Prawda

Piątek, 2 grudnia 2022 - 07:39

« Poprzedni Następny »


Putin, Hitler i historii kobyła


Andrzej Koraszewski 2022-05-11

23 sierpnia 1939 roku w Moskwie. Od lewej stoją: szef działu prawnego niemieckiego MSZ Friedrich Gauss, niemiecki minister spraw zagranicznych Joachim von Ribbentrop, Józef Stalin oraz ludowy komisarz (minister) spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesław Mołotow. (Źródło: Wikipedia)
23 sierpnia 1939 roku w Moskwie. Od lewej stoją: szef działu prawnego niemieckiego MSZ Friedrich Gauss, niemiecki minister spraw zagranicznych Joachim von Ribbentrop, Józef Stalin oraz ludowy komisarz (minister) spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesław Mołotow. (Źródło: Wikipedia)

Dziennikarskie wróżki przepowiadały na 9 maja bóg wi co, tymczasem pan Putin właściwie nic z tych zapowiedzi nie zrealizował. A jednak sprawa jest ciekawa przez gatunek kłamstw i oczekiwanie, że ich nikt nie zauważy. Udający cara rosyjski kacyk do wysyłanych na front żołnierzy powiedział: „Walczycie o Ojczyznę, o jej przyszłość, aby nikt nie zapomniał lekcji z II wojny światowej”. Raz jeszcze kłamał, przedstawiając Ukrainę jako jakiś nazistowski kraj, a Rosję jako ten kraj, który walczył z nazizmem, NATO jako jakiegoś faszystowskiego agresora, a Rosję jako napastowany kraj broniący swoich granic.

Żeby było śmieszniej, białoruski kacyk, w tym samym dniu bredził o jakichś planach polskiego ataku na Białoruś mówiąc: „Powtarzam zawsze, pamiętajcie, 1941 rok nie może się powtórzyć”.


Zaraz, zaraz, wojna nazistów ze światem zaczęła się według jednych 1 września 1939 roku, według innych, nieco wcześniej, atakiem na Czechosłowację.


W Moskwie rosyjski kacyk wrzeszczał, że „niebezpieczeństwo rosło z dnia na dzień, więc Rosja zareagowała wyprzedzająco na agresję. To była wymuszona, terminowa i jedynie słuszna decyzja”.


Zapewne w Polsce znacznie więcej ludzi kojarzy nazwę „pakt Ribbentrop-Mołotow” niż w  innych krajach europejskich lub w Ameryce. Dla młodszego pokolenia tamte wydarzenia są już mocno zamazane, ale również młodzi ludzie wiedzą, że przez pierwsze dwa lata wojny Stalin i Hitler byli najlepszymi sojusznikami, że podzielili między siebie Polskę, że Niemcy dostarczały ZSRR broń, a ZSRR zaopatrywał Hitlera w ropę naftową, że Stalin zaanektował wówczas Litwę, Łotwę i Estonię i zaatakował Finlandię. W młodszym pokoleniu mało kto wie, że Stalin ufał Hitlerowi bezgranicznie i nie tylko odmawiał przyjmowania do wiadomości od swojego wywiadu, że Hitler przygotowuje napaść na ZSRR, ale również surowo karał za rozprzestrzenianie takich wiadomości.           


Jednym z najlepszych historycznych opracowań tego sojuszu jest wydana w Londynie w 1958 roku książka polskiego dziennikarza, Aleksandra Bergmana Najlepszy sojusznik Hitlera. Przemawiając w maju 2022 roku Putin oczywiście pominął fakt, że to Związek Radziecki, czyli Rosja, był najważniejszym sojusznikiem Hitlera i pomagał mu w ataku na Europę zachodnią do czerwca 1941 roku.     


To Stalin dał Hitlerowi zielone światło do ataku na Polskę, a niebawem na Francję, Anglię i inne kraje. Raz za razem słyszymy z Moskwy astronomiczne brednie o tym, że Rosja nigdy na nikogo nie napadła. Powtarza to Ormianin Ławrow, powtarza to patriarcha Cyryl, powtarza to były pułkownik KGB, a obecnie dyktator Rosji, Władimir Putin.         


Rosja (ZSRR) była partnerem Hitlera i to znacznie ważniejszym niż Włochy czy Japonia. Stalin był głęboko przekonany, że to będzie braterstwo na stulecia. Hitler okłamał Stalina, więc Stalin został antynazistą.    


Wcześniej wspólnie z Hitlerem planował tę wojnę, sowieckie wojska zajęły pół Polski, internując i mordując polskich oficerów i żołnierzy, i skazując setki tysięcy ludzi na zesłanie. Dziś rosyjski kacyk chce, żebyśmy wierzyli, że jego kraj walczył z nazizmem. Tak, walczył, z pomocą amerykańskiej broni bronił się przed nazistowską hordą, bo go przyjaciel zdradził. Putin po raz kolejny stworzył prawo zakazujące przypominania prawdy o dniu dzisiejszym i o historii (zrobił to już raz w 2014 roku). Takie same zakazy wydawał Stalin, mordując i zsyłając do obozów pracy każdego, kto odważał się mówić o powszechnie znanych i oczywistych faktach. Ten dzisiejszy arcybandyta, w swoim przemówieniu połączył działania dzisiejszej armii rosyjskiej w Ukrainie z działaniami Armii Czerwonej. I słusznie. Chociaż może warto przypomnieć nie tylko pakt Ribbentrop-Mołotow, ale i to, że to Stalin pchnął Ukraińców w sojusz z diabłem, powodując straszliwy głód, w wyniku którego zginęły miliony Ukraińców. To Armia Czerwona uczestniczyła we wspólnych paradach z nazistami, to firma, w której kacyk zaczynał swoją zawodową karierę, mordowała setkami tysięcy nie tylko Polaków, Czechów, Rumunów, Węgrów i innych, ale jeszcze większe liczby rdzennych Rosjan. Czas przyznać mu rację i oddać honor, dzisiejsza rosyjska armia jest dziedzicem Armii Czerwonej, powtarza jej zbrodnie, a dzisiejszy „prezydent” Rosji powtarza kłamstwa Stalina i jego następców.


W późniejszym okresie, w Jałcie ten sam Stalin paktował z Aliantami. Tylko Churchill zdawał sobie sprawę z tego, że zawiera taktyczny pakt z arcygangsterem. Roosevelt w niemałym stopniu dał się oszukać „dziennikarzom” z „New York Timesa” i innych gniazd jadowitych żmij udających, że informują o rzeczywistości. Oni też woleli nie przypominać paktu Ribbentrop-Mołotow i mieli bardzo za złe Polakom, że wątpią w zapewnienia Stalina i jego bandy, że Katyń to nazistowska zbrodnia.


Dzień zwycięstwa minął, rosyjskich zbrodni w Ukrainie jest coraz więcej, można się obawiać,  że to dopiero początek. Putin dostarczy nam jeszcze wielu kłamstw, których nauczył się w szkole i na studiach.


W 1919 roku doskonały poeta napisał wiersz „Lewą marsz”. Poeta zakochał się w rewolucji i jej morderczym zapale. W tym wierszu pisał: 


Ciszej tam, mówcy!

Dzisiaj

ma głos

towarzysz Mauzer.

 

Dosyć już żyliśmy w glorii

praw, które dał Adam i Ewa:

Zajeździmy kobyłę historii! −

Lewa!
Lewa!
Lewa!


W tym wierszu jest również wezwanie „ściśnijcie światu na gardle/proletariatu palce!” Kiedy te palce zaczęły się zaciskać na jego własnym gardle, Włodzimierz Majakowski zrozumiał swój błąd i wybrał samobójstwo. Hitler również próbował zajeździć historii kobyłę. Też popełnił samobójstwo, ale nie dlatego, że coś zrozumiał, tylko dlatego, że przegrał. Putin próbuje zakłamać historię na śmierć i jedno jest pewne, że będzie to robił do samej śmierci.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1146 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk