Prawda

Wtorek, 27 lutego 2024 - 23:47

« Poprzedni Następny »


Turcja, terroryści i NATO


Uzay Bulut 2022-06-07

Turcja podobno szykuje się do kolejnej militarnej inwazji na Syrię, a równocześnie prezydent Recep Tayyip Erdoğan blokuje członkostwo Szwecji i Finlandii w NATO, nazywając kurdyjskich polityków, działaczy politycznych i uchodźców, którzy mieszkają w Szwecji i Finlandii, „terrorystami”. Tymczasem reżim Erdoğana nie uważa rzeczywistych dżihadystów w regionie za terrorystów i wręcz aktywnie ich wspiera. Media udokumentowały dowody bliskiego związku rządu tureckiego z ISIS. Na zdjęciu: karykatura z https://greekcitytimes.com/2021/01/14/turkeys-relationship-with-isis/  z stycznia 2021r.

Turcja podobno szykuje się do kolejnej militarnej inwazji na Syrię, a równocześnie prezydent Recep Tayyip Erdoğan blokuje członkostwo Szwecji i Finlandii w NATO, nazywając kurdyjskich polityków, działaczy politycznych i uchodźców, którzy mieszkają w Szwecji i Finlandii, „terrorystami”. Tymczasem reżim Erdoğana nie uważa rzeczywistych dżihadystów w regionie za terrorystów i wręcz aktywnie ich wspiera. Media udokumentowały dowody bliskiego związku rządu tureckiego z ISIS. Na zdjęciu: karykatura z https://greekcitytimes.com/2021/01/14/turkeys-relationship-with-isis/  z stycznia 2021r.Turcja, podobno gotowa do kolejnej militarnej inwazji na Syrię, wydaje się zajmować również innymi zabawami i gierkami.


Podczas gdy inwazja Rosji na Ukrainę nadal trwa, o członkostwo w NATO wystąpiły dwa państwa nordyckie: Szwecja i Finlandia.


Jednak jeden członek NATO, Turcja, powiedział, że sprzeciwia się ich członkostwu w NATO z powodu ich rzekomego poparcia dla „terroryzmu”. 25 maja do Ankary przybyły delegacje Szwecji i Finlandii, by rozmawiać o tureckich zastrzeżeniach wobec ich przystąpienia do sojuszu wojskowego.


„Turcja nie może mieć pozytywnego zdania w sprawie członkostwa Szwecji i Finlandii w NATO, jak długo kraje te nie wykażą, że będą solidarne z Turcją w kwestiach podstawowych, w szczególności w walce z terroryzmem” – powiedział sekretarzowi generalnemu NATO Jensowi Stoltenbergowi prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan. 


W rozmowie telefonicznej z premier Szwecji Magdaleną Andersson 21 maja Erdoğan powiedział , że „wsparcie polityczne, finansowe i zbrojeniowe, jakiego Szwecja udziela organizacjom terrorystycznym, powinno zostać zakończone”.


Erdoğan dodał, że „Turcja oczekuje, że Szwecja podejmie konkretne i poważne kroki, które pokażą, że podziela obawy Turcji dotyczące organizacji terrorystycznej PKK i jej oddziałów w Syrii i Iraku”.


Erdoğan rozmawiał również telefonicznie z prezydentem Finlandii Sauli Niinistö i powiedział, że „mentalność lekceważąca organizacje terrorystyczne, które stanowią zagrożenie dla sojusznika w ramach NATO, nie byłaby zgodna z duchem sojuszu i przyjaźni”.


„Nasze podejście do rozszerzenia NATO”, oznajmił Erdoğan 23 maja, „wywodzi się z naszego pryncypialnego stanowiska w walce z terroryzmem”.


Tak zwani „terroryści”, o których mówi Erdoğan, to kurdyjscy politycy, działacze polityczni i uchodźcy mieszkający w Szwecji i Finlandii. W szczególności ci, którzy angażują się w obronę równości politycznej i oficjalnego uznania Kurdów w Turcji i Syrii. Turecki rząd chce, aby oba narody nordyckie dokonały ekstradycji tych osób do Turcji.


Szwecja i Finlandia również w żaden sposób nie sprzeciwiały się kurdyjskim bojownikom w Syrii i Iraku, którzy są sojusznikami USA i skutecznie walczyli z ISIS. Niemniej reżim Erdoğana określa tych bojowników mianem „terrorystów” i chce, by Zachód z nimi walczył.


Wielu obywateli Turcji szukało też azylu politycznego w Szwecji i Finlandii, odkąd rząd Erdoğana zaczął rozprawiać się z faktycznymi (jak również rzekomymi) zwolennikami Fethullaha Gülena, muzułmańskiego byłego sojusznika Erdoğana, który mieszka w USA, za rzekome zorganizowanie 2016 roku próby zamachu stanu. Turcja uznała również tak zwanych Gülenistów za „terrorystów” i poprosiła te dwa rządy o ich ekstradycję. Tureckie media poinformowały 16 maja, że według Ministerstwa Sprawiedliwości „Szwecja i Finlandia odrzuciły wniosek Turcji o ekstradycję osób powiązanych z PKK [Partią Pracujących Kurdystanu] i Gülenistyczną Grupą Terroru (FETÖ)”.


Reżim Erdoğana nie postrzega jednak rzeczywistych dżihadystów w regionie jako terrorystów, a nawet aktywnie ich wspiera. Na przykład, serwisy informacyjne udokumentowały bliskie związki rządu Erdoğana z ISIS (Państwo Islamskie). Obejmuje to wykorzystanie terytorium Turcji do podróży do Iraku lub Syrii oraz utrzymywanie stosunków handlowych z Turcją. 29 czerwca 2016 r. The New York Times donosił :

„Od początku powstania Państwa Islamskiego w chaosie wojny syryjskiej Turcja odgrywała centralną, choć skomplikowaną rolę w historii tej grupy. Przez lata służyła jako zaplecze, węzeł tranzytowy i miejsce zakupów dla Państwa Islamskiego.


Centralna rola Turcji dla zagranicznych ochotników przybywających do Państwa Islamskiego jest widoczna w dokumentach sądowych i aktach wywiadu. Dziesiątki młodych mężczyzn i kobiet zostało aresztowanych przez FBI w Stanach Zjednoczonych i przez urzędników w Europie Zachodniej po tym, jak zarezerwowali oni loty do Stambułu. Ponieważ tak wielu zagranicznych bojowników grupy przeszło przez lotnisko Ataturk w Stambule, sam cel podróży stał się synonimem zamiaru dołączenia do ISIS.


W 2015 r. grupa doradzała rekrutom, aby zamiast tego rezerwowali bilety w obie strony do nadmorskich kurortów w południowej Turcji i aby dla podstępu spędzili kilka dni udając turystę”.

W eseju z 2020 roku historyk profesor Mordechai Kedar szczegółowo opisał współpracę Turcji z ISIS:

„Zdolność ISIS do tak szybkiego przekształcenia się w funkcjonujące państwo wynika w dużej mierze z jego relacji z prezydentem Erdoğanem w Turcji.


ISIS przez lata miało silne powiązania z Turcją, czy to poprzez przemysł naftowy, czy przez gotowość chronienia poszukiwanych członków Bractwa Muzułmańskiego. Te ‘sąsiedzkie’ stosunki były niezbędne dla sukcesu ISIS i nadal znajdują odzwierciedlenie w tureckich decyzjach".

Kedar napisał , że wkład Turcji w ISIS był najbardziej widoczny w obszarach takich jak finanse, ochotnicy i logistyka:

„W 2014 roku poinformowano, że ISIS przejęło pola naftowe w Iraku i Syrii i wyprodukowało duże ilości ropy na sprzedaż, umacniając kontrolę nad dostawami ropy w regionie. Uważa się, że transportowali ropę do Turcji tankowcami, po czym Turcja sprzedawała ropę innym krajom, jakby pochodziła z Iraku i Syrii, a część dochodów dzieliła z  ISIS.


Tysiące muzułmańskich ochotników, którzy utożsamiali się z celami i metodami ISIS, udały się do Państwa Islamskiego z krajów muzułmańskich, Europy, Ameryki, Afryki, Australii, a nawet Izraela. Zdecydowana większość przybyła legalnie do Turcji i stamtąd udała się do Syrii i Iraku Władze tureckie, które miały świadomość, że ci ludzie przejeżdżali przez Turcję w drodze do ISIS, nie zrobiły nic, by to powstrzymać.


Publikowano wiele informacji o tym, że turecka agencja wywiadowcza nielegalnie wysłała broń syryjskim dżihadystom. W sierpniu 2014 roku dowódca ISIS powiedział ‘Washington Post’: ‘Większość bojowników, którzy dołączyli do nas na początku wojny, przeszła przez Turcję, podobnie jak nasz ekwipunek i zapasy'".

Tymczasem kolaboranci ISIS otrzymali obywatelstwo tureckie, co ujawnił oficjalny turecki raport, w którym szczegółowo opisano, w jaki sposób grupa dżihadystów wykorzystywała Turcję do przesyłania pieniędzy i pozyskiwania zaopatrzenia.


Turcja jest także domem dla terrorystów Hamasu. Według doniesień prasowych z 2020 roku Turcja przyznała obywatelstwo wysokim rangą funkcjonariuszom Hamasu. W izraelskim doniesieniu prasowym opublikowanym w styczniu 2022 roku napisano:

„Hamas ma siedzibę w Stambule, rekrutując izraelskich Arabów i palestyńskich Arabów do pracy wywiadowczej i przeprowadzania ataków terrorystycznych.  Wysoki rangą członek Hamasu Salah al-Arouri, którego Turcja podobno deportowała na prośbę Izraela, nadal zarządza tam swoimi ludźmi, a nawet organizuje szkolenia i praktyki obchodzenia się z bronią w Turcji. Kwatera główna nadzoruje również rozwój potencjału morskiego i rakietowego Hamasu, a także jego cyberwojnę, rozwój nowej broni i transfer irańskich pieniędzy”.

Rząd Turcji wspiera także dżihadystów w Syrii. Turcja okupuje części północnej Syrii, w tym Afrin i Idlib, poprzez lokalne grupy dżihadystyczne. Kurdyjskie Powszechne Jednostki Ochrony (YPG) – które stanowią integralną część prowadzonej przez USA walki z ISIS, ale które rząd turecki wymienia jako „organizację terrorystyczną” – przejęły kontrolę nad Afrin po wycofaniu się syryjskich sił rządowych z miasta w 2012. Ogłoszono wówczas de facto autonomiczne rządy kurdyjskie. W 2015 roku utworzono grupę sojuszniczą USA, Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF), której członkiem jest YPG.


Turcja atakuje sojuszników USA w walce przeciwko ISIS poprzez najazdy wojskowe, takie jak „Operacja Gałązka Oliwna” z 2018 r. i 2019 r. „Operacja Pokojowa Wiosna”. Po „Operacji Pokojowa Wiosna” Szwecja nałożyła ograniczenia na kontakty z tureckim przemysłem obronnym. Erdoğan powiedział szwedzkiemu premierowi Anderssonowi, że jeśli Szwecja ma zostać członkiem NATO, te ograniczenia „powinny” zostać zniesione.


Turecka „Operacja Gałązka Oliwna” przeciwko Afrin rozpoczęła się 20 stycznia 2018 roku i zakończyła 18 marca 2018 roku pokonaniem YPG przez tureckie wojsko i jego islamistycznych pomocników. Islamscy sojusznicy Turcji w Afrin popełnili od tego czasu wiele zbrodni przeciwko cywilom, w tym chrześcijanom, Jazydom i Kurdom. Przestępstwa te obejmują wymuszenia, zatrzymania, porwania, gwałty, tortury i morderstwa. Dziennikarz śledczy Jonathan Spyer udokumentował niektóre z tych przestępstw. „Raporty Departamentu Stanu [USA], ONZ i organizacji pozarządowych przedstawiają wzór poważnych naruszeń praw człowieka, napaści i ataków na kobiety” – napisał.


„Raport Departamentu Stanu USA dotyczący praktyk w zakresie praw człowieka za 2020 rok: Syria” stwierdza :

„ISIS i zbrojne siły opozycyjne, takie jak wspierana przez Turcję SNA [Syryjska Armia Narodowa], podobno aresztowały, przetrzymywały, torturowały, zabijały i w inny sposób prześladowały wielu kurdyjskich aktywistów, a także członków SDF w ciągu roku. COI [informacje o kraju pochodzenia] donoszą o konsekwentnym, dostrzegalnym wzorcu nadużyć sił SNA wobec kurdyjskich mieszkańców Afrin i Ras al-Ayn, w tym ‘przypadki zatrzymań, zabójstw, pobić i uprowadzeń, oprócz powszechnych grabieży i przywłaszczenia domów cywilnych’.


COI, STJ [Syryjczycy na rzecz Prawdy i Sprawiedliwości], Centrum Dokumentacji Naruszeń (VDC) i inni monitorujący udokumentowali trend porywania kobiet przez TSO [wspieraną przez Turcję opozycję] w Afrin, gdzie niektóre kobiety pozostawały zaginione przez lata ".

Tymczasem mówi się, że Turcja jest siłą stojącą za oddziałami Al-Kaidy w Idlibie, takimi jak Hajat Tahrir al-Szam (HTS lub „Organizacja Wyzwolenia Lewantu”). Według Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych:

„W maju 2018 roku ugrupowanie [HTS] zostało dodane przez Departament Stanu do swojego poprzednika, filii Al-Kaidy Dżabhat an-Nusra, na liście Zagranicznych Organizacji Terrorystycznych (FTO). Dziś HTS można uważać za stosunkowo ograniczoną geograficznie  syryjską organizację terrorystyczną, która zachowuje ideologię salaficko-dżihadystyczną mimo publicznego oddzielenia się od Al-Kaidy w 2017 roku”.

Badanie Middle East Institute z 2021 roku opisuje, w jaki sposób Turcja i HTS wspólnie okupują i eksploatują części północno-zachodniej Syrii:

„Najważniejsza zmiana w polityce gospodarczej HTS nastąpiła w lipcu 2017 roku, kiedy grupa przejęła przejście Bab al-Hawa, jedno z największych źródeł dochodów w NW [północno-zachodniej] Syrii i szczególnie strategiczne przejęcie pod względem stosunków z Turcją”.

W styczniu 2018 roku w okupowanej przez HTS północno-zachodniej Syrii utworzono Watad Petroleum Company, której przyznano wyłączność na import produktów ropopochodnych i gazu z Turcji na ten obszar. W czerwcu 2020 r. HTS zaczął zastępować funta syryjskiego lirą turecką (TL), indeksując ceny towarów do liry. Rząd turecki, poprzez masowe wsparcie ekonomiczne dla grupy, stał się w ten sposób kołem ratunkowym dla dżihadystycznego HTS.


Tymczasem 25 kwietnia tureckie media poinformowały , że Mehmet Salih Kölge – masowy morderca i członek tureckiego Hezbollahu – został zwolniony z więzienia. W latach 1999-2001 Kölge, którego proces trwał sześć lat, brał udział w przesłuchaniach z użyciem tortur. Turecki Sąd Kasacyjny stwierdził w swoim orzeczeniu, że był odpowiedzialny za zabicie 91 obywateli w 157 działaniach zbrojnych i wydał rozkazy dotyczące operacji, które spowodowały obrażenia 66 osób.


Kölge, który wcześniej był skazany na dożywocie, został zwolniony z więzienia także wcześniej, przed wyborami samorządowymi 31 marca 2019 roku.


13 maja tureckie media poinformowały, że Turcja dodatkowo zwolniła z więzienia jeszcze trzech morderców, wcześniej skazanych na dożywocie za udział w zabiciu 28 osób, zranieniu 14, porwaniu 1 i spaleniu 4 pojazdów w 48 akcjach zbrojnych w imieniu tureckiego Hezbollahu .


Obecnie nastąpiła eskalacja militarnej inwazji Turcji na Irak i jego Region Kurdystanu, który Turcja nazwała „Operacją Claw-Lock”. Jazydzi, Kurdowie i Asyryjczycy są poważnie dotknięci militarnymi działaniami Turcji w Iraku. Media donoszą, że co najmniej pięć osób zginęło, a więcej zostało rannych w dwóch oddzielnych tureckich nalotach na iracki Kurdystan, które miały miejsce 21 maja, z których jeden skierowany był na administrowany przez ONZ obóz uchodźców w Makhmour.


Powtarzające się ataki tureckiego lotnictwa w Iraku – w tym w ojczyźnie Jazydów – Sindżar – uniemożliwiły im powrót do domu. Według raportu Asyryjskiego Instytutu Polityki z 2021 roku:

„[Tureckie] ataki z powietrza często mają miejsce w bliskim sąsiedztwie obszarów zamieszkałych głównie przez cywilów asyryjskich, jazydzkich i/lub kurdyjskich, stwarzając znaczne ryzyko, w tym: zagrożenie dla życia cywilnego, przesiedlenie, traumatyzację, niszczenie mienia i gruntów rolnych oraz zagrożenia dla źródeł utrzymania ”.

Tymczasem rząd turecki wciąż grozi Grecji, innemu członkowi NATO, w sprawie greckich wysp na Morzu Egejskim. Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu powiedział dziennikarzom 26 maja, że Grecja musi wycofać swoje wojsko z wysp Morza Egejskiego. „Nie blefujemy. Jeśli Ateny nie zastosują się do tego, posuniemy się dalej” - powiedział Cavusoglu, dodając, że Ankara jest gotowa rzucić wyzwanie greckiej suwerenności nad wyspami.


Chociaż oficjalna strona internetowa NATO twierdzi, że NATO „propaguje wartości demokratyczne” i „jest zaangażowane w pokojowe rozwiązywanie sporów”, od dziesięcioleci działania rządu tureckiego przyniosły jedynie śmierć i zniszczenie zarówno w kraju, jak i poza nim. Dla dobra NATO nie można pozwolić na groźby, agresję i szantaż ze strony Turcji.


Turkey, Terrorists and NATO

Gatestone Institute, 2 czerwca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Uzay Bulut

Znana turecka publicystka, która od kilku lat jest na emigracji w Stanach Zjednoczonych.

 

 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1432 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jeśli Hamas przyznaje, że zginęło 6000 terrorystów, wiesz, że rzeczywista liczba jest co najmniej dwukrotnie większa     2024-02-27
„Przebudzone” skrzydło HamasuOd Londynu po Nowy Jork młodzi radykałowie stali się żołnierzami nienawiści do Żydów.   O'Neill   2024-02-27
Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk