Prawda

Czwartek, 21 października 2021 - 09:28

« Poprzedni Następny »


Walka z zarazą z Durbanu


Richard Kemp 2021-08-08

Rada Praw Człowieka ONZ, kompletnie zdegenerowana instytucja, w której przedstawiciele krajów najbardziej łamiących prawa człowieka mają strzec tych praw, więc zajmują się głównie wskazywaniem palcem na Izrael. (Zdjęcie: Wikipedia.)   

Rada Praw Człowieka ONZ, kompletnie zdegenerowana instytucja, w której przedstawiciele krajów najbardziej łamiących prawa człowieka mają strzec tych praw, więc zajmują się głównie wskazywaniem palcem na Izrael. (Zdjęcie: Wikipedia.)   W tym tygodniu Ronald S. Lauder, były ambasador USA w Austrii i obecny prezes World Jewish Congress, wysłał otwarty list do prezydenta USA, Joego Bidena, przedstawiając swój niepokój w sprawie narastającego antysemityzmu. "Ostatnio amerykańscy Żydzi byli świadkami czegoś, czego nigdy nie spodziewali się zobaczyć w tym kraju – napisał; - … Żyd w jarmułce nie może chodzić amerykańską ulicą bez obawy przed napaścią. Propalestyńskie grupy atakowały Żydów w Los Angeles, Nowym Jorku i innych miastach. Antysemickie incydenty w minionym roku wzrosły ponad dwukrotnie. Przestępstwa nienawiści wobec Żydów w Ameryce są dwukrotnie wyższe niż przestępstwa przeciwko jakiejkolwiek innej grupie religijnej”.

W Wielkiej Brytanii Community Security Trust, organizacja charytatywna, która monitoruje antysemityzm i dostarcza bezpieczeństwa żydowskim społecznościom, informuje, że rasistowskie ataki na Żydów w maju w tym roku “przekroczyły wszystko, co widzieliśmy wcześniej”, z większą liczbą antysemickich incydentów niż w jakimkolwiek innym miesiącu od kiedy zaczęto prowadzenie tych statystyk w 1986 roku. W Londynie konwój pojazdów przejeżdżał przez żydowskie dzielnice, z powiewającymi palestyńskimi flagami i jadący nimi ludzie wzywali do zabijania Żydów i gwałcenia ich córek. Według brytyjskiej organizacji Campaign Against Antisemitism, niedawne przykłady wrogości obejmowały fizyczne pobicia i wandalizm, skandowanie i plakaty na wiecach, obelgi w mediach społecznościowych i grożenie żydowskim dzieciom w szkołach i na uniwersytetach.  


Podobne antysemickie ataki wzrastają liczebnie na całym świecie, od Buenos Aires do Brukseli. W przemówieniu w tym tygodniu izraelski minister spraw zagranicznych, Yair Lapid powiedział: "Antysemityzm osiągnął szczyt, jakiego nie widziano od czasów II wojny światowej”.


Ten gwałtowny wzrost agresji wobec Żydów był podsycany przez intensywną, antysemicką propagandę podczas konfliktu w Gazie w maju 2021 roku , rozpoczętego przez wspierany przez Iran Hamas, grupę terrorystyczną, która w ciągu 11 dni wystrzeliła blisko 4500 rakiet, pocisków moździerzowych i pocisków przeciwczołgowych na Izrael. (Dla porównania, przeciętny dzienny ostrzał przekraczał czterokrotność tego, co osiągnęły Niemcy w atakach rakietami V1 na Anglię w II wojnie światowej.)


Hamas rozpoczął tę wojnę jako część walki o władzę z Fatahem, partią, która dominuje Autonomię Palestyńską. Rakiety jednak i inne akty agresji – widziane wielokrotnie od czasu, kiedy Izrael wycofał się z Gazy – miały także na celu wywołanie reakcji Izraela, która w sposób nieunikniony prowadziła do śmierci palestyńskich cywilów i z kolei wywołała szkalowanie żydowskiego państwa i jego izolację w społeczności międzynarodowej.  


Systematycznie organizowane antysemickie ataki, jakie widzimy dzisiaj na całym świecie, są po części wynikiem tej strategii wojny politycznej przeciwko Izraelowi, a ich rozprzestrzenianie się odzwierciedla sukces planu Hamasu, jak również słów i działań jego  wspólników włącznie z Iranem, Katarem, Turcją, Palestyńskim Islamskim Dżihadem, Hezbollahem i Fatahem.


Wszystko to dzieje się i jest legitymizowane w szerszej międzynarodowej sieci politycznej z Organizacją Narodów Zjednoczonych w samym środku, na podobieństwo pająka. Na złożony pod koniec majowego konfliktu w Gazie wniosek Organizacji Współpracy Islamskiej posłuszna Rada Praw Człowieka ONZ postanowiła stworzyć stałą “Komisję dochodzeniową” w sprawie traktowania Palestyńczyków przez Izrael, jedyny rodzaj niekończącej się inkwizycji przeciwko jakiemukolwiek krajowi na świecie. Istnieje przyprawiająca o mdłości pewność co do jej wniosków jeszcze zanim zostały napisane.


We wrześniu zobaczymy także kolejną powtórkę niesławnej, 20-letniej pokazowej wendetty ONZ wobec Izraela: Durban IV, jednodniowe wydarzenie na poziomie głów państw i rządów podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ.


Są to obchody rocznicy Deklaracji z Durban uchwalonej podczas Światowej Konferencji Przeciwko Rasizmowi, Dyskryminacji, Ksenofobii i Nietolerancji ONZ w 2001 roku. Szokująco nawet jak na ten skorumpowany i zdegenerowany organ światowy, sama konferencja odznaczała się rasizmem, dyskryminacją, ksenofobią i nietolerancją – była dokładną odwrotnością swojego deklarowanego celu. W jednym przepełnionym nienawiścią przemówieniu za drugim oskarżano Izrael o rasizm, czystkę etniczną, apartheid i ludobójstwo.


Pozarządowa organizacja UN Watch określiła tę konferencję w Durban jako “najgorszy międzynarodowy przejaw antysemityzmu w okresie powojennym”. Konferencja i powiązane z nią imprezy w 2009 i 2011 roku służyły legitymizowaniu nienawiści do Żydów z rozdawaniem antysemickich materiałów i negowaniem Holocaustu włącznie. Izrael był jedynym krajem wymienionym w końcowej deklaracji jako rasistowski. Durban II w 2009 roku zaplanowano pod przewodnictwem libijskiego reżimu pułkownika Muammara Kadafiego; w otwierającym przemówieniu irański prezydent, Mahmoud Ahmedinażad, zapewniał, że „światowy syjonizm jest uosobieniem rasizmu”. Twierdził, że Holocaust jest "niejasną i wątpliwą sprawą” i “pretekstem” do uciskania Palestyńczyków.


Durban IV nada nowej energii temu haniebnemu procesowi. Projekt rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ wzywa państwa członkowskie do “zatwierdzenia Deklaracji Durban i Programu Działania, przyjętych w 2001 roku… i zatwierdzenia zobowiązania do ich pełnej i skutecznej realizacji”. Innymi słowy: orgia nienawiści do Żydów.


Piętnaście państw członkowskich ONZ bojkotowało Durban III w 2011 roku i jak dotąd 10 krajów ogłosiło, że nie weźmie udziału w Durban IV: Izrael, USA, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Niemcy, Węgry, Austria, Holandia i Republika Czeska. Francja, Włochy, Bułgaria, Nowa Zelandia i Polska, które odmówiły uczestniczenia w 2011 roku, jeszcze nie zadeklarowały swoich zamiarów.


Durban IV jeszcze bardziej wzmocni antyizraelskich przywódców politycznych na świecie. W otwartym liście do prezydenta Bidena ambasador Lauder oskarżył „kilku członków Kongresu USA [że] – pod pozorem krytykowania Izraela” przyjmują „stare oszczerstwa antyżydowskie” i rzucają je swobodnie w świat cyfrowy. Następnie napisał: "Atakując Izrael ci wybrani przedstawiciele nadają wiarygodność dawno zdyskredytowanym i nikczemnym oszczerstwom antysemickim… To są starannie i umyślnie dobrane słowa, które wychodzą z siedziby Kongresu USA”.


Widzimy tę samą nienawiść wśród polityków – głównie na lewicy – w brytyjskim parlamencie i w parlamentach innych krajów. Tę nienawistną doktrynę głoszą także przywódcy i opiniotwórcy w organizacjach obrony praw człowieka, na uniwersytetach, w szkołach i w mediach. Lauder zwrócił się do prezydenta Bidena, by objął przewodnictwo akcji przeciwko temu jadowi w USA przez ogłoszenie, że taka nienawiść wykracza daleko poza ludzką przyzwoitość. Mówi, że prezydent USA jest jedynym człowiekiem w kraju, który może spowodować jakiś zwrot w tym krytycznym momencie. Ma rację i to samo odnosi się do prezydentów i premierów na całym świecie.  


Nie idzie to jednak wystarczająco daleko. Nie wystarcza, by głowy państw odrzuciły nienawiść do Żydów i antysemickie potępianie Izraela przez tych, którzy wymachują palestyńskimi flagami i wykrzykują slogany takie jak „od rzeki do morza”, mając na myśli unicestwienie państwa żydowskiego. USA, Australia i kilka innych państw zachodnich udzieliły Izraelowi mocnego poparcia podczas ostatniej wojny w Gazie.


Zbyt wielu jednak, jak to się często dzieje, unikało jasnej wypowiedzi, pokazując swoje uprzedzenia wobec żydowskiego państwa, jak nie zrobiłyby tego w stosunku do żadnego innego suwerennego, demokratycznego kraju, który broni się przed terroryzmem. Na przykład, na początku palestyńskiej agresji brytyjski premier, Boris Johnson, powtarzał standardowe banały, produkowane masowo przez przywódców wielu krajów: “Wzywam Izraelczyków i Palestyńczyków, by cofnęli się znad przepaści i by obie strony okazały powściągliwość”. Dlaczego pokazuje to uprzedzenie? Sugeruje to równoważność obu stron w sytuacji, w której nie ma tu cienia żadnej równoważności. Bezprecedensowy grad śmiercionośnych pocisków wystrzelonych z Gazy na izraelskich cywilów był całkowicie niesprowokowany.


Cokolwiek mniej niż pełne poparcie niezbędnej i legalnej akcji obronnej Izraela równa się zachęcie Hamasu do dalszej przemocy i cichej aprobacie jego taktyki. Przywódcy, którzy nie popierają Izraela i nie potępiają tych terrorystów są współwinni nie tylko antysemickiej nienawiści we własnych krajach, ale także coraz większej przemocy na Bliskim Wschodzie, w której największymi ofiarami są palestyńscy cywile, zdradzeni i zagrożeni przez bezwzględne działania własnych przywódców. Choć wielu politycznych przywódców występowało przeciwko nienawiści do Żydów, brak publicznego potępienia Hamasu i brak żarliwego poparcia dla akcji obronnej Izraela przydaje wiarygodności toksycznej propagandzie ulicznych zbirów w ich krajach i daje zielone światło dla antysemickiej agresji.


Kiedy rozpoczął się konflikt w Gazie, austriacki kanclerz, Sebastian Kurz, na znak solidarności z walką Izraela, wciągnął flagę Izraela nad urzędem kanclerskim w Wiedniu. „Terrorystyczne ataki na Izrael - napisał  - trzeba potępić w najostrzejszych słowach! Razem stoimy po stronie Izraela". Kurz ostro sprzeciwił się także obchodom rocznicy konferencji w Durban, odrzucając jej wykorzystanie, by “niesprawiedliwie wybierać i atakować Izrael”. Przywódcy, którym brak tego typu zdecydowania zarówno przeciwko tym, którzy ostrzeliwują rakietami Izrael z Gazy, jak tym, którzy podżegają do nienawiści wobec państwa żydowskiego w ONZ, zawodzą w swoich obowiązkach wobec własnych obywateli i wobec zachodniej, demokratycznej cywilizacji.  


Fighting the Blight of Durban

Gatestone Institute, 28 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRichard Justin Kemp  Były dowódca sił brytyjskich w Afganistanie, pracował w Joint Intelligence Committee oraz COBR. Po przejściu na emeryturę napisał książkę o wojnie w Afganistanie Attack State Red, która stała się bestsellerem.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 962 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk