Prawda

Czwartek, 24 czerwca 2021 - 17:17

« Poprzedni Następny »


Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas


Bassam Tawil 2021-06-11

Ogłoszenie przez sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena, z 25 maja, że administracja Bidena poprosi Kongres o przyznanie 75 milionów dolarów jako pomoc dla Palestyńczyków oraz że Waszyngton ponownie otworzy konsulat USA w Jerozolimie, wysyła niewłaściwy komunikat do przywódców Palestyńczyków. Na zdjęciu: Blinken (po lewej) z prezydentem Autonomii Palestyńskiej, Mahmoudem Abbasem 25 maja 2021 roku w Ramallah. (Zrzut z ekranu wideo)
Ogłoszenie przez sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena, z 25 maja, że administracja Bidena poprosi Kongres o przyznanie 75 milionów dolarów jako pomoc dla Palestyńczyków oraz że Waszyngton ponownie otworzy konsulat USA w Jerozolimie, wysyła niewłaściwy komunikat do przywódców Palestyńczyków. Na zdjęciu: Blinken (po lewej) z prezydentem Autonomii Palestyńskiej, Mahmoudem Abbasem 25 maja 2021 roku w Ramallah. (Zrzut z ekranu wideo)

Ogłoszenie przez sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena, z 25 maja, że administracja Bidena poprosi Kongres o przyznanie 75 milionów dolarów jako pomoc dla Palestyńczyków oraz że Waszyngton ponownie otworzy konsulat USA w Jerozolimie – który uprzednio działał jako de facto ambasada zajmująca się stosunkami USA z Palestyńczykami - wysyła niewłaściwy komunikat do przywódców palestyńskich.


Po pierwsze, te gesty sygnalizują prezydentowi Autonomii Palestyńskiej (AP), Mahmoudowi Abbasowi, że USA będzie popierać i hojnie finansować każdego arabskiego dyktatora, który  źle traktuje nie tylko własną ludność, ale także sąsiadów. Ta polityka obejmuje także takich przywódców, jak Władimir Putin w Rosji, Xi Jinping w Chinach i "Najwyższy Przewodnik" Ali Chamenei w Iranie, jak również innych despotów.


Jednym z pretekstów do wojny, jaką rozpoczął Hamas, było to, że Abbas anulował parlamentarne wybory, które miały odbyć się w maju i w czerwcu. Rzeczywistą przyczyną anulowania tych wyborów było to, że wszystko wskazywało na kolejne zwycięstwo Hamasu.  


Hamas wygrał poprzednie wybory parlamentarne w 2006 roku z powodu frustracji Palestyńczyków szalejącą polityczną, administracyjną i ekonomiczną korupcją Fatahu, dominującej frakcji Abbasa w AP.


Administracja Bidena – przez oferowanie Abbasowi więcej pieniędzy i ponowne otwarcie dyplomatycznej misji USA, która bezpośrednio kontaktuje się z palestyńskimi władzami – nagradza Abbasa za to właśnie zachowanie.  


Przez bezpośrednie angażowanie Abbasa i wysyłanie najwyższego rangą dyplomaty USA, by spotkał się z nim w Ramallah, administracja Bidena mówi Palestyńczykom, że nie dba ani o prawa człowieka, ani o odpowiedzialne zarządzanie.


Mówi Palestyńczykom – jak również przywódcom na całym świecie – że Stany Zjednoczone i Biden nie mają żadnego problemu z utrzymywaniem stosunków z przywódcą, który fatalnie rządzi własną ludnością, który podżega ich do przemocy i który nie ma najmniejszego zamiaru zachęcać ich do pokoju z sąsiadami.


Ponadto administracja Bidena mówi Abbasowi, że nie ma problemu z jego dalszymi, jednoosobowymi rządami w AP i jego rozprawą z politycznymi rywalami i użytkownikami mediów społecznościowych, którzy odważają się występować przeciwko korupcji i łamaniu praw człowieka na rządzonym przez AP Zachodnim Brzegu.


W przeddzień wizyty Blinkena w Ramallah siły bezpieczeństwa Abbasa aresztowały szereg palestyńskich działaczy politycznych pod zarzutem „obrażenia” wysokich rangą palestyńskich polityków na różnych platformach mediów społecznościowych lub podczas wieców na Zachodnim Brzegu.


Kiedy Abbas ogłosił decyzję o odłożeniu wyborów, przedstawił skrajnie poważne – i skrajnie fałszywe – oskarżenia wobec Izraela. Abbas powiedział, że uważa Izrael za odpowiedzialnego za przeszkadzanie w wyborach, czego Izrael nie zrobił, i za prowadzenie „napaści” na meczet Al-Aksa w Jerozolimie, czego Izrael także nie zrobił.


Ta ostra retoryka Abbasa przeciwko Izraelowi przyczyniła się w rzeczywistości do wybuchu przemocy na ulicach Jerozolimy, gdzie Palestyńczycy fizycznie atakowali policjantów i żydowskich cywilów.


18 maja Abbas oznajmił w Parlamencie Arabskim, organie ustawodawczym Ligi Arabskiej, że planuje wnieść oskarżenie Izraelczyków o „zbrodnie wojenne” za reagowanie na rakiety i pociski marionetek Iranu, Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu wystrzelone przez nich na teren Izraela.


Pakiet 75 milionów dolarów pomocy dla Palestyńczyków, o które Blinken zamierza poprosić Kongres, najprawdopodobniej po prostu pomoże Abbasowi w jego staraniach o wniesienie zaskarżenia o “zbrodnie wojenne” przeciwko Izraelczykom na różnych międzynarodowych forach, włącznie z Międzynarodowym Trybunałem Karny (ICC), który próbuje również  postawić Amerykanów w stan oskarżenia.


Jak na ironię, ten sam Abbas, który powiedział Blinkenowi, że jest oddany procesowi pokojowemu z Izraelem, jest tym samym Abbasem, który także chce widzieć swojego izraelskiego „partnera do pokoju” na ławie oskarżonych w ICC.


Innymi słowy, Abbas chce zawrzeć pokój z Izraelczykami, ale dopiero po tym, jaki uda mu się doprowadzić do tego, że będą w kajdanach i uwięzieni za rzekome „zbrodnie wojenne”. Nie trzeba dodawać, że jest to ten sam Abbas, który nie zamierza oskarżać Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu o ich zbrodnie wojenne wystrzelenia w ciągu kilku dni  ponad 4000 rakiet i pocisków na Izrael.


Poza finansową nagrodą dla Abbasa Biden dał także polityczny podarunek Hamasowi w postaci ponownego otwarcia dyplomatycznej misji USA we wschodniej Jerozolimie. Konsulat służył jako łącznik z palestyńską dyktaturą do czasu, kiedy administracja Trumpa włączyła go do nowej ambasady USA w Jerozolimie.


Hamas rozpoczął niedawną wojnę z Izraelem rzekomo z powodu Jerozolimy. Hamas powiedział Palestyńczykom, że odpala rakiety i pociski na Izrael jako część kampanii “wyzwolenia Jerozolimy i meczetu Al-Aksa od syjonistycznego wroga”. Hamas nawet nazwał tę wojnę z Izraelem "MieczJerozolimy".


Rzeczywistym powodem, dla którego Hamas rozpoczął wojnę, była jednak próba zdobycia większej siły na całych terytoriach palestyńskich, jak to miał nadzieję zdobyć w wyborach zanim zostały nagle odwołane.


Wówczas Hamas postanowił (być może za namową Iranu) wypróbować “Plan B”: pokaz siły, żeby Palestyńczycy zobaczyli, kto naprawdę jest “silnym koniem” – i żeby jeszcze bardziej osłabić Abbasa, którego władza polityczna istnieje tylko dlatego, że Izrael dostarcza mu bezpieczeństwa przez okrągłą dobę.


Celem Hamasu było wysłanie komunikatu do Palestyńczyków i świata, że Żydzi nie mają żadnych praw w Jerozolimie; że jest to wyłącznie arabskie i muzułmańskie miasto i że tylko Hamas może je dostarczyć Palestyńczykom. Możliwe także, że Hamas chciał  pokazać światu, że wbrew twierdzeniom Izraela Jerozolima nie jest zjednoczonym miastem, gdzie Arabowie i Żydzi żyją razem.


Prawdą jest, że Hamas i AP chcą tego samego: zniszczenia Izraela i zastąpienia go państwem islamskim. Różnią się tylko tym, jak to osiągnąć. Abbas wolałby zrobić to dyplomatycznie, przez międzynarodowe grupy ogłaszające Państwo Palestynę, które można następnie, jeśli to konieczne, używać jako odskoczni do podbicia reszty terytorium; Hamas, jak stanowi w swojej Karcie, woli zdobyć całą ziemię przez akcją militarną, poprzez dżihad. Ani AP, ani Hamas nie są w najmniejszym stopniu zainteresowani jakimkolwiek rodzajem pokoju z Izraelem.


A teraz przychodzi Blinken i ogłasza ponowne otwarcie konsulatu w tym mieście. Oto jak Palestyńczycy rozumieją jego posunięcia: jeśli odpalasz 4000 rakiet i pocisków na Izrael, dostaniesz konsulat USA w Jerozolimie i miliony dolarów z pieniędzy amerykańskiego podatnika. To działa! Rozwiązaniem więc jest robienie tego dalej!


Przez ponowne otwarcie konsulatu Blinkem mówi także zarówno Hamasowi, jak Abbasowi, że USA nie uznają Jerozolimy jako zjednoczonej i niepodzielnej stolicy Izraela. Blinken poinformował tym także Abbasa i Hamas, że formuła byłego prezydenta USA, “pokój za pokój” na Bliskim Wschodzie spadła z wokandy; nie muszą się dłużej martwić.  


Abbas i Hamas potępili plan Trumpa jako "spisek, by wyeliminować palestyńską sprawę i prawa”. Teraz Abbas i Hamas zacierają ręce, ponieważ uważają, że administracja Bidena właśnie osiągnęła ich cel wyrzucenia do kosza planu pokojowego Trumpa, “Pokój przez dobrobyt: wizją poprawienia życia narodów palestyńskiego i izraelskiego”. Popierały ten plan Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Arabia Saudyjska, Egipt i Maroko, jak również Serbia i Kosowo.


Wizyta Blinkena, nawet jeśli intencje były najlepsze, była więc wielką wygraną Iranu, Hamasu, Hezbollahu i tych wszystkich Arabów i muzułmanów, którzy zaciekle sprzeciwiają się prawu Izraela do istnienia i całkowicie odrzucają pokój z nim.


Decyzja administracji Bidena o wznowieniu bezwarunkowej pomocy finansowej dla AP – i dla Iranu – oznacza tylko wzmocnienie dyktatur i korupcji dla ludzi żyjących na Bliskim Wschodzie. Oznacza, że Abbas może kontynuować autokratyczne rządy i ucisk, łącznie z pozbawianiem swojej ludności parlamentarnego rządu, wolności słowa i równej sprawiedliwości według prawa. Decyzje Ameryki ośmielą Hamas i Palestyński Islamski Dżihad i pokazały im, że ich najnowsza wojna przeciwko Izraelowi nie poszła na marne.  


Przez nagrodzenie Abbasa, Hamasu i antynormalizacyjnego obozu w arabskim świecie, administracja Bidena roztrzaskała swój deklarowany cel ożywienia procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Zdecydowanie pokazała, że korupcja i dyktatura opłacają się. Pokazała, że terroryzm opłaca się – przynosi miliony dolarów. Nie jest prawdopodobne, że palestyńskie podżeganie i przemoc wobec Izraela zmniejszą się w sytuacji tak zachęcających rezultatów.  


Biden Administration Rewards Terrorists: Abbas and Hamas

Gatestone Institute, 1 czerwca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 897 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk