Prawda

Sobota, 28 maja 2022 - 16:09

« Poprzedni Następny »


Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy


Ruthie Blum 2021-10-15

 Ambasadorowi Izraela przy ONZ, Giladowi Erdanowi, nie pozwolono na przedstawienie zebranym na obradach Zgromadzenia Ogólnego zdjęcia, które pokazywało antysemicką naturę nauczycieli UNRWA(zdjęcie: Rzecznik ambasadora GILADA ERDANA)

 Ambasadorowi Izraela przy ONZ, Giladowi Erdanowi, nie pozwolono na przedstawienie zebranym na obradach Zgromadzenia Ogólnego zdjęcia, które pokazywało antysemicką naturę nauczycieli UNRWA

(zdjęcie: Rzecznik ambasadora GILADA ERDANA)Biorąc pod uwagę naturę i misję Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA), nie dziwi, że izraelskiemu ambasadorowi przy ONZ, Giladowi Erdanowi nie pozwolono na wejście na salę Zgromadzenia Ogólnego z dużym zdjęciem dowodzącym tego, co zamierzał przedstawić na zgromadzeniu na temat tej organizacji.

 

Był to plakat ilustrujący antysemickie poglądy nauczyciela szkoły UNRWA w Gazie, na którym chwalił Adolfa Hitlera. Erdan zaopatrzył się w ten plakat, by obalić twierdzenia, które głosi sekretarz generalny UNRWA, Philippe Lazzarini.


Miał powody, by przyjść z rzeczowym dowodem. Ten skorumpowany organ, którego niezasłużony status agencji dla “uchodźców” zapewnia mu finansowanie, zatrudnia nauczycieli, którzy systematycznie podżegają do terroryzmu przeciwko Żydom, zarówno w klasach szkolnych, jak w mediach społecznościowych.  

 

Był to jeden z kluczowych powodów, dla których poprzedni prezydent USA, Donald Trump, zablokował w 2018 roku cały budżet Stanów Zjednoczonych dla UNRWA. Przede wszystkim, ta nadmiernie rozrośnięta agencja spędziła wiele dziesiątków lat od swojego powstania uwieczniając “kryzys uchodźców” zamiast użyć swojego mandatu na osiedlenie około 600 tysięcy “osób, których normalnym miejscem zamieszkania była Palestyna w okresie od 1 czerwca 1946 roku do 15 maja 1948 roku, i które straciły zarówno domy, jak środki utrzymania w wyniku konfliktu 1948 roku [izraelskiej wojny o niepodległość]”.

 

Po drugie, co jeszcze bardziej skandaliczne, czynnie i biernie wspomaga terroryzm. Nie tylko zatrudnia ludzi związanych z Hamasem, ale terrorystyczna grupa, która rządzi Gazą, używa szkół i innych budynków UNRWA jako miejsc na składowanie swojej broni.


Philippe Lazzarini, komisarz generalny UNRWA, odwiedza Szejk Dżarrah 2 czerwca. (zdjęcie: AMMAR AWAD/REUTERS)
Philippe Lazzarini, komisarz generalny UNRWA, odwiedza Szejk Dżarrah 2 czerwca. (zdjęcie: AMMAR AWAD/REUTERS)

Podobnie jak obecny gospodarz Białego Domu, który w kwietniu przywrócił olbrzymią pomoc finansową dla UNRWA, Lazzarini nie wydaje się wiedzieć lub dbać o to, że tak się dzieje. Zamiast przyrzec, że wykorzeni takie zło, skorzystał z okazji spotkania Zgromadzenia Ogólnego, by powiedzieć, że jest „dumny z edukacyjnego systemu UNRWA i jego zasobów”.

 

Przedstawiciel tej agencji, oznajmił, że UNRWA “używa programów szkolnych państw-gospodarzy zgodnie z najlepszymi praktykami uchodźczej edukacji”.  

 

Zastanówcie się nad tym. Szef UNRWA przyznaje, że zajmuje się “uchodźczą edukacją”: zachęca dzieci urodzone (podobnie jak ich rodzice, a także wielu dziadków) w Judei, Samarii i Gazie –– do akceptowania swojego położenia, zamiast wydostania się z tej sytuacji.

 

Przynajmniej jest szczery. Niemniej jawnie kłamał, kiedy zapewniał, że “UNRWA ma politykę zerowej tolerancji wobec mowy nienawiści, podżegania, dyskryminacji, wrogości lub przemocy”.

 

Dla złagodzenia kłamstwa dodał: “Jestem jednak w pełni świadomy, że działamy w bardzo podzielonym i emocjonalnie naładowanym środowisku, gdzie zerowe ryzyko nie istnieje”.

 

Był to typowy manewr, by wydawało się, że UNRWA mówi wyważonym głosem, a równocześnie, by usprawiedliwić haniebne zachowanie jej personelu w Gazie. Szybko poprawił fałszywą “równowagę”, mówiąc: “Politycznie motywowane ataki na nasz system edukacyjny i szerzej, na samą agencję, są coraz częstsze i bardziej agresywne. Ci, którzy stoją za tymi atakami, nie mają na celu dobra dzieci palestyńskich uchodźców”.

 

Nie, nie żartował. Udało mu się nawet utrzymać powagę, kiedy utrzymywał, że szkoły UNRWA uczą swoich uczniów o prawach człowieka, rozwiązywaniu konfliktów, tolerancji, równości płci i demokracji. Funkcjonariusze Hamasu i Islamskiego Dżihadu musieli mieć niezły ubaw, kiedy słuchali tych absurdów.

 

Erdan z pewnością nie był rozbawiony. Kiedy przyszła jego kolej na zwrócenie się do zgromadzonych, powiedział: “Jestem zaszokowany, ponieważ przyniosłem ze sobą zdjęcie wpisu [z mediów społecznościowych] nauczyciela UNRWA, gloryfikującego najkoszmarniejszego masowego mordercę w historii, Adolfa Hitlera. Niestety, nie pozwolono mi wnieść tego zdjęcia, żeby móc pokazać ten dowód innym szanownym ambasadorom”.

 

Ubolewając nad “bardzo niebezpiecznym precedensem” odmówienia mu “wolności wyrazu” i faktem “ukrywanie prawdy przed ONZ”, powiedział:

“Hamas zbudował tunele terroru pod szkołami UNRWA i składował w nich broń. Podręczniki używane w szkołach UNRWA gloryfikują terrorystów, nazywają Żydów pomocnikami szatana i przedstawiają mapy z wymazanym Izraelem. UNRWA jest częścią problemu, nie zaś rozwiązaniem i nadszedł czas, by międzynarodowa społeczność pociągnęła ją do odpowiedzialności”.  

Ambasador Izraela nie poprzestał na tym. Po przemówieniu powiedział reporterom, że „ONZ jest nie tylko stronnicza; także zamyka usta. Sekretarz generalny UNRWA powiedział, że jest dumny ze swoich nauczycieli. Nie pozwoliłem, by jego kłamstwa przeszły bez odpowiedzi. Będę nadal walczył o prawdę”.

 

Zaprzeczając oskarżeniu Erdana, że jego wolność słowa została naruszona już przy wejściu do salę, anonimowy urzędnik ONZ powiedział “Jerusalem Post”, że tylko głowy państwa, które przemawiają podczas otwarcia Zgromadzenia Ogólnego ONZ, mają pozwolenie na przynoszenie rekwizytów; ambasadorom tego nie wolno.  

 

Brzmi to jak reguła, którą właśnie wymyślono na poczekaniu. Niemniej, nawet jeśli rzeczywiście istnieje, prawdopodobnie nie byłaby egzekwowana, gdyby, powiedzmy, irański ambasador chciał coś pokazać przedstawicielom Narodów Zjednoczonych.

 

Jakby jednak nie było, incydent z plakatem jest kolejny, tuż po innej próbie zdławienia krytyki UNRWA. 3 października dyrektorowi UN Watch, Hillelowi Neuerowi, przerwano w pół słowa, kiedy przedstawiał świadectwo na ten właśnie temat podczas konferencji wideo przed Radą Praw Człowieka ONZ.  

 

“Pani Przewodnicząca, czy UNRWA popiera pokój?” – zapytał retorycznie, a potem przeszedł do pokazywania, dlaczego odpowiedź brzmi „nie”.  

 

“Rozważmy niedawny raport UN Watch o nauczycielach, których zatrudniają, oparty na ich wpisach w mediach społecznościowych – zaczął. - Nahed Szarawi, nauczyciel matematyki w szkole UNRWA w Gazie zamieścił wideo o Adolfie Hitlerze, wraz z cytatami ‘by wzbogacić i oświetlić wasze myśli i umysły’”.

 

Następnie powiedział: “Husni Masri, nauczyciel UNRWA z Zachodniego Brzegu, zmieszał antysemickie teorie spiskowe o tym, jak Żydzi kontrolują świat, stworzyli koronawirusa i dążą do zniszczenia islamu”.

 

Właśnie, kiedy miał wymienić niejakiego Esraa Abdala Raheema jako trzeciego antysemitę z UNRWA, przewodnicząca Rady Praw Człowieka ONZ, Nazhat Szameem, nagle przerwała mu.  

 

“Proszę sekretariat o zatrzymanie tego wideo – powiedziała surowo. – Zauważyłam, że w tym wideo czynione są uwłaczające, obraźliwe i podżegające uwagi, które szczególnie odnoszą się do konkretnych osób, a to nie jest do przyjęcia na tym forum. Ta wypowiedź przekracza granice i oddaję głos następnemu mówcy, Palestinian Return Center, Ltd.”

 

Naprawdę nie da się czegoś takiego wymyślić.

 

Oszczercza tyrada, jaka nastąpiła – o biednych Palestyńczykach “pozbawionych ich wrodzonych praw człowieka do wody z powodu militarnej blokady Izraela i nieustannych wojskowych napaściach Izraela” – była całkowicie przewidywalna. Przecież wśród członków Rady Praw Człowieka ONZ są Chiny, Pakistan i Nigeria, którzy należą do państw najbardziej na świecie gwałcących swobodę wyznania i wszelkie inne wolności. Szerzenie dezinformacji jest najmniejszym z ich grzechów.

 

Ambasador Erdan ma rację nie rezygnując z walki; z takim zadaniem został wysłany do Nowego Jorku. Problem polega na tym, jak ujawnia niestrudzona praca Hillela Neuera, że UNRWA nie działa w próżni.

 

Wręcz przeciwnie, jest jedną z wielu niebezpiecznych agend Narodów Zjednoczonych, które nie mają żadnego prawomocnego powodu istnienia poza zapełnianiem własnych kieszeni. UNRWA ma dodatkową korzyść utrwalania palestyńskiej biedy przy równoczesnym dawaniu przykrywki masowym mordercom zdecydowanym na unicestwienie Izraela.

 

Jak ambasador Erdan z pewnością dobrze wie, żadna ilość dowodów przedstawionych Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ nie może zmienić i nie zmieni tej ponurej rzeczywistości.

 

UNRWA’s deceitful ploys to stifle Israeli truth - telling

Jerusalem Post, 7 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRuthie Blum

Amerykańsko-izraelska dziennikarka, publicystka Jerusalem Post.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1059 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk