez rodzinę Nohemi Gonzalez, 23-letniej obywatelki amerykańskiej zabitej przez ISIS w Paryżu w listopadzie 2015 r. Rodzina twierdzi, że YouTube naruszyła ustawę antyterrorystyczną, gdy jej algorytmy polecały użytkownikom treści związane z ISIS, oraz że treści polecane użytkownikom przez algorytmy nie powinny być chronione przez sekcję 230. Druga sprawa, Twitter v. Taamneh, dotyczy tego, czy firmy mediów społecznościowych są odpowiedzialne za pomoc i podżeganie do międzynarodowego terroryzmu, gdy grupy terrorystyczne korzystają z platform mediów społecznościowych.


Po spotkaniu w grudniu 2010 r. nadal oferowaliśmy YouTube pomoc w identyfikowaniu filmów, które podżegają do przemocy i aktów terrorystycznych. Nowo utworzona funkcja YouTube oznaczania treści „promujących terroryzm” była testowana przez cały 2012 rok przez MEMRI Cyber & Jihad Lab (CJL), sztandarowy projekt, który od ponad 15 lat śledzi, bada i analizuje działalność terrorystyczną w cyberprzestrzeni, pomagając firmom technologicznym usuwać treści terrorystyczne.


Po oryginalnych raportach MEMRI, seria raportów z lat 2012-2017 na temat oflagowania filmów Osamy bin Ladena, 11 września, Al-KaidyAl-Awlakiego i świętowania ataków terrorystycznych pokazała, że większość treści pozostała online. 

 

Od tego czasu YouTube dużo lepiej radzi sobie z usuwaniem materiałów związanych z dżihadyzmem i terroryzmem, a wiele moich sugestii zgłoszonych na spotkaniu w grudniu 2010 roku zostało wdrożonych. Jednak chociaż w języku arabskim jest mniej filmów dżihadystycznych, platforma udostępnia coraz więcej treści neonazistowskich, zwolenników białej supremacji i innych krajowych terrorystów w wielu językach europejskich. Brak skupienia się na usuwaniu takich filmów umożliwia wzrost tych ruchów.


Nie da się powiedzieć, ile szkód wyrządzono, pozwalając ekstremistycznym treściom nadal jątrzyć online przez osiem lat od naszego artykułu w Forbes. Chociaż istnieją obawy co do tego, co sąd może orzec, istnieje również duży potencjał dobrych ogólnych wyników dla platform, poza tymi wymienionymi w procesach sądowych – na przykład zmuszenie zaszyfrowanej aplikacji Telegram, powszechnie preferowanej zarówno przez dżihadystów, jak i krajowych ekstremistów, do usuwania brutalnych i ekstremistycznych treści.


Technologia może również pomóc – algorytmy mogą, oprócz wyświetlania widzom bardziej podobnych treści, pomóc ustalić, czy treść jest w granicach wolności słowa, czy jest podżeganiem do przemocy. Choć nie będzie nigdy doskonała, dokładność algorytmów będzie rosła z czasem.


W ciągu ostatnich kilku tygodni opublikowano niezliczone artykuły na temat sekcji 230 i przyszłości Internetu, których autorzy tak naprawdę nie rozumieją niebezpieczeństw związanych z treściami terrorystycznymi online. Zdecydowana większość tych autorów nigdy nie widziała w Internecie treści terrorystycznych, które ja i moja organizacja monitorujemy codziennie od 2006 roku. Martwię się również, że sędziowie Sądu Najwyższego nie są wystarczająco poinformowani w tej sprawie, aby móc podejmować decyzje dotyczące tego. Jak sędzia Elena Kagan powiedziała o konfuzji sędziów, do której sami się przyznają : „Jesteśmy sądem. Naprawdę nie znamy się na tych rzeczach. Wiesz, to nie jest tak, jak dziewięciu największych ekspertów ds. Internetu”.


Od 2015 r. (wydarzenia w sprawie Gonzalez przeciwko Google) i 2017 r. (wydarzenia w sprawie Twitter przeciwko Taamneh) główne firmy zajmujące się mediami społecznościowymi poprawiły monitorowanie treści terrorystycznych. Ale nadal muszą być pociągnięci do odpowiedzialności za swoją bezczynność, kiedy terroryści mieli wolną rękę na ich platformach. Potrzebne są branżowe standardy społeczności technologicznej przewidujące wykluczenie firm, w tym sklepów z aplikacjami, które nie przestrzegają standardów. Jeszcze bardziej potrzebny jest nadzór rządowy, z półrocznym raportem przedstawiającym rezultaty wysiłków tych firm w usuwaniu treści o charakterze terrorystycznym oraz surowe kary dla tych firm, które się do tego nie stosują. Należy również zauważyć, że sedno sprawy nie jest częścią dzisiejszych procesów sądowych – że brutalne treści nawołujące do zabójstwa mogą być opakowane w kontekst religijny i że wolność słowa nie może obejmować nawoływań do przemocy tylko dlatego, że pochodzą z religijnego źródła.


*Steven Stalinsky jest dyrektorem wykonawczym MEMRI (Middle East Media Research Institute), który aktywnie współpracuje z Kongresem i firmami technologicznymi w walce z cyberdżihadem za pośrednictwem  
Jihad and Terrorism Threat Monitor.

 

MEMRI Daily Brief Nr 462, 28 lutego 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska 

 

 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1257 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk