Prawda

Sobota, 1 października 2022 - 09:55

« Poprzedni Następny »


“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela


Khaled Abu Toameh 2022-07-13

Ogromna większość Palestyńczyków daje jasno do zrozumienia, że nie wierzy w „rozwiązanie w postaci dwóch państw” i wolałaby, aby grupa terrorystyczna Hamas zastąpiła Autonomię Palestyńską kierowaną przez Mahmouda Abbasa. Na zdjęciu: Izmail Hanija, Mahmoud Abbas, a w środku ojciec palestyńskiego narodu Jaser Arafat.
Ogromna większość Palestyńczyków daje jasno do zrozumienia, że nie wierzy w „rozwiązanie w postaci dwóch państw” i wolałaby, aby grupa terrorystyczna Hamas zastąpiła Autonomię Palestyńską kierowaną przez Mahmouda Abbasa. Na zdjęciu: Izmail Hanija, Mahmoud Abbas, a w środku ojciec palestyńskiego narodu Jaser Arafat.

Podczas gdy administracja Bidena nadal mówi o swoim zaangażowaniu w „rozwiązanie w postaci dwóch państw”, większość Palestyńczyków mówi, że popiera islamską grupę terrorystyczną Hamas i chce więcej ataków terrorystycznych na Żydów.


Administracja Bidena żyje w iluzji, że „rozwiązanie w postaci dwóch państw”, które oznaczałoby ustanowienie niezależnego i suwerennego państwa palestyńskiego obok Izraela, jest jedynym sposobem na osiągnięcie pokoju, bezpieczeństwa i stabilności na Bliskim Wschodzie.


Jednak zdecydowana większość Palestyńczyków daje do zrozumienia, że nie wierzą w „rozwiązanie w postaci dwóch państw” i wolałaby, aby Hamas, wspierana przez Iran grupa terrorystyczna, której statut wzywa do eliminacji Izraela, zastąpił Autonomię Palestyńską, organ kierowany przez Mahmouda Abbasa.


30 czerwca sekretarz stanu USA Antony Blinken rozmawiał z Abbasem, aby omówić zbliżającą się podróż prezydenta Joe Bidena na Bliski Wschód.


„Sekretarz Blinken podkreślił zaangażowanie USA w poprawę jakości życia ludności palestyńskiej w namacalny sposób oraz poparcie administracji dla wynegocjowanego rozwiązania w postaci dwóch państw” – powiedział rzecznik Departamentu Stanu Ned Price.


W przeddzień wizyty Bidena w Izraelu, Zachodnim Brzegu i Arabii Saudyjskiej sondaż opinii publicznej przeprowadzony przez Palestyńskie Centrum Badań Polityki i Badań wskazał na znaczny spadek poparcia Palestyńczyków dla „rozwiązania w postaci dwóch państw” i wzrost w poparciu powrotu do zbrojnej intifady (powstania) i ataków terrorystycznych w Izraelu.


Według wyników sondażu sprzeciw wobec koncepcji „rozwiązania w postaci dwóch państw” wynosi 69%. 75% respondentów wyraziło również sprzeciw wobec idei rozwiązania w postaci jednego państwa, w którym Izraelczycy i Palestyńczycy żyliby razem i cieszyliby się równymi prawami.


Sondaż wykazał, że 55% Palestyńczyków popiera powrót do konfrontacji zbrojnych i intifady, co stanowi wzrost z 51% popierających powrót do przemocy trzy miesiące temu.


Ponadto większość (59%) stwierdziła, że popiera ataki terrorystyczne przeprowadzane w Izraelu przez Palestyńczyków w ciągu ostatnich kilku miesięcy.


Zdecydowana większość Palestyńczyków (69%) jest również przeciwna bezwarunkowemu wznowieniu palestyńsko-izraelskich negocjacji pokojowych. 65% jest przeciwnych dialogowi z administracją Bidena.


Sondaż wykazał, że większość Palestyńczyków nie ma zaufania do Abbasa, z którym ma do czynienia administracja Bidena.


Z sondażu wynika, że gdyby dziś odbyły się nowe wybory prezydenckie, przywódca Hamasu Ismail Hanija otrzymałby 55% głosów, podczas gdy Abbas tylko 33%.


Siedemdziesiąt trzy procent Palestyńczyków wyraziło niezadowolenie z rządów Abbasa, a kolejne 77% stwierdziło, że chce, aby zrezygnował.


Większość Palestyńczyków powiedziała, że Hamas najbardziej zasługuje na reprezentowanie i przewodzenie narodowi palestyńskiemu.


Rosnąca popularność Hamasu wśród Palestyńczyków oznacza, że państwo palestyńskie, które administracja Bidena chce ustanowić obok Izraela, wkrótce będzie rządzone przez grupę islamistów, której Karta stanowi, że „Izrael będzie istniał, dopóki islam go nie unicestwi, tak jak Islam unicestwiał przed nim innych”.


Ponieważ większość Palestyńczyków chce zastąpić Abbasa przywódcą Hamasu, oznacza to, że proponowane państwo palestyńskie będzie zobowiązane do przestrzegania statutu grupy terrorystycznej, która nie wierzy w prawo Izraela do istnienia.


W przypadku, gdyby administracja Bidena i reszta społeczności międzynarodowej nie byli świadomi programu Hamasu, powinni przyjrzeć się temu, co mówi Karta tej grupy terrorystycznej.


Artykuł 11 Karty stanowi:

„Islamski Ruch Oporu wierzy, że ziemia Palestyny jest islamskim wakf uświęconym dla przyszłych pokoleń muzułmańskich aż do Dnia Sądu Ostatecznego. Nie należy go trwonić ani żadnej jego części; ani oddać go, ani żadnej jego części. Ani pojedynczy kraj arabski, ani wszystkie kraje arabskie, ani żaden król lub prezydent, ani wszyscy królowie i prezydenci, ani żadna organizacja, ani wszystkie one, czy to Palestyńczycy, czy Arabowie, nie mają do tego prawa”.

Karta (artykuł siódmy) przypomina muzułmanom słynny hadis przypisywany prorokowi Mahometowi:

„Dzień Sądu nie nadejdzie, aż muzułmanie będą walczyć z Żydami, a Żyd ukryje się za kamieniami i drzewami. Kamienie i drzewa powiedzą: O muzułmaninie, o Abdullah, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go”.

Palestyńskie państwo, na powstanie którego naciska administracja Bidena, bez wątpienia zostanie wykorzystane przez Hamas i jego patronów w Iranie jako odskocznia do unicestwienia Izraela.


Przywódcy Hamasu zawsze mówili wyraźnie i konsekwentnie w swoim zamiarze wyeliminowania Izraela i zabicia Żydów.


Podczas niedawnej wizyty w Libanie Hanija, preferowany przez Palestyńczyków kandydat na prezydenta, stwierdził, że „nie ma przyszłości” dla Izraela na „ziemi palestyńskiej”.


Hanija ogłosił, że Hamas przygotowuje się do „strategicznej bitwy” z Izraelem. „Twór syjonistyczny stoi przed czarną przyszłością z powodu islamskiego oporu” – powiedział, chwaląc Palestyńczyków, którzy przeprowadzają ataki terrorystyczne przeciwko Izraelowi.


Haniyeh powiedział, że w przypadku nowej konfrontacji militarnej z Izraelem, Hamas zniszczy „twór syjonistyczny” w ciągu kilku minut. „Syjonistyczna jednostka zostanie uderzona 150 rakietami w mniej niż pięć minut” – zagroził.


Podczas wizyty w Libanie przywódca Hamasu wziął udział w spotkaniu tzw. Narodowej Konferencji Islamskiej wraz z przywódcami wspieranej przez Iran terrorystycznej milicji Hezbollahu. W konferencji wzięli również udział przedstawiciele kilku krajów arabskich, m.in. Egiptu, Libii, Kuwejtu, Syrii, Maroka, Jordanii, Jemenu, Libanu i Algierii.


Konferencja wyraziła pełne poparcie dla Hamasu i terroryzmu przeciwko Izraelowi oraz zaatakowała kraje arabskie, które ustanowiły normalizację stosunków z Izraelem.


„Konferencja odnotowuje osiągnięcia i bohaterstwo palestyńskiego ruchu oporu w walce z wrogiem syjonistycznym” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez uczestników na zakończenie spotkania. „Konferencja popiera wszelkie formy oporu w obliczu syjonistycznego wroga”.


Konferencja potępiła starania niektórych krajów arabskich by „normalizować [stosunki] z wrogiem syjonistycznym i otworzyć ich kraje na jego armię, gospodarkę, osadników i polityków”. Ponadto potępiono starania krajów arabskich „aby zawrzeć sojusze wojskowe z wrogiem syjonistycznym” i wezwano do anulowania porozumień z Oslo podpisanych w 1993 roku między Izraelem a OWP. Konferencja stwierdziła, że „potwierdza prawo narodu palestyńskiego do ich historycznej ziemi od rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego]”.


To oświadczenie jest ogromnym bodźcem dla Hamasu, ponieważ konferencja faktycznie poparła wysiłki grupy terrorystycznej mające na celu zniszczenie Izraela i zastąpienie go wspieranym przez Iran państwem islamskim, rządzonym przez Haniję i mułłów w Teheranie.


Hamas i jego zwolennicy nie wierzą w „rozwiązanie w postaci dwóch państw” Bidena ani w jakikolwiek proces pokojowy z Izraelem. Jedyne rozwiązanie, którego chcą, to takie, w którym Izrael i Żydzi znikną z tego świata. Niestety, większość Palestyńczyków (o czym świadczy najnowszy sondaż) podziela ideologię Hamasu i chce, aby zabito jeszcze więcej Żydów.


Administracja Bidena musi zrozumieć, że w obecnych okolicznościach propagowanie idei „rozwiązania w postaci dwóch państw” jest równoznaczne z propagowaniem rozlewu krwi i przemocy na Bliskim Wschodzie.


Administracja musi również zrozumieć, że Abbasowi, palestyńskiemu przywódcy, z którym próbuje się zaangażować i na którym polega, aby zawrzeć pokój, całkowicie brakuje poparcia większości swojego narodu dla jakiegokolwiek planu pokojowego z Izraelem.


The “Two-State Solution” to Destroy Israel

Gatestone Institute, 4 lipca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk