Prawda

Sobota, 24 lipca 2021 - 09:51

« Poprzedni Następny »


Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu


Baria Alamuddin 2021-01-09

Baria Alamuddin (Źródło: Creativewomen.co)
Baria Alamuddin (Źródło: Creativewomen.co)

Znana libańska dziennikarka telewizyjna w saudyjskiej angielskojęzycznej gazecie “Arab News”, pisze o światowym zasięgu kryminalnych działań Hezbollahu, obejmujących szmugiel narkotyków, handel bronią i diamentami, jak również o ich rozlewającym się na wiele krajów systemie prania brudnych pieniędzy. Baria Alamuddin pisze, że Hezbollah upiera się przy kontrolowaniu libańskich ministerstw finansów, zdrowia i transportu właśnie dlatego, że te ministerstwa dają więcej możliwości do prowadzenia nielegalnej działalności – która wzbogaca Hezbollah i jego przywódców. Autorka podkreśla, że kraje zachodnie są skłonne do ugłaskiwania Hezbollahu i Iranu i zamykają oczy na fakt, że "Iran i jego sojusznicy, reprezentują jedną z największych i najbardziej lukratywnych przestępczych franczyz.


Poniżej podajemy jej artykuł:


***

Podczas gdy Liban krwawi, wiele niezbędnych leków jest niedostępnych w szpitalach i aptekach. Niemniej w Hezbollahlandzie istnieje paralelny system instytucji zdrowia, gdzie łatwo dostępne jest pełne spektrum tanich, importowanych z Iranu leków. Hezbollah wykorzystuje swoją kontrolę nad ministerstwem zdrowia do systematycznego kierowania funduszy dla własnych celów. Szpitale uszkodzone w eksplozji w porcie w Bejrucie 4 sierpnia, podczas gdy leczyły tysiące rannych ofiar eksplozji, straciły fundusze – ale związany z Hezbollahem szpital Al-Rassoul Al-Azam, leżący  daleko od strefy wybuchu, zgarnął 3,6 miliona dolarów dodatkowych funduszy. Ze swoim systemem paralelnych ATM, gdzie dolary są cudownie dostępne – paralelnych szkół, paralelnych banków, paralelnej ekonomii, paralelnych systemów wypłacania wynagrodzeń – Hezbollah czerpie zyski z upadku Libanu. Hezbollah żąda ciągłej kontroli nad ministerstwami finansów, zdrowia i transportu Libanu właśnie dlatego, że budżety i władza wykonawcza tych ministerstw mnożą okazje do przestępczych zysków. Lotnisko Libanu, porty i narodowe granice są witalnymi węzłami do szmuglowania broni i narkotyków. […]


Od uznania przez Departament Stanu w 2018 r. Hezbollahu za jedną z pięciu największych organizacji przestępczych na świecie, jego kryminalne operacje niezmiernie wzrosły w następstwie jawnych instrukcji z Teheranu, by “robić pieniądze” w każdy sposób, w jaki mogą, by zrównoważyć wpływ sankcji. Funkcjonariuszy agencji do walki z handlem narkotykami zaskoczyło znalezienie przestępczych sieci Hezbollahu, współpracujących czasami ręka w rękę zarówno z agentami ISIS, jak izraelskimi gangami przestępczymi, by osiągnąć ten cel.  


Hezbollah eksportuje tony opartego na amfetaminie narkotyku, Captagon, na cały Bliski Wschód i Europę, a większość z tego jest produkowana na opanowanych przez Hezbollah terenach Libanu i Syrii. Jedno przejęcie [ich transportu] we Włoszech w 2020 r. składało się z 84 milionów tabletek wartych 1,1 miliarda dolarów. Europol ostrzega przed nasilonymi kryminalnymi działaniami Hezbollahu “w handlu diamentami i narkotykami”. Między Afryką a Europą Hezbollah używa swoich związków z libańską emigracją, by zdobyć dla siebie niszę w nielegalnym handlu diamentami, jak również w dużych operacjach szmuglowania broni w całej Afryce.   


Sądzi się też, że dwóch związanych z Hezbollahem biznesmenów, obłożonych sankcjami przez USA w 2019 r. za ich rolę w nielegalnym handlu diamentami, handluje także dziełami Warhola i Picasso w celu prania brudnych pieniędzy. Aresztowanie w 2017 r. Alego Kouraniego rzuciło światło na działania Hezbollahu zmierzające do rozlokowania agentów w celu identyfikowania celów ataków i zajmowania się działalnością przestępczą w samych USA.


W 2011 roku dochodzenie amerykańskiej agencji do walki z handlem narkotykami naświetliło rolę agenta Hezbollahu, Ajmana Dżoumy (nadal na wolności) w wysłaniu do USA, jak się ocenia, 85 ton kokainy i wyprania ponad 850 milionów pieniędzy z narkotyków przez rozmaite fasadowe firmy, w tym Lebanese Canadian Bank. Labiryntowe sieci Dżoumy rozciągały się od Panamy i Kolumbii, poprzez Afrykę Zachodnią z powrotem do Libanu.


Chociaż sieć Hezbollahu w Ameryce Łacińskie (zorganizowana przez nieżyjącego już Imada Mughnijeha) miała początkowo bazę w regionie trzech państw Argentyny, Paragwaju i Brazylii, te operacje coraz bardziej konsolidują się w Wenezueli Maduro.


Libańskie klany emigrantów zarządzają olbrzymimi sieciami szmuglu narkotyków umieszczonymi wzdłuż wybrzeża Wenezueli i kierowanymi  głównie do USA. Te klany mają ścisłe związki z Tareckiem El Aissamim, ministrem ds. ropy naftowej Wenezueli i specjalnym wysłannikiem do Iranu, który jest obłożony sankcjami za swoją rolę w handlu narkotykami. W jednym przekręcie w 2020 r. Aissami zakontraktował Krajową Irańską Firmę Naftową, by naprawiła kilka rafinerii ropy w Wenezueli. Rafinerie nadal nie działają, ale Iran zgarnął miliard dolarów w sztabkach złota od zbankrutowanej Wenezueli.


Jedną z przyczyn, dla których Hezbollah odmawia rozbrojenia się, jest to, że jego przywódcy i ich irańscy patroni, zarabiają miliardy na swoich nielegalnych operacjach.


Międzynarodowym kryminalnym portfolio Hezbollahu zarządza głównie kuzyn Hassana Nasrallaha, Abdallah Safieddine, wysłannik Hezbollahu do Teheranu. Safieddine i funkcjonariusz Hezbollahu, Adham Hussein Tabadża nadzorują olbrzymią sieć działającą w turystyce, nieruchomościach, w handlu wołowiną, węglem drzewnym, elektroniką i w budownictwie, które są niezbędne dla prania przestępczych zysków Hezbollahu. Sypkie materiały, takie jak węgiel drzewny, używane są do szmuglowania kokainy.


W Iraku i Syrii wspierane przez Iran paramilitarne siły, Al-Haszd Al-Szaabi, są częścią tych międzyregionalnych kręgów szmuglu. Kluczową różnicą, szczególnie od czasu zabicia Kasema Solejmaniego i Abu Mahdiego Al-Muhandisa, jest to, że rywalizujące milicje konkurują o terytoria i przestępcze możliwości, co znaczy, że wojujące klany rozrywają Irak, podczas gdy od obywateli i ich biznesów wymusza się finansowanie. Te milicje uczyniły z miejsc takich jak Basra światowe centra metamfetaminy i punkty tranzytowe dla heroiny i innych towarów kontrabandy.


W południowym Iraku ludzie miejscowi mówią, że rozprawa z tureckim alkoholem, włącznie z atakami [grup] paramilitarnych na sklepy, jest motywowana przez agresywne starania marionetek Iranu o zalanie rynku znacznie bardziej niebezpieczną metamfetaminą i innymi narkotykami z Iranu. Jak wyjaśnił jeden z ekspertów: “Rynek narkotyków cieszy się z nieszczęścia rynku napojów alkoholowych”, czyniąc z Iraku pole bitwy między Turcją „matką alkoholu” a Iranem „matką wszystkich narkotyków”.


Duchowi doradcy Hezbollahu orzekli w latach 1990., że handel narkotykami jest “moralnie akceptowalny, jeśli narkotyki sprzedaje się zachodnim niewiernym jako część wojny z wrogami islamu”. Niemniej dzisiaj, od Bejrutu do Teheranu są miliony narkomanów dzięki ideologicznie usankcjonowanej przestępczości tak zwanej „Partii Boga”.


Rzadko mówi się o przyczynach, dla których Hezbollah i jego sojusznicy nie chcą złożyć broni. [A jest nią to, że] Hassan Nasrallah, Hadi Al-Amiri, Ali Chamenei i ich rodziny zarządzają wartymi miliardy dolarów operacjami przestępczymi, które czynią ich niewyobrażalnie bogatymi, podczas gdy ich narody rozpadają się jako bezpośrednia konsekwencja tych przestępczych przedsięwzięć.


Zgodnie ze skłonnością Izraela do paniki w sprawie ofensywnego potencjału Hezbollahu, emerytowany pułkownik izraelski, Eli Bar-On, ostrzegał, że siła ognia Hezbollahu przekracza siłę ognia 95 procent narodowych armii świata. Jak zwykle, Al-Manar TV ze złośliwą radością promowała komentarze Bar-Ona, dumna ze statusu Hezbollahu jako globalnego zagrożenia.


Zbyt wiele krajów nadal ignoruje przestępcze i terrorystyczne działania Hezbollahu. Zamiast tego, by Saad Hariri i francuski prezydent, Emmanuel Macron, stawali na głowie, by spotkać Nasrallaha w pół drogi w sprawie utworzenia rządu (z mianowaniem życzliwych szyitów, przymykających oczy na dziejące się od dawna kryminalne operacje) Hezbollah powinien być całkowicie wygnany z polityki, a UNIFIL i armia libańska powinny odgrywać wzmocnioną rolę w walce ze szmuglem na przemysłową skalę i ze zorganizowaną przestępczością.


Zawsze byłam dumna z tego, że jestem Libanką, ale jest to źródło dotkliwego wstydu, kiedy świat widzi nasz piękny kraj porwany przez korupcję, przestępczość i terroryzm Hezbollahu.


Iran i jego sojusznicy, mafiosi, reprezentują jedną z największych i najbardziej lukratywnych przestępczych franczyz. Tylko kiedy zaczniemy traktować te organizacje jako przestępców-terrorystów, którymi są, można będzie dokonać postępu w przeciwstawieniu się podobnej do hydry groźbie, jaką stanowi Teheran.

 

 MEMRI, Specjalny komunikat Nr 9118, 4 stycznia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Baria Alamuddin

 

Wieloletnia prezenterka libańskiej telewizji, często występuje gościnnie w CNN. BBC, Sky News jak również w Al-Dżazira.   

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 921 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk