Prawda

Wtorek, 7 lutego 2023 - 16:30

« Poprzedni Następny »


Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)


David Collier 2022-07-26


Ci, którzy nie mają historii, muszą ją ukraść.


Każdy, kto spędza czas w mediach społecznościowych, widział te zdjęcia. Obrazy z Mandatu Brytyjskiego pokazywane przez antyizraelskich aktywistów jako  „dowody”, że istniał kraj zwany „Palestyna”, zanim Żydzi „najechali go i ukradli”.

 

Jak wszyscy wiemy, powyższe obrazy zdradzają ignorancję i głupotę nie tylko tych, którzy je publikują – ale dlatego, że stają się tak popularne wśród całego ruchu antyizraelskiego, który uwielbia się nimi dzielić.


  • Pokrywę włazu wykonała żydowska (i syjonistyczna) odlewnia Vulcan.
  • Na monecie widnieją inicjały „Eretz Israel”. Podobnie jak na wszystkich mandatowych monetach i banknotach.
  • „Palestyńska drużyna piłkarska” to tak naprawdę Maccabi Tel Aviv. Ich strój miał nawet Gwiazdę Dawida.

Skala złudzeń jest oszałamiająca. Ten tweet o „palestyńskim” prawie jazdy został opublikowany 18 lipca. W ciągu jednego dnia otrzymał już ponad 24 100 polubień.Prawo jazdy było oczywiście brytyjskie – wydane w Mandacie, który Liga Narodów ratyfikowała w 1922 roku, aby pomóc w odbudowie żydowskiej ojczyzny.


Ale niewiele historii tak dobrze opisuje palestyńską kradzież żydowskiej historii, jak ta:


Lotnisko w Jerozolimie


Zaczyna się jak zawsze od postów rozchodzących się jak ogień. Oto tweety o lotnisku „Jerozolima” lub „Qalandia”:Fałszywa narracja


Te posty rozchodzą się jak ogień z kilku powodów. Pierwszy, podobnie jak w przypadku monety, pokrywy włazu, prawa jazdy i drużyny piłkarskiej – ma sugerować, że „Palestyna” istniała, szczęśliwa i pełna chwały – zanim Żydzi ją ukradli.


Po drugie, Izrael planuje zbudować na tym terenie osadę o nazwie „Atarot”:Nie mając prawdziwej narodowej historii, są dwa okresy, na których Palestyńczycy opierają swoją fałszywą „historię”. Pierwszym z nich jest Mandat Palestyny, ziemia, którą Brytyjczycy nazywali „Palestyną” tylko dlatego, że dla nich była to romantyczna nazwa chrześcijańskiej „Ziemi Świętej”. Drugi to okupacja jordańska w latach 1949-1967.


Lotnisko obejmuje oba te okresy. Sprzedawana tutaj fałszywa narracja mówi, że Izraelczycy najechali, zajęli i ukradli lotnisko Palestyńczykom. A teraz chcą je zabudować – w ten sposób wymazując z mapy wspaniałą historię palestyńską.


Jak zobaczycie – rzadko kiedy w jednym pakiecie znajduje się tyle bredni i kłamstw.


Co się naprawdę zdarzyło


W 1912 roku ziemię kupiło „ Hachszarat Hajeszuw” – syjonistyczna „Palestine Land Development Company”. To było przed przybyciem Brytyjczyków. Zamiarem było założenie wsi rolniczej koło Jerozolimy.


Żydzi zrezygnowali z pierwszej próby zasiedlenia ziemi podczas I wojny światowej, prawdopodobnie w obawie przed uciskiem osmańskim lub poborem wojskowym. Osmanie postrzegali Żydów jako „wrogów” (jako przykład, społeczności żydowskie w Tel Awiwie zostały w tym czasie wygnane).


Wrócili w 1919 roku, a w 1923 roku JNF zakupił kolejne 384 dunamy, aby rozwinąć moszaw (wieś spółdzielcza). Został nazwany "Atarot" od biblijnej osady, która prawdopodobnie istniała na tym obszarze.


Brytyjczycy chcieli zbudować mały pas startowy w pobliżu swojej siedziby w Jerozolimie – i zaczęli wywłaszczać ziemie moszawu.


W latach 1926 i 1931 Brytyjczycy wyrwali drzewa, zniszczyli uprawy, zburzyli budynki i ograniczyli dalszy rozwój moszawu.


Zniszczone przez nich pola i drzewa stanowiły źródło utrzymania żydowskiej wsi.


Nie był to jedyny problem, z jakim borykali się Żydzi. Podczas brutalnych arabskich masakr Żydów w 1929 roku wieś została zaatakowana, prawie zniszczona, a kobiety i dzieci ewakuowano do Jerozolimy. Podczas zamieszek arabskich w latach 1936-39 wieś była kilkakrotnie atakowana i zginęło pięciu jej mieszkańców.


Na marginesie – w 1936 r. lotnisko zostało wyremontowane przez żydowskiego inżyniera i biznesmena Pinchasa Rutenberga. A gdy lotnisko zaczęło obsługiwać loty komercyjne – Rutenberg założył „Palestine Airways”:

 To bez wątpienia jest kolejne zdjęcie, które antyizraelscy aktywiści mogą przekształcić w popularny dowód „kradzieży” żydowskiej historii.


Nie było szczęśliwego zakończenia. W 1948 roku żydowskie wsie zostały zaatakowane najpierw przez miejscowych Arabów, a następnie przez Legion Jordański. Gdy próbowali się bronić, w marcu 1948 r. zaatakowano konwój dowożący zaopatrzenie i zamordowano 16 Żydów. Nie mogąc przeżyć – Żydzi zostali zmuszeni do odejścia w maju. Kilka miejscowości żydowskich w okolicy zostało wyczyszczonych etnicznie z Żydów:WSZYSTKIE żydowskie miejscowości zdobyte przez siły egipskie, syryjskie lub jordańskie w 1948 roku zostały zrównane z ziemią. I WSZYSCY żydowscy mieszkańcy albo uciekli – albo zostali uwięzieni, wydaleni lub zamordowani.


Jordańczycy zniszczyli niemal wszystkie dowody, że wieś kiedykolwiek istniała – i wykorzystali wszystkie dostępne tereny do rozbudowy i umiędzynarodowienia lotniska. Lotniska zbudowanego na terenie oczyszczonej etnicznie z Żydów wsi żydowskiej.


To jest to lotnisko, z którego Palestyńczycy są tak dumni.


Palestyńska narracja akademicka


Naiwnością byłoby sądzić, że fałszywa narracja jest tylko dziełem trolli z mediów społecznościowych. Tak tę historię opisuje artykuł na stronie internetowej „Instytutu Studiów Palestyńskich” w dziale „Tło historyczne”:


„Lotnisko zostało założone przez Mandat Brytyjski w latach 20-tych. Była to niewielka baza wojskowa znana przez Brytyjczyków jako „Lotnisko Kolundia”. W 1948 r. wygasł mandat brytyjski, a Zachodni Brzeg znalazł się pod nadzorem Jordanii. Na początku lat pięćdziesiątych Jordańczycy przekształcili lotnisko w lotnisko cywilne, wznieśli istniejący do dziś budynek lotniska i nazwali je lotniskiem w Jerozolimie”.

Po prostu całkowicie wymazują żydowską historię.


Odwrócenie prawdy


Często powtarzam, że Palestyńczycy prawdopodobnie nie mogą uwierzyć w swoje szczęście. Mogą wymyślić dowolną opowieść – stworzyć dowolną fałszywą historię, a większość świata jest gotowa myśleć o Żydach najgorzej. To była ziemia, którą kupili Żydzi – jeszcze przed przybyciem Brytyjczyków. Zbudowali tam wieś. Przez dziesięciolecia spotykali się z wrogością Brytyjczyków i Arabów – kradziono im ziemię – zabijano ludzi, a ostatecznie zostali całkowicie wypędzeni z tego obszaru. A dzisiaj działacze antyizraelscy stawiają to wszystko na głowie – wpychając światu kłamstwo po kłamstwie. Przewrotnie używają nawet słów „nielegalny” i „kolonia” – tak jakby to Żydzi coś ukradli.


„Lotnisko Qalandia było magicznym miejscem, w którym jako dziecko po raz pierwszy doświadczyłem swobody latania. Podobnie jak reszta ziemi palestyńskiej zostało skradzione, pogwałcone i zdeformowane, stając się symbolem ucisku i niewoli”. – Hanan Ashrawi, członek Komitetu Wykonawczego Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP)Kradzież historii


Bardzo niewiele z tego, co twierdzą Palestyńczycy, jest prawdą. Jest to bez wątpienia jedna z najskuteczniejszych i najbardziej udanych machin propagandowych, jakie kiedykolwiek zbudowano. Wymyślają nawet historie o wyimaginowanych tamach, które powodują powodzie, a europejscy politycy podzielą się tą historią, jakby to była prawda. Historia lotniska w Jerozolimie to mikrokosmos konfliktu i palestyńskiej wojny propagandowej przeciwko prawdzie. Palestyńczycy zaprzeczają żydowskiej historii i starają się ją wymazać – aby przekonać ludzi, że kiedyś Palestyna była faktycznie państwem. Kiedy dosłownie nie masz historii, musisz ją wymyślić lub ukraść. Palestyńczycy robią jedno i drugie.


Palestinian lies - built upon Jewish blood

Beyond the Great Divide, 20 lipca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*David Coilliewr - brytyjski badacz i bloger pokazujący to, czego dziennikarze nie chcĄ widzieć. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1191 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk