Prawda

Wtorek, 6 czerwca 2023 - 18:43

« Poprzedni Następny »


Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy


Ruthie Blum 2021-10-15

 Ambasadorowi Izraela przy ONZ, Giladowi Erdanowi, nie pozwolono na przedstawienie zebranym na obradach Zgromadzenia Ogólnego zdjęcia, które pokazywało antysemicką naturę nauczycieli UNRWA(zdjęcie: Rzecznik ambasadora GILADA ERDANA)

 Ambasadorowi Izraela przy ONZ, Giladowi Erdanowi, nie pozwolono na przedstawienie zebranym na obradach Zgromadzenia Ogólnego zdjęcia, które pokazywało antysemicką naturę nauczycieli UNRWA

(zdjęcie: Rzecznik ambasadora GILADA ERDANA)Biorąc pod uwagę naturę i misję Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA), nie dziwi, że izraelskiemu ambasadorowi przy ONZ, Giladowi Erdanowi nie pozwolono na wejście na salę Zgromadzenia Ogólnego z dużym zdjęciem dowodzącym tego, co zamierzał przedstawić na zgromadzeniu na temat tej organizacji.

 

Był to plakat ilustrujący antysemickie poglądy nauczyciela szkoły UNRWA w Gazie, na którym chwalił Adolfa Hitlera. Erdan zaopatrzył się w ten plakat, by obalić twierdzenia, które głosi sekretarz generalny UNRWA, Philippe Lazzarini.


Miał powody, by przyjść z rzeczowym dowodem. Ten skorumpowany organ, którego niezasłużony status agencji dla “uchodźców” zapewnia mu finansowanie, zatrudnia nauczycieli, którzy systematycznie podżegają do terroryzmu przeciwko Żydom, zarówno w klasach szkolnych, jak w mediach społecznościowych.  

 

Był to jeden z kluczowych powodów, dla których poprzedni prezydent USA, Donald Trump, zablokował w 2018 roku cały budżet Stanów Zjednoczonych dla UNRWA. Przede wszystkim, ta nadmiernie rozrośnięta agencja spędziła wiele dziesiątków lat od swojego powstania uwieczniając “kryzys uchodźców” zamiast użyć swojego mandatu na osiedlenie około 600 tysięcy “osób, których normalnym miejscem zamieszkania była Palestyna w okresie od 1 czerwca 1946 roku do 15 maja 1948 roku, i które straciły zarówno domy, jak środki utrzymania w wyniku konfliktu 1948 roku [izraelskiej wojny o niepodległość]”.

 

Po drugie, co jeszcze bardziej skandaliczne, czynnie i biernie wspomaga terroryzm. Nie tylko zatrudnia ludzi związanych z Hamasem, ale terrorystyczna grupa, która rządzi Gazą, używa szkół i innych budynków UNRWA jako miejsc na składowanie swojej broni.


Philippe Lazzarini, komisarz generalny UNRWA, odwiedza Szejk Dżarrah 2 czerwca. (zdjęcie: AMMAR AWAD/REUTERS)
Philippe Lazzarini, komisarz generalny UNRWA, odwiedza Szejk Dżarrah 2 czerwca. (zdjęcie: AMMAR AWAD/REUTERS)

Podobnie jak obecny gospodarz Białego Domu, który w kwietniu przywrócił olbrzymią pomoc finansową dla UNRWA, Lazzarini nie wydaje się wiedzieć lub dbać o to, że tak się dzieje. Zamiast przyrzec, że wykorzeni takie zło, skorzystał z okazji spotkania Zgromadzenia Ogólnego, by powiedzieć, że jest „dumny z edukacyjnego systemu UNRWA i jego zasobów”.

 

Przedstawiciel tej agencji, oznajmił, że UNRWA “używa programów szkolnych państw-gospodarzy zgodnie z najlepszymi praktykami uchodźczej edukacji”.  

 

Zastanówcie się nad tym. Szef UNRWA przyznaje, że zajmuje się “uchodźczą edukacją”: zachęca dzieci urodzone (podobnie jak ich rodzice, a także wielu dziadków) w Judei, Samarii i Gazie –– do akceptowania swojego położenia, zamiast wydostania się z tej sytuacji.

 

Przynajmniej jest szczery. Niemniej jawnie kłamał, kiedy zapewniał, że “UNRWA ma politykę zerowej tolerancji wobec mowy nienawiści, podżegania, dyskryminacji, wrogości lub przemocy”.

 

Dla złagodzenia kłamstwa dodał: “Jestem jednak w pełni świadomy, że działamy w bardzo podzielonym i emocjonalnie naładowanym środowisku, gdzie zerowe ryzyko nie istnieje”.

 

Był to typowy manewr, by wydawało się, że UNRWA mówi wyważonym głosem, a równocześnie, by usprawiedliwić haniebne zachowanie jej personelu w Gazie. Szybko poprawił fałszywą “równowagę”, mówiąc: “Politycznie motywowane ataki na nasz system edukacyjny i szerzej, na samą agencję, są coraz częstsze i bardziej agresywne. Ci, którzy stoją za tymi atakami, nie mają na celu dobra dzieci palestyńskich uchodźców”.

 

Nie, nie żartował. Udało mu się nawet utrzymać powagę, kiedy utrzymywał, że szkoły UNRWA uczą swoich uczniów o prawach człowieka, rozwiązywaniu konfliktów, tolerancji, równości płci i demokracji. Funkcjonariusze Hamasu i Islamskiego Dżihadu musieli mieć niezły ubaw, kiedy słuchali tych absurdów.

 

Erdan z pewnością nie był rozbawiony. Kiedy przyszła jego kolej na zwrócenie się do zgromadzonych, powiedział: “Jestem zaszokowany, ponieważ przyniosłem ze sobą zdjęcie wpisu [z mediów społecznościowych] nauczyciela UNRWA, gloryfikującego najkoszmarniejszego masowego mordercę w historii, Adolfa Hitlera. Niestety, nie pozwolono mi wnieść tego zdjęcia, żeby móc pokazać ten dowód innym szanownym ambasadorom”.

 

Ubolewając nad “bardzo niebezpiecznym precedensem” odmówienia mu “wolności wyrazu” i faktem “ukrywanie prawdy przed ONZ”, powiedział:

“Hamas zbudował tunele terroru pod szkołami UNRWA i składował w nich broń. Podręczniki używane w szkołach UNRWA gloryfikują terrorystów, nazywają Żydów pomocnikami szatana i przedstawiają mapy z wymazanym Izraelem. UNRWA jest częścią problemu, nie zaś rozwiązaniem i nadszedł czas, by międzynarodowa społeczność pociągnęła ją do odpowiedzialności”.  

Ambasador Izraela nie poprzestał na tym. Po przemówieniu powiedział reporterom, że „ONZ jest nie tylko stronnicza; także zamyka usta. Sekretarz generalny UNRWA powiedział, że jest dumny ze swoich nauczycieli. Nie pozwoliłem, by jego kłamstwa przeszły bez odpowiedzi. Będę nadal walczył o prawdę”.

 

Zaprzeczając oskarżeniu Erdana, że jego wolność słowa została naruszona już przy wejściu do salę, anonimowy urzędnik ONZ powiedział “Jerusalem Post”, że tylko głowy państwa, które przemawiają podczas otwarcia Zgromadzenia Ogólnego ONZ, mają pozwolenie na przynoszenie rekwizytów; ambasadorom tego nie wolno.  

 

Brzmi to jak reguła, którą właśnie wymyślono na poczekaniu. Niemniej, nawet jeśli rzeczywiście istnieje, prawdopodobnie nie byłaby egzekwowana, gdyby, powiedzmy, irański ambasador chciał coś pokazać przedstawicielom Narodów Zjednoczonych.

 

Jakby jednak nie było, incydent z plakatem jest kolejny, tuż po innej próbie zdławienia krytyki UNRWA. 3 października dyrektorowi UN Watch, Hillelowi Neuerowi, przerwano w pół słowa, kiedy przedstawiał świadectwo na ten właśnie temat podczas konferencji wideo przed Radą Praw Człowieka ONZ.  

 

“Pani Przewodnicząca, czy UNRWA popiera pokój?” – zapytał retorycznie, a potem przeszedł do pokazywania, dlaczego odpowiedź brzmi „nie”.  

 

“Rozważmy niedawny raport UN Watch o nauczycielach, których zatrudniają, oparty na ich wpisach w mediach społecznościowych – zaczął. - Nahed Szarawi, nauczyciel matematyki w szkole UNRWA w Gazie zamieścił wideo o Adolfie Hitlerze, wraz z cytatami ‘by wzbogacić i oświetlić wasze myśli i umysły’”.

 

Następnie powiedział: “Husni Masri, nauczyciel UNRWA z Zachodniego Brzegu, zmieszał antysemickie teorie spiskowe o tym, jak Żydzi kontrolują świat, stworzyli koronawirusa i dążą do zniszczenia islamu”.

 

Właśnie, kiedy miał wymienić niejakiego Esraa Abdala Raheema jako trzeciego antysemitę z UNRWA, przewodnicząca Rady Praw Człowieka ONZ, Nazhat Szameem, nagle przerwała mu.  

 

“Proszę sekretariat o zatrzymanie tego wideo – powiedziała surowo. – Zauważyłam, że w tym wideo czynione są uwłaczające, obraźliwe i podżegające uwagi, które szczególnie odnoszą się do konkretnych osób, a to nie jest do przyjęcia na tym forum. Ta wypowiedź przekracza granice i oddaję głos następnemu mówcy, Palestinian Return Center, Ltd.”

 

Naprawdę nie da się czegoś takiego wymyślić.

 

Oszczercza tyrada, jaka nastąpiła – o biednych Palestyńczykach “pozbawionych ich wrodzonych praw człowieka do wody z powodu militarnej blokady Izraela i nieustannych wojskowych napaściach Izraela” – była całkowicie przewidywalna. Przecież wśród członków Rady Praw Człowieka ONZ są Chiny, Pakistan i Nigeria, którzy należą do państw najbardziej na świecie gwałcących swobodę wyznania i wszelkie inne wolności. Szerzenie dezinformacji jest najmniejszym z ich grzechów.

 

Ambasador Erdan ma rację nie rezygnując z walki; z takim zadaniem został wysłany do Nowego Jorku. Problem polega na tym, jak ujawnia niestrudzona praca Hillela Neuera, że UNRWA nie działa w próżni.

 

Wręcz przeciwnie, jest jedną z wielu niebezpiecznych agend Narodów Zjednoczonych, które nie mają żadnego prawomocnego powodu istnienia poza zapełnianiem własnych kieszeni. UNRWA ma dodatkową korzyść utrwalania palestyńskiej biedy przy równoczesnym dawaniu przykrywki masowym mordercom zdecydowanym na unicestwienie Izraela.

 

Jak ambasador Erdan z pewnością dobrze wie, żadna ilość dowodów przedstawionych Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ nie może zmienić i nie zmieni tej ponurej rzeczywistości.

 

UNRWA’s deceitful ploys to stifle Israeli truth - telling

Jerusalem Post, 7 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRuthie Blum

Amerykańsko-izraelska dziennikarka, publicystka Jerusalem Post.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1256 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11
Antyizraelska polityka Bidena wzmacnia Iran i palestyńskich terrorystów   Tawil   2023-04-10
Wszyscy Kreteńczycy to kłamcy…   Koraszewski   2023-04-09
Dla „Guardiana” jedno państwo żydowskie to o jedno państwo żydowskie za dużo   Levick   2023-04-08
W poszukiwaniu znaków czasu   Koraszewski   2023-04-05
Co powiedziała matka palestyńskiemu terroryście…   Flatow   2023-04-02
“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk