Prawda

Niedziela, 9 maja 2021 - 03:36

« Poprzedni Następny »


Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu


Baria Alamuddin 2021-01-09

Baria Alamuddin (Źródło: Creativewomen.co)
Baria Alamuddin (Źródło: Creativewomen.co)

Znana libańska dziennikarka telewizyjna w saudyjskiej angielskojęzycznej gazecie “Arab News”, pisze o światowym zasięgu kryminalnych działań Hezbollahu, obejmujących szmugiel narkotyków, handel bronią i diamentami, jak również o ich rozlewającym się na wiele krajów systemie prania brudnych pieniędzy. Baria Alamuddin pisze, że Hezbollah upiera się przy kontrolowaniu libańskich ministerstw finansów, zdrowia i transportu właśnie dlatego, że te ministerstwa dają więcej możliwości do prowadzenia nielegalnej działalności – która wzbogaca Hezbollah i jego przywódców. Autorka podkreśla, że kraje zachodnie są skłonne do ugłaskiwania Hezbollahu i Iranu i zamykają oczy na fakt, że "Iran i jego sojusznicy, reprezentują jedną z największych i najbardziej lukratywnych przestępczych franczyz.


Poniżej podajemy jej artykuł:


***

Podczas gdy Liban krwawi, wiele niezbędnych leków jest niedostępnych w szpitalach i aptekach. Niemniej w Hezbollahlandzie istnieje paralelny system instytucji zdrowia, gdzie łatwo dostępne jest pełne spektrum tanich, importowanych z Iranu leków. Hezbollah wykorzystuje swoją kontrolę nad ministerstwem zdrowia do systematycznego kierowania funduszy dla własnych celów. Szpitale uszkodzone w eksplozji w porcie w Bejrucie 4 sierpnia, podczas gdy leczyły tysiące rannych ofiar eksplozji, straciły fundusze – ale związany z Hezbollahem szpital Al-Rassoul Al-Azam, leżący  daleko od strefy wybuchu, zgarnął 3,6 miliona dolarów dodatkowych funduszy. Ze swoim systemem paralelnych ATM, gdzie dolary są cudownie dostępne – paralelnych szkół, paralelnych banków, paralelnej ekonomii, paralelnych systemów wypłacania wynagrodzeń – Hezbollah czerpie zyski z upadku Libanu. Hezbollah żąda ciągłej kontroli nad ministerstwami finansów, zdrowia i transportu Libanu właśnie dlatego, że budżety i władza wykonawcza tych ministerstw mnożą okazje do przestępczych zysków. Lotnisko Libanu, porty i narodowe granice są witalnymi węzłami do szmuglowania broni i narkotyków. […]


Od uznania przez Departament Stanu w 2018 r. Hezbollahu za jedną z pięciu największych organizacji przestępczych na świecie, jego kryminalne operacje niezmiernie wzrosły w następstwie jawnych instrukcji z Teheranu, by “robić pieniądze” w każdy sposób, w jaki mogą, by zrównoważyć wpływ sankcji. Funkcjonariuszy agencji do walki z handlem narkotykami zaskoczyło znalezienie przestępczych sieci Hezbollahu, współpracujących czasami ręka w rękę zarówno z agentami ISIS, jak izraelskimi gangami przestępczymi, by osiągnąć ten cel.  


Hezbollah eksportuje tony opartego na amfetaminie narkotyku, Captagon, na cały Bliski Wschód i Europę, a większość z tego jest produkowana na opanowanych przez Hezbollah terenach Libanu i Syrii. Jedno przejęcie [ich transportu] we Włoszech w 2020 r. składało się z 84 milionów tabletek wartych 1,1 miliarda dolarów. Europol ostrzega przed nasilonymi kryminalnymi działaniami Hezbollahu “w handlu diamentami i narkotykami”. Między Afryką a Europą Hezbollah używa swoich związków z libańską emigracją, by zdobyć dla siebie niszę w nielegalnym handlu diamentami, jak również w dużych operacjach szmuglowania broni w całej Afryce.   


Sądzi się też, że dwóch związanych z Hezbollahem biznesmenów, obłożonych sankcjami przez USA w 2019 r. za ich rolę w nielegalnym handlu diamentami, handluje także dziełami Warhola i Picasso w celu prania brudnych pieniędzy. Aresztowanie w 2017 r. Alego Kouraniego rzuciło światło na działania Hezbollahu zmierzające do rozlokowania agentów w celu identyfikowania celów ataków i zajmowania się działalnością przestępczą w samych USA.


W 2011 roku dochodzenie amerykańskiej agencji do walki z handlem narkotykami naświetliło rolę agenta Hezbollahu, Ajmana Dżoumy (nadal na wolności) w wysłaniu do USA, jak się ocenia, 85 ton kokainy i wyprania ponad 850 milionów pieniędzy z narkotyków przez rozmaite fasadowe firmy, w tym Lebanese Canadian Bank. Labiryntowe sieci Dżoumy rozciągały się od Panamy i Kolumbii, poprzez Afrykę Zachodnią z powrotem do Libanu.


Chociaż sieć Hezbollahu w Ameryce Łacińskie (zorganizowana przez nieżyjącego już Imada Mughnijeha) miała początkowo bazę w regionie trzech państw Argentyny, Paragwaju i Brazylii, te operacje coraz bardziej konsolidują się w Wenezueli Maduro.


Libańskie klany emigrantów zarządzają olbrzymimi sieciami szmuglu narkotyków umieszczonymi wzdłuż wybrzeża Wenezueli i kierowanymi  głównie do USA. Te klany mają ścisłe związki z Tareckiem El Aissamim, ministrem ds. ropy naftowej Wenezueli i specjalnym wysłannikiem do Iranu, który jest obłożony sankcjami za swoją rolę w handlu narkotykami. W jednym przekręcie w 2020 r. Aissami zakontraktował Krajową Irańską Firmę Naftową, by naprawiła kilka rafinerii ropy w Wenezueli. Rafinerie nadal nie działają, ale Iran zgarnął miliard dolarów w sztabkach złota od zbankrutowanej Wenezueli.


Jedną z przyczyn, dla których Hezbollah odmawia rozbrojenia się, jest to, że jego przywódcy i ich irańscy patroni, zarabiają miliardy na swoich nielegalnych operacjach.


Międzynarodowym kryminalnym portfolio Hezbollahu zarządza głównie kuzyn Hassana Nasrallaha, Abdallah Safieddine, wysłannik Hezbollahu do Teheranu. Safieddine i funkcjonariusz Hezbollahu, Adham Hussein Tabadża nadzorują olbrzymią sieć działającą w turystyce, nieruchomościach, w handlu wołowiną, węglem drzewnym, elektroniką i w budownictwie, które są niezbędne dla prania przestępczych zysków Hezbollahu. Sypkie materiały, takie jak węgiel drzewny, używane są do szmuglowania kokainy.


W Iraku i Syrii wspierane przez Iran paramilitarne siły, Al-Haszd Al-Szaabi, są częścią tych międzyregionalnych kręgów szmuglu. Kluczową różnicą, szczególnie od czasu zabicia Kasema Solejmaniego i Abu Mahdiego Al-Muhandisa, jest to, że rywalizujące milicje konkurują o terytoria i przestępcze możliwości, co znaczy, że wojujące klany rozrywają Irak, podczas gdy od obywateli i ich biznesów wymusza się finansowanie. Te milicje uczyniły z miejsc takich jak Basra światowe centra metamfetaminy i punkty tranzytowe dla heroiny i innych towarów kontrabandy.


W południowym Iraku ludzie miejscowi mówią, że rozprawa z tureckim alkoholem, włącznie z atakami [grup] paramilitarnych na sklepy, jest motywowana przez agresywne starania marionetek Iranu o zalanie rynku znacznie bardziej niebezpieczną metamfetaminą i innymi narkotykami z Iranu. Jak wyjaśnił jeden z ekspertów: “Rynek narkotyków cieszy się z nieszczęścia rynku napojów alkoholowych”, czyniąc z Iraku pole bitwy między Turcją „matką alkoholu” a Iranem „matką wszystkich narkotyków”.


Duchowi doradcy Hezbollahu orzekli w latach 1990., że handel narkotykami jest “moralnie akceptowalny, jeśli narkotyki sprzedaje się zachodnim niewiernym jako część wojny z wrogami islamu”. Niemniej dzisiaj, od Bejrutu do Teheranu są miliony narkomanów dzięki ideologicznie usankcjonowanej przestępczości tak zwanej „Partii Boga”.


Rzadko mówi się o przyczynach, dla których Hezbollah i jego sojusznicy nie chcą złożyć broni. [A jest nią to, że] Hassan Nasrallah, Hadi Al-Amiri, Ali Chamenei i ich rodziny zarządzają wartymi miliardy dolarów operacjami przestępczymi, które czynią ich niewyobrażalnie bogatymi, podczas gdy ich narody rozpadają się jako bezpośrednia konsekwencja tych przestępczych przedsięwzięć.


Zgodnie ze skłonnością Izraela do paniki w sprawie ofensywnego potencjału Hezbollahu, emerytowany pułkownik izraelski, Eli Bar-On, ostrzegał, że siła ognia Hezbollahu przekracza siłę ognia 95 procent narodowych armii świata. Jak zwykle, Al-Manar TV ze złośliwą radością promowała komentarze Bar-Ona, dumna ze statusu Hezbollahu jako globalnego zagrożenia.


Zbyt wiele krajów nadal ignoruje przestępcze i terrorystyczne działania Hezbollahu. Zamiast tego, by Saad Hariri i francuski prezydent, Emmanuel Macron, stawali na głowie, by spotkać Nasrallaha w pół drogi w sprawie utworzenia rządu (z mianowaniem życzliwych szyitów, przymykających oczy na dziejące się od dawna kryminalne operacje) Hezbollah powinien być całkowicie wygnany z polityki, a UNIFIL i armia libańska powinny odgrywać wzmocnioną rolę w walce ze szmuglem na przemysłową skalę i ze zorganizowaną przestępczością.


Zawsze byłam dumna z tego, że jestem Libanką, ale jest to źródło dotkliwego wstydu, kiedy świat widzi nasz piękny kraj porwany przez korupcję, przestępczość i terroryzm Hezbollahu.


Iran i jego sojusznicy, mafiosi, reprezentują jedną z największych i najbardziej lukratywnych przestępczych franczyz. Tylko kiedy zaczniemy traktować te organizacje jako przestępców-terrorystów, którymi są, można będzie dokonać postępu w przeciwstawieniu się podobnej do hydry groźbie, jaką stanowi Teheran.

 

 MEMRI, Specjalny komunikat Nr 9118, 4 stycznia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Baria Alamuddin

 

Wieloletnia prezenterka libańskiej telewizji, często występuje gościnnie w CNN. BBC, Sky News jak również w Al-Dżazira.   

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk