Prawda

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 - 11:49

« Poprzedni Następny »


Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów


Khaled Abu Toameh 2021-06-22

„Rakiety i drony Huti miały uderzyć w święte miejsca w Mekce i Medynie. Jak Iran może twierdzić, że jego celem jest wyzwolenia Jerozolimy i meczetu Al-Aksa, zaczynając od bombardowania Arabii Saudyjskiej? Twierdzenia Iranu o obronie świętego islamu nie mają nic wspólnego z ich wiarą.  To tylko przykrywka dla ich ambicji regionalnych, marzeń o ekspansji i dążeń do eksportu rewolucji irańskiej do innych krajów w regionie” — mówi saudyjski autor Mohammed Hassan Mufti, (Okaz, 3 czerwca 2021 r.). Na zdjęciu: Zdjęcie:Płonąca rafineria Aramco po ataku dronów wysłanych przez jemeńską milicję będącą na usługach Iranu 14 września 2019. (Zrzut z ekranu wideo.)    
„Rakiety i drony Huti miały uderzyć w święte miejsca w Mekce i Medynie. Jak Iran może twierdzić, że jego celem jest wyzwolenia Jerozolimy i meczetu Al-Aksa, zaczynając od bombardowania Arabii Saudyjskiej? Twierdzenia Iranu o obronie świętego islamu nie mają nic wspólnego z ich wiarą.  To tylko przykrywka dla ich ambicji regionalnych, marzeń o ekspansji i dążeń do eksportu rewolucji irańskiej do innych krajów w regionie” — mówi saudyjski autor Mohammed Hassan Mufti, (Okaz, 3 czerwca 2021 r.). Na zdjęciu: Zdjęcie:Płonąca rafineria Aramco po ataku dronów wysłanych przez jemeńską milicję będącą na usługach Iranu 14 września 2019. (Zrzut z ekranu wideo.)    

Iran wykorzystuje kwestię palestyńską, aby promować swoją ekspansję na Bliskim Wschodzie i mieszać się w wewnętrzne sprawy krajów arabskich, w tym Syrii, Libanu, Iraku, Jemenu i Bahrajnu.


Tymczasem jego przedstawiciele nadal prowadzą pośrednie negocjacje z administracją amerykańską w Wiedniu w sprawie wznowienia „irańskiego porozumienia nuklearnego” z 2015 r., którego Iran nigdy nie podpisał.


Dyplomaci z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec, którzy negocjują z Irańczykami, wydają się nieświadomi rosnącego w świecie arabskim zaniepokojenia działaniami Teheranu, eksportem terroryzmu i nieustanną interwencją w sprawy wewnętrzne kilku krajów arabskich.


Oskarżenie, że Iran wykorzystuje kwestię palestyńską do realizacji swoich planów w regionie, zostało wysunięte przez wielu Arabów w następstwie niedawnej wojny między Hamasem a Izraelem, która zakończyła się zawieszeniem broni, osiągniętym z pomocą Egiptu 21 maja.


Zarówno podczas jak i po przerwaniu 11-dniowej wojny Iran niemal otwarcie mówił, że bez finansowego i militarnego wsparcia Teheranu Hamas i inne palestyńskie grupy terrorystyczne w Strefie Gazy nie byłyby w stanie wystrzelić tysięcy rakiet na Izrael.


Jednak wielu Arabów szydzi z twierdzeń Iranu i oskarża go o wykorzystanie tej najnowszej rundy walk między Hamasem a Izraelem, aby przedstawić się jako obrońca sprawy palestyńskiej, Jerozolimy i meczetu Al-Aksa. Arabowie wyraźnie widzą to, czego nie chce zobaczyć ani administracja Bidena, ani Wielka Brytania, Niemcy i Francja – że Iran ma ambicje nie tylko zdobycia bomby atomowej, ale także agresywnego eksportu „rewolucji islamskiej” i terroryzmu do reszty świata.


Arabowie przypominają, że irańskie Siły Kuds, oddziały Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), nie zrobiły nigdy nic w „obronie” Jerozolimy i Palestyńczyków od czasu ich założenia w 1982 roku. Należy również zauważyć, że jedną z założycielskich misji Siły Kuds jest „ wyzwolenie Jerozolimy i Palestyny”, eufemizm oznaczający eliminację Izraela.


„Słynne Siły Kuds popełniły liczne zbrodnie przeciwko Arabom i są zajęte tworzeniem milicji składających się z arabskich zdrajców w Iraku, Syrii, Libanie i Jemenie” - napisał saudyjski pisarz Abdullah Al-Anzi. „Iran wykorzystuje kwestię palestyńską, aby uzasadnić swój program ekspansji i rozszerzyć jej ideologiczny i polityczny wpływ na kraje arabskie, Iran chce pokazać, że jest obrońcą Palestyńczyków”.


Libański vloger (który nie ujawnia swojego nazwiska), niedawno opublikował wideo w mediach społecznościowych, w którym kpił z planów „wyzwolenia Jerozolimy i Palestyny” przez irańskie Siły Kuds. W filmie, który był masowo oglądany i przekazywany na platformach społecznościowych jego autor pytał:

„Iran ma jednostki nazwane Siłami Kuds. Czy nie jest obowiązkiem tych sił przybycie do Jerozolimy, aby pomóc Palestyńczykom? A może ich obowiązkiem jest po prostu udanie się do Libanu, Syrii, Iraku, Jemenu i Bahrajnu? Działają w wielu krajach arabskich, ale nigdy w Jerozolimie”.

Słowa libańskiego vlogera nie były niczym nowym dla Arabów, którzy od dawna oskarżali Iran o działanie na rzecz destabilizacji ich krajów z pomocą swoich terrorystycznych pełnomocników, zwłaszcza Hamasu, Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, Hezbollahu i Huti.


Odnosząc się do wspieranej przez Iran milicji Huti w Jemenie, która od kilku lat atakuje Arabię Saudyjską rakietami i dronami, saudyjski pisarz Walid Al-Ghamidi skomentował:

„Siły Kuds są w Jemenie po to, żeby prowadzić ataki na Mekkę i Medynę oraz całą Arabię Saudyjską. Celem mułłów w Teheranie jest zaatakowanie muzułmanów i wyrządzenie im jak najwięcej szkód”.

Saudyjski autor Mohammed Hassan Mufti powiedział, że był „zdumiony” „dziwnym” oświadczeniem irańskiego ministra spraw zagranicznych Dżawada Zarifa, w którym wyraził zamiar, by Iran nie porzucał swoich obowiązków wobec Jerozolimy i meczetu Al-Aksa.


„Prawda jest taka, że takie oświadczenie może skłaniać niektórych ludzi, by myśleli, że Iran nigdy nie zrezygnował i nigdy nie zrezygnuje ze swojego poparcia dla sprawy palestyńskiej i że nigdy nie zawiódł w dążeniu do wyzwolenia meczetu Al-Aksa” - powiedział Mufti.

„Czyż Iran nie jest krajem, który wspiera bojówki Huti pieniędzmi i bronią, by atakowały Arabię Saudyjską? Pociski i drony Huti miały uderzyć w święte miejsca w Mekce i Medynie. Jak Iran może zainwestować w bombardowanie Arabii Saudyjskiej, jednocześnie głosząc z najwyższym entuzjazm, że dąży do wyzwolenia Jerozolimy i meczetu Al-Aksa? Irańskie twierdzenia o wspieraniu świętych miejsc islamunie ma związku z żadnymi przekonaniami religijnymi. Jest związane z ich ambicjami regionalnymi, marzeniami o ekspansji i dążeniem do eksportu rewolucji irańskiej do różnych krajów w regionie."

Według Muftiego rozmiary manipulacji umysłami młodych Irańczyków zostały ujawnione już podczas wojny iracko-irańskiej. Irańscy żołnierze, którzy zostali schwytani przez armię iracką, mówili podczas przesłuchań, że mułłowie w Teheranie przekonali ich, że „droga do Jerozolimy przechodzi przez Irak”, stwierdzając dalej, że „nie ma sporu wśród ekspertów i analityków politycznych, iż Iran jest bezpośrednią przyczyną całkowitego zniszczenia co najmniej czterech krajów arabskich”.


Saudyjski publicysta Bader bin Saud ostrzegł, że naleganie administracji Bidena na negocjacje z Irańczykami w sprawie wznowienia umowy nuklearnej z Iranem w czasie, gdy mułłowie w Teheranie przechwalają się swoim finansowym i militarnym wsparciem dla Hamasu i palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, prowadzi do spotęgowania napięcia na Bliskim Wschodzie.


„Administracja Bidena nadal nalega na kontynuowanie negocjacji nuklearnych z Iranem” – pisał bin Saud .

„Przystąpienie Ameryki do irańskiego porozumienia nuklearnego zaostrzy sytuację i w efekcie umożliwi mułłom zdobycie broni nuklearnej oraz ponad miliarda dolarów. Część pieniędzy trafi do irańskich agentów w regionie. Reżim irański uważa Bliski Wschód za przedłużenie jego strategicznej głębi i cel neokolonialnych aspiracji oraz wzywa do globalizacji sprawy palestyńskiej, aby uzasadnić swoją bezpośrednią interwencję w sprawy palestyńskie”.

Dr Dalal Mahmoud, profesorka na Wydziale Ekonomii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Kairze, stwierdziła wyraźnie, że Iran i Bractwo Muzułmańskie nie zrobiły nic dla sprawy palestyńskiej w ciągu ostatnich lat.


Iran i Bractwo Muzułmańskie - powiedziała Mahmoud dziennikarzom  wychodzącej w ZEA gazecie Al-Ain, odnosząc się do sporu między Autonomią Palestyńską na Zachodnim Brzegu a Hamasem w Strefie Gazy – w rzeczywistości  „przyczynili się do zwiększenia skomplikowania sprawy palestyńskiej, spiskowali przeciwko niej i wykorzystywali ten konflikt do swoich planów politycznych, zwiększając podziały w narodzie palestyńskim”.


Były dyplomata egipski Mohamed Al-Orabi powiedział, że stosunki między Iranem a Bractwem Muzułmańskim „wyznacza oportunizm i dążenie do osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest obecność w regionie, rozszerzanie wpływów i destabilizacja bezpieczeństwa oraz stabilności regionu oraz państw Zatoki."


Wybitny syryjski pisarz i dziennikarz Faisal Al-Kassem powiedział, że wielu Arabów wyśmiewa retorykę Iranu o rzekomym wspieraniu Palestyńczyków i „wyzwoleniu Jerozolimy i Palestyny”.

„Dziwne jest to, że Iran często prosi Palestyńczyków o przypominanie jego roli w ruchu oporu w zamian za irańskie wsparcie… Od Palestyńczyków wymaga się, aby w swoich wypowiedziach mówili o Iranie. Ogólnie rzecz biorąc, Iran nie przekonał arabskiej opinii publicznej i nie wzmocnił swojego wizerunku próbując czerpać korzyści z palestyńskiej walki, ponieważ arabska ulica na ogół się z tego śmieje.”  

Kassem zauważył, że sondaże na Twitterze wykazały, że ponad 85% wyborców nie ufa stanowisku Iranu w kwestii palestyńskiej. „Jak ci, którzy zabili i wysiedlili miliony Syryjczyków, Irakijczyków, Libańczyków i Jemeńczyków, mogą pomóc Palestyńczykom” – cytował słowa jednego z arabskich komentatorów.

„Czy Iran chce wyzwolić Jerozolimę i dać ją Palestyńczykom, czy też tylko chce ją dodać do grupy okupowanych przez siebie arabskich stolic, takich jak Damaszek, Bagdad, Bejrut i Sana? Kiedy Iran twierdzi, że popiera Palestyńczyków w ich walce z Izraelem, czy robi to, aby pomóc im wyzwolić Jerozolimę, czy żeby ją zaanektować, jak pozostałe cztery arabskie stolice krajów okupowanych przez Iran?”

Kassem zwraca również uwagę, że niektórzy z komentatorów wolą, żeby Jerozolima została pod kontrolą Izraela, niż żeby była wyzwolona przez Iran. Cytował innego arabskiego komentatora, który pisał:

„Spójrzcie na stolice okupowane przez Iran: Bagdad stał się, według Organizacji Narodów Zjednoczonych, najbrudniejszą stolicą świata, podczas gdy Bejrut jest dziś największym śmietnikiem na Bliskim Wschodzie. Co do Damaszku, zamienił się w ruinę, podczas gdy do Sany „powróciło średniowiecze”.

Iracka pisarka dr Bahera Al-Sheikhli również wyszydzała twierdzenie Iranu, że robi wszystko, aby pomóc Palestyńczykom:

„W ciągu ostatnich 30 lat Siły Al-Kuds walczyły z Arabami wszędzie ale nie wystrzeliły ani jednej kuli, by wyzwolić Jerozolimę lub Palestynę. Jerozolima i Palestyna są koniem trojańskim irańskiego reżimu. Jeśli idzie o Iran, to raczej zajmuje się zabijaniem Arabów i okupowaniem ich krajów. Jedyną rzeczą, jaką Iran zrobił dla Palestyńczyków, było to, że podzielił ich na dwa podmioty – jeden kierowany przez Autonomię Palestyńską, a drugi kierowany przez Hamas i Palestyński Islamski Dżihad. Iran dąży do rozwijania się kosztem Arabów i ich krajów, a Jerozolima ich nie obchodzi”.

Arabski analityk polityczny Abdel Munim Ibrahim powiedział, że podziela również pogląd, że Iran i jego siły Kuds nie zrobiły nic, by „bronić” Palestyńczyków. Zamiast tego – pisał - Siły Kuds „popełniały zbrodnie przeciwko Arabom w ich krajach”.


„Irańskie Siły Kuds to nic innego jak polityczna przykrywka, która wykorzystuje sprawę palestyńską do prowadzenia spisków przeciwko Arabom… Nie przejmuje się tym, co dzieje się w Jerozolimie i Palestynie. Jest bardzo zainteresowana wspieraniem swoich agentów i uzbrojonych milicji w Iraku i Syrii oraz przemycanie rakiet, dronów, materiałów wybuchowych i min dla milicji Huti w Jemenie. Tylko ludzie z urojeniami w Palestynie, Zatoce Perskiej i innych krajach arabskich stawiali na Siły Kuds z myślą o wyzwoleniu Jerozolimy i obronie Palestyńczyków. Iran stworzył Siły Kuds, aby okupować kraje arabskie, rekrutować arabskich zdrajców do organizacji terrorystycznych, aby obalić arabskie rządy i zagrażać arabskiemu bezpieczeństwu narodowemu”.


Arabowie, którzy drwią z Iranu i ujawniają jego wrogie zachowanie, zwracają się głównie do tych ludzi na Zachodzie, którzy wbrew wszelkiemu rozsądkowi nadal wierzą, że ugłaskiwanie irańskich mułłów jest drogą do bezpieczeństwa i stabilności.


Arabowie wysyłają również sygnał do administracji Bidena i innych mocarstw zachodnich, że ciągła ingerencja Iranu w wewnętrzne sprawy krajów arabskich – zarówno bezpośrednia, jak i przez jego pełnomocników – stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i stabilności regionalnej.


Innymi słowy, Arabowie mówią Amerykanom i innym mieszkańcom Zachodu, że uspokojenie Iranu poprzez wznowienie umowy nuklearnej, zniesienie sankcji lub przekazanie mu pieniędzy tylko pomoże jego reżimowi w popełnianiu większej liczby przestępstw i zwiększeniu niestabilności i terroryzmu w regionie. To jest zatruty owoc ustępstw wobec mułłów.

 

The Poisonous Fruit of Appeasing Iran’s Mullahs

Gatestone Institute, 9 czerwca 2021r.

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1086 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk