Prawda

Sobota, 24 lutego 2024 - 22:59

« Poprzedni Następny »


Kolejna wojna przeciw Żydom


Andrzej Koraszewski 2023-10-08


Wczoraj rano Izraelczyków obudziły syreny alarmowe. Z Gazy ruszył zmasowany atak rakietowy. Do południa islamscy dżihadyści wystrzelili już około 3 tysięcy rakiet. Równocześnie nieznana liczba terrorystów przedarła się na teren Izraela, podobno część z nich była przebrana w mundury izraelskie. Żelazna kopuła wychwytywała daleko nie wszystkie pociski rakietowe, część z nich uderzyła w domy, raniąc i zabijając ich mieszkańców, niektóre uderzały w stojące na ulicach samochody, Palestyńczykom udało się zniszczyć nawet jeden czołg i porwać kilka pojazdów wojskowych.

W kilka minut po południu premier Netanjahu ogłosił, że Izrael znajduje się w stanie wojny. Ogłoszono mobilizację rezerwistów. Po godzinie pierwszej władze izraelskie podały, że zginęło 22 Izraelczyków a ponad 500 zostało rannych.   


W miarę jak rosły liczby ofiar śmiertelnych oraz liczby rannych i porwanych Izraelczyków usłyszeliśmy reakcje świata. Belgowie, Brytyjczycy, Francuzi potępili terrorystyczny atak, zapewniając, że Izrael ma prawo do obrony.


Prezydent „Palestyny” oświadczył, że Palestyńczycy „mają prawo do obrony”, a Egipcjanie ostrzegli przed eskalacją.  Iran pochwalił Hamas, zaś amerykański Departament Stanu  wezwał by nie stosować odwetu. (Co zdaniem niektórych obserwatorów źle wróży w przypadku przeciągających się walk i niedoborów broni i amunicji w Izraelu. Poniekąd uspakajające jest późniejsze oświadczenie amerykańskiego sekretarza obrony, Lloyda Austina, który stwierdził, że uważnie obserwuje rozwój sytuacji w Izraelu, jak również, że Departament Obrony zapewni, iż Izrael będzie miał wszystko co potrzebne do obrony kraju i ochrony ludności cywilnej przed brutalną przemocą i terroryzmem, sam prezydent Biden zadzwonił do premiera Netanjahu i zapewnił, że Żydzi mogą jednak bronić swojego życia.)  


Zdjęcie ze stron arabskich terrorystów wjeżdżających do Izraela przez wyłom w płocie granicznym.
Zdjęcie ze stron arabskich terrorystów wjeżdżających do Izraela przez wyłom w płocie granicznym.

Zastanawia brak przygotowania strony izraelskiej do tego uderzenia. Osiedla izraelskie w pobliżu granicy z Gazą były praktycznie bezbronne, najwyraźniej nikt nie liczył się z możliwością tego rodzaju infiltracji.  Podawano sprzeczne informacje na temat liczby terrorystów Hamasu, którzy znaleźli się na terenie Izraela, a komunikaty IDF były ostrożne.  Fakt, że terroryści zdołali porwać kilkudziesięciu zakładników, kilka pojazdów wojskowych, włącznie z jednym czołgiem, fakt, że przez kilka godzin swobodnie poruszali się po Sderot i kilku innych miejscowościach w Izraelu wywołuje najwyższy niepokój społeczeństwa.  


Pojawiły się gniewne głosy, że jest to konsekwencja żądania rozwiązania w postaci dwóch państw, z których jedno świadomie i z premedytacją oddano we władanie terrorystom i wrogom pokoju. Raz jeszcze widzimy, że niekończące się żądanie ustępstw od Izraela i zero presji na Palestyńczyków przynosi wyłącznie łatwe do przewidzenia efekty. Izraelowi nie wolno dokończyć żadnej wojny, świat nie zamierza pozwolić na ostateczną klęskę tych, którzy co jakiś czas podejmują zmasowane ataki, a na co dzień stosują terror, do którego władze Hamasu, Palestyńskiego Dżihadu i Autonomii nie tylko otwarcie zachęcają, ale wręcz za niego płacą. Dziś mało kto ma jakiekolwiek wątpliwości, że wyjście z Gazy było katastrofalnym błędem. Ta enklawa została zmieniona w terrorystyczną bazę finansowaną przez Iran, Katar i Turcję, stale zbrojoną mimo blokady i cieszącą się poparciem ludzi mających najlepsze intencje, by wesprzeć każdego, kto deklaruje gotowość mordowania Żydów do końca świata.


Prawdopodobnie znowu dowiemy się o braku proporcjonalności, ponieważ już pierwszego dnia liczba zabitych i rannych napastników była wyższa niż liczba ofiar po stronie izraelskiej.  Według danych podanych przez władze Gazy w sobotę około godziny 15.00 liczby zabitych i rannych w Gazie wynosiły: 162 zabitych i 930 rannych'.         


Korespondent BBC w Gazie, Rushdi Abualouf, donosi, że „mieszkańcy Gazy obawiają się poważnej eskalacji ze strony Izraela”.


W samej Gazie terroryści już w sobotę świętowali zwycięstwo, paradowali zdobyte pojazdy i zapewniali, że porwanie zakładników pozwoli na uwolnienie wszystkich palestyńskich więźniów.


Pod wieczór zaczęły się arabskie niepokoje we wschodniej Jerozolimie, w kilku miejscowościach w pobliżu Gazy nadal znajdowali się terroryści. Jak się wydaje główne obawy związane były z granicą libańską i tym, że otworzy się drugi front. Liczba ofiar śmiertelnych w Izraelu najpierw wzrosła do 100, rannych ponad 1000, a 35 osób, w tym kobiety i dzieci, zostało porwanych do Gazy, później ministerstwo zdrowia podało liczbę 150 zabitych i ponad 1400 rannych, następnie media podały, że jest ponad 250 zabitych Izraelczyków.  (Palestyńczycy twierdzą, że porwali 53 zakładników.)    


Jeremy Bowen, jeden z najbardziej antysemickich dziennikarzy BBC wczoraj pod wieczór „informował”:

„Izraelczycy i Palestyńczycy skupiają się na Zachodnim Brzegu, terytorium pomiędzy Jerozolimą a granicą z Jordanią, które Izrael okupuje od 1967 r., gdzie przez cały rok trwała niemal ciągła konfrontacja i przemoc.

 

Uzbrojeni Palestyńczycy, zwłaszcza ci działający w miastach Dżenin i Nablus na Zachodnim Brzegu, zaatakowali izraelskich żołnierzy i żydowskich osadników.


Armia izraelska przeprowadziła dziesiątki nalotów. Uzbrojeni osadnicy wzięli prawo w swoje ręce, stosując represje wobec palestyńskich wiosek.


Skrajnie religijni nacjonaliści w prawicowym rządzie Izraela powtarzali swoje twierdzenie, że terytoria okupowane w całości są ziemią żydowską.

 

Nikt nie spodziewał się, że Hamas wymyśli i skrupulatnie zaplanuje tak złożoną i skoordynowaną operację z Gazy.”

W nocy artyleria Hezbollahu zaatakowała pozycje izraelskie, ale było  to raczej działania symboliczne w ramach solidarności z Hamasem. Liczba ofiar śmiertelnych w Izraelu wzrosła do 300 a rannych do blisko 1600. Najbardziej dramatyczne były akcje odbijania zakładników w domach w osiedlach izraelskich. Podobno doszło również do rzezi zakładników. Wojska izraelskie stoją na granicy z Gazą, trwają naloty lotnicze.


Media zachodnie szybko zmieniają front zaczynają obwiniać Izrael. „Gazeta Wyborcza” opublikowała odrażający wywiad z Severem Plockierem pod znamiennym tytułem „Netanjahu walczył z sądami. Wróg był gdzie indziej”. Izraelskie dziennikarz radośnie zapomina, że to nie premier nadzoruje granice, tylko żołnierze, których ten dziennikarz i jego redakcja namawiali do odmowy służby wojskowej, zapomina, że to nie premier prowadzi osobiście wywiad, tylko agenci, którzy byli zajęci walką z rządem. Jego łajdacka postawa jest zrozumiała, fakt, że polska gazeta to połyka jest odrażający.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk