Prawda

Czwartek, 21 października 2021 - 03:03

« Poprzedni Następny »


Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”


Hugh Fitzgerald 2021-06-01


Czy słyszeliście o dwóch żydowskich chłopcach, którzy wrzucili koktajl Mołotowa do arabskiego domu w Jaffie i poważnie poparzyli 12-letniego arabskiego chłopca? Oczywiście, słyszeliście o tym, jeśli byliście w Izraelu, gdzie ta wiadomość była wszędzie i wiele mea-culpamea-maxima-culpa wypowiedzieli Izraelczycy w stanie szoku i żałoby. Setki Arabów przybyło w sobotę do Jaffy na demonstrację przeciwko tej potworności „popełnionej przez Izraelczyków”. A poza Izraelem zostaliście sumiennie poinformowani przez wszystkie główne media, że Żydzi wrzucili bombę zapalającą do domu arabskiej rodziny i mały chłopiec odniósł poważne obrażenia. Gdybyście oglądali NBC News lub czytali ich wiadomości online, natknęlibyście się na tę informację“A 12-letni arabski chłopiec doznał oparzeń twarzy i został hospitalizowany w poważnym stanie po zamachu podpalaczy na jego dom w Jaffie koło Tel Awiwu, jak podaje szpital Szeba w Tel Haszomer”. Oczywiście tak podana wiadomość nieuchronnie prowadzi do wniosku, że Żydzi byli podpalaczami. Kto inny zaatakowałby dom arabskiej rodziny i tak okrutnie spalił twarz arabskiego chłopca?

Arabskie media nie miały wątpliwości. Middle East Eye, żeby wziąć jeden przykład, poinformowały natychmiast (a później podobno zdjęły tę informację), że “skrajnie prawicowa, żydowska tłuszcza” zaatakowała arabski dom bombą zapalającą, a rezultatem było barbarzyńskie podpalenie 12-letniego arabskiego chłopca.


Minął kolejny dzień i metodyczni izraelscy śledczy zbadali dostępne dowody. Prawda wyszła na jaw. Tutaj jest początkowa informacja o tym incydencie z Jihad Watch, a tutaj jest dodatkowa informacja: “Policja: dwóch izraelskich Arabów odpowiedzialnych za zamach ogniowy, który poważnie zranił 12-letniego chłopca w Jaffie”, i24 News, 17 maja 2021:


Dwóch izraelskich Arabów zostało oskarżonych o wrzucenie koktajlu Mołotowa do domu w portowym mieście Jaffa, co doprowadziło do poważnych oparzeń trzeciego stopnia 12-letniego arabskiego chłopca.  


Ten incydent, który zaszokował izraelskie społeczeństwo, był początkowo przypisywany radykalnym Żydom w czasie przemocy między społecznościami, jaka wybuchła w niedawnych dniach.


Dwaj podejrzani, których sfilmowały monitorujące kamery zanim uciekli, w rzeczywistości chcieli uderzyć w dom zamieszkały przez Żydów, ale uderzyli w “niewłaściwy” cel. 


Policja aresztowała jednego z podejrzanych i nadal poszukuje drugiego, powiedział w sobotę rzecznik Micky Rosenfeld, dodając, że jest zakaz publikowania tożsamości podejrzanych. 


Lekarz z Ośrodka Medycznego Szeba Tel Haszomer w Ramat Gan powiedział w poniedziałek, że stan chłopca poprawia się.   


“Mamy nadzieję i wierzymy, że całkowicie wyzdrowieje z tych skomplikowanych obrażeń, jakich doznał” – powiedział dr Itai Pesach, dyrektor szpitala dziecięcego Safra. 


Młodsza siostra chłopca także została lekko ranna w tym incydencie.


Z tysięcy rozmaitych mediów na świecie, które podały pierwotną wersję tej sprawy, w której Żydzi byli obwinieni– albo otwarcie, albo przez jasną implikację – o rzucenie bomby zapalającej, która spaliła twarz arabskiego chłopca, jak myślicie, ile opublikuje poprawną wersję, a ile po prostu pozwoli temu wpaść w rzekę zapomnienia, skoro okazało się, że Żydzi nie mieli z tym nic wspólnego?  Po wydojeniu tej historii, części najnowszego konfliktu z Gazą, do ostatniej kropli antyizraelskiego oburzenia, jakie mogli wywołać, dlaczego media miałyby mieszać swojej publiczności w głowach przez powiedzenie prawdy?


Czy sądzicie, że gdyby ci dwaj Arabowie, którzy rzucili bombę zapalającą, nie pomylili się, wrzucili koktajl Mołotowa do domu, w którym mieszkają Żydzi i spalili twarz 12-letniego żydowskiego chłopca, czy Arabowie w Jaffie, którzy – wraz z wieloma Żydami – demonstrowali taką wściekłość, kiedy myśleli, że Żydzi podpalili arabski dom, wypowiedzieliby choćby jedno słowo współczucia, gdyby ofiara była żydowska, a sprawcami byliby Arabowie? Oczywiście, że nie.


Co myślą teraz Arabowie w Jaffie? Nie są dłużej moralnie oburzeni. Oszczędzają swoje moralne oburzenie na Żydów i na potworności im przypisywane. Nie, ich wściekłość jest innego rodzaju: jest to mieszanka zażenowania i gniewu. „Wrzucenie bomby zapalającej do nie tego domu czyni, że my, Arabowie, wychodzimy na głupców.  Nie moglibyście wziąć się w garść?”


Te palestyńskie pomyłki zdarzają się tak często, że Izraelczycy z właściwym im poczuciem humoru nadali im nazwę: “wypadki przy pracy”. Większość dotyczy niewłaściwego obchodzenia się z materiałami wybuchowymi, co prowadzi do wpadania we własną pułapkę.


Tutaj tylko garść przykładów:


24 sierpnia 2020 roku czterech członków Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu zginęło od własnej bomby w Strefie Gazy. Bomba wybuchła właśnie, kiedy przygotowywali się do jej użycia. „Wypadek przy pracy”.


W kwietniu 2018 roku kilku członków tej samej grupy zginęło w południowej części Strefy Gazy przy granicy z Izraelem. Izrael nie miał z tym jednak nic do czynienia. Eksplozja uderzyła ich pojazd; PIJ ogłosił, bez wyjaśnień, że wszyscy czterej zginęli “podczas przygotowań”, czyli, przygotowywali atak na Izrael. Możliwe, że wybuchło ich I.E.D. [improwizowane urządzenie wybuchowe]. Palestyńczycy milczą. Jeszcze jeden “wypadek przy pracy”.  


W marcu 2018 roku samotny członek Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu wysadził się w powietrze, kiedy przygotowywał bombę. „Wypadek przy pracy”.


W lutym 2017 roku , dowódca polowy Hamasu, Muhammad Walid al-Kuka, 37 lat, prawdopodobnie żaden nowicjusz w obchodzeniu się z materiałami wybuchowymi, zmarł od ran, jakich doznał “przygotowując coś”, jak podał komunikat prasowy Brygad al-Kassam Hamasu.


W lipcu 2014 roku rakieta Hamasu spadła zbyt wcześnie i zamiast wylądować w Izraelu, wylądowała wewnątrz Gazy, uderzyła w plac zabaw w obozie dla uchodźców w mieście Gaza i na budynek na terenie największego szpitala. Wśród zabitych w tym przykładzie “strzelania do własnej bramki” było wiele dzieci.


W lipcu 2001 roku sześciu Palestyńczyków należących do Fatahu wysadziło się w powietrze w obozie w pobliżu Nabus. Przygotowywali bombę. Jeszcze jeden “wypadek przy pracy”.


Teraz palestyńscy sprawcy, sfilmowani przez CCTV, kiedy wrzucali bombę zapalającą do niewłaściwego domu, zostali ujawnieni zarówno jako tchórzliwi, niedoszli mordercy, ale jako postaci z “Głupi i głupszy”. Przypomniało mi to o zdarzeniu w Dzień Al-Kuds, 9 maja, kiedy grupa irańskich studentów, prawdopodobnie przed uniwersytetem w Teheranie, wymachiwała flagami OWP i plakatami z propalestyńskimi hasłami, i zamierzała podpalić dużą flagę izraelską, specjalnie przygotowaną na to zdarzenie. Człowiek jednak, który miał podpalić flagę, nie wziął pod uwagę warunków pogodowych i w sekundy, jakich było potrzeba by flaga stanęła w ogniu, duży płomień przeskoczył na niego i podpalił jego ubranie. Odbiegł z krzykiem. Nie poinformowano o jego dalszym losie.


Zastanawiam się, ile doniesień pojawi się teraz w nie-izraelskich i nieżydowskich mediach, informujących nas, że to Arabowie, którzy próbowali zabić i okaleczyć Żydów, zamiast tego przez pomyłkę wybrali dom arabskiej rodziny i to ich bomba zapalająca poważnie poparzyła 12-letniego arabskiego chłopca. Przeglądałem angielskojęzyczne media online, ale jak dotąd nie znalazłem ani jednej informacji na ten temat.  


The Truth About That ‘Arab Boy In Jaffa Burned by Israelis’

Jihad Watch, 20 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Hugh Fitzgerald
Publicysta Jihad Watch 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 962 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk