Prawda

Piątek, 1 marca 2024 - 05:55

« Poprzedni Następny »


Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?


Caroline B. Glick 2023-11-11

Skutki zniszczeń dokonanych przez terrorystów Hamasu 7 października w kibucu Kissufim w południowym Izraelu, w pobliżu granicy ze Strefą Gazy, 1 listopada 2023 r. Zdjęcie: Erik Marmor/Flash90.
Skutki zniszczeń dokonanych przez terrorystów Hamasu 7 października w kibucu Kissufim w południowym Izraelu, w pobliżu granicy ze Strefą Gazy, 1 listopada 2023 r. Zdjęcie: Erik Marmor/Flash90.

Jeśli Żydzi są złoczyńcami, moralne jest nienawidzenie ich. Moralne jest stanie po stronie Hamasu. A wspieranie Żydów i państwa Izrael jest niemoralne.

Na pierwszy rzut oka negowanie Holokaustu nie ma sensu. Istnieją fizyczne dowody ludobójstwa. Istnieją świadectwa ocalałych oraz nazistów i ich kolaborantów. I wszystkie są niepodważalne.


Poza tym naziści byli dumni z faktu, że zamordowali 6 milionów Żydów. Zaprzeczając Holokaustowi, współcześni naziści i fani nazizmu zdają się poniżać swoich bohaterów. Dlaczego mieliby to robić?


Tajemnica negowania Holokaustu nie jest jedynie zagadką z odległej przeszłości. Zrozumienie jego celu jest niezbędne, gdy zmagamy się z naszą obecną sytuacją. Natychmiast po tym, jak rozeszła się wieść o sadystycznej rzezi dokonanej przez Hamas 7 października ponad 1400 izraelskich mężczyzn, kobiet i dzieci, zwolennicy Hamasu na całym świecie podjęli wspólne wysiłki, aby zaprzeczyć, że cokolwiek się wydarzyło.


Tak jak neonaziści zarówno celebrują Holokaust, jak i mu zaprzeczają, tak samo ci, którzy z entuzjazmem witali historie o zamordowanych i pozbawionych głów żydowskich dzieciach i mężczyznach oraz zgwałconych i poćwiartowanych żydowskich kobietach i dziewczętach, upierają się, że Hamas nie popełnił żadnej z tych zbrodni.


Godnym uwagi aspektem tych okrucieństw jest to, że masowi mordercy z Hamasu nie próbowali ich ukrywać. Przeciwnie, rozpowszechniali je na całym świecie już w trakcie ich dokonywania. Uzbrojeni w kamery Go Pro i telefony komórkowe swoich ofiar, palestyńscy terroryści w południowym Izraelu filmowali gwałty, ćwiartowanie, tortury i egzekucje swoich ofiar na telefonach swoich ofiar, publikując je na żywo w rodzinnych grupach ofiar na WhatsApp i na stronach Facebooka. To samo zrobili na własnych platformach społecznościowych. Nikt nie potrzebował badaczy do przeczesywania archiwów Hamasu. Instrukcje, jak dokonywać rzezi, znaleziono w dokumentach, które terroryści zabrali ze sobą do Izraela.


Dlaczego więc zwolennicy Hamasu zrywają plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci, kobiety i mężczyzn przetrzymywanych jako zakładnicy w Strefie Gazy? W swoich postach w mediach społecznościowych świętują wzięcie zakładników. Dlaczego twierdzą  swoim kolegom na kampusach lub pasażerom metra w Nowym Jorku i Johannesburgu, że w Gazie nie ma zakładników i że to wszystko jest spiskiem syjonistycznym, manipulacją?


Dla zrozumienia, co się dzieje i co to zaprzeczanie reprezentuje, musimy przyjrzeć się obecnie najpopularniejszej i najpotężniejszej formie negowania Holokaustu. Jak skrupulatnie wykazała Izabella Tabarovsky w styczniu ubiegłego roku w (przełożonym na język polski) artykule magazynu Tablet, ta forma negowania Holokaustu została wymyślona przez Sowietów. Została spopularyzowana przez palestyńskiego terrorystę cieszącego się pewną reputacją: przewodniczącego Autonomii Palestyńskiej i szefa Organizacji Wyzwolenia Palestyny Mahmuda Abbasa.


W 1982 roku Abbas napisał rozprawę doktorską w Instytucie Studiów Orientalnych KGB, która później stała się bestsellerem. Jego praca zatytułowana „Relacje między syjonistami i nazistami, 1933-1945” stanowi podstawę edukacji o Holokauście w szkołach palestyńskich.


Abbas oznajmił, że syjoniści byli nazistami. Twierdził, że tak jak naziści określali siebie jako aryjskich zwolenników supremacji rasowej, tak syjoniści określali siebie jako żydowskich zwolenników supremacji rasowej. Abbas twierdził, że Holokaust był wspólnym dziełem nazistów i przywódców syjonistycznych w ziemi Izraela. Pisał, że Dawid Ben-Gurion miał w Europie agentów, którzy współpracowali z nazistami. Ich celem, pisał Abbas, było wspieranie ludobójstwa europejskiego żydostwa, aby zdobyć międzynarodową sympatię dla syjonistycznych wysiłków na rzecz ustanowienia żydowskiego supremacyjnego państwa na ziemi Izraela, znanej jako „Palestyna”.


Jak wyjaśniła Tabarovsky, urok twierdzeń Abbasa dla palestyńskich żydożerców i dla Sowietów jest jasny. Po pierwsze, pozwala im uniknąć rozliczania się z roli, jaką odegrali w zamordowaniu 6 milionów Żydów. To palestyński przywódca arabski Hadż Amin al-Husseini – nie Ben-Gurion czy jakikolwiek inny Żyd, syjonista czy nie – współpracował z Hitlerem w celu unicestwienia Żydów w Europie i na całym świecie. I to Związek Radziecki – a nie przywódcy syjonistyczni – podpisał pakt o nieagresji z nazistami. Upierając się, że to Żydzi współpracowali przy ich własnej zagładzie, zarówno Sowieci, jak i Palestyńczycy byli w stanie zrzucić swoją winę na swojego wroga: Żydów. Mogli także odmówić Żydom moralnej legitymacji jako ofiar.


Przecież jeśli Żydzi sami to zrobili, to nikt inny nie miał powodu przyznawać się do czegokolwiek. A co ważniejsze, rzekoma sprzedajność Żydów oznaczała, że naziści mieli rację. Żydzi są źli i zasługują na wymazanie ich i ich kraju z mapy.


Przesiewanie popiołów


To samo złowrogie, wspierające ludobójstwo rozumowanie kieruje dziś zwolennikami Hamasu na całym świecie.


W ciągu ostatnich kilku dni na światło dzienne wychodzi coraz więcej informacji o tym, jak ofiary okrucieństw Hamasu były mordowane i torturowane z sadyzmem, który był nie do pomyślenia aż do 7 października. W miarę rozpowszechniania tych informacji wysiłki zwolenników Hamasu mające na celu demonizowanie osób rozpowszechniających informacje rozszerzyły się wykładniczo.


Rozważmy tylko jeden przykład. W weekend Eli Beer, szef organizacji ratunkowej United Hatzalah, opowiedział amerykańskiej publiczności żydowskiej historię dziecka z Kfar Aza. Powiedział, że dziecko włożono do pieca i spalono żywcem. Później doniesiono, że ojciec dziecka został postrzelony i pozostawiony, aby wykrwawiał się na śmierć, podczas gdy jego żonę gwałcono a potem zabito, a jego dziecko palono żywcem.


Opublikowałam tę historię na moim koncie na platformie X (dawnym Twitterze). W ciągu kilku godzin post rozszedł się jak ogień po prerii. Do środowego poranka obejrzało to ponad 2,5 miliona osób. Tysiące osób przesłało posty dalej, a tysiące kolejnych odpowiedziało.


W poniedziałkowe popołudnie zdałam sobie sprawę, że większość przekazań i komentarzy wspierała Hamas. Wielu żartowało z tego okrucieństwa. Jednak większość przekazujących wybrała całkowite zaprzeczenie, twierdzenie, że do przestępstwa w ogóle doszło. Plakaty demonizowały mnie jako „syjonistyczną nazistkę”, która propaguje kłamstwa. Niektóre plakaty popierające Hamas stworzyły memy uznające mnie za oszustkę.


Kiedy zrozumiałam, co się dzieje, poprosiłam wiele osób o potwierdzenia, które otrzymałam bezpośrednio i pośrednio od Sił Obronnych Izraela, rządu izraelskiego, rządu amerykańskiego, ZAKA (stowarzyszenie zajmujące się odzyskiwaniem ciał, w tym przypadku części ciał) i innych źródeł. Dowiedziałam się też, że sprawa ujawniona przez Beera nie była odosobnionym wydarzeniem. Znaleziono ciała kilku dzieci ze śladami grilla, co wskazuje, że zostały spalone żywcem w piecach.


Profesor Chen Kugel, dyrektor Izraelskiego Narodowego Instytutu Medycyny Sądowej, nadzoruje proces identyfikacji ciał ofiar. W mediach od 7 października Kugel wielokrotnie opisywał zwłoki spalonych żywcem ofiar. Można je odróżnić od ofiar, których ciała spalono po egzekucji, na podstawie obecności sadzy w płucach. Sadza wskazuje, że oddychali podczas spalania.


Proces identyfikacji ofiar jest długotrwały, ponieważ Hamas nakazał swoim mordercom spalić ciała swoich ofiar. Kugel i inni opisali pozostałości wielu ciał jako podobne, do tych, które można zobaczyć w krematorium. Avigail Gimpel, wolontariuszka żydowskiego stowarzyszenia pogrzebowego Chewra Kadisha, która przygotowała do pochówku dziesiątki ciał ofiar, powiedziała, że kilka ciał, które ona i jej koledzy otrzymali, to zwłoki spalone na węgiel. Sprowadzono archeologów z Izraelskiego Urzędu ds. Starożytności, żeby przesiali popiół ze spalonych domów i oddzielili ludzkie szczątki od spalonych mebli i ścian.


Mimo rosnącej liczby dowodów kryminalistycznych i zeznań, zaprzeczenia są nadal kontynuowane i rozszerzane. Jeśli spojrzeć na nie w kontekście zaprzeczania Holokaustowi przez Palestynę, można je rozumieć jako służące trzem powiązanym celom.


Po pierwsze, zaprzeczenia pozwalają ludziom przyzwyczajonym do wspierania Palestyńczyków, którzy lubią być postrzegani jako prawdomówni, czuć się komfortowo podając w wątpliwość prawdę. Na przykład, postępowy autor pisma „New York”Eric Levitzopublikował 22 października w X następujące słowa:

„Wczoraj wieczorem stwierdziłem, że ten raport [dotyczący rzezi z 7 października] wskazuje, że dzieciom ścinano głowy. To była przesada. Powinienem był powiedzieć, że w raporcie stwierdzono, że dzieci znaleziono bez głowy, co uwiarygodnia twierdzenia o ścięciu głowy, ale ich nie potwierdza”.

W tym tygodniu w „Daily News” z Yale  opublikowano podobnie zdeprawowane sprostowanie felietonu, który dotyczył faktu, że terroryści Hamasu obcinali głowy i gwałcili swoje ofiary. Gazeta studencka Yale upierała się, że zarzuty nie zostały udowodnione.


Drugim celem zaprzeczania zbrodni przez zwolenników Hamasu jest kryminalizacja Izraela. Jeśli Hamas nie jest winny, to oczywiście Izrael jest winny. Abbas oskarżył Żydów o odpowiedzialność za Holokaust, aby odrzucić moralną legitymację państwa Izrael. Zrobił to również, aby uniknąć zmagania się z palestyńską odpowiedzialnością za ludobójstwo, mimo roli Husseiniego w blokowaniu żydowskiej emigracji przed ustanowieniem Izraela i jego bezpośredniej roli w dokonaniu Holokaustu. Właśnie dlatego zwolennicy Hamasu oskarżają teraz Izrael o zabijanie własnych ludzi lub sfabrykowanie historii o masakrze dokonanej przez organizację terrorystyczną, aby potwierdzić pogląd, że to Izrael jest złoczyńcą w tej historii. Dzięki temu osoby nienawidzące Żydów na całym świecie mogą czuć się komfortowo wyrażając odrazę do Żydów. Jeśli Żydzi są złoczyńcami, moralne jest ich nienawidzić. Moralne jest stać po stronie Hamasu. A wspieranie Żydów i państwa Izrael jest niemoralne.


Wreszcie, kiedy prawda zostanie poddana w wątpliwość i Izrael zostanie potępiony jako złoczyńca, zaprzeczanie zbrodniom Hamasu ułatwia kontynuację i ekspansję tych zbrodni. Deklarowanym celem Hamasu, podobnie jak partii Fatah Abbasa, jest eliminacja państwa żydowskiego. Oznacza to, że jego celem jest przeprowadzenie kolejnego Holokaustu. Kiedy Izrael zostanie potępiony jako kłamca i złoczyńca, następnym krokiem będzie jego unicestwienie.


Żydom i ich zwolennikom apologeci Hamasu terroryzujący obecnie Żydów na kampusach uniwersyteckich i w miastach w całych Stanach Zjednoczonych i Europie oraz ludzie piszący kłamstwa na platformach mediów społecznościowych wydają się szaleni. Jak mogą zaprzeczać niezaprzeczalnemu faktowi winy Hamasu?


Jednak pomocnicy Hamasu nie mają urojeń. Oni dokładnie wiedzą, co robią.


Prowadzą wojnę psychologiczną przeciwko zachodnim rządom i społeczeństwu. Ich celem jest zamydlenie oczu setkom milionów ludzi, spowodowanie, że zakwestionują własne rozumienie rzeczywistości i zastraszenie ich, by milczeli. Jednocześnie starają się ośmielić swoich sojuszników i towarzyszy podróży, aby otwarcie stanęli po stronie Hamasu, pokazując, że nie mają na tym nic do stracenia.


Jeśli odniosą sukces, ich wysiłki stworzą międzynarodowy klimat sprzyjający osiągnięciu ich wspólnego celu, jakim jest zlikwidowanie narodu żydowskiego i państwa żydowskiego. Jeśli odniosą częściowy sukces, wysiłek wojenny Izraela zostanie osłabiony, a ataki na Żydów na całym świecie wzrosną.  


Link do oryginału: https://www.jns.org/why-are-the-october-7-atrocities-being-denied/

JNS Org., 1 listopada 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Caroline Glick 

Znana dziennikarka izraelska. Urodzona w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończyła studia z nauk społecznych. Emigrowała do Izraela w 1991 roku, wstępując natychmiast do IDF, w 1996 roku zakończyła karierę w wojsku w stopniu kapitana. Występuje często w izraelskiej telewizji, jest również zapraszana przez różne stacje telewizyjne w USA.   


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1433 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Utrzymywanie olbrzymiego arsenału broni i oczekiwanie, że Zachód nakarmi głodujących Jemeńczyków   Stalinsky   2024-02-28
Jeśli Hamas przyznaje, że zginęło 6000 terrorystów, wiesz, że rzeczywista liczba jest co najmniej dwukrotnie większa     2024-02-27
„Przebudzone” skrzydło HamasuOd Londynu po Nowy Jork młodzi radykałowie stali się żołnierzami nienawiści do Żydów.   O'Neill   2024-02-27
Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk