Prawda

Sobota, 4 lutego 2023 - 19:25

« Poprzedni Następny »


“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela


Khaled Abu Toameh 2022-07-13

Ogromna większość Palestyńczyków daje jasno do zrozumienia, że nie wierzy w „rozwiązanie w postaci dwóch państw” i wolałaby, aby grupa terrorystyczna Hamas zastąpiła Autonomię Palestyńską kierowaną przez Mahmouda Abbasa. Na zdjęciu: Izmail Hanija, Mahmoud Abbas, a w środku ojciec palestyńskiego narodu Jaser Arafat.
Ogromna większość Palestyńczyków daje jasno do zrozumienia, że nie wierzy w „rozwiązanie w postaci dwóch państw” i wolałaby, aby grupa terrorystyczna Hamas zastąpiła Autonomię Palestyńską kierowaną przez Mahmouda Abbasa. Na zdjęciu: Izmail Hanija, Mahmoud Abbas, a w środku ojciec palestyńskiego narodu Jaser Arafat.

Podczas gdy administracja Bidena nadal mówi o swoim zaangażowaniu w „rozwiązanie w postaci dwóch państw”, większość Palestyńczyków mówi, że popiera islamską grupę terrorystyczną Hamas i chce więcej ataków terrorystycznych na Żydów.


Administracja Bidena żyje w iluzji, że „rozwiązanie w postaci dwóch państw”, które oznaczałoby ustanowienie niezależnego i suwerennego państwa palestyńskiego obok Izraela, jest jedynym sposobem na osiągnięcie pokoju, bezpieczeństwa i stabilności na Bliskim Wschodzie.


Jednak zdecydowana większość Palestyńczyków daje do zrozumienia, że nie wierzą w „rozwiązanie w postaci dwóch państw” i wolałaby, aby Hamas, wspierana przez Iran grupa terrorystyczna, której statut wzywa do eliminacji Izraela, zastąpił Autonomię Palestyńską, organ kierowany przez Mahmouda Abbasa.


30 czerwca sekretarz stanu USA Antony Blinken rozmawiał z Abbasem, aby omówić zbliżającą się podróż prezydenta Joe Bidena na Bliski Wschód.


„Sekretarz Blinken podkreślił zaangażowanie USA w poprawę jakości życia ludności palestyńskiej w namacalny sposób oraz poparcie administracji dla wynegocjowanego rozwiązania w postaci dwóch państw” – powiedział rzecznik Departamentu Stanu Ned Price.


W przeddzień wizyty Bidena w Izraelu, Zachodnim Brzegu i Arabii Saudyjskiej sondaż opinii publicznej przeprowadzony przez Palestyńskie Centrum Badań Polityki i Badań wskazał na znaczny spadek poparcia Palestyńczyków dla „rozwiązania w postaci dwóch państw” i wzrost w poparciu powrotu do zbrojnej intifady (powstania) i ataków terrorystycznych w Izraelu.


Według wyników sondażu sprzeciw wobec koncepcji „rozwiązania w postaci dwóch państw” wynosi 69%. 75% respondentów wyraziło również sprzeciw wobec idei rozwiązania w postaci jednego państwa, w którym Izraelczycy i Palestyńczycy żyliby razem i cieszyliby się równymi prawami.


Sondaż wykazał, że 55% Palestyńczyków popiera powrót do konfrontacji zbrojnych i intifady, co stanowi wzrost z 51% popierających powrót do przemocy trzy miesiące temu.


Ponadto większość (59%) stwierdziła, że popiera ataki terrorystyczne przeprowadzane w Izraelu przez Palestyńczyków w ciągu ostatnich kilku miesięcy.


Zdecydowana większość Palestyńczyków (69%) jest również przeciwna bezwarunkowemu wznowieniu palestyńsko-izraelskich negocjacji pokojowych. 65% jest przeciwnych dialogowi z administracją Bidena.


Sondaż wykazał, że większość Palestyńczyków nie ma zaufania do Abbasa, z którym ma do czynienia administracja Bidena.


Z sondażu wynika, że gdyby dziś odbyły się nowe wybory prezydenckie, przywódca Hamasu Ismail Hanija otrzymałby 55% głosów, podczas gdy Abbas tylko 33%.


Siedemdziesiąt trzy procent Palestyńczyków wyraziło niezadowolenie z rządów Abbasa, a kolejne 77% stwierdziło, że chce, aby zrezygnował.


Większość Palestyńczyków powiedziała, że Hamas najbardziej zasługuje na reprezentowanie i przewodzenie narodowi palestyńskiemu.


Rosnąca popularność Hamasu wśród Palestyńczyków oznacza, że państwo palestyńskie, które administracja Bidena chce ustanowić obok Izraela, wkrótce będzie rządzone przez grupę islamistów, której Karta stanowi, że „Izrael będzie istniał, dopóki islam go nie unicestwi, tak jak Islam unicestwiał przed nim innych”.


Ponieważ większość Palestyńczyków chce zastąpić Abbasa przywódcą Hamasu, oznacza to, że proponowane państwo palestyńskie będzie zobowiązane do przestrzegania statutu grupy terrorystycznej, która nie wierzy w prawo Izraela do istnienia.


W przypadku, gdyby administracja Bidena i reszta społeczności międzynarodowej nie byli świadomi programu Hamasu, powinni przyjrzeć się temu, co mówi Karta tej grupy terrorystycznej.


Artykuł 11 Karty stanowi:

„Islamski Ruch Oporu wierzy, że ziemia Palestyny jest islamskim wakf uświęconym dla przyszłych pokoleń muzułmańskich aż do Dnia Sądu Ostatecznego. Nie należy go trwonić ani żadnej jego części; ani oddać go, ani żadnej jego części. Ani pojedynczy kraj arabski, ani wszystkie kraje arabskie, ani żaden król lub prezydent, ani wszyscy królowie i prezydenci, ani żadna organizacja, ani wszystkie one, czy to Palestyńczycy, czy Arabowie, nie mają do tego prawa”.

Karta (artykuł siódmy) przypomina muzułmanom słynny hadis przypisywany prorokowi Mahometowi:

„Dzień Sądu nie nadejdzie, aż muzułmanie będą walczyć z Żydami, a Żyd ukryje się za kamieniami i drzewami. Kamienie i drzewa powiedzą: O muzułmaninie, o Abdullah, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go”.

Palestyńskie państwo, na powstanie którego naciska administracja Bidena, bez wątpienia zostanie wykorzystane przez Hamas i jego patronów w Iranie jako odskocznia do unicestwienia Izraela.


Przywódcy Hamasu zawsze mówili wyraźnie i konsekwentnie w swoim zamiarze wyeliminowania Izraela i zabicia Żydów.


Podczas niedawnej wizyty w Libanie Hanija, preferowany przez Palestyńczyków kandydat na prezydenta, stwierdził, że „nie ma przyszłości” dla Izraela na „ziemi palestyńskiej”.


Hanija ogłosił, że Hamas przygotowuje się do „strategicznej bitwy” z Izraelem. „Twór syjonistyczny stoi przed czarną przyszłością z powodu islamskiego oporu” – powiedział, chwaląc Palestyńczyków, którzy przeprowadzają ataki terrorystyczne przeciwko Izraelowi.


Haniyeh powiedział, że w przypadku nowej konfrontacji militarnej z Izraelem, Hamas zniszczy „twór syjonistyczny” w ciągu kilku minut. „Syjonistyczna jednostka zostanie uderzona 150 rakietami w mniej niż pięć minut” – zagroził.


Podczas wizyty w Libanie przywódca Hamasu wziął udział w spotkaniu tzw. Narodowej Konferencji Islamskiej wraz z przywódcami wspieranej przez Iran terrorystycznej milicji Hezbollahu. W konferencji wzięli również udział przedstawiciele kilku krajów arabskich, m.in. Egiptu, Libii, Kuwejtu, Syrii, Maroka, Jordanii, Jemenu, Libanu i Algierii.


Konferencja wyraziła pełne poparcie dla Hamasu i terroryzmu przeciwko Izraelowi oraz zaatakowała kraje arabskie, które ustanowiły normalizację stosunków z Izraelem.


„Konferencja odnotowuje osiągnięcia i bohaterstwo palestyńskiego ruchu oporu w walce z wrogiem syjonistycznym” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez uczestników na zakończenie spotkania. „Konferencja popiera wszelkie formy oporu w obliczu syjonistycznego wroga”.


Konferencja potępiła starania niektórych krajów arabskich by „normalizować [stosunki] z wrogiem syjonistycznym i otworzyć ich kraje na jego armię, gospodarkę, osadników i polityków”. Ponadto potępiono starania krajów arabskich „aby zawrzeć sojusze wojskowe z wrogiem syjonistycznym” i wezwano do anulowania porozumień z Oslo podpisanych w 1993 roku między Izraelem a OWP. Konferencja stwierdziła, że „potwierdza prawo narodu palestyńskiego do ich historycznej ziemi od rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego]”.


To oświadczenie jest ogromnym bodźcem dla Hamasu, ponieważ konferencja faktycznie poparła wysiłki grupy terrorystycznej mające na celu zniszczenie Izraela i zastąpienie go wspieranym przez Iran państwem islamskim, rządzonym przez Haniję i mułłów w Teheranie.


Hamas i jego zwolennicy nie wierzą w „rozwiązanie w postaci dwóch państw” Bidena ani w jakikolwiek proces pokojowy z Izraelem. Jedyne rozwiązanie, którego chcą, to takie, w którym Izrael i Żydzi znikną z tego świata. Niestety, większość Palestyńczyków (o czym świadczy najnowszy sondaż) podziela ideologię Hamasu i chce, aby zabito jeszcze więcej Żydów.


Administracja Bidena musi zrozumieć, że w obecnych okolicznościach propagowanie idei „rozwiązania w postaci dwóch państw” jest równoznaczne z propagowaniem rozlewu krwi i przemocy na Bliskim Wschodzie.


Administracja musi również zrozumieć, że Abbasowi, palestyńskiemu przywódcy, z którym próbuje się zaangażować i na którym polega, aby zawrzeć pokój, całkowicie brakuje poparcia większości swojego narodu dla jakiegokolwiek planu pokojowego z Izraelem.


The “Two-State Solution” to Destroy Israel

Gatestone Institute, 4 lipca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska



Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.
 

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj






Brunatna fala

Znalezionych 1190 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznego



Obietnica



Pytanie bez odpowiedzi



Bohaterzy chińskiego narodu



Naukowcy Unii Europejskiej



Teoria Rasy



Przekupieni



Heretycki impuls



Nie klanial



Cervantes



Wojaki Chrystusa



 Palestyńskie weto



Wzmacnianie układu odpornościowego



Wykluczenie Tajwanu z WHO



Drzazgę źle się czyta



Sześć lat



Pochodzenie



Papież Franciszek



Schadenfreude



Pseudonaukowa histeria...


Panstwo etc



Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk