Prawda

Niedziela, 26 czerwca 2022 - 00:59

« Poprzedni Następny »


“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”


Z materiałów MEMRI 2021-08-14


Podczas ostatnich protestów w Iranie zabito już 25 osób, wielu pobito, a ponad 3000 trafiło do więzień. Protestują głównie mieszkańcy Chuzestanu z powodu dramatycznego braku wody i elektryczności. Ten brak wody jest nie tylko wynikiem wieloletniej suszy, ale również zabierania wody z prowincji zamieszkałej głównie przez mniejszość arabską, do prowincji zamieszkałych przez ludność perską. Z jednej strony Najwyższy Przywódca powiedział, że „protestujący mają pewne powody do niepokoju”, co brzmiało jak wezwanie sił bezpieczeństwa do powściągliwości. Z drugiej strony Hossein Salami, dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), wyjaśnił 26 lipca 2021 r., że IRGC nie pozwoli nikomu zaszkodzić reżimowi Islamskiej Rewolucji, niezależnie od tego jak tragiczna będzie sytuacja ludzi. Salami w imieniu narodu irańskiego oświadczył, że nie zrezygnują z rewolucji i podkreślił, że członkowie IRGC są gotowi poświęcić życie dla narodu irańskiego i dla ideałów rewolucji.  


Poniżej podajemy główne punkty jego przemówienia na konferencji ku czci męczenników poległych w wojnie iracko-irańskiej w 1988 roku:[1]


Dowódca IRGC Salami: "Męczennicy utorowali drogę do wyzwolenia muzułmanów z nowoczesnego niewolnictwa.”  


Żaden naród nie może osiągnąć łaski i siły bez dżihadu, wojny i oporu, a jeśli nie ma oporu przed wrogami, honor, bezpieczeństwo i siła społeczeństwa są stracone.


Mudżahedin [Chalk] (głównie irańska lewica) są tymi, którzy [na początku rewolucji] znaleźli schronienie wśród krwiożerczych wrogów irańskiego narodu i przeciwstawili się nam z celem obalenia islamskiego reżimu, ale szlachetny naród islamskiego Iranu prowadził opór i zwyciężył skromnymi środkami [jakie posiadał w tym czasie].  


W 1988 r. nasi wojownicy skomponowali trwającą epopeję i wielki honor, pozostawiając złotą kartę w annałach rewolucji dla następnych [pokoleń]. Dlatego nie wolno nam szczędzić wysiłków dla zachowania honoru tych męczenników. Bez tych umiłowanych [męczenników] nie możemy być silni i niezależni. Męczennicy utorowali drogę do wyzwolenia muzułmanów z nowoczesnego niewolnictwa. Dzięki nim cały świat muzułmański stał się teraz areną dżihadu i aroganccy [Amerykanie] uciekają. Męczennicy oświetlają naszą drogę jak światło w ciemności.  


Liban i Hezbollah stoją teraz silne przeciwko syjonistom i za każdym razem, kiedy wróg chce uczynić ruch, Hezbollah dusi to w zarodku. Ameryka nie przyniosła narodom świata niczego poza biedą, zacofaniem i grabieżą ich bogactw, Ameryka straciła wiarygodność w Iranie i my poświęcamy życie dla irańskiego narodu.


Męczennicy są wśród żywych i są wiecznym skarbem narodu i reżimu. Ich samopoświęcenie, oddanie i odwaga muszą być honorowane, żeby zachować ducha lojalności i samopoświęcenia jako trwałą wartość islamskiego społeczeństwa Iranu. Odwagę, bohaterstwo i poświęcenie męczenników i wojowników wojny irańsko-irackiej można ustanowić i wpoić przyszłym pokoleniom przez upamiętnianie męczenników, którzy są nieśmiertelni i żywi.[2] Organizowanie takich konferencji jak ta jest bożym sukcesem, bowiem męczennicy żyją na zawsze. Stanie się męczennikiem nie jest przypadkiem. To jest zasada, boży wybór i umowa [z Bogiem], [3] a ci męczennicy bez wątpienia są lepiej znani mieszkańcom raju niż na ziemi.


"Wojownicy i nasz rządzący Prawoznawca [Chomeini] przedstawili nowe pojęcie siły, które było nieznane wrogowi – mianowicie [siłę] wiary”


Teraz, kiedy wszyscy wrogowie zrozumieli, że nie są w stanie pokonać irańskiego narodu w gorzkiej wojnie, uknuli inne spiski, takie jak narzucanie ekonomicznych sankcji i próby wbicia klina między [irański] naród a reżim przy pomocy sankcji i nacisków ekonomicznych. Muszą jednak wiedzieć, że chociaż ekonomiczne sankcje [istotnie] mogą naciskać na naród, przyniosą [jedynie] zwycięstwo islamskiemu Iranowi.


Od pierwszego dnia [islamskiej] Rewolucji nasi wrogowie, główny z nich to Ameryka, okazywali wrogość wobec nas wszelkiego rodzaju spiskami, zabójstwami, sankcjami i groźbami, ale nasz naród nigdy nie zatrzymał się, [ale raczej] przyspieszył tempa.


Bezduszni Mudżahedin Chalk weszli do naszego kraju z poparciem wrogów, [ale] bohaterstwo ludowych sił i wojowników oraz niewidzialna ręka Boga, wymazała ich na zawsze z annałów historii do kanionu Chahar Zabar [w zachodnim Kermanszah, gdzie miała miejsce Operacja Mersad]. Możemy pokonać wroga tylko przez męczeństwo. Oni wydawali się silniejsi [od nas], ale męczennicy [bojownicy o] wolność, wojownicy i nasz rządzący Prawoznawca [Chomeini] przedstawili nowe pojęcie siły, które było nieznane wrogowi – a mianowicie [siłę] wiary.


Osiem lat wojny Iranu z Irakiem były największą próbą dla irańskiego narodu, bo wszyscy wrogowie islamu zebrali się razem, by zagasić wschodzące słońce islamu, ale nie byli w stanie tego zrobić, ponieważ Bóg był z nami, dżihad i męczeństwo są naszymi szatami honoru. Gdybyśmy nie walczyli i gdyby rodziny męczenników nie wytrwały, zostalibyśmy pokonani przez wrogów dziesiątki razy, ale Bóg zablokował drogę [wrogom] i nie pozwolił niewiernym na pokonanie wiernych.  


Podczas wojny [Iran-Irak] jednym ze źródeł siły wytrwania irańskiego narodu było [jego] posłuszeństwo wobec dyrektyw Imama Chomeiniego i dzisiaj wszyscy musimy być posłuszni dyrektywom Najwyższego Przywódcy [Chameneiego], żeby państwo nie doznało szkody.


Wrogowie muszą wiedzieć, że irański naród nie zrezygnuje z islamu ani z rewolucji z powodu przerw w dostawach elektryczności lub braków wody. Wrogowie nadal nie rozumieją [charakteru] irańskiego narodu i myślą, że jeśli jest godzinna przerwa w dostawie elektryczności lub jeśli są braki wody z powodu suszy, irański naród zrezygnuje z islamu i rewolucji. To po prostu jest złudzenie.


Ludność Iranu pokazała w tych dniach, że jest lojalna wobec ideałów islamu i rewolucji i że złudzenia i marzenia wroga nigdy ich nie oszukają [i nie spowodują, że będą zniechęceni] przez godzinę braku prądu lub wody. 


"Dzisiaj my dyktujemy warunki, pod jakimi supermocarstwo takie jak Ameryka wróci do umowy nuklearnej”  


Dzisiaj my dyktujemy warunki, pod jakimi supermocarstwo takie jak Ameryka wróci do umowy nuklearnej i to wskazuje na [rozmiar] autorytetu dzierżonego przez islamski Iran, autorytetu, który został zdobyty dzięki odwadze islamskich wojowników w okresie po zwycięstwie Islamskiej Rewolucji i w krytycznych chwilach, takich jak Operacja Mersad. Gdyby niebezpieczne i zawiłe strategie polityczne wrogów przeciwko nam były skierowane na Amerykę, zostałaby zmiażdżona. Dzisiaj widzimy niepowodzenia Ameryki w jej polityce wobec islamskiego Iranu i [niepowodzenia] w realizowaniu jej celów…


Islamski Iran buduje się [mimo] problemów i mimo [sankcji USA, które] miały go paraliżować. W rzeczywistości nasz postęp jest z powodu sankcji, [bo] widzimy, że w każdej dziedzinie, w jakiej sankcje są na nas narzucone, zrzuciliśmy jarzmo zależności od cudzoziemców…


Dzisiaj Ameryka nie może dłużej popierać nikogo i nie dyktuje warunków w kwestiach polityki. Obywatele Iranu dobrze znają swoich wrogów i nie dadzą się oszukać.


My, członkowie IRGC, poświęcamy życie dla irańskiego narodu i jak długo żyjemy, nie pozwolimy nikomu choćby zerknąć na Iran. Uczynimy Iran piękniejszym z poparciem irańskiego narodu.

 


[1] ISNA (Iran), July 26, 2021.

[2] A reference to Quran 3:169: "Do not consider those who died for the sake of Allah as dead, but rather as living, by their Lord sustained."

[3] A reference to Quran 9:111: "Indeed, Allah has purchased from the believers their lives and their properties, [and in exchange] for that they will have Paradise. They fight in the cause of Allah, so they kill and are killed."


Odwiedź polska stronę MEMRI: http://www2.memri.org/polish/

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 9780, 4 sierpnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska 

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1065 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk