Prawda

Niedziela, 10 grudnia 2023 - 23:33

« Poprzedni Następny »


“Washington Post” o “dobrych” terrorystach


Bassam Tawil 2023-09-01

<br /><span>Na kilka dni przed tym, jak palestyńscy terroryści z Brygad Męczenników Al-Aksa zamordowali 42-letnią Żydówkę, matkę trójki dzieci, która uczyła w przedszkolu, „</span>Washington Post”<span> opublikował artykuł, w którym jego korespondenci idealizowali członków Brygad Męczenników Al-Aksa. Na zdjęciu: Konferencja prasowa Fatahu po śmierci Ibrahima Nablusiego w sierpniu 2022r, (Kadr z programu telewizji Al Dżazira.)  </span>

Na kilka dni przed tym, jak palestyńscy terroryści z Brygad Męczenników Al-Aksa zamordowali 42-letnią Żydówkę, matkę trójki dzieci, która uczyła w przedszkolu, „Washington Post” opublikował artykuł, w którym jego korespondenci idealizowali członków Brygad Męczenników Al-Aksa. Na zdjęciu: Konferencja prasowa Fatahu po śmierci Ibrahima Nablusiego w sierpniu 2022r, (Kadr z programu telewizji Al Dżazira.)  


Dwudziestego pierwszego sierpnia palestyńska grupa terrorystyczna Brygady Męczenników Al-Aksa przyznała się do zamordowania Batszewy Nigri, 42-letniej Żydówki, matki trójki dzieci, która uczyła w przedszkolu. Kobieta została zastrzelona przez dwóch terrorystów w pobliżu miasta Hebron na Zachodnim Brzegu.


Krótko po ataku Brygady Męczenników Al-Aksa, zbrojne skrzydło frakcji Fatahu, na którego czele stoi prezydent Autonomii Palestyńskiej – i przewodniczący Fatahu – Mahmoud Abbas, wydały oświadczenie, w którym przyznały się do ataku. Grupa stwierdziła, że będzie nadal „trzymać się opcji karabinu jako wyboru strategicznego”. Jak widać, „opcja karabinu” odnosi się do ataków terrorystycznych na żydowską ludność cywilną i żołnierzy.


Później sfilmowano członków Brygad Męczenników Al-Aksa, jak rozdawali słodycze przechodniom w Strefie Gazy, by świętować zamordowanie Żydówki.


Udział grupy Abbasa w terroryzmie przeciwko Żydom nie jest niczym nowym. W ciągu ostatnich dwóch lat jego ludzie z Brygad Męczenników Al-Aksa przyznali się do kilku ataków terrorystycznych, zwłaszcza w miastach Nablus i Dżenin na północnym Zachodnim Brzegu. 17 sierpnia grupa pochwaliła się, że jeden z jej członków, 32-letni Mustafa al-Kastouni, zginął podczas wymiany ognia z żołnierzami izraelskimi w Dżeninie. Kastouni był poszukiwany przez Izrael za udział w strzelaniu do żydowskiej ludności cywilnej i żołnierzy.


Dwa dni później ta sama grupa opłakiwała śmierć innego ze swoich członków, Mohammeda Abu Asaba, który również zginął podczas starć zbrojnych z izraelskimi żołnierzami.


Ataki terrorystów powiązanych z Fatahem nastąpiły kilka dni po opublikowaniu przez „Washington Post” reportażu z obozu dla uchodźców Balata niedaleko Nablusu, w którym korespondenci idealizowali członków Brygad Męczenników Al-Aksa, dokumentując ich nawet, gdy odwiedzali fryzjera, żeby się ostrzyc.


Mówiąc o lokalnym dowódcy Brygad Męczenników Al-Aksa, korespondenci gazety napisali:

[Reporterzy] „Washington Post” spędzili trzy dni w lipcu z nim i kilkoma spośród jego 15 bojowników, a także bojownikami w dwóch innych palestyńskich obozach dla uchodźców – Dżenin i Askar. Zgodzono się na wizyty pod warunkiem ukrycia pełnych nazwisk i konkretnych lokalizacji i uzyskano rzadki wgląd w życie i działania bojowników po jednej stronie najgorszej przemocy, jaka dotknęła Zachodni Brzeg od dziesięcioleci”.

„Bojownicy”, o których pisze „Washington Post”, to terroryści odpowiedzialni za serię zamachów bronią palną, sztyletowania i taranowania samochodami żydowskiej ludności cywilnej i żołnierzy w rejonie Nablusu i Izraela w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Warto zauważyć, że terroryści ci nie ukrywają swojego udziału w fali ataków. W rzeczywistości często chwalą się atakami oraz publikują filmy i plakaty dokumentując swoją rolę.


Gazeta dokłada wszelkich starań, aby skupić się na ludzkim aspekcie życia terrorystów. Po zaprowadzeniu ich do mieszkania w głębi obozu Balata korespondenci, chcąc uczłowieczyć terrorystów, powiedzieli, że „powitało ich” tam kilku mężczyzn, którzy „jedli mana’eesh, podpłomyk z za’atar. Broń spoczywała w na ich kolanach lub przy ścianach.”


Następnie korespondenci dokonują oszałamiającego odkrycia: jeden z terrorystów, zidentyfikowany jedynie jako Zoufi, „kupił swój [karabin M16] za 20 tysięcy dolarów za pieniądze, które zarobił pracując na budowie w Tel Awiwie”.


Gazeta nie wspomina, że ten terrorysta jest jednym z dziesiątek tysięcy Palestyńczyków, którym Izrael udzielił pozwolenia na przyjazd i pracę w Izraelu w ramach starań o ożywienie gospodarki palestyńskiej i poprawę warunków życia Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu.


Ten terrorysta nie szukał pracy na terytoriach kontrolowanych przez Autonomię Palestyńską, bo wiedział, że zarabiałby znacznie mniej. Gazeta nie wspomina, że wielu Palestyńczyków woli pracować w Izraelu niż na obszarach kontrolowanych przez Autonomię Palestyńską. Terrorysta był w stanie zaoszczędzić 20 tysięcy dolarów dzięki pracy w Izraelu, ale zamiast wykorzystać te pieniądze na budowę nowego domu lub poprawę warunków życia, powiedziano nam, że zdecydował się założyć „komórkę Brygad Męczenników Al-Aksa” w obozie Balata.


Korespondenci są najwyraźniej pod wrażeniem faktu, że inny terrorysta Ammar kupił im kawę za 20 szekli (6 dolarów). Ammar był wielokrotnie pod ogniem izraelskich żołnierzy podczas próby zamordowania Żydów w pobliżu Nablusu w kwietniu. Udało mu się uciec, ale dwóch innych bandytów zginęło.


Korespondenci twierdzą następnie fałszywie, że w obozie dla uchodźców w Balata „nie ma drużyn sportowych”.


Prawda jest taka, że na terenie obozu działa klub piłkarski, który powstał w 1954 roku. Nazywa się Centrum Młodzieży Balata i oznajmia, że „aspiruje do miana głównego organizatora wszelkiej działalności sportowej, kulturalnej, społecznej i harcerskiej... Chce też mieć specjalne boisko dla wszystkich dyscyplin sportowych, takich jak piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, siatkówka, tenis stołowy oraz inne gry indywidualne i grupowe”. Lokalna drużyna piłkarska nawet wygrała kilka mistrzostw.


Terroryści mogli dołączyć do drużyny piłkarskiej, ale woleli utworzyć grupę terrorystyczną do atakowania Żydów.


Zamiast podkreślać, że wielu terrorystów jest zamieszanych w zastraszanie i wymuszenia wobec lokalnej społeczności, „Washington Post” próbuje przedstawić ich jako uczciwych stróżów prawa. Powiedziano nam, że jeden z terrorystów, z którymi zadawał się jego korespondent, Goblin, pobił podejrzanego o kradzież:

„Goblin uderzył chłopca. ‘Nie będziesz więcej kradł!’ – krzyknął, uderzając go kolbą karabinu w czoło.”

Gazeta ponownie ignoruje fakt, że wielu Palestyńczyków jest zastraszanych i terroryzowanych przez bandytów, których uważają za odpowiedzialnych za anarchię i bezprawie oraz żyją z pieniędzy wymuszanych za ochronę.


„Obóz [Balata] został przejęty przez grupę zbrojną, która terroryzuje i grozi śmiercią mieszkańcom, którzy odważą się zabrać głos” – stwierdziło w 2015 roku samo Biuro Informacji i Kultury Fatahu. Oskarżyło zbrojnych mężczyzn o wymuszanie pieniędzy od zamożnych biznesmenów z Nablusu i o zarządzanie dużym rynkiem broni i narkotyków.


Sean Durns, starszy analityk ds. badań w Committee for Accuracy in Middle East Reporting in America, napisał:

„Niedawny reportaż ‘Washington Post’ dostarczył zasadniczo bezpłatnej reklamy dla grupy wpisanej przez rząd  USA na listę grup terrorystycznych. Co gorsza, wpisuje się w utrzymujący się trend wykorzystywania zachodnich serwisów informacyjnych przez organizacje terrorystyczne do szerzenia swojej propagandy”.

Po niedawnym zamordowaniu Żydówki w pobliżu Hebronu można się zastanawiać, czy „Washington Post” planuje posłać swoich korespondentów do terrorystów z Brygad Męczenników Al-Aksa, by usłyszeć z pierwszej ręki, jak dumni są z tego, że z zimną krwią zamordowali niewinną przedszkolankę.


Jak zareagowaliby czytelnicy gazety, gdyby wysłała ona swoich korespondentów, aby spędzili czas z terrorystami z Al-Kaidy lub Państwa Islamskiego (ISIS), by usłyszeć ich dumę z popełnienia okrucieństw wobec obywateli amerykańskich?


Artykuł „Washington Post” pozostawia wyraźne wrażenie, że istnieje coś takiego jak dobry terrorysta: taki, który morduje Żydów.


Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/19920/washington-post-good-terrorists

Gatestone Institute, 24 sierpnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil jest muzułmańskim badaczem i publicystą mieszkającym na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk