Prawda

Piątek, 17 wrzesnia 2021 - 21:40

« Poprzedni Następny »


Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją


Nitsana Darshan-Leitner 2021-07-31

Przewodnicząca Shurat Hadin, Nitsana Darshan-Leitner, z farmerami znad granicy z Gazą, których pola zostały spalone przez zapalające balony, protestują przed ICC w Hadze.(zdjęcie: SHURAT HADIN)

Przewodnicząca Shurat Hadin, Nitsana Darshan-Leitner, z farmerami znad granicy z Gazą, których pola zostały spalone przez zapalające balony, protestują przed ICC w Hadze.

(zdjęcie: SHURAT HADIN)Departament Stanu USA osiągnął nowe wyżyny świętoszkowatego absurdu kiedy, po zburzeniu przez IDF domu palestyńskiego terrorysty, który zabił jednego nastolatka i na resztę życia okaleczył drugiego, Ambasada USA w Jerozolimie wydała oficjalny komunikat ostro potępiając izraelskie działanie. „Dom całej rodziny nie powinien być niszczony za działania jednej osoby” – perorowali Amerykanie. To był dopiero początek ich arogancji. „Wszystkie strony [muszą] powstrzymać się od jednostronnych kroków, które pogłębiają napięcia i podważają starania o doprowadzenie do negocjacji w sprawie rozwiązania w postaci dwóch państw, a to z pewnością obejmuje karne burzenie palestyńskich domów” – napisali dalej w komunikacie.

Jednostronne kroki? Co może być bardziej jednostronnym krokiem niż 44-letni Palestyńczyk, który decyduje się na podjechanie do przystanku autobusowego i otwarcie ognia do grupy Żydów? Według czysto prawniczej definicji ten terrorysta popełnił morderstwo pierwszego stopnia. Jego działania definiują premedytację.

 

Zrobił to na początku maja. Terrorysta, Muntasir Szalabi z miasta Turmus Ajja na Zachodnim Brzegu, zamontował automatyczną broń w samochodzie i jeździł po ulicach w pobliżu skrzyżowania Tapuah w poszukiwaniu Izraelczyków, których można zabić. Natknął się na trzech uczniów jesziwy, którzy czekali na autobus do szkoły i zaczął morderczą kanonadę. 19-letni Jehuda Guetta zginął w tym ataku; 19-letni Benaja Peretz dostał postrzał w plecy i jest sparaliżowany.

 

Jako przewodnicząca Shurat HaDin, zrzeszającej prawników grupy praw człowieka, która walczy o prawa dla ofiar terroru, reprezentuję rodziny Guetta i Peretz. Widziałam cierpienie w oczach rodziców w żałobie. Słyszałam ból młodego człowieka, który dowiedział się, że nigdy nie opuści inwalidzkiego wózka.

 

Jak skandaliczna jest bezczelność administracji prezydenta USA, Joego Bidena, że zrównuje morderstwo z zimną krwią z karnymi posunięciami, które z powodzeniem stosowano od lat, od czasów Brytyjskiego Mandatu, by karać tych, którzy dokonują aktów terroru i powstrzymać tych, którzy mogliby pójść w ich ślady. W środowisku, w którym terroryści nie dbają o własne życie i wysadzają w powietrze autobusy, biorą zakładników i mordują Żydów, zburzenie domu terrorysty powoduje, że ci, którzy chcą się przepasać materiałami wybuchowymi lub strzelać do nastolatków na przystankach autobusowych, pomyślą dwa razy zanim dokonają swoich morderczych czynów. Są niezliczone przykłady palestyńskich ojców, którzy zwracają uwagę siłom bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej na swoich synów, ponieważ boją się, że ich chłopcy dokonają ataku, w wyniku którego dom ich rodziny zostanie zburzony. Siła odstraszania jest niepodważalna i to odstraszanie ratuje życie. Departament Stanu był zagniewany z powodu zburzenia budynku. Dlaczego nie był zagniewany stratą życia? Budynek można odremontować lub odbudować. Jehuda Guetta nie żyje, a Benaja Peretz będzie sparaliżowany na resztę życia. Ich domy zostały zniszczone skutecznie i na zawsze.

 

Trzeba podkreślić, że domy podejrzanych o terror nie są burzone ni z tego ni z owego. Jest to wynik długiego procesu prawnego, który musi spełniać wszystkie kryteria sądu; decyzja zburzenia domu musi pokonać liczne progi badań władz wojskowych i ocen prawnych zanim zostaje wydany sądowy nakaz zburzenia. Są możliwości odwołania się od decyzji do sądu wyższej instancji. Nie ma w tym niczego jednostronnego. W sprawie Szalabiego złożono petycję do Sądu Najwyższego, by zatrzymał inżynierów przed podłożeniem pod dom materiałów wybuchowych. Petycja nie została jednak uznana i Sąd wydał nakaz zburzenia domu.  

 

Ambasada USA posunęła się tak daleko, że wysłała przedstawiciela jako obserwatora na salę sądową, by obserwował argumenty sądu i zapewnił, że wszystko działo się zgodnie z prawem. Prawne starania o zatrzymanie zburzenia nie udały się. I to było podwojenie hipokryzji. Ambasada USA w Jerozolimie nie wysłała przedstawiciela, by złożył kondolencje rodzinie Guetta, ani nie wysłała emisariusza, by usiadł w szpitalu przy łóżku Benaji. Nie było publicznych oświadczeń o amerykańskim oburzeniu z powodu tego zamachu i Departament Stanu USA nie pofatygował się, by potępić bestialskie zamordowanie niewinnego nastolatka, który czekał na przystanku na autobus. Po co mieli to robić? Izraelskie ofiary stały się zbyt powszechne, by wywoływać zainteresowanie amerykańskiego rządu lub rządów innych krajów, którzy nieustannie patrzą na żydowskie ofiary jako na dające się akceptować straty w większej grze appeasementu.

 

USA powinny wiedzieć lepiej. Po 9/11, kiedy ogłosiły globalną wojnę z terrorem, by zapobiec dalszym aktom katastrofalnego zniszczenia, wszystko było dozwolone. Siły amerykańskie i sojusznicze aresztowały i torturowały niezliczonych Afganów i Pakistańczyków i trzymały ich w Guantanamo Bay bez procesu sądowego – także dzisiaj – ustawicznie łamiąc ich prawa człowieka. Być może USA powinny głosić to, co praktykują.

 

Jedynym jednostronnym działaniem w tej tragicznej sprawie było zamordowanie z zimną krwią jednego nastolatka i okaleczenie drugiego przez palestyńskiego terrorystę. Działanie Izraela było wyważoną reakcją, której celem było ograniczenie dalszych szkód i bólu powodowanego przez kolejne morderstwa niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci.

 

The world reacts to Israel with arrogance and hypocrisy

Jerusalem Post 22 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Nitsana Darshan-Leitner 
Izraelkska prawniczka, przewodnicząca grupy prawników Shurat Hadin, broniącej ofiar i rodizn ofiar terrorystów. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 950 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk