Prawda

Wtorek, 11 maja 2021 - 22:08

« Poprzedni Następny »


Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się


Giulio Meotti 2020-09-21

W Nigerii przez ostatnie 20 lat zabito 100 tysięcy chrześcijan. Nigeria staje się “największym regionem mordowania chrześcijan na świecie”. W 2018 roku prezydent USA Donald Trump, poruszył tę sprawę w rozmowie z prezydentem Nigerii, Muhammadu Buharim. \
W Nigerii przez ostatnie 20 lat zabito 100 tysięcy chrześcijan. Nigeria staje się “największym regionem mordowania chrześcijan na świecie”. W 2018 roku prezydent USA Donald Trump, poruszył tę sprawę w rozmowie z prezydentem Nigerii, Muhammadu Buharim. "Mamy bardzo poważny problem z chrześcijanami mordowanymi w Nigerii” powiedział mu Trump. Prezydent Trump jest jednak niemal samotny wśród zachodnich przywódców w poruszaniu tej kwestii. Kiedy jego poprzednik, prezydent Barack Obama, spotykał się z Buharim, nigdy nie wspominał o mordowaniu chrześcijan. Na zdjęciu: Trump i Buhari 30 kwietnia 2018 r. w Waszyngtonie.

"Zatrzymać zabijanie", "Wystarczy!", "Nasze życie liczy się" powiedzieli nigeryjscy chrześcijanie i przywódcy kościelni zebrani w Londynie 20 sierpnia, by demonstrować przeciwko masakrze chrześcijan w ich kraju. Wysłali list to brytyjskiego premiera, Borisa Johnsona, oskarżając międzynarodowe media o „zmowę milczenia”.


W tym samym czasie raporty trzech organizacji – Międzynarodowej Organizacji Budowania Pokoju i Sprawiedliwości Społecznej, Międzynarodowego Komitetu Nigerii i Ogólnopartyjnej Grupy Parlamentarnej na rzecz Międzynarodowej Wolności Religii i Wyznania - ujawniły, że w Nigerii przez ostatnie 20 lat zabito 100 tysięcy chrześcijan. Boko Haram, Al-Kaida i pasterze Fulani oraz inne grupy islamistyczne są odpowiedzialne za śmierć ponad 96 tysięcy chrześcijan w 21 tysiącach oddzielnych atakach. Według raportu 43 242 chrześcijan zginęło z rąk Boko Haram, Islamskiego Państwa i Al-Kaidy; 18 834 zginęło w atakach Fulanich, a 34 233 zabiły inne grupy. Nigeria staje się "największym regionem mordowania chrześcijan na świecie”.


"Te działania są systematyczne - powiedział anglikański arcybiskup Benjamin Argak Kwashi z Jos;- są planowane, kalkulowane… ich zamiarem jest islamizacja Nigerii”.  


Stawki są strategiczne i olbrzymie. Według badania przeprowadzonego przez „Lancet” Nigeria, już dziś najludniejszy kraj Afryki, może mieć populację około 800 milionów ludzi w roku 2100 i może stać się dziewiątą największą gospodarką świata. "Jeśli islam zdobędzie całą Nigerię, reszta Afryki może łatwo paść ich ofiarą” - powiedział biskup Hyacinth Egbebo.


Raporty o masakrach nigeryjskich chrześcijan pokazują zawsze tę samą scenę: wieś z kilkoma ubogimi chatami otoczona polami. Dżihadyści pojawiają się w środku nocy i atakują dom za domem. Wyłamują drzwi, krzyczą "Allahu akbar", mordują starców, gwałcą i okaleczają kobiety i dzieci i porywają dla okupu jako "biznes". Palą domy, szkoły i kościoły. “Jest tak, jakby życie chrześcijan dłużej nie liczyło się” - powiedział pastor Stephen Baba Panya, prezes Evangelical Church Winning All.


"W północnych i centralnych stanach Nigerii tysiące cywilów zginęło w atakach Boko Haram, islamistycznych Fulani i innych ekstremistycznych bojówek - pisała Baronessa Caroline Cox. – Setki kościołów doszczętnie spalono. Całe społeczności zmuszano do opuszczenia swoich domów i ziemi”. The International Society for Civil Liberties and Rule of Law ostrzegało przed "ludobójstwem w stylu Ruandy".


Organizacje, które obserwują prześladowania chrześcijan, od dawna potępiały to, co się dzieje. W 2012 roku organizacja Open Doors USA już wskazywała na niebezpieczeństwo ludobójstwa w Nigerii. Osiem lat później – ilu chrześcijan straciło życie? Ilu można było uratować, gdyby media, rządy i organizacje międzynarodowe naciskały na nigeryjskie władze, by chroniły swoich chrześcijan? Dlaczego Zachód nigdy nie wiąże wymiany handlowej, dyplomatycznej, wojskowej i politycznej z Nigerią z ochroną jej chrześcijan?


Prezydent USA Ronald Reagan powiązał rozmowy ze Związkiem Radzieckim z kampanią o pozwolenie rosyjskim Żydom na opuszczenie kraju. Nawet jednak Żydzi w Związku Radzieckim nie doświadczali takich potworności, jakich chrześcijanie w Nigerii doznają każdego dnia.


W 2018 roku prezydent USA Donald Trump, poruszył tę sprawę w rozmowie z prezydentem Nigerii, Muhammadu Buharim. "Mamy bardzo poważny problem z chrześcijanami mordowanymi w Nigerii” - powiedział mu Trump. Prezydent Trump jest jednak niemal samotny wśród zachodnich przywódców w poruszaniu tej kwestii. Kiedy jego poprzednik, prezydent Barack Obama, spotykał się z Buharim, nigdy nie wspominał o mordowaniu chrześcijan    


Prezydent Trump powinien “mianować specjalnego wysłannika do Nigerii i regionu Jeziora Czad, by ‘skupić się jak promień laserowy’ na atakach Boko Haram i innych islamskich bojówek… by powstrzymać ludobójstwo chrześcijan w regionie” - wzywał były kongresman, Frank Wolf.


Sześć lat temu porwanie 276 uczennic, głównie chrześcijanek, przez islamistyczną grupę Boko Haram w Chibok w Nigerii, wywołało międzynarodowe potępienie. #BringBackOurGirls zyskało wielką popularność na Twitterze – jak można było przewidzieć, bez jakiegokolwiek wrażenia na Buharim. Kampania hashtagów była krótka.


Tylko jedna z porwanych nigeryjskich nastolatek, Leah Sharibu, nie odzyskała wolności i spędziła dwa lata w niewoli Boko Haram. Dlaczego? Ponieważ odmówiła wyrzeczenia się chrześcijaństwa i przejścia na islam. Jej matka dołączyła do protestu w Londynie, ale żadna duża gazeta europejska nie miała dla niej czasu. „Ze znużenia lub zawstydzenia, albo z jednego i drugiego powodu, zamykamy oczy” - powiedział dziennikarz Franz-Olivier Giesbert.

"Czy życie chrześcijan na Wschodzie, w Afryce lub Azji liczy się? To jest pytanie, które możemy sobie stawiać, kiedy widzimy ile miejsca nasze drogie media przeznaczają na informację o zabijaniu i dyskryminacji, jakim poddani są katolicy i protestanci na planecie: nic lub niemal nic, z nielicznymi wyjątkami (...) To jest nasza tartuferie (hipokryzja), która podsyca zderzenie cywilizacji”.  

Innym wyjątkiem jest francuski autor Bernard-Henri Lévy. W długim artykule Lévy opisał swoją wizytę w nigeryjskich kościołach i wsiach spalonych i zniszczonych przez islamskich fundamentalistów, podczas gdy miejscowi księża i biskupi pokazywali mu zdjęcia kobiet okaleczonych po tym, jak odmówiły przejścia na islam. Potem pewien Fulani powiedział mu:

"To jest nasza ziemia, za dużo tu jest chrześcijan, chrześcijanie to psy i dzieci suk. Są zdrajcami, bo nawrócili się na religię białych. Kiedy wszyscy odejdą, Nigeria będzie wreszcie wolna”.

Amerykańska dziennikarka, Kirsten Powers napisała:

"Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie i w Afryce są masakrowani, torturowani, gwałceni, porywani, obcina się im głowy i zmusza do ucieczki z miejsca narodzenia chrześcijaństwa. Można by pomyśleć, że ten horror pochłania ambony i ławy kościelne amerykańskich kościołów. Nie. Milczenie jest niemal ogłuszające”.  

Główne kościoły w USA przyjęły "sygnalizowanie cnoty" o rasizmie po śmierci George’a Floyda, ale żaden chrześcijański przywódca nie powiedział “Życie czarnych chrześcijan liczy się” - "Black Christian Lives Matter", by wzbudzić świadomość o masakrach chrześcijan. Jak powiedział pewien biskup, milczenie Zachodu o masakrach chrześcijan jest "złowieszcze".


"Kulturowe ludobójstwo" Ujgurów przez chiński reżim jest potępione i znajduje się w polu radaru naszych mediów, podobnie "ludobójstwo Rohingjów" w Miamie skończyło w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze; potępiły je związki parlamentarzystów Niemiec i Unii Europejskiej. Jednak w sprawie ludobójstwa 100 tysięcy chrześcijan w największym kraju w Afryce Zachód wzruszył ramionami.


Black Christian Lives Apparently Do Not Matter

Gatestone Institute, 6 września 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaGiulio Meotti 

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk