Prawda

Sobota, 9 grudnia 2023 - 15:03

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków


Khaled Abu Toameh 2022-09-28

Raport opublikowany 18 września ujawnił, że w ciągu ostatnich kilku lat 638 Palestyńczyków zostało zakatowanych na śmierć przez oficerów syryjskiego wywiadu. Wśród ofiar jest 37 kobiet. Grupa Działania na rzecz Palestyńczyków z Syrii ujawniła również, że od początku wojny domowej w Syrii zginęło 4121 Palestyńczyków. Los 1797 więźniów palestyńskich, w tym 110 kobiet, pozostaje nieznany. Na zdjęciu: obóz uchodźców palestyńskich Jarmuk w pobliżu Damaszku, zniszczona szkoła UNRWA.(Zdjęcie: Oficjalna strona UNRWA, autor zdjęciaNoorhan Abdul Hafeez)
Raport opublikowany 18 września ujawnił, że w ciągu ostatnich kilku lat 638 Palestyńczyków zostało zakatowanych na śmierć przez oficerów syryjskiego wywiadu. Wśród ofiar jest 37 kobiet. Grupa Działania na rzecz Palestyńczyków z Syrii ujawniła również, że od początku wojny domowej w Syrii zginęło 4121 Palestyńczyków. Los 1797 więźniów palestyńskich, w tym 110 kobiet, pozostaje nieznany. Na zdjęciu: obóz uchodźców palestyńskich Jarmuk w pobliżu Damaszku, zniszczona szkoła UNRWA.(Zdjęcie: Oficjalna strona UNRWA, autor zdjęciaNoorhan Abdul Hafeez)

Raport opublikowany 18 września ujawnił, że w ciągu ostatnich kilku lat 638 Palestyńczyków zostało zakatowanych na śmierć przez funkcjonariuszy syryjskiego wywiadu. Według raportu Grupy Działania na rzecz Palestyńczyków Syrii (AGPS), organizacji zajmującej się ochroną praw człowieka, która monitoruje sytuację uchodźców palestyńskich w rozdartej wojną Syrii, wśród ofiar jest 37 kobiet.

Grupa wezwała władze syryjskie do ujawnienia statusu setek Palestyńczyków przetrzymywanych w syryjskich więzieniach, których los pozostaje nieznany. „To, co robi się Palestyńczykom w syryjskich ośrodkach zatrzymań, jest według wszelkich standardów zbrodnią wojenną” – stwierdzono.


AGPS ujawnił również, że od początku wojny domowej w Syrii zginęło 4121 Palestyńczyków.


„Dane AGPS wskazują, że 79% Palestyńczyków zabitych od wybuchu konfliktu w Syrii to cywile.

21% zabitych to członkowie grup zbrojnych powiązanych z reżimem syryjskim lub siłami opozycji.


Przyczyny śmierci różnią się między ostrzałem, starciami, torturami w więzieniach rządowych, utonięciami, egzekucjami w terenie, blokadą [społeczności palestyńskich] i zaniedbaniami medycznymi”.


Los 1797 więźniów palestyńskich, w tym 110 kobiet, pozostaje nieznany pomimo wielokrotnych apeli do władz syryjskich.

„Rzeczywista liczba zatrzymanych i ofiar tortur jest większa niż to, co zostało udokumentowane, z powodu odmowy ujawnienia przez reżim syryjski informacji o osobach przetrzymywanych w jego więzieniach - podaje AGPS. - Ponadto rodziny ofiar boją się ogłosić śmierć swoich synów podczas tortur z obawy przed ściganiem przez syryjski reżim”.

Publikacja tych niepokojących danych zbiegła się w czasie z ogłoszeniem przez Hamas, wspieranej przez Iran palestyńskiej grupy terrorystycznej, decyzji o odnowieniu stosunków z Syrią. Jedni Palestyńczycy z zadowoleniem przyjęli posunięcie Hamasu, podczas gdy inni potępili to jako zdradę Palestyńczyków i innych Arabów.


Spiesząc w objęcia reżimu syryjskiego prezydenta Baszara Assada, Hamas, (którego przywódcy kontrolują Strefę Gazy ze swoich luksusowych willi, apartamentów hotelowych i kurortów w Katarze i Turcji), ponownie okazał pogardę dla Palestyńczyków i innych Arabów, którzy padli ofiarą okrucieństw popełnianych przez władze syryjskie, zwłaszcza w ciągu ostatniej dekady.


Przywódcy Hamasu łaszą się ponownie do reżimu Assada dziesięć lat po tym, jak zostali wydaleni z Syrii za odmowę poparcia brutalnego rozprawienia się przez armię syryjską z opozycją, która składała się z różnych grup świeckich i islamskich, w tym Syryjskiej Koalicji Narodowej na rzecz Opozycji i Sił Rewolucyjnych, Wolnej Armii Syryjskiej, Dżajisz al-Islam, Ahrar al-Szam i Frontu Południowego.


W Syrii Assada odmowa wsparcia zbrodni reżimu sama w sobie jest uważana za przestępstwo. Zbrodnia Hamasu, według reżimu Assada, polegała na tym, że nie stanął po stronie reżimu w wojnie domowej.


Assad ewidentnie miał nadzieję, że Hamas poprze jego reżim, a nawet weźmie udział w rozprawianiu się z opozycją, tak jak zrobiły to niektóre pro-Assadowskie grupy palestyńskie, w tym Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny – Dowództwo Generalne na czele z arcyterrorystą Ahmedem Dżibrilem. Teraz, gdy Hamas ma wkrótce wrócić do Syrii, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego ludzie przyłączą się do Assada w rozprawiania się z syryjską opozycją.


Według niektórych doniesień, Iran i jego libańska terrorystyczna marionetka, Hezbollah, działali jako mediatorzy między Hamasem a reżimem Assada. Irańscy mułłowie i Hezbollah są zagorzałymi zwolennikami Assada, a nawet wysłali do Syrii żołnierzy i ekspertów ds. bezpieczeństwa, aby pomóc w tłumieniu i uciskaniu narodu syryjskiego, a także mieszkających tam Palestyńczyków.


Irańscy mułłowie chcą mieć pewność, że ich terrorystyczni pełnomocnicy i reżim Assada pozostaną w dobrych stosunkach. Mułłowie mają nadzieję, że odnowienie więzi między Hamasem a Syrią wzmocni kierowaną przez Iran „oś oporu” na Bliskim Wschodzie. „Oś oporu” jest antyzachodnim/antyizraelskim/antysaudyjskim sojuszem politycznym i wojskowym między Iranem, palestyńskimi grupami terrorystycznymi Hamasem i Islamskim Dżihadem, reżimem syryjskim i Hezbollahem.


Zbliżenie Hamasu i Assada rozwścieczyło wielu Palestyńczyków i Syryjczyków. Potępiają Hamas za hipokryzję i domagają się, by powstrzymał się od normalizacji więzi z Assadem.


Syryjska Rada Islamska potępiła Hamas za lekceważenie uczuć milionów Syryjczyków, którzy byli torturowani, wysiedlani i zabijani przez reżim Assada. „Normalizując [stosunki] z gangiem przestępczym [w Syrii] i rzucając się w ramiona Iranu, Hamas porzucił Jerozolimę i Palestynę i zawiódł Arabów, zwłaszcza w Iraku i Jemenie, gdzie mułłowie i ich gangi siali korupcję, morderstwa i zniszczenie” – powiedziała Rada.


Palestyński politolog Ibrahim Hamami powiedział, że wśród Palestyńczyków panuje powszechne niezadowolenie z powodu pojednania Hamasu z Syrią. „Hamas straci poparcie wielu Arabów i muzułmanów  – napisał Hamami. - Decyzja będzie miała katastrofalny wpływ na Hamas. Decyzja Hamasu jest katastrofą i tragedią, a także grzechem”.


Palestyński działacz polityczny Issa Amro zapytał: „Jakie jest uzasadnienie dla wznowienia stosunków Hamasu z Syrią? Syryjski dyktator Bashar Assad jest zbrodniarzem wojennym, który zabijał własny naród i nie można zmienić naszego stanowiska wobec niego”.


Dziwne jest to, że Hamas chwali teraz „skuteczną i historyczną” rolę Syrii we wspieraniu Palestyńczyków. To ta sama Syria, która jest odpowiedzialna za masakrę tysięcy Palestyńczyków w Syrii i Libanie w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat.


Jednak Hamas najwyraźniej nie ma problemu z arabskim reżimem, który ma na rękach tyle palestyńskiej krwi. Kiedy reżim arabski zabija i więzi Palestyńczyków, przywódcy Hamasu i innych grup palestyńskich wolą trzymać język za zębami. Boją się krytykować arabskie reżimy za popełnianie okrucieństw wobec Palestyńczyków, ponieważ wiedzą, że zostaliby ukarani i upokorzeni przez swoich arabskich braci, gdyby odważyli się to zrobić.


Umizgi Hamasu do reżimu Assada to kolejny przykład tego, jak palestyńscy przywódcy nie dbają o swoich własnych ludzi, nie mówiąc już o życiu innych Arabów.


Przywódcy Hamasu, którzy wiodą dobre życie w Katarze i Turcji, są o wiele bardziej zainteresowani wypychaniem swoich kufrów pieniędzmi od mułłów w Iranie niż oglądaniem cierpienia ich ludzi w Strefie Gazy lub w jakimkolwiek kraju arabskim, w tym w Syrii.


Przywódcy Autonomii Palestyńskiej nie różnią się zbytnio. Oni również są zajęci dbaniem o swoje osobiste interesy i upewnianiem się, że pozostaną u władzy na zawsze.


Wkrótce prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas uda się do Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, aby rzucić jeszcze więcej jadu na Izrael [już to zrobił, 23 września. MK]. Trudna sytuacja jego ludu w Syrii i innych krajach arabskich znajdzie się na samym dole jego listy priorytetów, jeśli w ogóle. Podobnie jak Hamas, również Abbas wydaje się nie dbać o to, że jego lud jest mordowany przez arabską dyktaturę.


Palestinians Cuddle up with Arabs Who Kill Palesinians

Gatestone Institute, 20 września 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1384 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk