Prawda

Piątek, 9 grudnia 2022 - 02:29

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków


Khaled Abu Toameh 2022-09-28

Raport opublikowany 18 września ujawnił, że w ciągu ostatnich kilku lat 638 Palestyńczyków zostało zakatowanych na śmierć przez oficerów syryjskiego wywiadu. Wśród ofiar jest 37 kobiet. Grupa Działania na rzecz Palestyńczyków z Syrii ujawniła również, że od początku wojny domowej w Syrii zginęło 4121 Palestyńczyków. Los 1797 więźniów palestyńskich, w tym 110 kobiet, pozostaje nieznany. Na zdjęciu: obóz uchodźców palestyńskich Jarmuk w pobliżu Damaszku, zniszczona szkoła UNRWA.(Zdjęcie: Oficjalna strona UNRWA, autor zdjęciaNoorhan Abdul Hafeez)
Raport opublikowany 18 września ujawnił, że w ciągu ostatnich kilku lat 638 Palestyńczyków zostało zakatowanych na śmierć przez oficerów syryjskiego wywiadu. Wśród ofiar jest 37 kobiet. Grupa Działania na rzecz Palestyńczyków z Syrii ujawniła również, że od początku wojny domowej w Syrii zginęło 4121 Palestyńczyków. Los 1797 więźniów palestyńskich, w tym 110 kobiet, pozostaje nieznany. Na zdjęciu: obóz uchodźców palestyńskich Jarmuk w pobliżu Damaszku, zniszczona szkoła UNRWA.(Zdjęcie: Oficjalna strona UNRWA, autor zdjęciaNoorhan Abdul Hafeez)

Raport opublikowany 18 września ujawnił, że w ciągu ostatnich kilku lat 638 Palestyńczyków zostało zakatowanych na śmierć przez funkcjonariuszy syryjskiego wywiadu. Według raportu Grupy Działania na rzecz Palestyńczyków Syrii (AGPS), organizacji zajmującej się ochroną praw człowieka, która monitoruje sytuację uchodźców palestyńskich w rozdartej wojną Syrii, wśród ofiar jest 37 kobiet.

Grupa wezwała władze syryjskie do ujawnienia statusu setek Palestyńczyków przetrzymywanych w syryjskich więzieniach, których los pozostaje nieznany. „To, co robi się Palestyńczykom w syryjskich ośrodkach zatrzymań, jest według wszelkich standardów zbrodnią wojenną” – stwierdzono.


AGPS ujawnił również, że od początku wojny domowej w Syrii zginęło 4121 Palestyńczyków.


„Dane AGPS wskazują, że 79% Palestyńczyków zabitych od wybuchu konfliktu w Syrii to cywile.

21% zabitych to członkowie grup zbrojnych powiązanych z reżimem syryjskim lub siłami opozycji.


Przyczyny śmierci różnią się między ostrzałem, starciami, torturami w więzieniach rządowych, utonięciami, egzekucjami w terenie, blokadą [społeczności palestyńskich] i zaniedbaniami medycznymi”.


Los 1797 więźniów palestyńskich, w tym 110 kobiet, pozostaje nieznany pomimo wielokrotnych apeli do władz syryjskich.

„Rzeczywista liczba zatrzymanych i ofiar tortur jest większa niż to, co zostało udokumentowane, z powodu odmowy ujawnienia przez reżim syryjski informacji o osobach przetrzymywanych w jego więzieniach - podaje AGPS. - Ponadto rodziny ofiar boją się ogłosić śmierć swoich synów podczas tortur z obawy przed ściganiem przez syryjski reżim”.

Publikacja tych niepokojących danych zbiegła się w czasie z ogłoszeniem przez Hamas, wspieranej przez Iran palestyńskiej grupy terrorystycznej, decyzji o odnowieniu stosunków z Syrią. Jedni Palestyńczycy z zadowoleniem przyjęli posunięcie Hamasu, podczas gdy inni potępili to jako zdradę Palestyńczyków i innych Arabów.


Spiesząc w objęcia reżimu syryjskiego prezydenta Baszara Assada, Hamas, (którego przywódcy kontrolują Strefę Gazy ze swoich luksusowych willi, apartamentów hotelowych i kurortów w Katarze i Turcji), ponownie okazał pogardę dla Palestyńczyków i innych Arabów, którzy padli ofiarą okrucieństw popełnianych przez władze syryjskie, zwłaszcza w ciągu ostatniej dekady.


Przywódcy Hamasu łaszą się ponownie do reżimu Assada dziesięć lat po tym, jak zostali wydaleni z Syrii za odmowę poparcia brutalnego rozprawienia się przez armię syryjską z opozycją, która składała się z różnych grup świeckich i islamskich, w tym Syryjskiej Koalicji Narodowej na rzecz Opozycji i Sił Rewolucyjnych, Wolnej Armii Syryjskiej, Dżajisz al-Islam, Ahrar al-Szam i Frontu Południowego.


W Syrii Assada odmowa wsparcia zbrodni reżimu sama w sobie jest uważana za przestępstwo. Zbrodnia Hamasu, według reżimu Assada, polegała na tym, że nie stanął po stronie reżimu w wojnie domowej.


Assad ewidentnie miał nadzieję, że Hamas poprze jego reżim, a nawet weźmie udział w rozprawianiu się z opozycją, tak jak zrobiły to niektóre pro-Assadowskie grupy palestyńskie, w tym Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny – Dowództwo Generalne na czele z arcyterrorystą Ahmedem Dżibrilem. Teraz, gdy Hamas ma wkrótce wrócić do Syrii, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego ludzie przyłączą się do Assada w rozprawiania się z syryjską opozycją.


Według niektórych doniesień, Iran i jego libańska terrorystyczna marionetka, Hezbollah, działali jako mediatorzy między Hamasem a reżimem Assada. Irańscy mułłowie i Hezbollah są zagorzałymi zwolennikami Assada, a nawet wysłali do Syrii żołnierzy i ekspertów ds. bezpieczeństwa, aby pomóc w tłumieniu i uciskaniu narodu syryjskiego, a także mieszkających tam Palestyńczyków.


Irańscy mułłowie chcą mieć pewność, że ich terrorystyczni pełnomocnicy i reżim Assada pozostaną w dobrych stosunkach. Mułłowie mają nadzieję, że odnowienie więzi między Hamasem a Syrią wzmocni kierowaną przez Iran „oś oporu” na Bliskim Wschodzie. „Oś oporu” jest antyzachodnim/antyizraelskim/antysaudyjskim sojuszem politycznym i wojskowym między Iranem, palestyńskimi grupami terrorystycznymi Hamasem i Islamskim Dżihadem, reżimem syryjskim i Hezbollahem.


Zbliżenie Hamasu i Assada rozwścieczyło wielu Palestyńczyków i Syryjczyków. Potępiają Hamas za hipokryzję i domagają się, by powstrzymał się od normalizacji więzi z Assadem.


Syryjska Rada Islamska potępiła Hamas za lekceważenie uczuć milionów Syryjczyków, którzy byli torturowani, wysiedlani i zabijani przez reżim Assada. „Normalizując [stosunki] z gangiem przestępczym [w Syrii] i rzucając się w ramiona Iranu, Hamas porzucił Jerozolimę i Palestynę i zawiódł Arabów, zwłaszcza w Iraku i Jemenie, gdzie mułłowie i ich gangi siali korupcję, morderstwa i zniszczenie” – powiedziała Rada.


Palestyński politolog Ibrahim Hamami powiedział, że wśród Palestyńczyków panuje powszechne niezadowolenie z powodu pojednania Hamasu z Syrią. „Hamas straci poparcie wielu Arabów i muzułmanów  – napisał Hamami. - Decyzja będzie miała katastrofalny wpływ na Hamas. Decyzja Hamasu jest katastrofą i tragedią, a także grzechem”.


Palestyński działacz polityczny Issa Amro zapytał: „Jakie jest uzasadnienie dla wznowienia stosunków Hamasu z Syrią? Syryjski dyktator Bashar Assad jest zbrodniarzem wojennym, który zabijał własny naród i nie można zmienić naszego stanowiska wobec niego”.


Dziwne jest to, że Hamas chwali teraz „skuteczną i historyczną” rolę Syrii we wspieraniu Palestyńczyków. To ta sama Syria, która jest odpowiedzialna za masakrę tysięcy Palestyńczyków w Syrii i Libanie w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat.


Jednak Hamas najwyraźniej nie ma problemu z arabskim reżimem, który ma na rękach tyle palestyńskiej krwi. Kiedy reżim arabski zabija i więzi Palestyńczyków, przywódcy Hamasu i innych grup palestyńskich wolą trzymać język za zębami. Boją się krytykować arabskie reżimy za popełnianie okrucieństw wobec Palestyńczyków, ponieważ wiedzą, że zostaliby ukarani i upokorzeni przez swoich arabskich braci, gdyby odważyli się to zrobić.


Umizgi Hamasu do reżimu Assada to kolejny przykład tego, jak palestyńscy przywódcy nie dbają o swoich własnych ludzi, nie mówiąc już o życiu innych Arabów.


Przywódcy Hamasu, którzy wiodą dobre życie w Katarze i Turcji, są o wiele bardziej zainteresowani wypychaniem swoich kufrów pieniędzmi od mułłów w Iranie niż oglądaniem cierpienia ich ludzi w Strefie Gazy lub w jakimkolwiek kraju arabskim, w tym w Syrii.


Przywódcy Autonomii Palestyńskiej nie różnią się zbytnio. Oni również są zajęci dbaniem o swoje osobiste interesy i upewnianiem się, że pozostaną u władzy na zawsze.


Wkrótce prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas uda się do Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, aby rzucić jeszcze więcej jadu na Izrael [już to zrobił, 23 września. MK]. Trudna sytuacja jego ludu w Syrii i innych krajach arabskich znajdzie się na samym dole jego listy priorytetów, jeśli w ogóle. Podobnie jak Hamas, również Abbas wydaje się nie dbać o to, że jego lud jest mordowany przez arabską dyktaturę.


Palestinians Cuddle up with Arabs Who Kill Palesinians

Gatestone Institute, 20 września 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1152 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk