Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 15:58

« Poprzedni Następny »


Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy


Ruthie Blum 2021-10-15

 Ambasadorowi Izraela przy ONZ, Giladowi Erdanowi, nie pozwolono na przedstawienie zebranym na obradach Zgromadzenia Ogólnego zdjęcia, które pokazywało antysemicką naturę nauczycieli UNRWA(zdjęcie: Rzecznik ambasadora GILADA ERDANA)

 Ambasadorowi Izraela przy ONZ, Giladowi Erdanowi, nie pozwolono na przedstawienie zebranym na obradach Zgromadzenia Ogólnego zdjęcia, które pokazywało antysemicką naturę nauczycieli UNRWA

(zdjęcie: Rzecznik ambasadora GILADA ERDANA)Biorąc pod uwagę naturę i misję Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA), nie dziwi, że izraelskiemu ambasadorowi przy ONZ, Giladowi Erdanowi nie pozwolono na wejście na salę Zgromadzenia Ogólnego z dużym zdjęciem dowodzącym tego, co zamierzał przedstawić na zgromadzeniu na temat tej organizacji.

 

Był to plakat ilustrujący antysemickie poglądy nauczyciela szkoły UNRWA w Gazie, na którym chwalił Adolfa Hitlera. Erdan zaopatrzył się w ten plakat, by obalić twierdzenia, które głosi sekretarz generalny UNRWA, Philippe Lazzarini.


Miał powody, by przyjść z rzeczowym dowodem. Ten skorumpowany organ, którego niezasłużony status agencji dla “uchodźców” zapewnia mu finansowanie, zatrudnia nauczycieli, którzy systematycznie podżegają do terroryzmu przeciwko Żydom, zarówno w klasach szkolnych, jak w mediach społecznościowych.  

 

Był to jeden z kluczowych powodów, dla których poprzedni prezydent USA, Donald Trump, zablokował w 2018 roku cały budżet Stanów Zjednoczonych dla UNRWA. Przede wszystkim, ta nadmiernie rozrośnięta agencja spędziła wiele dziesiątków lat od swojego powstania uwieczniając “kryzys uchodźców” zamiast użyć swojego mandatu na osiedlenie około 600 tysięcy “osób, których normalnym miejscem zamieszkania była Palestyna w okresie od 1 czerwca 1946 roku do 15 maja 1948 roku, i które straciły zarówno domy, jak środki utrzymania w wyniku konfliktu 1948 roku [izraelskiej wojny o niepodległość]”.

 

Po drugie, co jeszcze bardziej skandaliczne, czynnie i biernie wspomaga terroryzm. Nie tylko zatrudnia ludzi związanych z Hamasem, ale terrorystyczna grupa, która rządzi Gazą, używa szkół i innych budynków UNRWA jako miejsc na składowanie swojej broni.


Philippe Lazzarini, komisarz generalny UNRWA, odwiedza Szejk Dżarrah 2 czerwca. (zdjęcie: AMMAR AWAD/REUTERS)
Philippe Lazzarini, komisarz generalny UNRWA, odwiedza Szejk Dżarrah 2 czerwca. (zdjęcie: AMMAR AWAD/REUTERS)

Podobnie jak obecny gospodarz Białego Domu, który w kwietniu przywrócił olbrzymią pomoc finansową dla UNRWA, Lazzarini nie wydaje się wiedzieć lub dbać o to, że tak się dzieje. Zamiast przyrzec, że wykorzeni takie zło, skorzystał z okazji spotkania Zgromadzenia Ogólnego, by powiedzieć, że jest „dumny z edukacyjnego systemu UNRWA i jego zasobów”.

 

Przedstawiciel tej agencji, oznajmił, że UNRWA “używa programów szkolnych państw-gospodarzy zgodnie z najlepszymi praktykami uchodźczej edukacji”.  

 

Zastanówcie się nad tym. Szef UNRWA przyznaje, że zajmuje się “uchodźczą edukacją”: zachęca dzieci urodzone (podobnie jak ich rodzice, a także wielu dziadków) w Judei, Samarii i Gazie –– do akceptowania swojego położenia, zamiast wydostania się z tej sytuacji.

 

Przynajmniej jest szczery. Niemniej jawnie kłamał, kiedy zapewniał, że “UNRWA ma politykę zerowej tolerancji wobec mowy nienawiści, podżegania, dyskryminacji, wrogości lub przemocy”.

 

Dla złagodzenia kłamstwa dodał: “Jestem jednak w pełni świadomy, że działamy w bardzo podzielonym i emocjonalnie naładowanym środowisku, gdzie zerowe ryzyko nie istnieje”.

 

Był to typowy manewr, by wydawało się, że UNRWA mówi wyważonym głosem, a równocześnie, by usprawiedliwić haniebne zachowanie jej personelu w Gazie. Szybko poprawił fałszywą “równowagę”, mówiąc: “Politycznie motywowane ataki na nasz system edukacyjny i szerzej, na samą agencję, są coraz częstsze i bardziej agresywne. Ci, którzy stoją za tymi atakami, nie mają na celu dobra dzieci palestyńskich uchodźców”.

 

Nie, nie żartował. Udało mu się nawet utrzymać powagę, kiedy utrzymywał, że szkoły UNRWA uczą swoich uczniów o prawach człowieka, rozwiązywaniu konfliktów, tolerancji, równości płci i demokracji. Funkcjonariusze Hamasu i Islamskiego Dżihadu musieli mieć niezły ubaw, kiedy słuchali tych absurdów.

 

Erdan z pewnością nie był rozbawiony. Kiedy przyszła jego kolej na zwrócenie się do zgromadzonych, powiedział: “Jestem zaszokowany, ponieważ przyniosłem ze sobą zdjęcie wpisu [z mediów społecznościowych] nauczyciela UNRWA, gloryfikującego najkoszmarniejszego masowego mordercę w historii, Adolfa Hitlera. Niestety, nie pozwolono mi wnieść tego zdjęcia, żeby móc pokazać ten dowód innym szanownym ambasadorom”.

 

Ubolewając nad “bardzo niebezpiecznym precedensem” odmówienia mu “wolności wyrazu” i faktem “ukrywanie prawdy przed ONZ”, powiedział:

“Hamas zbudował tunele terroru pod szkołami UNRWA i składował w nich broń. Podręczniki używane w szkołach UNRWA gloryfikują terrorystów, nazywają Żydów pomocnikami szatana i przedstawiają mapy z wymazanym Izraelem. UNRWA jest częścią problemu, nie zaś rozwiązaniem i nadszedł czas, by międzynarodowa społeczność pociągnęła ją do odpowiedzialności”.  

Ambasador Izraela nie poprzestał na tym. Po przemówieniu powiedział reporterom, że „ONZ jest nie tylko stronnicza; także zamyka usta. Sekretarz generalny UNRWA powiedział, że jest dumny ze swoich nauczycieli. Nie pozwoliłem, by jego kłamstwa przeszły bez odpowiedzi. Będę nadal walczył o prawdę”.

 

Zaprzeczając oskarżeniu Erdana, że jego wolność słowa została naruszona już przy wejściu do salę, anonimowy urzędnik ONZ powiedział “Jerusalem Post”, że tylko głowy państwa, które przemawiają podczas otwarcia Zgromadzenia Ogólnego ONZ, mają pozwolenie na przynoszenie rekwizytów; ambasadorom tego nie wolno.  

 

Brzmi to jak reguła, którą właśnie wymyślono na poczekaniu. Niemniej, nawet jeśli rzeczywiście istnieje, prawdopodobnie nie byłaby egzekwowana, gdyby, powiedzmy, irański ambasador chciał coś pokazać przedstawicielom Narodów Zjednoczonych.

 

Jakby jednak nie było, incydent z plakatem jest kolejny, tuż po innej próbie zdławienia krytyki UNRWA. 3 października dyrektorowi UN Watch, Hillelowi Neuerowi, przerwano w pół słowa, kiedy przedstawiał świadectwo na ten właśnie temat podczas konferencji wideo przed Radą Praw Człowieka ONZ.  

 

“Pani Przewodnicząca, czy UNRWA popiera pokój?” – zapytał retorycznie, a potem przeszedł do pokazywania, dlaczego odpowiedź brzmi „nie”.  

 

“Rozważmy niedawny raport UN Watch o nauczycielach, których zatrudniają, oparty na ich wpisach w mediach społecznościowych – zaczął. - Nahed Szarawi, nauczyciel matematyki w szkole UNRWA w Gazie zamieścił wideo o Adolfie Hitlerze, wraz z cytatami ‘by wzbogacić i oświetlić wasze myśli i umysły’”.

 

Następnie powiedział: “Husni Masri, nauczyciel UNRWA z Zachodniego Brzegu, zmieszał antysemickie teorie spiskowe o tym, jak Żydzi kontrolują świat, stworzyli koronawirusa i dążą do zniszczenia islamu”.

 

Właśnie, kiedy miał wymienić niejakiego Esraa Abdala Raheema jako trzeciego antysemitę z UNRWA, przewodnicząca Rady Praw Człowieka ONZ, Nazhat Szameem, nagle przerwała mu.  

 

“Proszę sekretariat o zatrzymanie tego wideo – powiedziała surowo. – Zauważyłam, że w tym wideo czynione są uwłaczające, obraźliwe i podżegające uwagi, które szczególnie odnoszą się do konkretnych osób, a to nie jest do przyjęcia na tym forum. Ta wypowiedź przekracza granice i oddaję głos następnemu mówcy, Palestinian Return Center, Ltd.”

 

Naprawdę nie da się czegoś takiego wymyślić.

 

Oszczercza tyrada, jaka nastąpiła – o biednych Palestyńczykach “pozbawionych ich wrodzonych praw człowieka do wody z powodu militarnej blokady Izraela i nieustannych wojskowych napaściach Izraela” – była całkowicie przewidywalna. Przecież wśród członków Rady Praw Człowieka ONZ są Chiny, Pakistan i Nigeria, którzy należą do państw najbardziej na świecie gwałcących swobodę wyznania i wszelkie inne wolności. Szerzenie dezinformacji jest najmniejszym z ich grzechów.

 

Ambasador Erdan ma rację nie rezygnując z walki; z takim zadaniem został wysłany do Nowego Jorku. Problem polega na tym, jak ujawnia niestrudzona praca Hillela Neuera, że UNRWA nie działa w próżni.

 

Wręcz przeciwnie, jest jedną z wielu niebezpiecznych agend Narodów Zjednoczonych, które nie mają żadnego prawomocnego powodu istnienia poza zapełnianiem własnych kieszeni. UNRWA ma dodatkową korzyść utrwalania palestyńskiej biedy przy równoczesnym dawaniu przykrywki masowym mordercom zdecydowanym na unicestwienie Izraela.

 

Jak ambasador Erdan z pewnością dobrze wie, żadna ilość dowodów przedstawionych Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ nie może zmienić i nie zmieni tej ponurej rzeczywistości.

 

UNRWA’s deceitful ploys to stifle Israeli truth - telling

Jerusalem Post, 7 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRuthie Blum

Amerykańsko-izraelska dziennikarka, publicystka Jerusalem Post.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 981 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk