Prawda

Poniedziałek, 17 stycznia 2022 - 11:38

« Poprzedni Następny »


Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją


Nitsana Darshan-Leitner 2021-07-31

Przewodnicząca Shurat Hadin, Nitsana Darshan-Leitner, z farmerami znad granicy z Gazą, których pola zostały spalone przez zapalające balony, protestują przed ICC w Hadze.(zdjęcie: SHURAT HADIN)

Przewodnicząca Shurat Hadin, Nitsana Darshan-Leitner, z farmerami znad granicy z Gazą, których pola zostały spalone przez zapalające balony, protestują przed ICC w Hadze.

(zdjęcie: SHURAT HADIN)Departament Stanu USA osiągnął nowe wyżyny świętoszkowatego absurdu kiedy, po zburzeniu przez IDF domu palestyńskiego terrorysty, który zabił jednego nastolatka i na resztę życia okaleczył drugiego, Ambasada USA w Jerozolimie wydała oficjalny komunikat ostro potępiając izraelskie działanie. „Dom całej rodziny nie powinien być niszczony za działania jednej osoby” – perorowali Amerykanie. To był dopiero początek ich arogancji. „Wszystkie strony [muszą] powstrzymać się od jednostronnych kroków, które pogłębiają napięcia i podważają starania o doprowadzenie do negocjacji w sprawie rozwiązania w postaci dwóch państw, a to z pewnością obejmuje karne burzenie palestyńskich domów” – napisali dalej w komunikacie.

Jednostronne kroki? Co może być bardziej jednostronnym krokiem niż 44-letni Palestyńczyk, który decyduje się na podjechanie do przystanku autobusowego i otwarcie ognia do grupy Żydów? Według czysto prawniczej definicji ten terrorysta popełnił morderstwo pierwszego stopnia. Jego działania definiują premedytację.

 

Zrobił to na początku maja. Terrorysta, Muntasir Szalabi z miasta Turmus Ajja na Zachodnim Brzegu, zamontował automatyczną broń w samochodzie i jeździł po ulicach w pobliżu skrzyżowania Tapuah w poszukiwaniu Izraelczyków, których można zabić. Natknął się na trzech uczniów jesziwy, którzy czekali na autobus do szkoły i zaczął morderczą kanonadę. 19-letni Jehuda Guetta zginął w tym ataku; 19-letni Benaja Peretz dostał postrzał w plecy i jest sparaliżowany.

 

Jako przewodnicząca Shurat HaDin, zrzeszającej prawników grupy praw człowieka, która walczy o prawa dla ofiar terroru, reprezentuję rodziny Guetta i Peretz. Widziałam cierpienie w oczach rodziców w żałobie. Słyszałam ból młodego człowieka, który dowiedział się, że nigdy nie opuści inwalidzkiego wózka.

 

Jak skandaliczna jest bezczelność administracji prezydenta USA, Joego Bidena, że zrównuje morderstwo z zimną krwią z karnymi posunięciami, które z powodzeniem stosowano od lat, od czasów Brytyjskiego Mandatu, by karać tych, którzy dokonują aktów terroru i powstrzymać tych, którzy mogliby pójść w ich ślady. W środowisku, w którym terroryści nie dbają o własne życie i wysadzają w powietrze autobusy, biorą zakładników i mordują Żydów, zburzenie domu terrorysty powoduje, że ci, którzy chcą się przepasać materiałami wybuchowymi lub strzelać do nastolatków na przystankach autobusowych, pomyślą dwa razy zanim dokonają swoich morderczych czynów. Są niezliczone przykłady palestyńskich ojców, którzy zwracają uwagę siłom bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej na swoich synów, ponieważ boją się, że ich chłopcy dokonają ataku, w wyniku którego dom ich rodziny zostanie zburzony. Siła odstraszania jest niepodważalna i to odstraszanie ratuje życie. Departament Stanu był zagniewany z powodu zburzenia budynku. Dlaczego nie był zagniewany stratą życia? Budynek można odremontować lub odbudować. Jehuda Guetta nie żyje, a Benaja Peretz będzie sparaliżowany na resztę życia. Ich domy zostały zniszczone skutecznie i na zawsze.

 

Trzeba podkreślić, że domy podejrzanych o terror nie są burzone ni z tego ni z owego. Jest to wynik długiego procesu prawnego, który musi spełniać wszystkie kryteria sądu; decyzja zburzenia domu musi pokonać liczne progi badań władz wojskowych i ocen prawnych zanim zostaje wydany sądowy nakaz zburzenia. Są możliwości odwołania się od decyzji do sądu wyższej instancji. Nie ma w tym niczego jednostronnego. W sprawie Szalabiego złożono petycję do Sądu Najwyższego, by zatrzymał inżynierów przed podłożeniem pod dom materiałów wybuchowych. Petycja nie została jednak uznana i Sąd wydał nakaz zburzenia domu.  

 

Ambasada USA posunęła się tak daleko, że wysłała przedstawiciela jako obserwatora na salę sądową, by obserwował argumenty sądu i zapewnił, że wszystko działo się zgodnie z prawem. Prawne starania o zatrzymanie zburzenia nie udały się. I to było podwojenie hipokryzji. Ambasada USA w Jerozolimie nie wysłała przedstawiciela, by złożył kondolencje rodzinie Guetta, ani nie wysłała emisariusza, by usiadł w szpitalu przy łóżku Benaji. Nie było publicznych oświadczeń o amerykańskim oburzeniu z powodu tego zamachu i Departament Stanu USA nie pofatygował się, by potępić bestialskie zamordowanie niewinnego nastolatka, który czekał na przystanku na autobus. Po co mieli to robić? Izraelskie ofiary stały się zbyt powszechne, by wywoływać zainteresowanie amerykańskiego rządu lub rządów innych krajów, którzy nieustannie patrzą na żydowskie ofiary jako na dające się akceptować straty w większej grze appeasementu.

 

USA powinny wiedzieć lepiej. Po 9/11, kiedy ogłosiły globalną wojnę z terrorem, by zapobiec dalszym aktom katastrofalnego zniszczenia, wszystko było dozwolone. Siły amerykańskie i sojusznicze aresztowały i torturowały niezliczonych Afganów i Pakistańczyków i trzymały ich w Guantanamo Bay bez procesu sądowego – także dzisiaj – ustawicznie łamiąc ich prawa człowieka. Być może USA powinny głosić to, co praktykują.

 

Jedynym jednostronnym działaniem w tej tragicznej sprawie było zamordowanie z zimną krwią jednego nastolatka i okaleczenie drugiego przez palestyńskiego terrorystę. Działanie Izraela było wyważoną reakcją, której celem było ograniczenie dalszych szkód i bólu powodowanego przez kolejne morderstwa niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci.

 

The world reacts to Israel with arrogance and hypocrisy

Jerusalem Post 22 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Nitsana Darshan-Leitner 
Izraelkska prawniczka, przewodnicząca grupy prawników Shurat Hadin, broniącej ofiar i rodizn ofiar terrorystów. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1003 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk