Prawda

Piątek, 23 lutego 2024 - 21:43

« Poprzedni Następny »


Putin, Hitler i historii kobyła


Andrzej Koraszewski 2022-05-11

23 sierpnia 1939 roku w Moskwie. Od lewej stoją: szef działu prawnego niemieckiego MSZ Friedrich Gauss, niemiecki minister spraw zagranicznych Joachim von Ribbentrop, Józef Stalin oraz ludowy komisarz (minister) spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesław Mołotow. (Źródło: Wikipedia)
23 sierpnia 1939 roku w Moskwie. Od lewej stoją: szef działu prawnego niemieckiego MSZ Friedrich Gauss, niemiecki minister spraw zagranicznych Joachim von Ribbentrop, Józef Stalin oraz ludowy komisarz (minister) spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesław Mołotow. (Źródło: Wikipedia)

Dziennikarskie wróżki przepowiadały na 9 maja bóg wi co, tymczasem pan Putin właściwie nic z tych zapowiedzi nie zrealizował. A jednak sprawa jest ciekawa przez gatunek kłamstw i oczekiwanie, że ich nikt nie zauważy. Udający cara rosyjski kacyk do wysyłanych na front żołnierzy powiedział: „Walczycie o Ojczyznę, o jej przyszłość, aby nikt nie zapomniał lekcji z II wojny światowej”. Raz jeszcze kłamał, przedstawiając Ukrainę jako jakiś nazistowski kraj, a Rosję jako ten kraj, który walczył z nazizmem, NATO jako jakiegoś faszystowskiego agresora, a Rosję jako napastowany kraj broniący swoich granic.

Żeby było śmieszniej, białoruski kacyk, w tym samym dniu bredził o jakichś planach polskiego ataku na Białoruś mówiąc: „Powtarzam zawsze, pamiętajcie, 1941 rok nie może się powtórzyć”.


Zaraz, zaraz, wojna nazistów ze światem zaczęła się według jednych 1 września 1939 roku, według innych, nieco wcześniej, atakiem na Czechosłowację.


W Moskwie rosyjski kacyk wrzeszczał, że „niebezpieczeństwo rosło z dnia na dzień, więc Rosja zareagowała wyprzedzająco na agresję. To była wymuszona, terminowa i jedynie słuszna decyzja”.


Zapewne w Polsce znacznie więcej ludzi kojarzy nazwę „pakt Ribbentrop-Mołotow” niż w  innych krajach europejskich lub w Ameryce. Dla młodszego pokolenia tamte wydarzenia są już mocno zamazane, ale również młodzi ludzie wiedzą, że przez pierwsze dwa lata wojny Stalin i Hitler byli najlepszymi sojusznikami, że podzielili między siebie Polskę, że Niemcy dostarczały ZSRR broń, a ZSRR zaopatrywał Hitlera w ropę naftową, że Stalin zaanektował wówczas Litwę, Łotwę i Estonię i zaatakował Finlandię. W młodszym pokoleniu mało kto wie, że Stalin ufał Hitlerowi bezgranicznie i nie tylko odmawiał przyjmowania do wiadomości od swojego wywiadu, że Hitler przygotowuje napaść na ZSRR, ale również surowo karał za rozprzestrzenianie takich wiadomości.           


Jednym z najlepszych historycznych opracowań tego sojuszu jest wydana w Londynie w 1958 roku książka polskiego dziennikarza, Aleksandra Bergmana Najlepszy sojusznik Hitlera. Przemawiając w maju 2022 roku Putin oczywiście pominął fakt, że to Związek Radziecki, czyli Rosja, był najważniejszym sojusznikiem Hitlera i pomagał mu w ataku na Europę zachodnią do czerwca 1941 roku.     


To Stalin dał Hitlerowi zielone światło do ataku na Polskę, a niebawem na Francję, Anglię i inne kraje. Raz za razem słyszymy z Moskwy astronomiczne brednie o tym, że Rosja nigdy na nikogo nie napadła. Powtarza to Ormianin Ławrow, powtarza to patriarcha Cyryl, powtarza to były pułkownik KGB, a obecnie dyktator Rosji, Władimir Putin.         


Rosja (ZSRR) była partnerem Hitlera i to znacznie ważniejszym niż Włochy czy Japonia. Stalin był głęboko przekonany, że to będzie braterstwo na stulecia. Hitler okłamał Stalina, więc Stalin został antynazistą.    


Wcześniej wspólnie z Hitlerem planował tę wojnę, sowieckie wojska zajęły pół Polski, internując i mordując polskich oficerów i żołnierzy, i skazując setki tysięcy ludzi na zesłanie. Dziś rosyjski kacyk chce, żebyśmy wierzyli, że jego kraj walczył z nazizmem. Tak, walczył, z pomocą amerykańskiej broni bronił się przed nazistowską hordą, bo go przyjaciel zdradził. Putin po raz kolejny stworzył prawo zakazujące przypominania prawdy o dniu dzisiejszym i o historii (zrobił to już raz w 2014 roku). Takie same zakazy wydawał Stalin, mordując i zsyłając do obozów pracy każdego, kto odważał się mówić o powszechnie znanych i oczywistych faktach. Ten dzisiejszy arcybandyta, w swoim przemówieniu połączył działania dzisiejszej armii rosyjskiej w Ukrainie z działaniami Armii Czerwonej. I słusznie. Chociaż może warto przypomnieć nie tylko pakt Ribbentrop-Mołotow, ale i to, że to Stalin pchnął Ukraińców w sojusz z diabłem, powodując straszliwy głód, w wyniku którego zginęły miliony Ukraińców. To Armia Czerwona uczestniczyła we wspólnych paradach z nazistami, to firma, w której kacyk zaczynał swoją zawodową karierę, mordowała setkami tysięcy nie tylko Polaków, Czechów, Rumunów, Węgrów i innych, ale jeszcze większe liczby rdzennych Rosjan. Czas przyznać mu rację i oddać honor, dzisiejsza rosyjska armia jest dziedzicem Armii Czerwonej, powtarza jej zbrodnie, a dzisiejszy „prezydent” Rosji powtarza kłamstwa Stalina i jego następców.


W późniejszym okresie, w Jałcie ten sam Stalin paktował z Aliantami. Tylko Churchill zdawał sobie sprawę z tego, że zawiera taktyczny pakt z arcygangsterem. Roosevelt w niemałym stopniu dał się oszukać „dziennikarzom” z „New York Timesa” i innych gniazd jadowitych żmij udających, że informują o rzeczywistości. Oni też woleli nie przypominać paktu Ribbentrop-Mołotow i mieli bardzo za złe Polakom, że wątpią w zapewnienia Stalina i jego bandy, że Katyń to nazistowska zbrodnia.


Dzień zwycięstwa minął, rosyjskich zbrodni w Ukrainie jest coraz więcej, można się obawiać,  że to dopiero początek. Putin dostarczy nam jeszcze wielu kłamstw, których nauczył się w szkole i na studiach.


W 1919 roku doskonały poeta napisał wiersz „Lewą marsz”. Poeta zakochał się w rewolucji i jej morderczym zapale. W tym wierszu pisał: 


Ciszej tam, mówcy!

Dzisiaj

ma głos

towarzysz Mauzer.

 

Dosyć już żyliśmy w glorii

praw, które dał Adam i Ewa:

Zajeździmy kobyłę historii! −

Lewa!
Lewa!
Lewa!


W tym wierszu jest również wezwanie „ściśnijcie światu na gardle/proletariatu palce!” Kiedy te palce zaczęły się zaciskać na jego własnym gardle, Włodzimierz Majakowski zrozumiał swój błąd i wybrał samobójstwo. Hitler również próbował zajeździć historii kobyłę. Też popełnił samobójstwo, ale nie dlatego, że coś zrozumiał, tylko dlatego, że przegrał. Putin próbuje zakłamać historię na śmierć i jedno jest pewne, że będzie to robił do samej śmierci.

Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk