Prawda

Piątek, 23 lutego 2024 - 21:53

« Poprzedni Następny »


Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków


Elder of Ziyon 2022-11-22

Syjonistyczne świnie (według „antysyjonistów”)
Syjonistyczne świnie (według „antysyjonistów”)

Institute for Middle East Understanding* (IMEU) przypomina jedną z naszych ulubionych historyjek o atakach syjonistycznych zwierząt. Tym razem opowieść głosi, że religijni żydowscy osadnicy hodują (zdecydowanie niekoszerne) dzikie świnie i wypuszczają je, żeby atakowały Palestyńczyków i ich pola.

 

Wątek na ich Twitterze


Izrael używa dzików do wzmocnienia swojej kolonialnej władzy na ziemi palestyńskiej. Tak, dobrze przeczytaliście. Jak?


Palestyńscy rolnicy od dawna dokumentują wpływ populacji dzików, które przekopują uprawy i niszczą pola uprawne. Sytuacja tylko pogorszyła się w ostatnich latach, dzięki celowemu sprowadzaniu dużej liczby dzików na palestyńską ziemię przez izraelski Urząd ds. Przyrody i Parków. 

 

Agresywne dziki spowodowały znaczne szkody w gospodarstwach rolnych Palestyńczyków, a także zraniły i zabiły wielu ludzi. To jest wynik izraelskiego kolonializmu, który zagraża życiu Palestyńczyków, powodując nieodwracalne szkody w ich środowisku. 

 

Stwierdzono, że także izraelscy osadnicy wypuszczają dziki na palestyńskie pola uprawne jako formę ucisku. Ci nielegalni osadnicy używają dzików do szantażowania i zastraszania Palestyńczyków, mając nadzieję na wypędzenie ich z ich ziemi i zostawienia jej, by można było rozwijać nielegalne osadnictwo. 

 

Z powodu Izraela Palestyńczycy pozostają bez możliwości obrony przed dzikami. Chociaż Izrael nie ma prawa kontrolować Zachodniego Brzegu, zamienił duże połacie ziemi palestyńskiej w rezerwaty przyrody, czyniąc kontrolę populacji dzików przestępstwem. 

 

Izrael nie tylko powoduje szkody środowiskowe na palestyńskiej ziemi, ale także wykorzystuje przyrodę jako broń przeciwko Palestyńczykom, zamieniając samą ziemię w źródło zniszczenia i przemocy dla rdzennej ludności. 

 

Palestyńczycy zasługują na to, by mogli żyć wolni i uprawiać ziemię, na której ich rodziny żyją od wieków. Ale w izraelskim apartheidzie i kolonializmie osadniczym ich związek z ich ziemią jest atakowany

Wierzcie lub nie, ale IMEU to skrót od Institute for Middle East Understanding [Instytut Zrozumienia Bliskiego Wschodu].

 

A potem, aby czytelnik mógł poszerzyć swoją wiedzę, odsyłają do artykułu z zeszłego tygodnia w Mondoweiss!

 

Ich artykuł jest równie absurdalny, a może nawet jeszcze bardziej.

W 2005 roku w wiosce Sabastia na północ od Nablus rodzina Dżawada Ghazala była wstrząśnięta zamordowaniem jego 84-letniego ojca. Dżawad i jego ojciec zbierali oliwki, gdy zaatakował ich dzik, zabijając ojca Dżawada i poważnie raniąc Dżawada. 

To było... MORDERSTWO!

W przeszłości dziki nigdy nie stanowiły problemu w Palestynie. Znany palestyński historyk Mustafa Murad Al-Dabbagh wspomniał w swojej przełomowej encyklopedii Palestyna, nasz dom, że w 1943 roku w Palestynie było około 12 145 dzików, zlokalizowanych w Dżabal al-Tur niedaleko Nazaretu, a także w dolinie Jordanu, al- Hula i Wadi Araba.

Hmm, 12 145 brzmi jak poważny problem. 

 

Zajęło mi około dwóch minut, aby dowiedzieć się, że dziki niszczyły winnice w Palestynie w 1862 roku:Ta relacja z 1855 roku informuje o dzikach w Palestynie i w okolicznych krajach i zauważa, że muzułmanie nazywali je „chrześcijanami” jako obelgę dla tej wiary.Dzięki, Mondoweiss, za pomoc w udokumentowaniu historycznej nietolerancji Arabów palestyńskich!

 

To nie koniec litanii kłamstw tej jednej z najbardziej antysemickich amerykańskich stron internetowych. Daleko nie koniec.

Innym istotnym powodem rozprzestrzeniania się dzików w Palestynie są izraelskie praktyki kolonialne — ostatnie doniesienia wskazują, że dziki należące do osadników są celowo wypuszczane do palestyńskich wiosek, mimo że solidna dokumentacja pozostaje w tyle. Inni twierdzą, że izraelskie wojsko wypuszcza dziki w celu zniszczenia upraw, które są głównym źródłem dochodów wielu społeczności wiejskich.   

Tak, zawodowi żołnierze łapią dziki i wypuszczają je na pola palestyńskie. Muszą je pakować do kuloodpornych autobusów dla osadników. 

Mohammad Hassan z Salfit poinformował Land Research Centre (LRC), że osobiście widział, jak izraelscy koloniści rozładowywali dzikie świnie w rejonie al-Aszara, położonym między miastem Salfit a wioską Iskaka. Niektóre z osób, z którymi rozmawiałem w wiosce Aboud w pobliżu Ramallah, powiedziały, że widziały ciężarówki osadników rozładowujących dziki w górach niedaleko wioski.

Palestyńscy naoczni świadkowie są zdumiewający. Widzą takie fajne rzeczy, jak osadnicy i armia przewożąca dzikie świnie na cały Zachodni Brzeg, ale jakoś ciągle zapominają wyjąć telefony komórkowe i zrobić zdjęcia i nagrać film. Może są zahipnotyzowani przez Joo-Rays [żydowskie promienie].

Warto zauważyć, że polowanie na dziki nie wchodzi w rachubę. Izraelski reżim kolonialny surowo zabrania używania broni palnej przez palestyńskich cywilów. 

Tak, Palestyńczykom na Zachodnim Brzegu jest naprawdę trudno zdobyć broń.A w rzadkich przypadkach, kiedy udaje im się znaleźć M16, używają ich do strzelania do Żydów i strzelania na wiwat na weselach, więc nie ma już amunicji do polowań na dziki.

Półśrodki w postaci budowy ogrodzenia lub muru również okazały się nieskuteczne, ponieważ świnie je zburzyły lub przeskoczyły. ....Izraelskie osady są oczywiście fortecami na szczytach gór, a zatem są chronione przed dzikami. 

Dziki najwyraźniej potrafią odróżnić ogrodzenia żydowskie od arabskich.

Używanie dzików jest częścią starszego syjonistycznego imperatywu kolonizacji przyrody. 

Tak! Kolonizacja przyrody była imperatywem syjonistów od czasów Herzla. A może z czasów wcześniejszych syjonistów, jak Choni HaMe'agel.


Następnie artykuł powtarza kłamstwo, że JNF posadził nierodzime drzewa, które, jak twierdzi ten artykuł, zakwaszają ziemię, by zniszczyć wszystkie inne rośliny. Nie wymienia nazwy drzew - sosny jerozolimskiej (lub Aleppo), które w rzeczywistości są rodzime dla tego regionu. Ups.


Konkurencja jest duża, ale to może być jak dotąd najgłupszy artykuł w Mondoweiss. 

 

The boars are back in town - and @Mondoweiss and @TheIMEU have them!

Elder of Ziyon, 17 listopada 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*IMEU założona w 2005 roku grupa zatroskanych Amerykanów, która postanowiła poprawić zrozumienie Palestyny i Palestyńczyków w amerykańskim społeczeństwie. Na jej czele stoi prawnik Khaldoun Baghdadi, który informuje, że instytut jest całkowicie niezależny, nie jest związany z żadnym rządem ani partią polityczną, utrzymuje się z datków od jednostek i fundacji.

Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj
Komentarze
1. Pocieszne i pouczające Marek Eyal 2022-11-22


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk