Prawda

Niedziela, 26 czerwca 2022 - 11:06

« Poprzedni Następny »


Niemka skazana za zbrodnie ISIS


Seth J. Frantzman 2021-11-02

Jennifer W. zbrodniarka z ISIS w monachijskim sądzie. (Zdjęcie „Daily Beast”)
Jennifer W. zbrodniarka z ISIS w monachijskim sądzie. (Zdjęcie „Daily Beast”)

Zbrodnie ISIS i nazistów mają wiele podobieństw, włącznie z trudnością wymierzenia sprawcom sprawiedliwości – Europejczycy, którzy dołączyli do ISIS, powtórzyli nazistowskie ludobójstwo.


Rodowita Niemka została skazana w Niemczech za zbrodnie przeciwko ludzkości w związku z jej rolą w “zniewoleniu, czego wynikiem była śmierć innej osoby” w okresie jej przynależności do ISIS. Sąd Regionalny w Monachium uznał ją za winną.


Jest to jeden z bardzo niewielu przykładów postawienia przed sądem w Europie za zbrodnie popełnione w służbie Islamskiego Państwa Iraku i Syrii. Między 2013 a 2015 rokiem ponad pięć tysięcy Europejczyków dołączyło do ISIS, angażując się w ludobójstwo i masowe morderstwa, terror i inne zbrodnie popełnione na terenie Syrii i Iraku.

 

Szczegóły w tej sprawie są szokujące i straszne. Według materiałów sądowych, kobieta, której nazwisko utajniono i określana jest tylko jako “Jennifer W.”, pojechała do Iraku gdzie   dołączyła do ISIS i wyszła za mąż za islamskiego ekstremistę. Byli w Iraku w 2015 roku, gdzie kupili kilkoro ludzi jako „niewolników”. Byli to członkowie jazydzkiej mniejszości, wobec której ISIS dokonał ludobójstwa, mordując mężczyzn i sprzedając kobiety i dzieci jako niewolników.  

 

W scenach, które przypominają Holocaust i zachowania innego pokolenia Niemców w Einsatzgruppen, do Jazydów strzelano z karabinów maszynowych i wrzucano do masowych grobów. Ci, którzy przeżyli, byli bici i gwałceni.

 

Według informacji, ta para znęcała się nad ludźmi, których trzymała jako niewolników. „pięcioletnia córka [jednej z niewolnic] została uderzona w głowę i popchnięta z taką siłą, że dziecko upadając doznało rany ramienia” – powiedział rzecznik sądu, Florian Gliwitzky.

 

"W sierpniu 2015 roku dziecko zaczęło moczyć się w łóżku… kiedy zdarzyło się to raz kolejny, mąż oskarżonej przywiązał dziecko i pozostawił dziewczynkę w palącym słońcu na podwórku. Jennifer W. powiedziała mężowi, że musi coś zrobić, bo dziecko umrze. Ona sama nie zrobiła jednak nic”. Dziecko zmarło.

  

W tym samym czasie w innym sądzie w Niemczech trwa proces, 96-letniej byłej sekretarki nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Irmgard Furchner jest pierwszą od dziesięcioleci kobietą postawioną przed sądem za zbrodnie z czasów nazizmu.

Zbrodnie Irmgard i Jennifer oddziela około 70 lat, ale natura ideologii, która prowadziła do tych zbrodni, jest podobna. ISIS było ludobójczą organizacją, która stosowała masowe mordy i zniewolenie, zmierzając do eksterminacji pogardzanych grup ludzi.  

 

Naziści także przeprowadzali masowe mordy i zmuszali do niewolniczej pracy w obozach, zmierzając do eksterminacji całych grup. Mordercza działalność ISIS skierowana była na nie-muzułmanów, a dokładniej na nie-sunnitów, podczas gdy celem ataku nazistów byli Żydzi, Romowie, masowo zabijali również inne grupy, takie jak Serbów. Obie ideologie bazowały na koncepcji rasy panów i podludzi. Europejczycy, którzy dołączyli do ISIS, skorzystali z możliwość wyjazdu do Iraku i Syrii i okazji powtórzenia nazistowskiego ludobójstwa. 

  

Według “Daily Beast”, historia “Jennifer zaczęła się w Niemczech, kiedy miała 27 lat i nazywała się Jennifer Wenisch. Nawróciła się na islam i w 2014 roku pojechała z północnozachodnich Niemiec do Syrii, żeby dołączyć do ISIS. Już będąc członkinią ISIS wyszła za mąż za Tahę al-Dżumailly’ego i mieszkała z nim w Mosulu, gdzie kupili jazydzką niewolnicę i jej 5-letnią córkę.  Para następnie była winna zamordowania dziecka”. 

 

Jak pisze “Daily Beast”, Jennifer (podobnie jak naziści po 1945 roku), postanowiła wrócić do normalnego życia i powróciła do Niemiec:

“Policja poinformowała, że w 2018 roku sądząc, że rozmawia przez Internet z kolegą, zwolennikiem ISIS, Wenisch przyznała, że była członkinią hisbah (brutalnej religijnej policji moralności ISIS) i właścicielką jazydzkiej niewolnicy.

 

Zgodziła się na spotkanie z człowiekiem, z którym korespondowała przez Internet (a który był agentem FBI), i rozmawiała z nim podczas długiej podróży samochodem, która miała pozwolić jej na wyjechanie niepostrzeżenie z Niemiec. Jak czytamy w tym doniesieniu, Jennifer nie zdając sobie sprawy z tego, że przy włączonym magnetofonie rozmawia z informatorem FBI współpracującym z niemiecką policją, przyznała się do zbrodni, a to zostało nagrane. Agent FBI mówił jej, że chciałby jej towarzyszyć w podróży do Syrii”.

Jak czytamy dalej:

“Jennifer opowiedziała o zamordowaniu córeczki niewolnicy jak również o tym jak została zwerbowana w połowie 2015 roku do religijnej policji moralności ISIS. Podobnie jak inne kobiety z Zachodu, które służyły w hisbah, podczas patrolowania ulic w okupowanym przez ISIS Mosulu była uzbrojona w karabin AK-47 i miała pistolet. Jej zadaniem było kontrolowanie ubioru kobiet i pilnowanie przestrzegania zakazu picia alkoholu i palenia papierosów.”

Została aresztowana przez niemiecką policję na podstawie przedstawionych dowodów. Prokuratura zdołała zlokalizować matkę zamordowanej dziewczynki i ściągnąć ją, aby złożyła zeznanie w sądzie. (Pomocy w odnalezieniu matki udzielili Jazydzi współpracujący z reprezentującą matkę zamordowanej dziewczynki Amal Clooney. (Słynna brytyjska prawniczka urodzona w 1978 roku Bejrucie, wybitna specjalistka w dziedzinie praw człowieka i stosunków międzynarodowych – A. K.)  

 

Po ogłoszeniu wyroku The Free Yazidi Foundation (FYF) opublikowała oświadczenie:

“W dniu dzisiejszym sąd w Monachium skazał członkinię ISIS, Jennifer Wenisch na karę 10 lat więzienia za szereg zbrodni, w tym, niewolnictwo i zbrodnie w postaci nieludzkich czynów popełnionych wobec społeczności Jazydów.

 

Podobnie jak wiele innych kobiet, które dołączyły do ISIS, Wenisch, która przyjechała do Iraku w 2014 roku, została nie tylko żoną terrorysty z ISIS, ale odegrała aktywną rolę w niewoleniu i ludobójstwie Jazydów.  Kupili Jazydkę i jej córkę jako niewolnice w Mosulu. Przywiązali pięcioletnie dziecko na zewnątrz, gdzie zmarła z pragnienia na prażącym słońcu.

Należy zauważyć, że zbrodnie popełnione przez Wenisch i jej męża zostały ujawnione w Europie, kiedy opowiedziała o swoich czynach agentowi  FBI”.

FYF pisze, że wiele Jazydów, którzy byli niewolnikami ISIS, zwracało uwagę na fakt, iż kobiety z ISIS były często najbardziej brutalne w traktowaniu mniejszości. „Wenisch, która służyła również w niesławnej policji moralności w Mosulu i Faludży, nie była bierną  obserwatorką, ale była aktywną uczestniczką w najgorszych zbrodniach we współczesnej historii”. 


Grupa pochwala wysiłki Niemiec na rzecz pomocy Jazydom. „Dzisiejszy wyrok, aczkolwiek historyczny, to wciąż znacznie mniej niż to, na co liczyła społeczność Jazydów. Zniewolenie, przemoc seksualna, tortury i ludobójstwo popełniane przez ISIS muszą spotkać się z odpowiednią karą za ich zbrodnie.” 


W rzeczywistości tysiące Jazydów jest nadal  zaginionych. Niektórych odnaleziono nawet w miejscach takich jak Idlib w północno-zachodniej Syrii, gdzie najwyraźniej zostali przemyceni przez Turcję. Turcja w 2014 roku umożliwiła dziesiątkom tysięcy osób, przekroczenie swoich granic i dołączenie do ISIS, a Ankara często wspierała prześladujące mniejszości ugrupowania ekstremistów w Syrii. Inwazja Ankary na Afrin i część północnej Syrii w 2018 i 2019 roku doprowadziła do wysiedlenia znacznej liczby Jazydów; Turcy często bombardują Jazydów w Sindżar, kontynuując zbrodnie ISIS.  


Wyrok sądu w Niemczech jest wyraźnym przypomnieniem, jak wielu Europejczyków (w większości konwertytów na islam), odegrało znaczącą rolę w zbrodniach takich grup jak ISIS. Wielu nawróconych przyjmuje nową nazistowską ideologię.


Konwertyta w Norwegii zamordował w październiku pięć osób, zabijając cztery kobiety i jednego mężczyznę w wieku od 52 do 78 lat. Czy to przypadek, że celował w kobiety i osoby starsze, czy też jest to część ogólnej mentalności ludzi podejmujących takie ataki? 


Sprawa niemieckiej zbrodniarki skłania do przypomnienia raz jeszcze, jak wielu nazistowskim zbrodniarzom udało się uciec po Zagładzie. Wielu wróciło do normalnego życia w Niemczech, inni wyjechali za granicę. Postawienie przed sądem zaledwie garstki zbrodniarzy, takich jak Adolf Eichmann, zajęło wiele lat. Kiedy myślimy o małej  Jazydce przywiązanej na słońcu i zostawionej, żeby umarła, przypomina nam to Miejsce Pamięci Dzieci w Jad Waszem. Pomnik upamiętnia około półtora miliona żydowskich dzieci zamordowanych podczas Holokaustu.


Brak sprawiedliwości dla tych dzieci, podobnie jak brak sprawiedliwości dla wszystkich Jazydów, przypomina o sytuacji Izraela w świecie. W tym tygodniu izraelskie siły powietrzne ćwiczyły z obcymi siłami powietrznymi, ilustrując siłę izraelskiej obrony. Jazydzi nie mieli swoich sił powietrznych w 2015 r., podobnie jak Żydzi nie mieli żadnej możliwości obrony w 1939 r. Byli na łasce Europejczyków, z których wielu dołączyło do nazistów, a później ISIS; ofiary musiały potem błagać o sprawiedliwość, mając nadzieję, że sądy zechcą skazać jednego lub dwóch sprawców. 

 

What can the Holocaust teach about German woman convicted of ISIS crimes?

Jerusalem Post, 26 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1066 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk